Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 23:09   #601
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Negdje sam kacila na temi ili tu ili na temi glioblastoma link na te price. Ako se dobro sjecam jedina ponovljena zracenja su bila ona gamma ili cyber nozem, dakle ciljano.
Koliko ja znam postoji odredjena doza radijacije koja se moze primiti i preko nje se ne smije vise ici. Nisam sigurna da postoji neki vremenski cenzus za glavu. Ipak je to mozak a o.stecenja zivcanog mozdanog tkiva su ireverzibilna.

Edit:
Znam curu kojoj su zracili benigni tumor jer zbog pozicije nisu mogli operirati. Imala je uzasne ispade radi njega. Uglavnom, nestao je nakon toga.
kada čitam/čujem takve dobre primjere odmah se bolje osjećam. moja vrsta tumora prošarana je stanicama glioblastoma i to me u nekim razdobljima opterećuje.
hvala na linkovima, na poslu ću si to isprintati i laganini ( brže od toga ne može ) pročitati. treba biti pozitivan i živjeti iz dana u dan, nit' u prošlosti, nit u budućnosti, pa dokle ide, ide.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 10:50   #602
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
kada čitam/čujem takve dobre primjere odmah se bolje osjećam. moja vrsta tumora prošarana je stanicama glioblastoma i to me u nekim razdobljima opterećuje.
hvala na linkovima, na poslu ću si to isprintati i laganini ( brže od toga ne može ) pročitati. treba biti pozitivan i živjeti iz dana u dan, nit' u prošlosti, nit u budućnosti, pa dokle ide, ide.
Iako ja imam benigni ili tumor niskog maligniteta kako god vam drago,svi liječnici su me savjetovali protiv zračenja jer da navodno postoji ogromna opasnost da ga razbudimo u veći stupanj maligniteta.kad ti imaš pregled?meni je prošla godina od zadnjeg magneta i iskreno nekako mi se neda ići na novi.umoran sam pomalo i deprimiran od svega toga.nekako mislim da ne bih imao ništa ni protiv smrti jer mi je kvaliteta života i bolovi koji svaki dan trpim ne daju neku posebnu volju za ostankom.neuropatski bolovi koji se šire od Reza na glavi me sve više smetaju.svaka kiša je smrt za mene.doslovce puzim od malaksalosti počne mi se grčiti pol face.vjerojatno facijalni živac.tražio lijek od psihijatrice koji navodno pomaže kod ovog tipa boli ali ne želi Dat.probat ću kod neurologa nažicat
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 21:36   #603
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
Iako ja imam benigni ili tumor niskog maligniteta kako god vam drago,svi liječnici su me savjetovali protiv zračenja jer da navodno postoji ogromna opasnost da ga razbudimo u veći stupanj maligniteta.kad ti imaš pregled?meni je prošla godina od zadnjeg magneta i iskreno nekako mi se neda ići na novi.umoran sam pomalo i deprimiran od svega toga.nekako mislim da ne bih imao ništa ni protiv smrti jer mi je kvaliteta života i bolovi koji svaki dan trpim ne daju neku posebnu volju za ostankom.neuropatski bolovi koji se šire od Reza na glavi me sve više smetaju.svaka kiša je smrt za mene.doslovce puzim od malaksalosti počne mi se grčiti pol face.vjerojatno facijalni živac.tražio lijek od psihijatrice koji navodno pomaže kod ovog tipa boli ali ne želi Dat.probat ću kod neurologa nažicat
dobro te mogu razumjeti po pitanju glavobolje, jer sam to proživjela. piješ tablete, a nema pomoći, i dalje boli. žao mi je zbog toga što si "izvukao" lošu životnu kartu, ali stvar je jasna - il se boriš ili ne. odluka je samo tvoja.

