Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2013., 16:03   #241
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
ja ovdje u pricalicu iako sam i ovdje off topic. Citala sam, sto kazu "dijagonalno" u temi " Uputstva i sadrzaj potforuma" dijelove koji se ticu etike i pravila ponasanja na ovakvim forumima, ali vidim da tamo ne mogu da intervenisem a da ne bude totalno van svake price.

Naime, ne znam da li bi trebala neka peticija ili neka specijalna molba sa objasnjenjima i argumentima da se pokaze da je neki od clanova foruma stetan i da vise "zagadjuje" da ne kazem "spamira" nego sto doprinosi dobrom funkcioniranju.

Kakva je praksa do sada bila? Kakve procedure? Da li je vec neko, osim sakuplanja tih kaznenih bodova i kartona, vec trajno izbacen sa foruma?

Pitanja se odnose najvise na Fish ali i na sve ostale forumase sa iskustvom na ovom forumu.


Hvala unaprijed na odgovorima.
Evo sam ti premjestila pitanje na topic za kojeg mislim da mu više odgovara (a pretpostavljam da se odnosi na astrologiju kada tu pitaš).

Možeš li malo pojasniti na što točno misliš?



Rad na forumu je specifičan jer je forum otvoren svima pa je i velika mogućnost raznoraznih upliva. No to je i dio njegova "šarma", a prije ili kasnije se pokaže zašto netko tu dolazi.

Mi smo ovdje tijekom povijesti imali svakakve slučajeve, od ljudi koji su ovaj forum iskorištavali samo kao "podij" za sakupljanje klijenata do onih koji su redom sve spamali ili pak dolazili tu samo raditi spaćke. Takvi su dobili ban ili parcijali ban na pdf-u Astrologija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 17:15   #242
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo sam ti premjestila pitanje na topic za kojeg mislim da mu više odgovara (a pretpostavljam da se odnosi na astrologiju kada tu pitaš).

Možeš li malo pojasniti na što točno misliš?



Rad na forumu je specifičan jer je forum otvoren svima pa je i velika mogućnost raznoraznih upliva. No to je i dio njegova "šarma", a prije ili kasnije se pokaže zašto netko tu dolazi.

Mi smo ovdje tijekom povijesti imali svakakve slučajeve, od ljudi koji su ovaj forum iskorištavali samo kao "podij" za sakupljanje klijenata do onih koji su redom sve spamali ili pak dolazili tu samo raditi spaćke. Takvi su dobili ban ili parcijali ban na pdf-u Astrologija.

OK. Hvala ti na premijestanju posta i hvala na odgovoru. Parcijalni banovi, kako vi to lijepo domaci kazete, po onom iskustvu koje imam na forumima ovakve vrste, nemaju uvijek zeljeni ucinak. Osoba se vraca, pod istim, pod drugim imenom, nije bitno te nakon nekog vremena ponovo pocinje istu pricu.

No, dobro. Stvar svakog foruma je kako ce funkcionirati u praksi i kako ce se zastititi od "nezeljenih" ili nepozeljnih clanova.

Iako samo odnedavno na forumu "forum.hr" i to iskljucivo na astroloskom potforumu (nisam niti zavirila u ostale dijelove), primijetila sam na koji su nacin raspodijeljene "uloge". Ako se sjecas, ili sjecate, posto ti ne pisem privatno Fish, ja sam vec jednom odreagirala na te neke dinamike unutar ovog potforuma na odjelu za Pricalicu.

Da ne duzim, primjecujem da mi je manje prijatno svratiti na ovaj forum ovdje. Ja sam uvijek bila misljenja da astrologija nije za svakoga. Cak i kad se radi o, recimo, dobrom ili "dobrom" astrologu, ne mora se raditi i o dobroj osobi. Dobro, sad lupam i govorim notorne stvari, ne? To sto sam htjela reci je da neko ko sebi uzima pravo, iz ma kojeg razloga, da izrice astroloske "verdikte", tj, nepogovorne istine "to je tako i tako ce ti biti, jer ja to tako kazem", je vrlo opasan po druge. Narocito one koji naivno i iskreno vjeruju u te i takve neodgovorne iskaze.

