Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 22:56   #41
hm meni asc na 28 stepenu strelca, da li da se brinem?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 10:41   #42
meni je u 8. kuci u konjukciji sa Venerom , to bi trebalo bit ful mocno i lijepo
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 09:28   #43
1. Sunčeva pomrčina 4.1.2011. na 13,39 Jarca u 8,51 sati

Već na samom početku godine imamo eklipsu u Jarcu koja će biti u napetim aspektima s Marsom u istom znaku i Saturnom u Vagi. U dane oko 4.1. svakako možemo očekivati zategnuto i napeto stanje povezano s vlašću i dominacijom. Neki će na silu pokušati održati svoj status, ali ne zadugo.


Jarci (Vlatko Marković, Kalmeta..) i Rakovi (Jaca Kosor...) čuvajte se!
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 15:44   #44
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Potpuna pomrčina Mjeseca 21. prosinca 2010. godine odvijati će se na 29° 21' znaka blizanca u 8:17 (efemeride). Ovaj put se pomrčina Mjeseca poklapa s kalendarskim početkom zime na sjevernoj polutci (najkraći dan u godini) pa možemo reći da je to u neku ruku "najcrnji dan" u godini. Iduće takvo "poklapanje" biti će za 84 godine.







Pomrčina Mjeseca ima uticaja na psihu i unutrašnje emotivne reakcije jer to je vrijeme kada se finije energije intenzivnije ćute. Zbog toga će tih dana (+/- tri,četiri a ponekad i više) osobe koje imaju znak blizanca (ali i općenito promjenjivi znaci - strijelac, ribe, djevica) istaknut biti posebno "emotivno osjetljivi" na utjecaje iz bliske im okoline. To je dobro vrijeme i za nove emotivne početke...
Nije li simbolika punog mjeseca o zavrsecima, a mladi mjesec o pocecima?

Isto tako, sto sam citala o pomracenjima, pomracenja koja doticu neke bitne tocke u osobnoj karti mogu oznaciti svojom energijom i citavu godinu natusa ali pogotovo nekoliko tjedana uokolo.

To je sve teorija koju sam citala, ali kod mene ocito postoji nesrazmjer izmedju teorije i prakse . Npr. imala sam prije nekoliko godina pomracenje na Jupiteru a apsolutno nista posebno sretno mi se nije te godine desilo (nat. Jupiter mi je u 9. kuci, u Ribama, dakle dobro polozen).

Pa me zanima da li ce biti kakve brige (tj. vece nego sta vec imam ) jer mi je sad taj puni Mjesec od prekjucer pao tocno na natalni Saturn u 12. kuci (vladalac 7. inace), a uz to pomracenje koje dolazi sad 04/01 mi pada tocno na Descendent!

Bilo bi lijepo da je neka nova veza na vidiku, ali sudeci po iskustvu, cisto sumnjam. Zato me te pomracine pomalo zbunjuju...
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 19:30   #45
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Nije li simbolika punog mjeseca o zavrsecima, a mladi mjesec o pocecima?
Da, generalno se naravno može tako reći.

No ja kada sam pisala taj tekstić gledala sam sliku malo obuhvatnije (možda sam ovdje trebala naglasiti neke stvari). No budem sada:


...a to je prije svega da je taj boldani komentar proizašao iz cijelog niza "podstvari" koje su se zbivale istovremeno. On se odnosio i na simboliku najkraćeg dana u godini (s kojim se poklapa) pa je u simboličkom smislu to u neku ruku kao što napisah najniža točka, točka u kojoj je "najveća vladavina mraka" (jer svi dani nakon su duži).

Također imah na umu da u vrijeme ove pomrčine upravo takav Mjesec formira veći broj T-kvadrata na razini promjenjivih znakova. T-kvadat uvijek nosi napetost unutar uključenih panetarnih energija (a ovdje se radi o cijelom nizu tijela: Suncu, Merkuru, Jupiter, Uranu, Plutonu i Mjesecu). On nije pasivna konfiguracija već traži pokret, dinamiku i borbu s uključenim energijama...ali prije svega teži da se kroz središnju planetu konstruktivno izrazi i nađe rješenja. U protivnom može biti destruktivan.