moja magnetna je ni vrit, ni mimo. tehnički je dobra, tumora nema, ali su metaboliti poremećeni što upućuje na prisutnost zloćudnih stanica. klasičnu medicinu to ne zanima, nalaz je dobar. neurokirurg je napisao da je kontrola za godinu dana, no ja ću si platiti magnetnu za šest mjeseci da vidim ima li kakvih promjena. slijedeći tjedan idem neurologu i onkologu. odlučila sam se ne opterećivati time, niti puno raspravljati o tome da mi ne bi postalo navika i da mi glavna tema u komunikaciji ne bude taj tumor. ak nisi psihijatrijski pacijent onda je logično da ti ne može dati te tablete. nađi si zanimaciju, kakav hobi.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 08:41   #604
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
dobro te mogu razumjeti po pitanju glavobolje, jer sam to proživjela. piješ tablete, a nema pomoći, i dalje boli. žao mi je zbog toga što si "izvukao" lošu životnu kartu, ali stvar je jasna - il se boriš ili ne. odluka je samo tvoja.

moja magnetna je ni vrit, ni mimo. tehnički je dobra, tumora nema, ali su metaboliti poremećeni što upućuje na prisutnost zloćudnih stanica. klasičnu medicinu to ne zanima, nalaz je dobar. neurokirurg je napisao da je kontrola za godinu dana, no ja ću si platiti magnetnu za šest mjeseci da vidim ima li kakvih promjena. slijedeći tjedan idem neurologu i onkologu. odlučila sam se ne opterećivati time, niti puno raspravljati o tome da mi ne bi postalo navika i da mi glavna tema u komunikaciji ne bude taj tumor. ak nisi psihijatrijski pacijent onda je logično da ti ne može dati te tablete. nađi si zanimaciju, kakav hobi.
Svi imamo stalno prisutne maligne stanice, a imunitet je taj koji ih drzi pod kontrolom. S toga ovo ne treba nis specijalno znaciti, samo ti sebe odrzavaj u formi i dizi si imunitet.
Ja bih isla na magnet za 4 mj.
Ma ti si cudo draga. Kad se samo sjetim u kakvoj banani si bila kad smo se prvi put virtualno srele. Svaka ti cast, sve prepreke prelazis ko grom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 20:21   #605
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
dobro te mogu razumjeti po pitanju glavobolje, jer sam to proživjela. piješ tablete, a nema pomoći, i dalje boli. žao mi je zbog toga što si "izvukao" lošu životnu kartu, ali stvar je jasna - il se boriš ili ne. odluka je samo tvoja.

moja magnetna je ni vrit, ni mimo. tehnički je dobra, tumora nema, ali su metaboliti poremećeni što upućuje na prisutnost zloćudnih stanica. klasičnu medicinu to ne zanima, nalaz je dobar. neurokirurg je napisao da je kontrola za godinu dana, no ja ću si platiti magnetnu za šest mjeseci da vidim ima li kakvih promjena. slijedeći tjedan idem neurologu i onkologu. odlučila sam se ne opterećivati time, niti puno raspravljati o tome da mi ne bi postalo navika i da mi glavna tema u komunikaciji ne bude taj tumor. ak nisi psihijatrijski pacijent onda je logično da ti ne može dati te tablete. nađi si zanimaciju, kakav hobi.
Ja jesam psihijatrijski pacijent.Tko ne bi prošvikao nakon moje dijagnoze.Uglavnom,ne želi dati jer navodno ima gadne nuspojave.A neki drugi za anksioznost bi mi dala u kojem je kao nuspojava navedeno citiram "rizik od iznenadne smrti" Stvarno ne znam koji onda ima gadnije nuspojave...

Ma lako je reći da si nađem hobi kad mi od depre niš ne interesira ni najmanje.Samo puzim okolo.Ravnoteža nula.Ko pijanac hodam.Tako mi to sve ide na jetra.

Koji to pregled pokazuje metabolite?PET scan?Meni to nikad nisu radili.

