Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2012., 09:10   #6321
Quote:
goran1985 kaže: Pogledaj post
Mislis na Dakon pyro?

ne po toga mislim da misli

Attack 25-35 DPX lambda
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 25.07.2012., 15:21   #6322
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ne po toga mislim da misli

Attack 25-35 DPX lambda
Šta je tu jeftino? 3500eur bez pdv, zar je taj kotao toliko dobar da je skuplji od viessmana? Izgleda da su pirolitički kotlovi još i najjefiniji kod nas u Hr. Sada se u nas cijene Buderus i Centrometal oko 12500kn a viessman 16000kn snage 25kW.
goran1985 is offline  
Old 25.07.2012., 19:01   #6323
Pozdrav, trebao bi savjet pa ako mi netko može odgovorit. Bojler u kotlovnici za toplu vodu je na istom krugu s radijatorima, nema druge pumpe.
Nabavio sam grundfos pumpu UPS 15-35x20, ali nikakve info na netu o toj pumpi ne mogu naći. Jel to opće je pumpa koja bi meni trebala?
Samobor is offline  
Old 25.07.2012., 19:56   #6324
Quote:
Samobor kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebao bi savjet pa ako mi netko može odgovorit. Bojler u kotlovnici za toplu vodu je na istom krugu s radijatorima, nema druge pumpe.
Nabavio sam grundfos pumpu UPS 15-35x20, ali nikakve info na netu o toj pumpi ne mogu naći. Jel to opće je pumpa koja bi meni trebala?

stvarno puno informacija,
Na temelju kojih kriterija je ta pumpa nabavljena:
- Za tri radijatora od sveukupno 35 članaka ? ili recimo
- Za 9 radijatora sa sveukupno 158 članaka?
plus is offline  
Old 25.07.2012., 20:26   #6325
Quote:
plus kaže: Pogledaj post

stvarno puno informacija,
Na temelju kojih kriterija je ta pumpa nabavljena:
- Za tri radijatora od sveukupno 35 članaka ? ili recimo
- Za 9 radijatora sa sveukupno 158 članaka?

Ta pumpa bi mi služila samo za grijanje vode u spremniku, da odvojim centralno od sanitarne vode, posto sad ne mogu toplu vodu u bojleru grijat ispod temperature koja mi je u radijatorima, cca 60 stupnjeva, jer mi je sve u istom krugu.
Grijanje je plinsko

Zadnje uređivanje Samobor : 25.07.2012. at 21:42.
Samobor is offline  
Old 25.07.2012., 21:18   #6326
Quote:
goran1985 kaže: Pogledaj post
Šta je tu jeftino? 3500eur bez pdv, zar je taj kotao toliko dobar da je skuplji od viessmana? Izgleda da su pirolitički kotlovi još i najjefiniji kod nas u Hr. Sada se u nas cijene Buderus i Centrometal oko 12500kn a viessman 16000kn snage 25kW.
Buderus = Dakon = ... Atmos kategorija
Vitoligno = puno bolji kotel, ali nema lambdu niti ikakvu automatsku regulaciju zraka (osim regulacije brzine ventilatora).
Zvon is offline  
Old 25.07.2012., 22:56   #6327
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Buderus = Dakon = ... Atmos kategorija
Vitoligno = puno bolji kotel, ali nema lambdu niti ikakvu automatsku regulaciju zraka (osim regulacije brzine ventilatora).
Da, jasno mi je to. Nego ovaj attack kotao je cijenom kao tvoj wvterm. Od pirololitickih kolova su kod nas Froling, wv terms, vitoligno, bio-tec, s121poredani po cijeni i vjerovatno kvaliteti. Moji starci planiraju uvodjenje centralnog, mozda ne ove godine ali dogodine sigurno pa zato i gledam sta se moze naci do 20 tisuca kn koliko bi dali za kotao. Cini mi se da jedino vitoligno tu upada mada znam da se lambda kupuje odvojeno ali ima cjevni izmjenjivac i turbulatore sto ga izdize u odnosu na centrometal i dakon.