Promjenjivi kvadrat je nalakši u tom smislu, ali on nosi puno nemira i potrebu za mijenjanjem (on je ujedno "najkreativniji" od svih T -kvadrata). Ovdje su u fokusu Jupiter i Uran pa ovdje gledano kroz ukupnu simboliku možemo birati promjene (Uran) na bolje (Jupiter) ako se "ne želi biti destruktivnim". I tako...u kontekstu toga svega što prati ovu pomrčinu Mjeseca napisah tu rečenicu.
Quote:
Isto tako, sto sam citala o pomracenjima, pomracenja koja doticu neke bitne tocke u osobnoj karti mogu oznaciti svojom energijom i citavu godinu natusa ali pogotovo nekoliko tjedana uokolo.
Možeš li navesti izvor (gdje si to čitala)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 02:18   #46
Aha, zimku: promjene = poceci

A za izvore: kako vec dugo zivim na engleskom govornom podrucju, uglavnom nabavljam i citam stiva na engleskom; gotovo sam sigurna da ovi izvori koje trazis nisu prevedeni na hrvatski, ali mozda znas engleski? (Nadam se da znas, jer mi se ne da sve sto cu navesti, prevoditi - Merkur mi je u Ribama, intelektualna lijenost??)

Uglavnom:

David Ovason: "The Book of the Eclipse" mi je zakon sta se tice pomracina, on zbilja ide u detalje sto se tice povijesti prihvacanja i razumijevanja pomracine, kao i astroloskih znacenja pomracina. Ima puno, puno primjera u knjizi kako su eklipse djelovale u kartama povijesnih osoba itd.

Za ovo sto me konkretno pitas, on navodi nekoliko svojih pravila o eklipsama, vecina kojih nam je dobro znana (npr. to da osjetljivi stupnjevi oznaceni eklipsama djeluju u natalnoj ili kakvoj drugoj karti samo kada se na tom stupnju ili onome njemu nasuprot nalazi planeta, ugao ili cvor; zatim da je utjecaj takve eklipse odredjen intrinzicnom prirodom te planete, ugla ili cvora, te da je najsnazniji moguci utjecaj posrijedi kada je stupanj koji je pomracen i okupiran planetom, uglom ili cvorem, takodjer okupiran nekom fiksnom zvijezdom), pa tako i

"FOURTH RULE: The event to be read from a sensitive degree made by an eclipse falling on planets, angles or nodes in a chart will occur within the period determined by the duration of the eclipse. This duration is in the ratio of one year to each hour of eclipse. This duration is regarded as being extended over the centre of the time of the eclipse, and is operative both forwards and backwards in time.
"

"... how do we time events from an eclipse? The answer, strictly speaking, is that we do not. The eclipse merely tells us that the Sun and Moon are working on a sensitive degree, and that within a year or so of the eclipse we should expect something in the chart to respond to this degree.
"

"An eclipse on a degree in the chart of a native merely alerts the astrologer to the fact that a major event may be expected. The astrologer will make use of other predictive techniques [...] for working out approximately what this event will be, and when it will happen."

I onda navodi puno primjera na dogadjajima, navest cu jedan ili dva:

Isadora Duncan poginula je nesretnim slucajem u svom autu 14/09/1927. Pomracenje Sunca 03/01/1927 bilo je na 12:29 Co. Njen natalni MA je na 13:18 Ca. (Isto tako, fiksna zvijezda Canopus je u godini njenog rodjenja bila na 13:16 Ca.)

Lord Byron je umro 19/04/1824. Pomracenje Mjeseca 11/07/1824 je palo na 18:38 Co. Njegov natalni MO je na 17:06 Ca, a nat. ME na 17:57 Co.

(Isprike na neveselim primjerima. Ali smrti su dosta dobre za ilustraciju! Uglavnom, u oba slucaja nekoliko radi se o vremenskom razmaku od barem nekoliko mjeseci od dogadjaja do pomracenja, ili obratno.)

Isto tako, Carol Rushman je u knjizi "The Art of Predictive Astrology" posvetila jedno poglavlje pomracenjima i lunacijama, pa tako i ona navodi neka svoja pravila, naravno , od kojih je jedno i slijedece:

"7. Eclipses can work for up to three years; they can be activated before or after the exact day of the eclipse and can be somewhat sensitive for years."

Sretan i veseo Boshko zelim svima koji ga slave!
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 23:28   #47
@ UpsyDaisy


Hvala na preciznom odgovoru, zanimao me kontekst (naravno da znam engleski).

