Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 13:45   #61
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
pa sokirana,sam a da ne govorim i uplasena
nisam znala da su oni tako radiklani
ja bih jednu takvu oštru analizu. mene izluđuje ublažavanje i uljepšavanje. koga si pitala?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 15:24   #62
Thumbs down

Madonna nije dobila ostru analizu, nego je dobila nerealnu hardcore analizu sa detaljima morbidnog. Makar sam ja to tako shvatila.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:31   #63
Dobrog astrologa pronaci je isto kao i sa zubarima, auto-mehanicarima, vrtlarima i sta znam kakvim sve "-ima" - poput dobitka sestice na loto-u.
Moje zivotno iskustvo me uci da ih je 7 od 10 light pa do heavy wannabe, svaki osmi(osma) su stvarno dobri dok je svaki deseti(-ta) klasa za sebe.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:31   #64
Morate shvatiti um čovjeka koji se astrologijom bavio nekad i danas. Procvat kapitalizma, egzaltacija materijalnih vrijednosti je u ljudima pobudila želju za duhovnim svijetom. I u tu igru su uletjeli mnogi biznismeni totalno ignorirajući prijašnje postalute, izmišljajući kojekakva tijela i davati takva tumačenja koja se mogu interpretirati na sto načina.

Pa recite mi kakva je to analiza koju ne možete čak ni teoretski napasti sa bilo koje točke gledišta ?
A ne možete ju napasti baš zato jer ne govori ništa. Kako ćete prosuditi kvaltietu astrologa. On se zapravo kao zapadni astrolog fura na unutrašnjost čovjeka i njegovoj intepretaciji svijeta. U takvim okolnostima je nemoguće napraviti pogrešku. Što da kažem jad i bijeda.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 00:51   #65
Nema kvalitetne astrologije bez dobrog upoznavanja sa samim sobom. A za to je potrebna duboka analiza karaktera, dakle prvo je bitan psihološki uvid u čovjeka. Tek tada se može ući u analizu životnih događaja i predikcije. I uopće nemam ništa protiv riječi moguće je i možda će nešto biti, jer to daje čovjeku onaj realan osjećaj da sam upravlja mnogim događajima u svom životu. TA je sa svojim fatalističkim prognozama mogla funkcionirati nekada davno, dok je faktor slobodne volje bio minimalan, ali sada živimo u modernom svijetu gdje je situacija znatno drugačija. Itekako čovjek sam može utjecati na "sudbinske" tokove, tko god radi na sebi i osvještava se, ima daleko veće mogućnosti mijenjati nečija predviđanja i koristiti se planetarnim i drugim energijama na višoj razini, onako kako mu u tom periodu najbolje odgovara. Nemojmo se zavaravati da je astrologija svemoguća u svojim predikcijama, bolje ju je prihvatiti kao krasno sredstvo koje nam pokazuje razne mogućnosti da iskoristimo svoje potencijale na što potpuniji način.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 11:04   #66
Dragi narode ova tema meni nije mnogo jasna. Na prve dvije stranice se raspravlja samo o meni. Ja nisam znao da sam ja takav pojam suzzette i Ewi11. Kažu mi da ja tražim pažnju a na sasvim neprimjerenon temi na to one naizmjenično citiraju moje postove i daju komentare. Malo psihodelično djeluje - zvjezdoznanac, eoja etc raspravljaju o biti temi a njih dvije kao da vode neku svoju temi raspravljajući samo o meni.

U suštini neću komentirati te postove, glede ewe mogu samo reći da se ovdje više radi o nekim osobnim stvarima manje o astrologiji, no ja ovo prvo ne povlačim po forumu, bilo da se radi o meni ili nekome drugome.

Za vašu informaciju, i to svih vas, informirajte se malo o radu ruskih astrologa Trosinskog i Vronskog. Koliko mi je poznato, čuo sam, bratić od Vronskoga, vjerojatno neki njegov daljnji rođak, izrađuje natalnu kartu na osnovi razgovora sa osobom bez da ima podatke. E ako je to istina onda se tu zaista radi o vrhunskom astrologu.

vi morate znati da astrolozi nisu ovdje da bi dijelili psihološke savjete, bitna je suština.

