Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 21:37   #21
Quote:
milica1313 kaže: Pogledaj post
moze li mi neko pomoci??ja imam adama i poceo je da vene :-( Sta mu najbolje odgovara??
pa i meni uvijek uvene onaj vanjski list, ali već počne jedan novi rasti, odreži taj list koji vene, ali sačekaj da krene novi, a ako još nije krenuo, sačekaj, nemoj rezati, meni uvijek izađi novi list, sada momentalno imam 4 lista, a onaj najveći će uskoro uvenuti, ali mi ova Eva ima samo jedan list koji vene, ali je krenuo već novi
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 14:02   #22
adam/eva

Pozdrav svima..moj ada/eva ne razlikujem ih...imao je po 8-9 listova. Sada ih držim po nekoliko u istoj lončanici (mlade koji su sa strane izrasli nisam presađivala) sada imaju po 4-5 listova ali su jako ljepi (grmoliki)...jedan mi čak i cvijta već nekoliko godina i to se zareda po nekoliko cvijetova. evo imam i sličicu...

http://i694.photobucket.com/albums/v...o/DSC01219.jpg

Zadnje uređivanje fonemf : 25.09.2009. at 22:22. Reason: prevelika fotka. max velicina 640x480
nichol =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 22:08   #23
prekrasan je, moji nisu nikada cvjetali, ali imaju 4-5 listova, malo su počeli venuti oni vanjski
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 18:48   #24
Pomoć molim - Adamov list

Evo molim znalce za pomoć: adamov list sam unijela u kuću i sad primjećujem da mu nešto vodenasto kaplje s listova, bilo bi mi svejedno da nemam bebu puzačicu doma, pa me strah da se ne otruje s nečim . Ajd pomagajte - o čemu je riječ???!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 01:19   #25
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Evo molim znalce za pomoć: adamov list sam unijela u kuću i sad primjećujem da mu nešto vodenasto kaplje s listova, bilo bi mi svejedno da nemam bebu puzačicu doma, pa me strah da se ne otruje s nečim . Ajd pomagajte - o čemu je riječ???!!!
ne znam previše o tome, al možda je to znak da previše zalijevaš...?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 01:20   #26
@charlizeos.....kakve bi to sarme bile!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 11:34   #27
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ne znam previše o tome, al možda je to znak da previše zalijevaš...?
Ne zalijevam ga previše, sigurna sam u to...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:15   #28
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Evo molim znalce za pomoć: adamov list sam unijela u kuću i sad primjećujem da mu nešto vodenasto kaplje s listova, bilo bi mi svejedno da nemam bebu puzačicu doma, pa me strah da se ne otruje s nečim . Ajd pomagajte - o čemu je riječ???!!!
Bez brige nije to ništa strašno...tvoj Adam plače...ustvari vjrovatno Eva...sigurnom imaš samo jedan pa je usamljen nabavi si još jednog..ta voda nebi trebala biti otrovna ali ne bi bilo loše premjestiti ga negdje gdje beba ne ide sama...radi sigurnosti.....Adame treba obilno zalijevati sstoga nije riječ o višku vode....
nichol =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 20:40   #29
Hvala! Znači ipak postoje i Adam i Eva?!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 13:43   #30
Cool

da da da......
nichol =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 16:54   #31
http://i941.photobucket.com/albums/a...s/DSC01498.jpg

moj adam je pobenavio.....mjesec prosinac a on cvijeta kao lud....


Maximalna velicina fotke je 640x480! Molim te pripazi na velicinu kad stavljas! F

Zadnje uređivanje fonemf : 02.12.2009. at 17:11. Reason: prevelika fotka
nichol =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 15:09   #32
voda koja se nakuplja na listovima biljaka je proces gutacije... to je jedan od nacina izlucivanja vode kroz puci... transpiracijom voda izlazi u obliku vodene pare, gutacijom u obliku kapljica...
Sarracenius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 20:25   #33
Imam Adama več tri godine ali nikada nije cvao! Presadila sam ga u veliku teglu jer mi je rečeno da mu to odgovara. Ljeti je na balkonu i ima po 9 listova, zimi oko 4-5, ali jako visoke stabljike pa se nekada od velikih i teških listova polome. Ali nikada nije cvao. U čemu je kvaka?
Barbssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:04   #34
Pokus