Ako osoba (mozda dobar astrolog ali nikako ne dobar covjek) pri tom denigrira (sto ce reci omalovazava) druge ucesnike foruma, dvostruko je opasna. Takav steti i dobrom odvijanju medjusobnih razmjena misljenja i iskustava kao sto nanosi nepravdu i astrologiji opcenito.

Dobro, ja ovdje naravno samo iznosim svoj utisak. Meni se vise ne da toliko ici na forum zbog jednog clana koji mi "zatravljuje" ostale ucesnike.

Mozda ja nisam tipicna ( a znam da nisam, hehe), ali nije u redu gubiti clanove zbog jednog koji se tolerira jer je navodno zainteresiran da pomogne ljudima a uistinu moze mnogo vise da im steti.

Eto toliko od mene. Mislim da je dosta jasno ko je ciljan ovim mojim intervencijama, ali su moja pitanja prvenstveno usmjerena na cjelokupno funkcioniranje i stav i ograde prema astrologiji, bilo da je forumskog ili profesionalnog tipa.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 17:52   #243
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
OK. Hvala ti na premijestanju posta i hvala na odgovoru. Parcijalni banovi, kako vi to lijepo domaci kazete, po onom iskustvu koje imam na forumima ovakve vrste, nemaju uvijek zeljeni ucinak. Osoba se vraca, pod istim, pod drugim imenom, nije bitno te nakon nekog vremena ponovo pocinje istu pricu.
Takve prepoznamo pa dobiju banček.
Quote:
No, dobro. Stvar svakog foruma je kako ce funkcionirati u praksi i kako ce se zastititi od "nezeljenih" ili nepozeljnih clanova.

Iako samo odnedavno na forumu "forum.hr" i to iskljucivo na astroloskom potforumu (nisam niti zavirila u ostale dijelove), primijetila sam na koji su nacin raspodijeljene "uloge". Ako se sjecas, ili sjecate, posto ti ne pisem privatno Fish, ja sam vec jednom odreagirala na te neke dinamike unutar ovog potforuma na odjelu za Pricalicu.

Da ne duzim, primjecujem da mi je manje prijatno svratiti na ovaj forum ovdje. Ja sam uvijek bila misljenja da astrologija nije za svakoga. Cak i kad se radi o, recimo, dobrom ili "dobrom" astrologu, ne mora se raditi i o dobroj osobi. Dobro, sad lupam i govorim notorne stvari, ne? To sto sam htjela reci je da neko ko sebi uzima pravo, iz ma kojeg razloga, da izrice astroloske "verdikte", tj, nepogovorne istine "to je tako i tako ce ti biti, jer ja to tako kazem", je vrlo opasan po druge. Narocito one koji naivno i iskreno vjeruju u te i takve neodgovorne iskaze.

Ako osoba (mozda dobar astrolog ali nikako ne dobar covjek) pri tom denigrira (sto ce reci omalovazava) druge ucesnike foruma, dvostruko je opasna. Takav steti i dobrom odvijanju medjusobnih razmjena misljenja i iskustava kao sto nanosi nepravdu i astrologiji opcenito.

Dobro, ja ovdje naravno samo iznosim svoj utisak. Meni se vise ne da toliko ici na forum zbog jednog clana koji mi "zatravljuje" ostale ucesnike.

Mozda ja nisam tipicna ( a znam da nisam, hehe), ali nije u redu gubiti clanove zbog jednog koji se tolerira jer je navodno zainteresiran da pomogne ljudima a uistinu moze mnogo vise da im steti.

Eto toliko od mene. Mislim da je dosta jasno ko je ciljan ovim mojim intervencijama, ali su moja pitanja prvenstveno usmjerena na cjelokupno funkcioniranje i stav i ograde prema astrologiji, bilo da je forumskog ili profesionalnog tipa.
Da, nisi tipična i mislim niti si dugo tu, niti su stvari dosegle neke ekstreme. Forum.hr je ogroman i općenitog tipa dakle svima otvoren, a uloga moderatora na njemu je pored ostaloga i da "kartonira" one koji ne pišu u skladu s pravilima ili ometaju funkcioniranje foruma u skladu s pravilima. A tu je i PŽK gdje se može bilo tko žaliti na konkretan problem.


Za rad na forumu potrebno je puno dobre volje ali i ljubaFi prema astrologiji, a kada bi svi uvrijeđeno odlazili zato jer im neki član smeta ne bi ni bilo foruma. No eto srećom ne odlaze svi, neki i ostaju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 19:14   #244
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
OK.