Mozes nesto vise napisat o automatskoj regulaciji zraka, zasto je ona vazna?

Zadnje uređivanje goran1985 : 25.07.2012. at 23:14.
goran1985 is offline  
Old 26.07.2012., 00:00   #6328
Temperatura i kvaliteta izgaranja ovise o drvima (vrsti), vlazi, načinu slaganja...
Lambda te parametre korigira i kotel radi optimalno u svakom režimu.
ETA, Fröling, KWB, rekel bi i WVTerm TR su svete krave, vrh, nažalost nama teško dostupan. Imaju λ-sondu i na temelju mjerenja kisika u ispuhu reguliraju dotok primarnog i sekundarnog zraka. Zato imaju dvije, nezavisno upravljane, zaklopke.
LT je na pol puta do njih. Nema λ-sondu, ima samo jednu reguliranu zaklopku kojom regulira odnos zraka. Treba mu zadati vrstu goriva, a onda na temelju temperature vode i dimnih plinova regulira odnos zraka, odnosno izgaranje.
Zvon is offline  
Old 26.07.2012., 16:08   #6329
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ovo je super...na temi procitas i naucis puno toga. A najvaznije naucis da dosta majstora koji rade centralno na drva su priuceni serifi kod kojih vecina njih radi lose ili predimenzionira ili ne grije i sve tomu slicno.

A kada trazis konkretnog majstora koji bi napravio sve kako treba po pravilima struke kao npr u Austriji, Svicarskoj ili Njemackoj jer zelis uvesti centralno grijanje po sistemu kljuc u ruke, plati i vozi i da nemas vise nikakvih problema oko toga - onda majstora nema za preporuciti (moze i na poruku).

Zanimljiv razvoj dogadjaja....
Ineteresantno jer mene muči potpuno isti problem. Svi znaju predimenzionirati sistem ali da naprave sistem po željama..nema šanse
Svugdje pitaš isto i svugdje dobiješ odgovor da moraš imati 100 radijatora, peć takvu da staviš karijolu drva u nju te 100 stupnjeva u kući. A kad ih pitaš za jedan normalan sistem onda se to ne da izvesti.
Ljudi da li postoji osoba koja zna napraviti normalan mali sistem na drva bez 100 radijatora?
Nažalost slao sam i mail jer mi bi voljeli staviti štednjak na drva tipa senko ( nešto slično ) pa mi nisu znali nikoga preporučiti..a mislim, radiš štednjak ali ne znaš kako da ga ukomporiraš u sistem??
Spreman sam se i složiti ako stvarno nije moguće izdizajnirati tako mali sistem ali još se ne predajem..
Pomagajte ljudi, tko se bavi ugradnjom centralnog na drva?
bruce80 is offline  
Old 26.07.2012., 19:54   #6330
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ineteresantno jer mene muči potpuno isti problem. Svi znaju predimenzionirati sistem ali da naprave sistem po željama..nema šanse
Svugdje pitaš isto i svugdje dobiješ odgovor da moraš imati 100 radijatora, peć takvu da staviš karijolu drva u nju te 100 stupnjeva u kući. A kad ih pitaš za jedan normalan sistem onda se to ne da izvesti.
Ljudi da li postoji osoba koja zna napraviti normalan mali sistem na drva bez 100 radijatora?
Nažalost slao sam i mail jer mi bi voljeli staviti štednjak na drva tipa senko ( nešto slično ) pa mi nisu znali nikoga preporučiti..a mislim, radiš štednjak ali ne znaš kako da ga ukomporiraš u sistem??
Spreman sam se i složiti ako stvarno nije moguće izdizajnirati tako mali sistem ali još se ne predajem..
Pomagajte ljudi, tko se bavi ugradnjom centralnog na drva?
ne me krivo shvatit da si procito pola ovog sta pise ovde doso bi do znanja
koje nema pol majstora koji postavljaju centralno
osnova je kod svih tih vasih spareta da ako ocete da rade podnosljivo vecinu vremena nemozete bez spremnika
a ostalo je li la
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 26.07.2012., 19:58   #6331
Quote:
goran1985 kaže: Pogledaj post
Da, jasno mi je to. Nego ovaj attack kotao je cijenom kao tvoj wvterm. Od pirololitickih kolova su kod nas Froling, wv terms, vitoligno, bio-tec, s121poredani po cijeni i vjerovatno kvaliteti. Moji starci planiraju uvodjenje centralnog, mozda ne ove godine ali dogodine sigurno pa zato i gledam sta se moze naci do 20 tisuca kn koliko bi dali za kotao. Cini mi se da jedino vitoligno tu upada mada znam da se lambda kupuje odvojeno ali ima cjevni izmjenjivac i turbulatore sto ga izdize u odnosu na centrometal i dakon.

