Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 10:19   #8521
Quote:
ljubija kaže: Pogledaj post


Molio bih nekog ko zna kako bih povezao ove stvari.ili jednostavno da mi postavi semu,sa opremom.Grijanje mi je komplet 160 m2 podno,sa ovim el.blokom ide super,a sad cu da stavim pec 20 kw i spremnik 1000l.
Pitanje je dali moram imati taj ladomat,ile se to moze odraditi drugim ventilima,
imam puno shema ali sa radiatorima ,a to meni nepase zbog odlazne temperature(meni je dovoljno 30-35 stepeni).
ko ima vremena da mi pomogne...http://www.zaslike.com/viewer.php?fi...3puy50i5g3.jpg
nekoliko puta do sada smo stavili tu shemu

listaj unazad
stmat is offline  
Old 13.01.2013., 12:37   #8522
Quote:
rosto kaže: Pogledaj post
poštovani znalci sa ovoga foruma, pozdravljam vas!! Tokom cijele 2012.g. čitao sam ovaj forum od početka pa do samoga kraja i naučio sam neke stvari ali još postoji dosta nedoumica kod samog postavljanja centaralnog grijanja na drva, pa zato molim nekoliko savjeta i vaših razmišljanja. dakle, situacija je sljedeća. kuća je u Lepoglavi,stara 45 godina ali je građena u tri etape, ima 95 kvadrata u jednoj etaži, 13x8 m, tri spavaće sobe, dnevna, kuhinja, kupaona, hodnik i špajza koja se ne grije. kuća je zidana punom ciglom "jedinicom", debljina zidova 30 cm, ožbukana iznutra i izvana. podrumska etaža je u cijeloj kvadraturi kuće, od toga dvije podrumske prostorije potpuno izvan zemlje, dvije polovično dok su dvije potpuno ispod razine zemlje. plafoni stambenog djela su izvedeni sa drvenim gredama na koje su zabite daske a na njima je zabita trstika i to je tako onda ožbukano, prošle godine sam na tavansku stranu stavio paropropusnu foliju između greda te 15 cm mekane kamene vune.također smo promjenili stolariju te je u jesen stavljna PVc-e 5- komorni profil, trostruko staklo punjeno argonom. ove godine je u planu stavljanje 10 cm stiropor fasade. grijanje se oduvjek vršilo na više načina. u kuhinji je kuhinjska peć na drva, u kupaoni bojler od 120 L na struju i drva dok su dvije sobe rješene sa pećima na piljevinu koju dobijem skoro badava, samo je s njom zajebancija svakodnevnog punjenja uložaka i prašenja! imam svoje šume, 80% bukva-20% gacija(bagrem) i drva pripremam baš kako je to savjetovao g. ramzy!!

uh, puno sam se raspisao ali vidim na ovom forumu da za pravi savjet treba i dati što detaljnije informacije!!

dakle, trenutačno razmišljam između dvije peći, BOSCH 2000B kojega stavljate kao "best buy" i WV stadler HS 26. akumulacioni spremnik mi je pod obavezno, razmišljao sam o 1250 L. pošto će se raditi o prilično maloj kvadraturi od nekih 90 kvadrata koju ću još utopliti sa 10 cm stiropor fasade da li bi ovi kotlovi mogli proći kod mene sa spremnikom??

sljedeće pitanje je da li bi onaj bojler na struju i drva koji trenutno imam u kupaoni iskoristiti za PTV (u kući nas ima četvero)?

te još jedno pitanje, malo specifično. kotlovnica bi bila u podrumskoj prostoriji 4x3,5 m, onoj koja je u potpunosti izvan zemlje. iznad tog podruma postoji dimnjak fi16 PGM Poznanovec koji je zidan sa gornje table, znači, nejde od podruma već počinje u sobi i sada je visok 6 m i koristi se za jednu od ovih peći na piljevinu i funkcionira odlično!! e sada, da li postoji mogućnost dogradnje dimnjaka koji još fali u podrumskom dijelu te zatim njegovo spajanje na ovaj postojeći, nekakvo povezivanje ili?? razmišljao sam i o sanaciji sa inox-om ali mi je rečeno da bi se kod moje sanacije fi smanjio na 13 što je premalo za bilo koju od ovih peći!!