Da ne duzim, primjecujem da mi je manje prijatno svratiti na ovaj forum ovdje. Ja sam uvijek bila misljenja da astrologija nije za svakoga. Cak i kad se radi o, recimo, dobrom ili "dobrom" astrologu, ne mora se raditi i o dobroj osobi. Dobro, sad lupam i govorim notorne stvari, ne? To sto sam htjela reci je da neko ko sebi uzima pravo, iz ma kojeg razloga, da izrice astroloske "verdikte", tj, nepogovorne istine "to je tako i tako ce ti biti, jer ja to tako kazem", je vrlo opasan po druge. Narocito one koji naivno i iskreno vjeruju u te i takve neodgovorne iskaze.
Nažalost jedini način za takve osobe je ignoriranje, jer očito da bilo kakva rasprava zasnovana na argumentima ne vrijedi... pa čak ni dati primjeri i dokazi ne vrijede... jednostavno ne treba gubiti vrijeme na takve likove... ili što bi se na latinskom reklo

Neque mittatis margaritas ante porcas
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 20:05   #245
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
OK. Hvala ti na premijestanju posta i hvala na odgovoru. Parcijalni banovi, kako vi to lijepo domaci kazete, po onom iskustvu koje imam na forumima ovakve vrste, nemaju uvijek zeljeni ucinak. Osoba se vraca, pod istim, pod drugim imenom, nije bitno te nakon nekog vremena ponovo pocinje istu pricu.

No, dobro. Stvar svakog foruma je kako ce funkcionirati u praksi i kako ce se zastititi od "nezeljenih" ili nepozeljnih clanova.

Iako samo odnedavno na forumu "forum.hr" i to iskljucivo na astroloskom potforumu (nisam niti zavirila u ostale dijelove), primijetila sam na koji su nacin raspodijeljene "uloge". Ako se sjecas, ili sjecate, posto ti ne pisem privatno Fish, ja sam vec jednom odreagirala na te neke dinamike unutar ovog potforuma na odjelu za Pricalicu.

Da ne duzim, primjecujem da mi je manje prijatno svratiti na ovaj forum ovdje. Ja sam uvijek bila misljenja da astrologija nije za svakoga. Cak i kad se radi o, recimo, dobrom ili "dobrom" astrologu, ne mora se raditi i o dobroj osobi. Dobro, sad lupam i govorim notorne stvari, ne? To sto sam htjela reci je da neko ko sebi uzima pravo, iz ma kojeg razloga, da izrice astroloske "verdikte", tj, nepogovorne istine "to je tako i tako ce ti biti, jer ja to tako kazem", je vrlo opasan po druge. Narocito one koji naivno i iskreno vjeruju u te i takve neodgovorne iskaze.

Ako osoba (mozda dobar astrolog ali nikako ne dobar covjek) pri tom denigrira (sto ce reci omalovazava) druge ucesnike foruma, dvostruko je opasna. Takav steti i dobrom odvijanju medjusobnih razmjena misljenja i iskustava kao sto nanosi nepravdu i astrologiji opcenito.

Dobro, ja ovdje naravno samo iznosim svoj utisak. Meni se vise ne da toliko ici na forum zbog jednog clana koji mi "zatravljuje" ostale ucesnike.

Mozda ja nisam tipicna ( a znam da nisam, hehe), ali nije u redu gubiti clanove zbog jednog koji se tolerira jer je navodno zainteresiran da pomogne ljudima a uistinu moze mnogo vise da im steti.

Eto toliko od mene. Mislim da je dosta jasno ko je ciljan ovim mojim intervencijama, ali su moja pitanja prvenstveno usmjerena na cjelokupno funkcioniranje i stav i ograde prema astrologiji, bilo da je forumskog ili profesionalnog tipa.
A tebi se ispričavam ako sam preburno reagirao, isprovocirao me tvoj post, jer sam smatrao da nema nikakve veze sa onim što sam napisao..

Bez obzira na to reakcija je sa moje strane bila neprimjerena, u svoju obranu mogu reći samo da sam vodenjak sa podznakom u blizancu pa ponekad preburno i prebrzo reagiram bez obzira na to što sam obično u pravu..

A možda i nije bitno ali sam mislio da si muško, da sam znao da si žensko reakcija bi bila puno blaža..