Ebertin, Dupor, Troinski, Carter, svi oni su imali jednu jako važnu maximu a ona glasi - dobar astrolog se poznaje po kvaliteti svojih predikcija. A sve ostalo je plitak potok.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 17:19   #67
crna pantero, kako bi reko kolega suspirium, ako trebaš psihologa idi psihologu, a ne astrologu
ne može se astrologija bavit samo pozitivnim događajima, to su nekakve bajke onda a ne stvarnost
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:13   #68
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Nema kvalitetne astrologije bez dobrog upoznavanja sa samim sobom. A za to je potrebna duboka analiza karaktera, dakle prvo je bitan psihološki uvid u čovjeka. Tek tada se može ući u analizu životnih događaja i predikcije. I uopće nemam ništa protiv riječi moguće je i možda će nešto biti, jer to daje čovjeku onaj realan osjećaj da sam upravlja mnogim događajima u svom životu. TA je sa svojim fatalističkim prognozama mogla funkcionirati nekada davno, dok je faktor slobodne volje bio minimalan, ali sada živimo u modernom svijetu gdje je situacija znatno drugačija. Itekako čovjek sam može utjecati na "sudbinske" tokove, tko god radi na sebi i osvještava se, ima daleko veće mogućnosti mijenjati nečija predviđanja i koristiti se planetarnim i drugim energijama na višoj razini, onako kako mu u tom periodu najbolje odgovara. Nemojmo se zavaravati da je astrologija svemoguća u svojim predikcijama, bolje ju je prihvatiti kao krasno sredstvo koje nam pokazuje razne mogućnosti da iskoristimo svoje potencijale na što potpuniji način.

Upravo tako, jer karakter osobe ( sami biramo ) uvjetuje neki konkretni događaj i ako neznaš taj karakter što nije ništa drugo doli psihološki profil osobe nemožeš ni predvidjeti događaj... dakle radi se o izboru same osobe a predvidivost budućih zbivanja zasniva se na karakteru i također na dosadašnjim reakcijama u životu osobe... sasvim jednostavno...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:02   #69
saša evo ti recimo primjer gdje PA ne pomaže :

vladar 1 u 8 egzaktan 90 Mars. To je smrt od vatrenog oružja. I tu nema pomoći sine. To moraš reći čovjeku. Šta bi mu ti rekao Nemoj ići u lov na guske
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:53   #70
Ne bih se složila s takvom isključivosti. Ovisi o kojem planetu je riječ, u kojem se znaku nalazi, u kojem je znaku taj Mars, da li postoje i neki drugi aspekti. Jadni oni kojima ti radiš horoskope ako se ponašaš tako fatalistički u tumačenjima.
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 23:03   #71
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
saša evo ti recimo primjer gdje PA ne pomaže :

vladar 1 u 8 egzaktan 90 Mars. To je smrt od vatrenog oružja. I tu nema pomoći sine. To moraš reći čovjeku.
Niti jedan astrolog ne može na osnovi jednog aspekta zaključiti, a kamoli reći čovjeku ovo što si napisao.



@ Obavijest Suspiriumu:

Postoji tema "Psihološka astrologija - za i protiv". To je tema koja je namjenjena upravo pisanju mišljenja o PA. Večeras sam sat vremena moderirala i sređivala PA krš koji si napravio ovaj vikend. Gotovo da nema teme koju nisi zaspamao ovakvim ili sličnim komentarima o PA. U budućnosti postovi koji budu u tom stilu biti će okarakterizirani kao spam i izbrisani.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.11.2008. at 10:01.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:25   #72
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Razumijem što hoćeš reći, ali ovako kako pišeš ispada da dobar astrolog ima nadnaravne moći.
Upravo to dobar astrolog mora imati,nadnaravne moći.
astrosavjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 09:49   #73
Quote:
astrosavjet kaže: Pogledaj post
Upravo to dobar astrolog mora imati,nadnaravne moći.
A da malo pojasniš svoju primjedbu?