Moje nekakvo generalno mišljenje i iskustvo jest da taj fatalistički stav oko eklipsi koji i dan danas imamo i oko fiksnih zvijezda datira još iz tradicije u kojoj su pomrčine bile nešto vidljivo i kao takvo u ljudima izazivalo strahopoštovanje od "viših sila". Oni naime nisu znali uzroka toj pojavi pa kada bi se usred dana "nebo pomračilo" ljudi su mislili da će se doista "nešto strašno dogoditi".

Pa i D. Ovason je čovjek čiji je interes za astrologiju umnogome vezan uz njenu povijest i onu tradicijsku, proročku komponentu (poznat je kao čovjek koji je astrologiju proučavao po spisima Nostradamusa).

No pomrčine danas ljudi razumiju, oni znaju da su one dio životnog ciklusa koji svakako predstavlja krizu, ali ne na način da bi ih one kao takve trebale "plašiti". Pomrčine Sunca imaju tendenciju da djeluju više na svjesnoj i fizičkoj razini dok nas pomrčine Mjeseca mogu učiniti svjesnijima naših nutarnjih ciklusa i obrazaca, te vlastitih nesvjesnih motivacija i iracionalnih reakcija. A pod učinak pomrčine Sunca koji se općenito osjeća za nekih šest mjeseci, radi se opet o ciklusu, ciklusu do iduće pomrčine kada će se "restrukturirati" tkz. kozmičke energije.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 01:48   #48
Pa da, ali nisam ja ni rekla da se pomracenja treba plasiti. Mozda su ovi primjeri njihovih djelovanja koje sam navela ostavili dojam fatalizma, jer se radi o za vecinu zastrasujucoj stvari (smrt), ali ima u njegovoj knjizi i primjera gdje su, po njemu, eklipse pokazale vrlo dobrotvorni utjecaj na zivot natusa, uglavnom kroz odredjene dogadjaje ili slijedove dogadjaja cija je priroda bila analogna prirodi pomracenjem oznacene natalne planete, njene kuce, aspekata, itd.

Ono sto sam zeljela reci je da, u obje knjige koje sam navela, autori objasnjavaju da je eklipse moguce i pozeljno koristiti kao jos jedno sredstvo predikcije (uz tranzite, progresije itd.), i da one, naravno, djeluju u sprezi sa svim tim ostalim metodama. Mene, naime, vrlo zanima prediktivna astrologija, i sa toga me mog stajalista najvise i zanimaju pomracenja. Ne bih rekla da imam fatalisticki nazor na astrologiju, osim utoliko sto me zanima sto bi se sve moglo manifestirati/dogoditi u buducnosti (a da ne mislim da to mogu pomalo otkriti ili interpretirati kroz dogadjanja u tih 360 stupnjeva zodijaka, ne bih se vjerojatno ni bavila astrologijom...).
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 12:05   #49
Ovakava pomrčina generalno ženu usmjerava prema "muškim stavovima". U žemskim kartama ovakva pomrčina može donijeti pomoć posredstvom muškarca koji stoji u "njenoj pozadini".


Budući da istovremeno pomrčina Sunca (Sunce 0° Mjesec) radi 0° s Marsom te 90° na Saturna koji je dispozitor toj pomrčini....ovo je i opasnost od nesreća, te lomova kostiju, posebno u predjelu koljena i zglobova onima koji imaju te točke naglašene natalno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:51   #50
Može li netko objasniti koliko je važna konjunkcija Jupiter-Uran u kontekstu ove djelomične pomrčine Sunca? Ovako laički, čini mi se da bi se tu mogle dogoditi neočekivane, važne i pozitivne promjene, odnosno otvoriti prostor za iste. Čini li mi se dobro?

Hvala unaprijed
__________________
...praćen tercom suvog lišća s jednog hrasta kraj Belišća
Badi'a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 00:28   #51
Na kojem stupnju Strijelca se sad nalazi ovaj Mjesec u pomrčini, zna netko...?
Pa prema astrologiji, ta bi pomrčina morala djelovati... nekako...

sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 00:33   #52
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Na kojem stupnju Strijelca se sad nalazi ovaj Mjesec u pomrčini, zna netko...?
Na 24º.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 00:40   #53
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Na 24º.
Ajd, bar mi nije u konjukciji sa Suncem...
Meni je izazvao samo nesanicu...