Napisao sam ovo jer ne želim da me se bojiš, ja svoj autoritet gradim znanjem a ne nasilništvom (iako ponekad na provokacije preburno reagiram).

Piši slobodno i dalje, ja te neću zlostavljati, pozdrav!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 00:46   #246
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
... Dobro, ja ovdje naravno samo iznosim svoj utisak. Meni se vise ne da toliko ici na forum zbog jednog clana koji mi "zatravljuje" ostale ucesnike.

Mozda ja nisam tipicna ( a znam da nisam, hehe), ali nije u redu gubiti clanove zbog jednog koji se tolerira jer je navodno zainteresiran da pomogne ljudima a uistinu moze mnogo vise da im steti.

Eto toliko od mene. Mislim da je dosta jasno ko je ciljan ovim mojim intervencijama, ali su moja pitanja prvenstveno usmjerena na cjelokupno funkcioniranje i stav i ograde prema astrologiji, bilo da je forumskog ili profesionalnog tipa.
, Winnie'sOwl, a jesi li možda razmišljala da, s obzirom da si ti ta koja je nezadovoljna nekim članovima s kojima razmjenjuješ mišljenja (a nitko te na to ne tjera), možda kreneš od sebe i da vidiš koliko ti sama (svojim načinom komunikacije) tomu zapravo pridonosiš?

Pa nismo valjda došli do toga da "baniramo" svakog tko ima različito mišljenje od nas? I, btw, koji i čiji su to kriteriji koji osobu čine "dobrom osobom"?

P.S. Meni ovaj tvoj pokušaj baca na osvetoljubivost jer ti je netko eto dobro spustio ... nimalo korektno od tebe ... sorry, morala sam ovo napisati.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 05:47   #247
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Takve prepoznamo pa dobiju banček.

Da, nisi tipična i mislim niti si dugo tu, niti su stvari dosegle neke ekstreme. A tu je i PŽK gdje se može bilo tko žaliti na konkretan problem.


Za rad na forumu potrebno je puno dobre volje ali i ljubaFi prema astrologiji, a kada bi svi uvrijeđeno odlazili zato jer im neki član smeta ne bi ni bilo foruma. No eto srećom ne odlaze svi, neki i ostaju.
Ja ti ne razumijem sta je to PZK.

Ja nisam uopste uvrijedjena. Ne razumijem otkud takav zakljucak. Ono sto sam htjela to je da javno i otvoreno pitam sta su kriteriji i procedure oko zabranjivanja ili ogranicavanja pristupa odredjenim clanovima. Da li se i kako vec desilo da se nekog izbacilo.

I drugo, ja uopste nisam ni spomenula smetanje. Ja sam govorila o tome da imam manje zadovoljstva na ovom forumu i da mi se rjedje dolazi, cita, intervenise jer vidim da se tolerisu istupi koji sude o drugim clanovima vrednujuci ih sa nipodastavanjem. Ponasanja tog stila su sumnjivog ukusa i cesto traze odredjeno "uokvirivanje" ili bar opomene od strane administratora.
Trece, kao sto sam rekla, astrologija je opasna kada se njome sluze ljudi cija moralna zrelost ne dozvoljava da razumiju da reci neke stvari sa takvom sigurnoscu da ne trpe niti kakav pogovor moze odmoci vise nego pomoci osobi koja je trazila savjet.

U redu je sto si mi odgovorila da nije bilo jos ekstrema. Pa dobro, sacekajmo ih.

Pozdrav

Zadnje uređivanje Winnie'sOwl : 17.11.2013. at 06:18.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 05:50   #248
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Nažalost jedini način za takve osobe je ignoriranje, jer očito da bilo kakva rasprava zasnovana na argumentima ne vrijedi... pa čak ni dati primjeri i dokazi ne vrijede... jednostavno ne treba gubiti vrijeme na takve likove... ili što bi se na latinskom reklo

Neque mittatis margaritas ante porcas
Hvala ti ,Sasa, na intervenciji. Lijepo od tebe. Ja se ne mislim raspravljati. Ni sa kim. A jos manje gubiti vrijeme.

A sto se tice bacanja margerita pred svinje, ja sam poznavala onu varijantu koja govori da ne treba bisere bacati ispred svinja.