Mama mi ima 7 adama. To su već biljke stare i po 10-ak godina. Svake godine dobili su veću teglu, pa su sada došli do kaca Imaju od 9 listova nadalje. Sad su već postali problem za manipulaciju zimi.
Prijateljica ga je posadila u vrtu i ostavila preko zime. Bez ikakve zaštite. Naravno, listovi su se smrznuli, ali na proljeće je ponovo pustio listove, a s obzirom na neograničen prostor imao je divovske listove. Nije ih imao više od 4, ali su bili ogromni.
Evo, sada smo mi odlučili jednog od sedmorice žrtvovati za taj pokus. Ima li itko kakvih iskustva s tim ostavljanjem preko zime u vrtu? Baš me zanima...
drejica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 10:09   #35
Nemojte nikad ni pokušati odgristi stabljiku zubima!
Jedan se skoro otrovo...i smijali mu se na hitnoj.
Kaže da mu je sve utrnulo u ustima...
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 16:09   #36
Ja imam nekoliko adama. Jedne godine sam jednog žrtvovala da ostane preko zime vani i naravno smrzo se i nije tjerao dalje! Sad ih prije prvog mraza sve porežem listove i spremim u podrum, povremeno preko zime zalijevam, a na proljeće kad ih iznesem van, pognojim i oni bzo istjeraju ogromno predivno lišće!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:50   #37
Moj Adam je imao 5 listova i preko ljeta bio na balkonu. Kad je zahladilo unjela sam ga u boravak gdje imamo kamin na drva i tu je dosta toplo. U roku dva dana su mu uvela tri lista i sad su ostala samo dva, i stalno ''plače'' tj. kapljice vode cure s listova. Da li to znaći da mu je prevruće? Zaljevam ga dva puta tjedno i u velikoj tegli je. Nemam nikakav podrum ili mjesto u stanu gdje bi ga stavila zbog te velike tegle. Na kojoj temperaturi on smije biti preko zime?
Barbssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:16   #38
OPREZ !!!! ADAM JE IZRAZITO OTROVAN !!!

imam 29 godina, prije 3 dana sam slučajno u usta stavio list adama, u trenutku sam ga ispljunuo, ALI, počelo me izrazito jako peči, usne i jezik. usne su mi naotekle 5 x svoje normalne veličine, počeo sam se gušiti, nakon ispiranja vodom i raznih pokušaja ništa nije pomoglo, otišao sam na hitnu, dobio infuziju sa lijekovima i injekciju. nakon tri dana još uvijek me usta i jezik jako peku, pijem Letizen S ablete. kao da sam se ofurio vručom vodom. kada sam nakon dva dana samo prošao pored tog cvijeta pečenje se još pojačalo... sada sam ga bacio...
izbacite taj cvijet iz kuće jer je izrazito otrovan!!! a pogotovo ako imate malu djecu!!!


ako je došlo do kontakta:

- odmah obilno ispirajte sa hladnom vodom (odšrafite tuš i crijevom najjačim mlazom ispirajte najmanje 15 minuta)
- ne gutati sline, što više ispljuvajte, ne trljati kontaktnu površinu
- nakon ispiranja popijte što više vode
- ako je kontakt u području usta odmah krenite na hitnu (usta putem ispirujte vodom)

naoticanje može uzrokovati gušenje. ako je kontakt u području usta ODMAH krenite na hitnu!!!
einstein1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 22:14   #39
Quote:
einstein1 kaže: Pogledaj post
OPREZ !!!! ADAM JE IZRAZITO OTROVAN !!!

imam 29 godina, prije 3 dana sam slučajno u usta stavio list adama, u trenutku sam ga ispljunuo, ALI, počelo me izrazito jako peči, usne i jezik. usne su mi naotekle 5 x svoje normalne veličine, počeo sam se gušiti, nakon ispiranja vodom i raznih pokušaja ništa nije pomoglo, otišao sam na hitnu, dobio infuziju sa lijekovima i injekciju. nakon tri dana još uvijek me usta i jezik jako peku, pijem Letizen S ablete. kao da sam se ofurio vručom vodom. kada sam nakon dva dana samo prošao pored tog cvijeta pečenje se još pojačalo... sada sam ga bacio...
izbacite taj cvijet iz kuće jer je izrazito otrovan!!! a pogotovo ako imate malu djecu!!!


ako je došlo do kontakta:

- odmah obilno ispirajte sa hladnom vodom (odšrafite tuš i crijevom najjačim mlazom ispirajte najmanje 15 minuta)
- ne gutati sline, što više ispljuvajte, ne trljati kontaktnu površinu
- nakon ispiranja popijte što više vode
- ako je kontakt u području usta odmah krenite na hitnu (usta putem ispirujte vodom)

naoticanje može uzrokovati gušenje. ako je kontakt u području usta ODMAH krenite na hitnu!!!
Bez uvrede, no meni ovaj post ne izgleda previse autenticno.

Flo.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:22   #40
Ima tu nešto, ali nisu baš tako jake reakcije. Klinac od mog prijatelja je isto završio na hitnoj jer je zagrizao neku sobu bilju (nije bio adam).

Ali, tko doma jede sobno bilje!
Blade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.