Ajde barem su ti sve izvadili.Meni nisu sve mogli zbog položaja.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 23:21   #606
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Svi imamo stalno prisutne maligne stanice, a imunitet je taj koji ih drzi pod kontrolom. S toga ovo ne treba nis specijalno znaciti, samo ti sebe odrzavaj u formi i dizi si imunitet.
Ja bih isla na magnet za 4 mj.
Ma ti si cudo draga. Kad se samo sjetim u kakvoj banani si bila kad smo se prvi put virtualno srele. Svaka ti cast, sve prepreke prelazis ko grom.
to znam da svi u sebi nosimo maligne stanice, da li će se i kada aktivirati...tko to zna. inače, jučer na petak 13. prije 8 godina operirana sam prvi put, isto je bio petak 13, znam da se i poremećeni metaboliti mogu vratiti u ravnotežu, ali svejedno. za mene nalaz nije potpuno čist. no dobro, sva sreća da loše pamtim.
ovo ti je fora. kažeš da to sve ne mora ništa značiti, a predlažeš magnetnu za 4 mjeseca. vidjet ću što će još reći neurolog i onkolog.
čini mi se da se kemoterapijama i svim tim kemikalijama imunitet nepovratno gubi. pijem beta-glukan.
ne razunijem zašto me smatraš čudom. zbog stanica glioblastoma?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 23:57   #607
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
Ja jesam psihijatrijski pacijent.Tko ne bi prošvikao nakon moje dijagnoze.Uglavnom,ne želi dati jer navodno ima gadne nuspojave.A neki drugi za anksioznost bi mi dala u kojem je kao nuspojava navedeno citiram "rizik od iznenadne smrti" Stvarno ne znam koji onda ima gadnije nuspojave...

Ma lako je reći da si nađem hobi kad mi od depre niš ne interesira ni najmanje.Samo puzim okolo.Ravnoteža nula.Ko pijanac hodam.Tako mi to sve ide na jetra.

Koji to pregled pokazuje metabolite?PET scan?Meni to nikad nisu radili.

Ajde barem su ti sve izvadili.Meni nisu sve mogli zbog položaja.
gle, ni ja čuda toga više ne mogu, ali mogu lijepiti i razmjenjivati ličice, nogometne, životinjsko carstvo, stikermaniju...kaj god i to me zabavi. neću o psihijatrijskoj dijagnozi, ali odbila sam xanax (valjda se tako piše), jer još uvijek mislim da sama mogu povećati razinu dopamina u mozgu.
ne može ti stalno biti loše, niti stalno dobro.
ja to gledam ovako: zadesio me benigni tumor koji je samo u pet posto slučajeva zloćudan. upala sam u tih 5%. dobro je što je bio operabilan, jer se nalazio uz samu lubanju. situacija nije bila baš tako crna kao što sam mislila.
ne znam što bi ti napisala. kad pogledaš, mi smo u istoj psihičkoj kaljuži, ali čini mi se da ja to bolje podnosim.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 03:38   #608
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
gle, ni ja čuda toga više ne mogu, ali mogu lijepiti i razmjenjivati ličice, nogometne, životinjsko carstvo, stikermaniju...kaj god i to me zabavi. neću o psihijatrijskoj dijagnozi, ali odbila sam xanax (valjda se tako piše), jer još uvijek mislim da sama mogu povećati razinu dopamina u mozgu.
ne može ti stalno biti loše, niti stalno dobro.
ja to gledam ovako: zadesio me benigni tumor koji je samo u pet posto slučajeva zloćudan. upala sam u tih 5%. dobro je što je bio operabilan, jer se nalazio uz samu lubanju. situacija nije bila baš tako crna kao što sam mislila.
ne znam što bi ti napisala. kad pogledaš, mi smo u istoj psihičkoj kaljuži, ali čini mi se da ja to bolje podnosim.
U crnoj sam fazi,jednostavno ne vidim puno pozitivnoga za izvući iz moje dijagnoze.Em je maligan,em ga nisu do kraja izvukli pa govno i dalje raste ,em mu je pozicija iz bajke pa mi se tare o centre za disanje i rad srca.Ja kad si malo sve stavim na papir shvatim da sam u situaciji da ja bilo koji dan ili sat mogu umrijeti.Ne mogu preći preko te užasne spoznaje.Ništa što radim mi ne skriva misli s te grozote.Jebemti takav život.Ja jesam na xanaxu i on nešto pomaže ali kD sam u ovakvim groznim fazama nema pomoći.Evo pol četiri a ja žbaljim ovdje u strop i drhtim ko šiba.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 10:25   #609
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
Ja kad si malo sve stavim na papir shvatim da sam u situaciji da ja bilo koji dan ili sat mogu umrijeti.Ne mogu preći preko te užasne spoznaje.Ništa što radim mi ne skriva misli s te grozote.Jebemti takav život.Ja jesam na xanaxu i on nešto pomaže ali kD sam u ovakvim groznim fazama nema pomoći.Evo pol četiri a ja žbaljim ovdje u strop i drhtim ko šiba.
Iako (za sada) nemam iskustva s tom vrstom fizičke bolesti mozga imam s onom kemijske naravi. I dosta dugo mi je vremena trebalo dok nisam izbacio misli iz glave; pa pobogu zašto, zašto ja, trebao sam i umrijeti ali nisam. Pa učestala anksioznost i konstantna razmišljanja o tome kad će se to govno ponovno vratiti i da bih mogao umrijeti. Pored toga kroz život od skoro 30 godina sam paralelno trebao umrijeti barem još 6 puta kroz nesreće koje su se događale u tom periodu.