Svako dobro
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 06:01   #249
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
A tebi se ispričavam ako sam preburno reagirao, isprovocirao me tvoj post, jer sam smatrao da nema nikakve veze sa onim što sam napisao..

Bez obzira na to reakcija je sa moje strane bila neprimjerena, u svoju obranu mogu reći samo da sam vodenjak sa podznakom u blizancu pa ponekad preburno i prebrzo reagiram bez obzira na to što sam obično u pravu..

A možda i nije bitno ali sam mislio da si muško, da sam znao da si žensko reakcija bi bila puno blaža..

Napisao sam ovo jer ne želim da me se bojiš, ja svoj autoritet gradim znanjem a ne nasilništvom (iako ponekad na provokacije preburno reagiram).

Piši slobodno i dalje, ja te neću zlostavljati, pozdrav!
Vrlo bih rado prihvatila tvoje izvinjenje ali moram reci da ne mogu.

Evo zbog cega:

1. suvise kasno

2. tvoja obrana mi se cini neprimjerena: nikakvo sunce u vodoliji i podznak u blizancima za mene nisu opravdanje za tvoj ton. Zamisli situaciju u kojoj ja klepim u vilicu nekog tipa a onda mu kazem, izvini, to je moj Mars u Ovnu a ne ja.

3. bilo kakva seksisticka izjava tipa: drugacije bih reagovao da sam znao da si zensko, mene odmah odbija.

4. ti si zaboravio da sam ti vec jednom rekla da se ja nikoga ne bojim a najmanje tebe.

5. tvoje velikodusno dopustenje da slobodno nastavim da pisem me je samo nasmijalo ali ne i odobrovoljilo.

Eto, mislim da je dosta tih razloga.

Ipak, moram reci da me je iznenadilo da si se oglasio nekim pomirljivim tonom i to meni. Moja reakcija i pitanja koje je Fish ovdje premjestila su vise izazvana tvojim duelima sa drugim forumasima kao i tvojim nacinom na koji odgovaras ljudima koji ne znaju mnogo o astrologiji, a mnogo manje mojim osobnim izmjenama postova sa tobom.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 06:12   #250
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post

, Winnie'sOwl, a jesi li možda razmišljala da, s obzirom da si ti ta koja je nezadovoljna nekim članovima s kojima razmjenjuješ mišljenja (a nitko te na to ne tjera), možda kreneš od sebe i da vidiš koliko ti sama (svojim načinom komunikacije) tomu zapravo pridonosiš?

Pa nismo valjda došli do toga da "baniramo" svakog tko ima različito mišljenje od nas? I, btw, koji i čiji su to kriteriji koji osobu čine "dobrom osobom"?

P.S. Meni ovaj tvoj pokušaj baca na osvetoljubivost jer ti je netko eto dobro spustio ... nimalo korektno od tebe ... sorry, morala sam ovo napisati.
Prvo, ja nisam razmjenjivala misljenja sa clanovima sa kojima sam kako ti to kazes "nezadovoljna". Otkud to? Kada to? Ja sam intervenisala (a koliko sam mogla zakljuciti, za intervenciju niko ovdje nikog ne tjera, sve je na dobrovoljlnoj bazi) kad sam mislila da imam nesto da kazem (gledajuci moje osobne karte i moje osobno iskustvo u domenu trudnoca).
Rekla sam to na uvazavajuci nacin i u delikatnoj formi, takodje sa pitanjem a ne sa provokacijom. Ostavila prostora da se odgovori i diskutira. To je bilo sve. Jedan jedini sam odgovor dala jer sam bila napadnuta. To je odbrana.

Ne znam na sto se ti pozivas i da li si me sa nekim pomijesala...

Sto se tice toleriranja razlika u misljenju, ja to obozavam. Opcenito, ja sam rodjena u razlikama, odrasla u razlikama i zivim u razlikama. To me ne plasi nego stimulise.

Meni nije ama bas niko dobro spustio. Ne vidim gdje ti je to "spustanje". Da mogu biti osvetoljubiva, to je tacno, ali se ti u ovom slucaju varas. Pitanje je principa ovdje mnogo vise nego neko sitno osobno samoljublje.