uh, previše informacija za prvi puta ali bih bio zahvalan na svakom savjetu znalaca na ovom forumu!!
ljudi, jel može kakva pomoć i savjet u vezi ovoga?
rosto is offline  
Old 13.01.2013., 13:12   #8523
gledajuci da ti kvadratura nije prevelika best bay bi bio ovaj kotao http://www.wvterm.si/proizvodi/klasi...ntral-24-in-28 bolji jeod obadva i sa malim preinakama je jako blizu pirolizi
dimnjak bi mogo od ispod skemijat da izbusis rupu i il dozidas il napravis montazni dodatak al ako ides to radit rupa u deki mora bit veceg promera od fi dimnjaka da mozes ugurat izolaciju tako da deka nema doticaja sa cijevi
onaj bojler je prekomplicirano preradivat da bi bio kombinacija sa centralnim, bolje ugradit u spremnik bojler ili spiralu za sanitarnu vodu
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 13.01.2013., 15:42   #8524
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
ali, na žalost, to je neće spasiti od hladnog povrata i kondenzacije
To se događa ovak i onak u prelaznom periodu, a sada ladomat nema posla jer je hladno pa kotao stalno radi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 13.01.2013., 15:51   #8525
Pozdrav svima, imam kuću 200 kvadrata grijanog prostora. Na kući imam sve prozore PVC, stiropor fasadu 8 cm. Grijem se na plin, a htio bi preći na grijanje na drva, u kotlovnici imam dimnjak visine 5-6 m, mislim da je promjer 200 mm. Za Buderus kotao je dimnjak prenisko, šta mi predlažete.
Tihi001 is offline  
Old 13.01.2013., 16:01   #8526
Quote:
Tihi001 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam kuću 200 kvadrata grijanog prostora. Na kući imam sve prozore PVC, stiropor fasadu 8 cm. Grijem se na plin, a htio bi preći na grijanje na drva, u kotlovnici imam dimnjak visine 5-6 m, mislim da je promjer 200 mm. Za Buderus kotao je dimnjak prenisko, šta mi predlažete.
Loženje na drva traži dobar dimnjak, tu nema druge nego produžiti dimnjak. Sve drugo su kombinacije boli glava i na kraju ipak zidaš dimnjak.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Old 13.01.2013., 16:52   #8527
Quote:
Tihi001 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam kuću 200 kvadrata grijanog prostora. Na kući imam sve prozore PVC, stiropor fasadu 8 cm. Grijem se na plin, a htio bi preći na grijanje na drva, u kotlovnici imam dimnjak visine 5-6 m, mislim da je promjer 200 mm. Za Buderus kotao je dimnjak prenisko, šta mi predlažete.
Za tu kvadraturu ništa na taj dimnjak.Eventualno ako je 6, i proračun grijanja pokaže da se može grijati s 25 kilovata moglo bi proći.
d2267 is offline  
Old 13.01.2013., 17:01   #8528
ok produžit ću dimnjak 2 m, koji stroj je najbolji pošto se ja ne razumijem u to. Kako se izračunava koliko kilovata treba imati

Zadnje uređivanje Tihi001 : 13.01.2013. at 18:11.
Tihi001 is offline  
Old 13.01.2013., 20:33   #8529
Quote:
Tihi001 kaže: Pogledaj post
..., u kotlovnici imam dimnjak visine 5-6 m, mislim da je promjer 200 mm. Za Buderus kotao je dimnjak prenisko, šta mi predlažete.
Najprije probaj na postojeći dimnjak!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 13.01.2013., 22:16   #8530
Quote:
Tihi001 kaže: Pogledaj post
ok produžit ću dimnjak 2 m, koji stroj je najbolji pošto se ja ne razumijem u to. Kako se izračunava koliko kilovata treba imati
pa od koliko je kw tvoj kotao na plin?
crusader85 is offline  
Old 14.01.2013., 16:43   #8531
dali mogu pumpu laddomata spojiti na termo ventil od peci(on se ukljucuje na 68 stepeni)?To je originalni centrometalov termostat dosao uz pec.
ljubija is offline  
Old 14.01.2013., 16:46   #8532
Quote:
ljubija kaže: Pogledaj post
dali mogu pumpu laddomata spojiti na termo ventil od peci(on se ukljucuje na 68 stepeni)?To je originalni centrometalov termostat dosao uz pec.
Ja ne kužim pitanje , kakav originalni termostat dolazi uz peć ( kotao ) , koja oznaka ??
ramzay is offline  
Old 14.01.2013., 18:57   #8533
Pitanje za ramzay-a

Zanima me ovaj izmjenjivač u solarnom krugu na "jubilarnom" postu 2500 sa teme peletaraca. Tražio sam na netu, na froling stranicama i slično, ali komercijalno rješenje onakvog izmjenjivača nisam pronašao. Može se tako nešto napraviti u SSM izvedbi, ali zanima me da li se to može kupiti. Sada ću probati na Anitovu šemu to nacrtati i vidjeti da li se to može kod mene izvesti.