Na psihoterapiji kod psihijatra takvo razmišljanje brzo napuni pipu neuropsihijatru i dolazi do toga da ti mora prepisati tablete. Nekako u prosjeku ljudski organizam odbija konzumirati tablete. I tada sam odlučio prestati ići na psihoterapiju i probat se boriti dan za dan.

Danas pak živim na način na koji prije nisam bio svjestan da postoji. A to je da sam poprilično svjestan kako u bilom kojem trenutku možeš umrijeti, da je mozak iskonstruirao sigurnost i da je svijet siguran, a zapravo je realnost drugačija. I sa tom spoznajom baš se previše ne opterećujem o toj bolesti, narednim bolestima koje dolaze i nesrećama. Jednostavno živim danas a sutra ionako ne postoji dok se ne stopi u sadašnjost.

Anksioznost, je grozna stvar, otklonio sam je dijelom suočavanjem sa svim strahovima koji su postojali, a dijelom zanimacijom kroz obavljanjem nekih poslova. Nije me uopće briga kad i što će slijedeće biti.

Dobrim dijelom je tebi to mnogo teže jer sam kažeš da nisi u mogućnosti raditi nešto, a ja pak mislim da samo preusmjeravanje misli i koncentracija na rad pomaže kod anskioznosti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 17:25   #610
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Iako (za sada) nemam iskustva s tom vrstom fizičke bolesti mozga imam s onom kemijske naravi. I dosta dugo mi je vremena trebalo dok nisam izbacio misli iz glave; pa pobogu zašto, zašto ja, trebao sam i umrijeti ali nisam. Pa učestala anksioznost i konstantna razmišljanja o tome kad će se to govno ponovno vratiti i da bih mogao umrijeti. Pored toga kroz život od skoro 30 godina sam paralelno trebao umrijeti barem još 6 puta kroz nesreće koje su se događale u tom periodu.

Na psihoterapiji kod psihijatra takvo razmišljanje brzo napuni pipu neuropsihijatru i dolazi do toga da ti mora prepisati tablete. Nekako u prosjeku ljudski organizam odbija konzumirati tablete. I tada sam odlučio prestati ići na psihoterapiju i probat se boriti dan za dan.