Kad me pitas kako se odredjuje ko je dobra osoba a ko nije, ja prvo sto pomislim je da si mozda jos premlada da bi to znala. Ja to znam u ovim godinama i sa ovim iskustvom. Ti mozda to tek treba da naucis da razlikujes, a to ce doci.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 06:16   #251
Evo, odgovorila sam svima koji su se nadovezali na moja pitanja. Ja sam svoj odgovor takodje dobila i time bih zaokruzila sve sto sam imala reci.

Pozdrav
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 09:46   #252
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Mozda ja nisam tipicna ( a znam da nisam, hehe)
Gde je kad mi treba .

Winnie's Owl, ja neću biti diplomatična i strpljiva kao Fish, već ću biti direktna: dramiš i shvataš forumsku komunikaciju previše ozbiljno.

I ovde će, kao i u realnom životu, biti svađa, razmirica, ljudi koje ne podnosiš i onih koji su ti simpa. Ajd da razumem da te iznervira nečiji post, iritantan ti je neko kao ličnost, sve ok. Ali da te toliko zaista dotakne nešto što ti neki anonimusi pišu...pa ja bih se zapitala šta mi je sa samopouzdanjem kad svako može da ga sjebe nekim komentarom. Neko te je nekad dokačio u relanosti, možda si nekome bila duže vreme doormat, ali nisi umela u tom trenu da se odbraniš i sad sve shvataš kao provokaciju. Ta gorčina se oseća iz tvojih postova. Bes koji jeste potisnut, pa se izbacuje nasumice. Ako te neko nervira, ignor, mnogo bolje nego se upinjati dokazati da si u pravu .

Par puta si reagovala na običnu i argumentovanu diskusiju rečenicom "ja ne dam na sebe", a pri tom uopšte nije bilo razgovora o tebi ili bilo kom drugom, već se radilo o najobičnijoj razmeni iskustava i viđenja određenih planetarnih položaja. Jednako kao što, u potrazi za pažnjom , konstantno primećuješ da ti ne odgovara dovoljan (?!) broj ljudi. I to odmah tumačiš kao zaveru i neprihvatanje tvoje malenkosti jer si nova (?!). Forum nije mesto gde se ljudi okupljaju da bi boostali ego jedni drugima i udeljivali si pažnju međusobno. Svako odgovara tamo gde misli da ima potrebe, gde ima šta da kaže i sl. Ne možeš doći na forum (ono, mesto OTVORENE rasprave) sa fašističkim stavom "meni se mora odgovoriti i mora se reći šta ja mislim da je korektno" i time konstatno ispirati mozgove nas običnih smrtnika, koji nemamo tako istančan osećaj za etiku. Mesec u Vodoliji bi to morao znati.

Ego tamo gde nema potrebe za njim. Tražiš pažnju i ovim konstantnim izazivanjem čarki. Iritantno je.
Autentičnost nije govoriti o autentičnosti, već biti autentičan (delima).
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 11:27   #253
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Vrlo bih rado prihvatila tvoje izvinjenje ali moram reci da ne mogu.

Evo zbog cega:

1. suvise kasno

2. tvoja obrana mi se cini neprimjerena: nikakvo sunce u vodoliji i podznak u blizancima za mene nisu opravdanje za tvoj ton. Zamisli situaciju u kojoj ja klepim u vilicu nekog tipa a onda mu kazem, izvini, to je moj Mars u Ovnu a ne ja.

3. bilo kakva seksisticka izjava tipa: drugacije bih reagovao da sam znao da si zensko, mene odmah odbija.

4. ti si zaboravio da sam ti vec jednom rekla da se ja nikoga ne bojim a najmanje tebe.

5. tvoje velikodusno dopustenje da slobodno nastavim da pisem me je samo nasmijalo ali ne i odobrovoljilo.

Eto, mislim da je dosta tih razloga.