Jer rečenica koju si quotao je izvučena iz konteksta jednog razgovora od prije više od godine dana i pisana je kao šala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:56   #74
Quote:
black panthere kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila s takvom isključivosti. Ovisi o kojem planetu je riječ, u kojem se znaku nalazi, u kojem je znaku taj Mars, da li postoje i neki drugi aspekti. Jadni oni kojima ti radiš horoskope ako se ponašaš tako fatalistički u tumačenjima.
pa ja ti mogu samo ona sugerirati da pitaš ljude kojima sam ja radio horoskope a da su sa ovom foruma kakvo oni mišljenje imaju.

U astrologiji je odavno poznat zakon da se egzaktni aspekti uvijek ostvaruju po višoj sili i njih je nemoguće izbjeći. Nemaju svi egzaktne aspekte ali onda gledamo njihove najmanje orbise u svakom slučaju.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 18:59   #75
Ovo može ići i na post o psiho astrologiji, ali mislim da svojim sadržajem u mnogo pokriva i bit ove teme.

Prenosim u cijelosti post jedne forumašice sa jednog drugog foruma, uz njeno dopuštenje:



Ako covjek ode kod astrologa, to je zato sto mu treba pomoc. Cesto vrlo konkretna. Obicno mu treba savjet sta da radi u situaciji u kojoj se zatekao. Jer on sam vise ne zna...
Covjek ne ide kod astrologa zato da cuje psiholoski opis samoga sebe i svojih mogucnosti (koje je dosad vjerojatno ako ne spoznao a ono barem ispravno naslutio). Ili da cuje objasnjenje zbog cega se nasao u situaciji u kojoj se nasao. On ne trazi da mu astrolog PAMETUJE. Nego da mu POMOGNE.
E sad. Ako nekome treba konkretna pomoc, onda je reci takvom covjeku da "sve ovisi o njemu" i da ima slobodnu volju izabrati svoj put, zapravo isto kao reci mu "Zao mi je, ne mogu vam pomoci". S tom pricom o slobodnoj volji covjeku se samo vraca vruce kestenje kojega se nadao rijesiti, natrag u krilo.

Da li astrologija stvarno sluzi tome da covjeku opisuje njega samoga, njegove prosle grijehe, ili grijehe otaca, i ako je to sav njen domet nije li onda stvarno bolje otici kod PRAVOG psihologa po KONKRETNU pomoc? pogotovo sto se ovdje radi sa simbolima, a simboli u rukama nekoga tko se u njih bas sasvim ne razumije, mogu biti opasni .... Ja vjerujem da vecina danasnjih astrologa nema blage veze o simbolima s kojima radi, i da ih koristi kojekako,po vlastitom nahodjenju, leva-leva, lamatajuci s njima po zraku ko dijete s letvom punom brokava, sve dok nekoga ne povrijedi i ne posalje u bolnicu.

I, da covjek stvarno ima slobodnu volju, odnosno da negdje nije debelo determiniran, zar bi mu ikad u zivotu zatrebala icija pomoc za bilo sta?! bas cudno bi bilo da pored silne slobodne volje ne moze sebi srediti sve kako on zeli ... ocito mu nesto KOCi tu volju, odnosno NEMOGUCE mu je bas sve uciniti po svojoj slobodnoj volji.

I ako je to tako, namece se drugo pitanje: Da li je u redu covjeka zavaravati da SVE MOZE (slobodnom voljom) ne govoreci mu gdje su mu ogranicenja i koja su to corava posla kojih mu je bolje ostaviti se kako bi preusmjerio energiju na nesto STO MU JEST MOGUCE?
Da... ali, treba takve stvari znati vidjeti u karti ... i biti siguran u to sto vidis


evo linka: http://www.astrologijaforum.com/show...7265#post27265

nisam ga ranije stavio da ne bi bilo da reklamiram drugi forum. autor Nea

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.11.2008. at 19:16. Reason: spajanje postova
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:03   #76
zasto onda i otici uopce kod astrologa ako je sve zacementirano i ona mi samo moze reci ruzno i dobro i opet mi ne moze pomoci?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:10   #77
Suspirium, pravilo je da staviš link na svoj izvor informacija.