edit: Je*emti, u kvadratu mi je s Plutonom koji je u 7.kući... to uopće ne zvuči dobro...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 00:45   #54
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Na 24º.
... meni egzaktno na Neptunu vladaru MC - a ... danas skoro stradala u prometu, ni kriva niti dužna ... ali ne nalazim vezu, možda je niti nema.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 16.06.2011. at 01:03.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 01:35   #55
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... meni egzaktno na Neptunu vladaru MC - a ... danas skoro stradala u prometu, ni kriva niti dužna ... ali ne nalazim vezu, možda je niti nema.
Moraš pogledati ukupne tranzite. I razmisli gdje si išla, kakvo je bilo okruženje, kakve veze/sličnosti pomrčina ima s tvojom pozicjom na poslu (Neptun u 6. polju)...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 01:40   #56
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Moraš pogledati ukupne tranzite. I razmisli gdje si išla, kakvo je bilo okruženje, kakve veze7sličnosti pomrčina ima s tvojom pozicjom na poslu (Neptun u 6. polju)...
... u pravu si, išla sam na posao, skoro pa frontalni sudar, drugi auto se stvorio niotkud, a u meni niti trunke straha što mi je čudno jer ja živim na strahovima. Za ovo drugo što si napisala moram malo sama razmisliti, hvala na pomoći.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 10:59   #57
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... u pravu si, išla sam na posao, skoro pa frontalni sudar, drugi auto se stvorio niotkud, a u meni niti trunke straha što mi je čudno jer ja živim na strahovima. Za ovo drugo što si napisala moram malo sama razmisliti, hvala na pomoći.
U vrijeme pomrčina Mjeseca ljudi su općenito skloni manjku koncentracije ili nekim drugim vidovima vlastitih magnovenja zato jer unutrašnji podsvjesni sadržaji i porivi u većoj mjeri utječu i okupiraju ih a da oni toga nisu svjesni. Kada se događa na način da je natalno povezana s Neptunom onda nosi osobi situacije koje u kojima ona ne vidi dobro i jasno ili "na vrijeme" što se događa ili je izgubljena ili upada u situacije gdje takve stvari dolaze do izražaja.

Ova se dogodila u znaku strijelca pa individue koje imaju u natalnoj karti istaknute osi blizanac/strijelac su posebno osjetljive na njezin utjecaj.

Natalno Merkur u blizancima u 12. polju je pozicija "kretanja koje se ne vidi". Radi opoziciju na Uran (naglo, nepredviđeno) ali i 120º na Jupiter/dispozitor Neptuna (sreća).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 11:32   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U vrijeme pomrčina Mjeseca ljudi su općenito skloni manjku koncentracije ili nekim drugim vidovima vlastitih magnovenja zato jer unutrašnji podsvjesni sadržaji i porivi u većoj mjeri utječu i okupiraju ih a da oni toga nisu svjesni. Kada se događa na način da je natalno povezana s Neptunom onda nosi osobi situacije koje u kojima ona ne vidi dobro i jasno ili "na vrijeme" što se događa ili je izgubljena ili upada u situacije gdje takve stvari dolaze do izražaja.

Ova se dogodila u znaku strijelca pa individue koje imaju u natalnoj karti istaknute osi blizanac/strijelac su posebno osjetljive na njezin utjecaj.

Natalno Merkur u blizancima u 12. polju je pozicija "kretanja koje se ne vidi". Radi opoziciju na Uran (naglo, nepredviđeno) ali i 120º na Jupiter/dispozitor Neptuna (sreća).
meni je blizanac/strijelac naglašena os ali je merkur u 7. a ne u 12 kući.
Manjak koncentracije i zamućenu (pesimističnu)sliku stvarnosti osjećam već neko vrijeme (par mjeseci). Piše na astro.comu da mi Neptun radi sra... (kvadrira)na Asc i Mars. A sinoć osim uobičejene svađe s mužem i nemogućnosti da definiram šta me sve smeta, nisam imala "teže" posljedice.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 12:37   #59
Meni je natalni Mjesec na 24 stupnja Strijelca u 1. kuci. Dakle egzaktna konjukcija jucer. Bio mi je ok dan i noc. Inace te pomrcine uvijek jako osjetim.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 13:52   #60
Pala mi je u dvanaestu kuću i strašno mi se spavalo.
Što me prošlo čim se počeo micati iz sjene
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.