Ipak, moram reci da me je iznenadilo da si se oglasio nekim pomirljivim tonom i to meni. Moja reakcija i pitanja koje je Fish ovdje premjestila su vise izazvana tvojim duelima sa drugim forumasima kao i tvojim nacinom na koji odgovaras ljudima koji ne znaju mnogo o astrologiji, a mnogo manje mojim osobnim izmjenama postova sa tobom.
Ok, kako god želiš, ja sam ti se ispričao što sam bio grub prema tebi, a moji dueli sa drugim forumašima stvarno nisu tvoja stvar. Ako ti se ja ne sviđam kao astrolog ne moraš me čitati, ali ako ti se ne sviđam kao osoba to je tvoj problem, ni meni se neki ljudi ne sviđaju na forumu ali ne tražim od moderatora da ih zato udalje (ukinu). A ako pogriješim i prekršim red foruma, fish ti je rekla da postoje mehanizmi koje će mene i bilo koga privremeno udaljiti sa njega.
Uglavnom nećeš me se tako lako riješiti na ovom forumu jer obožavam pisati o astrologiji
Lp
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 13:27   #254
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Kad me pitas kako se odredjuje ko je dobra osoba a ko nije, ja prvo sto pomislim je da si mozda jos premlada da bi to znala. Ja to znam u ovim godinama i sa ovim iskustvom. Ti mozda to tek treba da naucis da razlikujes, a to ce doci.
. Ono što je jednoj osobi "dobro", drugoj osobi je možda "manje dobro" ili čak "loše". Subjektivno i čisto individualno (btw meni je naš zvjezdić čisto ok osoba, otvoren je i s njim najčešće znam na čemu sam, a i odgovori su mu jasni i nedvosmisleni iako mi se ponekad ne sviđaju ali na kraju ipak bude kako mi je napisao jer kopiram i čuvam sve odgovore koje dobijem).

Ali ... ima nešto važnije za znati u, kako pišete "u vašim godinama i sa vašim iskustvom": pametan čovjek pokušava mijenjati svijet oko sebe, a mudar promjene provodi u sebi. Ja sam to, iako još nisam u "vašim godinama" već naučila! A vi?

Zadnje uređivanje 12.kuća : 17.11.2013. at 13:34.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 15:12   #255
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Ja ti ne razumijem sta je to PZK.
PŽK (poruke, žalbe, komentari) - podforum na forum.hr-u i mjesto koji služi tomu.
Quote:
Ja nisam uopste uvrijedjena.
Drago mi je ako nisi.
Quote:
I drugo, ja uopste nisam ni spomenula smetanje. Ja sam govorila o tome da imam manje zadovoljstva na ovom forumu i da mi se rjedje dolazi, cita, intervenise jer vidim da se tolerisu istupi koji sude o drugim clanovima vrednujuci ih sa nipodastavanjem. Ponasanja tog stila su sumnjivog ukusa i cesto traze odredjeno "uokvirivanje" ili bar opomene od strane administratora.
Trece, kao sto sam rekla, astrologija je opasna kada se njome sluze ljudi cija moralna zrelost ne dozvoljava da razumiju da reci neke stvari sa takvom sigurnoscu da ne trpe niti kakav pogovor moze odmoci vise nego pomoci osobi koja je trazila savjet.

U redu je sto si mi odgovorila da nije bilo jos ekstrema. Pa dobro, sacekajmo ih.

Pozdrav
Kako nisi kada si u prvom postu spominjala čak i - peticiju. A nadalje evo čak i u ovome postu pišeš da moderatori ne rade svoj posao (da se nešto tolerira, te otkud znaš da moderatori ne šalju opomene) a da ne govorim o ovom zadnjem - čemu ova zadnja rečenica.


U svakom slučaju ovakvoj daljnjoj raspravi nije mjesto na ovom pdf-u već PŽK-u. Drugim riječima svatko tko vole astrologiju i želi sudjelovati na ovom pdf-u na konstruktivan način tj. da mu doprinosi u onome što piše u njegovom naslovu (astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...) ne bi trebalo da se zamara s poslovima moderatora. Može uvijek reagirati na dva načina (ali ne ovdje):

1. prijavom posta (pritiskom na trokutić) koji mu smeta koji onda stiže na mail svim adminima

2. izložiti svoj problem na PŽK gdje će dobiti odgovor od admina

I to je to.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:01   #256
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Evo, odgovorila sam svima koji su se nadovezali na moja pitanja. Ja sam svoj odgovor takodje dobila i time bih zaokruzila sve sto sam imala reci.

Pozdrav
Ja rekoh sto sam imala.

Ah, onda evo i posljednje od mojih odgovora na ovu temu i doista da zakljucimo s time.

@ zvjezdoznanac: ne mislim te se rijesiti. Ako vecini odgovaras, ja tu nemam sta da kazem. Bila je moja pogresna procjena da dijelim misljenje odredjenog broja clanova. I u pravu si da me se tvoji postovi sa drugima ne ticu. Medjutim, nisam mogla da zanemarim na koji nacin se konstantno obracas Sasi62. Sorry.