Mozes nesto vise napisat o automatskoj regulaciji zraka, zasto je ona vazna?
ma oces iskreno nist ti nije jasno i pitanje o automatskoj regulaciji zraka ti isto nist ne znaci
vrati se na pocetak teme i citaj i onda ce ti bit bistro u cem je razlika
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 26.07.2012., 22:40   #6332
Nisi me shavatio, jasno mi je da je buderus s121= dakon = atmos = najniža kategorija pirolitičih kotlova. Nije problem čitati sve ispočetka jer je štivo iznimno zanimljivo ali ne umišljam da bi mi ni onda najstručnije stvari bile jasne ali Zvonovo objašnjenje je shvatljivo i za potpune laike.
Mene najviše i zanimaju razlike među klasama i da pronađem negdje optimalan izbor s obzirom na cijenu i kvalitetu. Vjerujem da su i tvoja prepravljanja kotla prešla cijenu običnog pirolitičkog a budući se počeo raspadat jasno je da ni to nema smisla (iako su preinake vrijedne divljenja).
Ruler je pobudio interes u meni za kotlove attack, sad vidim da imaju praktički sve klase u svojoj ponudi i u svakoj klasi su uvjerljivo najjeftiniji uključujući i ovu sa lambda sondom i dvostrukom zaklopkom za svega 2500e, jedino me zanima zašto je to tako. Čitam po slovačkim forumima i zasad nevidim ništa negativno...
goran1985 is offline  
Old 27.07.2012., 08:03   #6333
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
ma oces iskreno nist ti nije jasno i pitanje o automatskoj regulaciji zraka ti isto nist ne znaci
vrati se na pocetak teme i citaj i onda ce ti bit bistro u cem je razlika
Po toj logici ako me boli zub onda bi trebao upisati faks za zubare pa si tako nakon 4-5 godina idem popraviti zub.
Ili odem zubaru, on problem rijesi za par minuta i to je to.
Ili ako zelim auto, onda idem raditi svoj ili odem u salon i kupim auto...

Sto bi svi sada trebali postati Dr. sc toplinarstva i hidraulike + majstori postavljanja cijevi, izvrsni stemaci instalacija, elektricari spajanja na strujni krug ili nadjes OK majstora i firmu koji ti napravi sistem; platis i grijes se.
europe2seoul is offline  
Old 27.07.2012., 08:06   #6334
A vidim da Attack website u Slovackoj ima lijepe hostese oko svojih kotlova To imaju neku nocnu smjenu tamo za extra zaradu ili ?
europe2seoul is offline  
Old 27.07.2012., 09:01   #6335
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Po toj logici ako me boli zub onda bi trebao upisati faks za zubare pa si tako nakon 4-5 godina idem popraviti zub.
Ili odem zubaru, on problem rijesi za par minuta i to je to.
Ili ako zelim auto, onda idem raditi svoj ili odem u salon i kupim auto...