Danas pak živim na način na koji prije nisam bio svjestan da postoji. A to je da sam poprilično svjestan kako u bilom kojem trenutku možeš umrijeti, da je mozak iskonstruirao sigurnost i da je svijet siguran, a zapravo je realnost drugačija. I sa tom spoznajom baš se previše ne opterećujem o toj bolesti, narednim bolestima koje dolaze i nesrećama. Jednostavno živim danas a sutra ionako ne postoji dok se ne stopi u sadašnjost.

Anksioznost, je grozna stvar, otklonio sam je dijelom suočavanjem sa svim strahovima koji su postojali, a dijelom zanimacijom kroz obavljanjem nekih poslova. Nije me uopće briga kad i što će slijedeće biti.

Dobrim dijelom je tebi to mnogo teže jer sam kažeš da nisi u mogućnosti raditi nešto, a ja pak mislim da samo preusmjeravanje misli i koncentracija na rad pomaže kod anskioznosti.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 18:53   #611
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Svi imamo stalno prisutne maligne stanice, a imunitet je taj koji ih drzi pod kontrolom. S toga ovo ne treba nis specijalno znaciti, samo ti sebe odrzavaj u formi i dizi si imunitet.
Ja bih isla na magnet za 4 mj.
Ma ti si cudo draga. Kad se samo sjetim u kakvoj banani si bila kad smo se prvi put virtualno srele. Svaka ti cast, sve prepreke prelazis ko grom.
Ne mislim samo na dijagnozu, nego na cijeli paket svega sto te prati od pocetka dijagnoze. I nuspojave lijecenja, i mamina bolest i dilanje sa psihom. Mnogi s puno manje odustanu.
Svaka 4mj je neki standard koji se prati u onim slucajevima koje sam ti linkala. Rekoh da ne mora biti, al puses na hladno ak treba
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 17:57   #612
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne mislim samo na dijagnozu, nego na cijeli paket svega sto te prati od pocetka dijagnoze. I nuspojave lijecenja, i mamina bolest i dilanje sa psihom. Mnogi s puno manje odustanu.
Svaka 4mj je neki standard koji se prati u onim slucajevima koje sam ti linkala. Rekoh da ne mora biti, al puses na hladno ak treba
da hladno, pušem na led.
još imam za obaviti neurologa i onkologa, pa ću onda vidjeti. mislim da je u poremećaju metabolita značajnu ulogu imao stres unatrag dvije godine. ne radi se samo o mami, nataložilo se toga dosta.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 18:41   #613
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje,šogoru nisu obrijali cijelu glavu za zracenje,to inace ide tako? I dok ga zrace,ne rade nikakve daljnje pretrage,jer bi to bilo previse zracenja? Nemam povjerenja u rijecku onkologiju,pa sad sumnjam u sve njihove odluke. To da nije od bubrega su oni sad rekli,iako je meni to isto sve sumnjivo,nisu ga ni preventivno zracili ni ikakve daljnje preglede radili onda. Sad sam u procesu nagovaranja cijele obitelji da se fokusiramona pronalazenje veze za rebro,ali govore cekaj da vidimo sad sta ce reci u rijeci,pa nek dodje kuci u petak,pa ja cu izluditi. Nisu mu rekli cijelu situaciju i sta mu je,on ima 52 godine,sta mislite o tome,koliko sam pacijent mora tocno znati svoje stanje?
po zakonu ti moraju rec bas SVE i sve rizike i sve terapije koje mozes primit i izabrat i sta te ceka, ma sve.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:20   #614
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
po zakonu ti moraju rec bas SVE i sve rizike i sve terapije koje mozes primit i izabrat i sta te ceka, ma sve.
ahaha dobra.Zakon i stvarnost su dve različite stvari.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 18:54   #615
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
ahaha dobra.Zakon i stvarnost su dve različite stvari.