@ kockastonatufne: ti dajes odlican primjer kako ne treba raditi tj. obasuti hrpom vrlo licnih uvreda nekoga ko tebi "smeta" na forumu ali ne iz astroloskog ugla nego iz ugla kako ti to kazes "boostiranja ega", a da te direktno ama nicim ta osoba nije niti izazvala.
I trebalo bi mozda da pomislis da se jedan Mjesec u Vodenjaku cesce bori za druge negoli za sebe.

@ 12.kuca: je, shvatila sam vec da je tebi zvjezdoznanac dobar. Tvoje je pravo. A sto se tvog pitanja tice, je i to, shvatila odavno da svijet ne mogu promijeniti. Sebe da, ali u odredjenim granicama.

@fish: niposto namjera da te kritikujem nego da se informisem kako to funkcionira. Ti mi odgovorila i ja bila zadovoljna odgovorom. Ono "sacekajmo" je bilo bez ikakve primjese bilo cega prijeteceg.

E sad stvarno, vratimo se astrologiji.

Kraj.
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 19:17   #257
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Ja rekoh sto sam imala.

Ah, onda evo i posljednje od mojih odgovora na ovu temu i doista da zakljucimo s time.

@ zvjezdoznanac: ne mislim te se rijesiti. Ako vecini odgovaras, ja tu nemam sta da kazem. Bila je moja pogresna procjena da dijelim misljenje odredjenog broja clanova. I u pravu si da me se tvoji postovi sa drugima ne ticu. Medjutim, nisam mogla da zanemarim na koji nacin se konstantno obracas Sasi62. Sorry.

@ kockastonatufne: ti dajes odlican primjer kako ne treba raditi tj. obasuti hrpom vrlo licnih uvreda nekoga ko tebi "smeta" na forumu ali ne iz astroloskog ugla nego iz ugla kako ti to kazes "boostiranja ega", a da te direktno ama nicim ta osoba nije niti izazvala.
I trebalo bi mozda da pomislis da se jedan Mjesec u Vodenjaku cesce bori za druge negoli za sebe.

@ 12.kuca: je, shvatila sam vec da je tebi zvjezdoznanac dobar. Tvoje je pravo. A sto se tvog pitanja tice, je i to, shvatila odavno da svijet ne mogu promijeniti. Sebe da, ali u odredjenim granicama.

@fish: niposto namjera da te kritikujem nego da se informisem kako to funkcionira. Ti mi odgovorila i ja bila zadovoljna odgovorom. Ono "sacekajmo" je bilo bez ikakve primjese bilo cega prijeteceg.

E sad stvarno, vratimo se astrologiji.

Kraj.
Sve ok. Sa moje strane zaboravljeno, nisam zlopamtilo

A saša se zna i sam braniti, kao i ja, ne brini se za nas dvoje

Vratimo se astrologiji
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 22:09   #258
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
E sad stvarno, vratimo se astrologiji.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:51   #259
nisam sigurna gdje se ' smije' nesto pitat, ili komentirat, a da se ne strahuje da se ne dobije baniranje sa foruma . Pa cu ovde postavit pitanje. Zanima me na temi horarna astrologija, dali se tu ima neki red, ili se pitanja odgovaraju kako kome pase? Ne pokusavam bit sarkasticna, vec me zanima dali na toj temi postoji neki red?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:59   #260
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
nisam sigurna gdje se ' smije' nesto pitat, ili komentirat, a da se ne strahuje da se ne dobije baniranje sa foruma . Pa cu ovde postavit pitanje.
Da si pročitala pravila onda ne bi ovo pitala a posebno ne ovako kao da na forumu vlada strahovlada.

Quote:
Zanima me na temi horarna astrologija, dali se tu ima neki red, ili se pitanja odgovaraju kako kome pase? Ne pokusavam bit sarkasticna, vec me zanima dali na toj temi postoji neki red?
Niti na horarnoj, niti na bilo kojoj drugoj temi nitko nije dužan odgovarati niti po redu niti ikako. Forum je dakle isključivo volonterska djelatnost u kojoj svatko piše po osobnom nahođenju, željama, interesima, vremenu, znanju, što god.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.11.2013. at 13:26. Reason: o
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.