Inače ljudi dolaze kod astrologa iz raznih razloga. Neki trebaju odgovor na konkretno pitanje, a nekima treba savjet kako da se postave u nadolazećem periodu ili u odnosu na problem koji imaju. Dobar astrolog je konkretan i precizan u svim slučajevima. No osim materije jedna od najbitnijih stvari jest način na koji će astrolog klijentu prenijeti odgovor. Astrolog je savjetnik ne prorok. O tome pišemo sve ove stranice.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:15   #78
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Suspirium, pravilo je da staviš link na svoj izvor informacija.



Inače ljudi dolaze kod astrologa iz raznih razloga. Neki trebaju odgovor na konkretno pitanje, a nekima treba savjet kako da se postave u nadolazećem periodu ili u odnosu na problem koji imaju. Dobar astrolog je konkretan i precizan u svim slučajevima. No osim materije jedna od najbitnijih stvari jest način na koji će astrolog klijentu prenijeti odgovor. Astrolog je savjetnik ne prorok. O tome pišemo sve ove stranice.
Ako imaju slobodnu volju tada im savjet astrologa ne treba.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 19:29   #79
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ako imaju slobodnu volju tada im savjet astrologa ne treba.
Čovjek nije usamljeno, sebi dovoljno biće. Svima trebaju ponekad savjeti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:03   #80
Nemojmo bit površni. Već sam govorila o tome, što me terate da ponavljam.
Ti vaši koncepti ''slobodne volje'' su zasnovani na nekom Lavljem tripu ''Ja, čovek-lav, car i Bog''. Kad se malo oslobodimo egomanijakalnog ''Ja, Ja, Ja, pa Ja i opet Ja'', shvatimo da sloboda bez granica nije utemeljena.

Suspiriume, istom logikom kojom si ti rekao da ljudi sa slobodnom voljom ne idu kod astrologa, mogu i ja da kažem da je tvoj posao besmislen jer ti daješ čoveku upute, a nema nikakve svrhe čim je sve već određeno. Ti ćeš ga npr. savetovati da ne počinje novčane transakcije u određenom periodu, kako bi bio na dobitku, a u stvari je sudbina htela (bilo mu je zapisano u zvezdama) da čovek dođe u kontakt s tobom i započne transakcije u povoljnijem periodu. I tako možeš beskrajno da raščlanjuješ, a jedino što time dobiješ je da obezvrediš i svoje zanimanje, a i ljude koji u astrologiju ne veruju. Što će reći - ni tamo ni vamo, tj. mlatiš praznu slamu.

Ljudi kod astrologa idu iz očaja, straha, besa na sudbinu i bogove , ali i čiste radoznalosti. Neko voli da sluša o sebi jer voli da čuje nešto lepo , neko bi da upozna sebe, pa je potražio pomoć astrologa, a neko bi da dozna kad će se udati. Nisu razlozi SVIH ljudi za odlazak astrologu isti, pa ni odgovor ne treba da izgeda isto. Dobar astrolog će proceniti šta klijentu treba. Na čisto moralnim osnovama, tvrdim da čoveku treba pomoći kad ne vidi dobro i raspituje se za pogrešne stvari (efekat ''Neptun na Suncu u XII kući'' ), te mu objasniti u čemu greši i zašto je njegovo pitanje neprimereno za njega.

To što nekom izgleda normalno da svaki čovek sebe najbolje poznaje, ne znači da je to tačno . Da većina ljudi poznaje sebe dovoljno, ne bismo imali ovoliko tužnih, otuđenh, iskompleksiranih, mentalno bolesnih sugrađana. Da ljudi sebe poznaju, ne bi pitali astrologa ''Kakav mi partner najviše odgovara'', ''Čime treba da se bavim?'' i još gomilu drugih sasvim običnih, prizemnih pitanja na koje bi samosvesna osoba sasvim sigurno mogla da da odgovor. No, njima treba pomoći skretanjem pažnje na suštinu problema, a ne na simptome.

I ono što je Fish rekla – da su svakom čoveku potrebni saveti – stoji. Svakom naiđe neki loš period (loš tranzit, viša sila ), kad je nesiguran i ne zna kuda dalje, pa se obrati prijatelju, roditelju, psihologu, astrologu, već prema afinitetima.

Čoveka treba voleti i poštovati i onda ćeš lako s njima.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.