Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 20:42   #41
Smile

Quote:
Barbssss kaže: Pogledaj post
Moj Adam je imao 5 listova i preko ljeta bio na balkonu. Kad je zahladilo unjela sam ga u boravak gdje imamo kamin na drva i tu je dosta toplo. U roku dva dana su mu uvela tri lista i sad su ostala samo dva, i stalno ''plače'' tj. kapljice vode cure s listova. Da li to znaći da mu je prevruće? Zaljevam ga dva puta tjedno i u velikoj tegli je. Nemam nikakav podrum ili mjesto u stanu gdje bi ga stavila zbog te velike tegle. Na kojoj temperaturi on smije biti preko zime?
Ja znam da kale imaju kap vode na vrhu lista kada im odgovaraju uvjeti u kojima se nalaze. Pošto su kale i Adam iz istog roda onda to valjda vrijedi i za njega. Moj trenutno ima 4 lista a 5. nikako da se odvoji i razvije od majčinskog. Mislim da je to zato jer mu je tijesno u tegli. Preko zime sam ga držala u sobi gdje nije bila jako visoka temperatura možda oko 15 stupnjeva.
cupkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:20   #42
Zanima me da li je ta voda koju pušta adam otrovna, tj. opasna za bebe?
Stavila sam adama visoko tako da djeca ne mogu do listova, ali dosta vode kaplje s njih.... Tek sam ga dobila pa se možda samo prilagođava.
Suse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 07:38   #43
Adam kaplje ako ima previse vode oko korijena. Transpiracija vode mu je usporena pa gutacijom izbacuje suvusnu vodu preko vrha lista.
Neki kazu da se uz adama mora imati i eva, kako bi se kaoanje smanjilo.

Adam i eva desno od njega.

khodalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 11:12   #44
Moze pomoc, moj kaplje stalno i žute mu listovi. Onda se stabljika samo slomi i moram ju odrezati. Kad ju odrezem vidim da ima puno vode u njoj. Trenutno se nalazi u blagovaoni, grijanje radi. Koliko puta ga moram zalijevati i s koliko vode otprilike? Zasto mu žute listovi?
Huda baba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.