Ako posaljes opomenu pred tuzbu na memorandumu odvjetnickog ureda kojem je specijalnost medicinsko pravo sa svim zakonom propisanim kaznama ako se isto ne izvrsi, sve se po pe esu dobije u zadanom roku. Sve koji znam da su imali takve probleme i tako postupili, rijesili su situaciju promptno.
Konkretan ured to nista ne naplati,btw
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 19:28   #616
Imam izrazito neugodno iskustvo s jednom zagrebačkom bolnicom i neurokirurgom koji mi je slagao u oči da mi je izvadio cijeli tumor a nije ga recnuo niti 25 %.Ja našem zdravstvu ne vjerujem ni 0 %.Tužno i žalosno da sam morao ići u Italiju da bi se to pošteno obavilo i za to masno platio iz vlastita džepa.Tako da mogu misliti kako bi se nešto dalo u ovoj državi istjerati na čistac pa ni preko deset odvjetničkih ureda.Uvijek ima i negativnih primjera.A pogledajte samo našto nam liči sudstvo općenito pa još jednom napišite ovo što ste gore naveli.
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:13   #617
Quote:
BabyPato kaže: Pogledaj post
Imam izrazito neugodno iskustvo s jednom zagrebačkom bolnicom i neurokirurgom koji mi je slagao u oči da mi je izvadio cijeli tumor a nije ga recnuo niti 25 %.Ja našem zdravstvu ne vjerujem ni 0 %.Tužno i žalosno da sam morao ići u Italiju da bi se to pošteno obavilo i za to masno platio iz vlastita džepa.Tako da mogu misliti kako bi se nešto dalo u ovoj državi istjerati na čistac pa ni preko deset odvjetničkih ureda.Uvijek ima i negativnih primjera.A pogledajte samo našto nam liči sudstvo općenito pa još jednom napišite ovo što ste gore naveli.
Nacelno se slazem. No napisala sam o konkretnom uredu i konkretnim slucajevima. Svi doti jednog za koje znam su dobili trazeno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 14:52   #618
Pozdrav svima. Prije 8 godina mi je operiran astrocitom 2, benigni, ali dio je ostao. Sad mi se javlja pitanje u kojim slučajevima se preporučuje gamma nož? Ostatak je veličine nešto manje od 3x3x3 cm. Je li samo u nekim izuzetnim slučajevima šalju ljude na laser? Mogu li privatno ić negdje? Gdje? Iskustva? Puno hvala!
Narottama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 15:04   #619
Quote:
Narottama kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Prije 8 godina mi je operiran astrocitom 2, benigni, ali dio je ostao. Sad mi se javlja pitanje u kojim slučajevima se preporučuje gamma nož? Ostatak je veličine nešto manje od 3x3x3 cm. Je li samo u nekim izuzetnim slučajevima šalju ljude na laser? Mogu li privatno ić negdje? Gdje? Iskustva? Puno hvala!
Da li tumor u međuvremenu raste?Koja pozicija?Redovne kontrole?Astrocitom stupnja dva baš i nije benigan.Ja imam jedinicu,ostatak slične veličine i nije mi preporučen gamma knife .
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 22:38   #620
Suprug mi ima tumor debelog crijeva i prije mjesec i pol dana je osjetio pritisak u slijepočnici i problem s lijevim okom i oduzetost lijeve ruke i noge.
napravili su CT i pronašli metastazu 3 cm i otklonili je operacijom 23.09.2016.
Odmah nakon operacije mu se vratila funkcija ruke i noge,a oko mu je bilo bolje.Desetak dana nakon operacije stanje s okom se pogoršalo ,osjeća kao da ima neki otok ne otvara ga skroz.Išli smo na hitnu na očno ,obavili smo pretrage i kažu da je s okom sve uredu.Kažu da nije komplikacija od operacije jer da je ne bi mu se ruka i noga vratile u normalu.
Može li mi netko reći je li to normalno ,da li treba vremena za oporavak.28.10. su nas naručili na zračenje da li bi od njega moglo da mu bude bolje.
Njega to oko toliko toliko živcira da samo leži neće ni da razgovara,kao da je odustao od života
white-angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.