Sto bi svi sada trebali postati Dr. sc toplinarstva i hidraulike + majstori postavljanja cijevi, izvrsni stemaci instalacija, elektricari spajanja na strujni krug ili nadjes OK majstora i firmu koji ti napravi sistem; platis i grijes se.
Tema je Sam svoj majstor, pa razmisli malo o imenu teme.
Znači namijenjena je ljudima koji pokušavaju napraviti nešto u vlastitoj režiji a da nisu učeni stručnjaci za to, a obično im pomažu ljudi koji su ili majstori ili oni koji su već naučili na svojim greškama.
A ti ako trebaš električara, zidara, vodoinstalatera,... što već, i nisi voljan sam prčkati nego platiti, tada ti ovaj dio foruma niti nije potreban.
bajadojaja is offline  
Old 27.07.2012., 09:32   #6336
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Tema je Sam svoj majstor, pa razmisli malo o imenu teme.
Znači namijenjena je ljudima koji pokušavaju napraviti nešto u vlastitoj režiji a da nisu učeni stručnjaci za to, a obično im pomažu ljudi koji su ili majstori ili oni koji su već naučili na svojim greškama.
A ti ako trebaš električara, zidara, vodoinstalatera,... što već, i nisi voljan sam prčkati nego platiti, tada ti ovaj dio foruma niti nije potreban.
Tocno. No jedini je problem sto se samo ovdje pise o centralnom grijanju na drva...pa ako hoces saznati bilo sto od te tematike moras biti na ovoj temi.
europe2seoul is offline  
Old 27.07.2012., 10:31   #6337
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Po toj logici ako me boli zub onda bi trebao upisati faks za zubare pa si tako nakon 4-5 godina idem popraviti zub.
Ili odem zubaru, on problem rijesi za par minuta i to je to.
Ili ako zelim auto, onda idem raditi svoj ili odem u salon i kupim auto...

Sto bi svi sada trebali postati Dr. sc toplinarstva i hidraulike + majstori postavljanja cijevi, izvrsni stemaci instalacija, elektricari spajanja na strujni krug ili nadjes OK majstora i firmu koji ti napravi sistem; platis i grijes se.
a cemu nervoza jos uvjek sunce grije do 11 meseca sve naucis
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 27.07.2012., 10:41   #6338
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
a cemu nervoza jos uvjek sunce grije do 11 meseca sve naucis
Pa bavim se strukom, pa mi je jeftinije da se i dalje bavim strukom.

No vidim da svi pljuju nase majstore centralnog....pa eto iz opreznosti pitam ima li netko tko zna raditi posao...
europe2seoul is offline  
Old 27.07.2012., 10:55   #6339
Društvo -ovih dana se kod Bele Rade , a i na našem pelatrskom forumu zakuhava priča o spremnicima topline , kroz privatne kontakte i telefoniranja se rodila jedna ideja :

Kako napraviti centralno grijanje na drva , hidrauliku , a da ona danas radi sa cjepanicama , sutra sa peletima ili košticama , a dogodine se na to sve doda spremnik topline .

Dakle volio bih to prodiskutirati, Plus je obećao nabaciti neke svoje sheme i razmišljanja , koja bih nadopunio , i nakon toga u praksi ispitao .

Ovo kako se sad radi mi se ne sviđa , na nekoliko mjesta smo lani stavili miš ventile , koje sad kad dolazi spremnik treba micati rezati lotati , i jebavati cijelu kotlovnicu izpočetka.

slušam pozorno.
ramzay is offline  
Old 27.07.2012., 11:36   #6340
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa bavim se strukom, pa mi je jeftinije da se i dalje bavim strukom.

No vidim da svi pljuju nase majstore centralnog....pa eto iz opreznosti pitam ima li netko tko zna raditi posao...
zna velka vecina svoj poso samo je pitanje dal su ljudi spremni to platit
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.