Evo šeme



... nisam baš neki crtač .

To bi dakle bila nekakva bačva od stotinjak litara sa izmjenjivačem velike površine - duga koliko god stane u bačvu.

Zadnje uređivanje Dirk_Diggler : 14.01.2013. at 19:25. Reason: dodana šema
Dirk_Diggler is offline  
Old 14.01.2013., 19:35   #8534
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim pitanje , kakav originalni termostat dolazi uz peć ( kotao ) , koja oznaka ??
centrometal standardno ugraduje u kotlove termostat koji pali pumpu na 68C sa tim se ko osiguravaju od kondenzacije i stoga kraceg zivotnog vijeka peci
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 14.01.2013., 20:32   #8535
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nisam za čelične radijatore samo zato što znaju prohrđati sa vanjske strane.
Zet je jesenas otišao u Lipovicu i naručio baterije radijatora. Kažeš lijevi/desni priključak i za tjedan dana je sve složeno. Garancija 20 godina!

A sad o cijevima u kući! Ja bih ih proveo skoro onako kako si i nacrtala, ali u dvije grane od kotla.
Jedna grana: dnevni boravak+kuhinja+hodnik+kupaonica+bojler
Druga grana: soba+soba+hodnik+soba.
Cijevi bih vodio u kutu po podu - zagrijavale bi one čoškove u kojima se obično sakuplja plijesan.
Fifi cijevi u obje grane - 18mm do 22mm - prema radijatoru može i 15mm.

Hvala svima na komentarima i savjetima...
Onako meni kao totalnom laiku, Lee Champin savjet mi se najvise svida....
Znaci ovaj savjet da cijevi idu po podu je odlican i jos ustedim cijevi jer ih ne moram spustati do radijatora...
Dal ima tko jos sta dodati ili oduzeti na ovo?
Tj. ima ko bolji prijedlog od ove dvije grane kako je Le Champa objasnio?
huskybucka is offline  
Old 14.01.2013., 20:45   #8536
... pogledati peć da li ima još
žara, a špajza i kanister s vinom su odmah pokraj nje -
i onda nebuš pil, vražju mater nebuš pil
(P.K.)[/QUOTE]

pozdrav znalcima, ovako je raspored i u mojem podrumu, gdje bi po planu tokom ove godine trebala pećica raditi, ,
ćelavo is offline  
Old 14.01.2013., 21:00   #8537
Thumbs up

Quote:
ćelavo kaže: Pogledaj post
pozdrav znalcima, ovako je raspored i u mojem podrumu, gdje bi po planu tokom ove godine trebala pećica raditi, ,
Vidi ti njega kopira se, kopira
plus is offline  
Old 14.01.2013., 21:17   #8538
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Hvala svima na komentarima i savjetima...
Onako meni kao totalnom laiku, Lee Champin savjet mi se najvise svida....
Znaci ovaj savjet da cijevi idu po podu je odlican i jos ustedim cijevi jer ih ne moram spustati do radijatora...
Dal ima tko jos sta dodati ili oduzeti na ovo?
Tj. ima ko bolji prijedlog od ove dvije grane kako je Le Champa objasnio?
Ali samiste isto napomenuli dabi ste u buducnosti gore u potkrovlju sredjivali pa onda opet umjesto kako pisete nemorate cijevi spustati odozgo,a onda ce morati opet odozdo na gore(potkrovlje) zar ne.
silvester2 is offline  
Old 14.01.2013., 21:33   #8539
ne, zašto?

pa od peći povuče skoz novi, neovisni krug za potkrovlje.

Onda ima dva. Kao i ja
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 14.01.2013., 21:47   #8540
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ne, zašto?

pa od peći povuče skoz novi, neovisni krug za potkrovlje.

Onda ima dva. Kao i ja
Sve se mose na puno nacina,ali gospodja hoce sto jeftinije daje kosta.Koliko sam shvatio.
silvester2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.