Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 17:11   #2261




ovo su nalazi endokrinološke obrade koju sam obavila u svom gradu. za ostale endo.pretrage sam išla u zagreb, ali tamo me nisu na nikakve pretrage uputili. rekli su da dođem za 6 mjeseci sa novim nalazom MR sele i parasele, PRL, TSH, T3, T4, HR, IGFI, ritam kortizola, SCORT, LH, FSH, E2-2-5 d.c. anti TPO. u vinogradskoj mi je doktorica rekla da se sa sadašnjim nalazima adenoma hipofize nemam čega bojati, da nije aktivan i da samo pratimo situaciju za 6 mj. bez ikakve terapije.
moram priznati da sam pomalo razočarana jer sam mislila da ću u zagrebu obaviti još pretraga sada, a ne za pola godine. uostalom zašto me je onda moj endokrinolog uputio na pretrage u zagreb? to mi je malo nejasno.

rečeno mi je da ovaj adenom definitivno nije uzrok mojim abnormalnim nevoljnim pokretima ruku i nogu.
u kom pravcu da krenem da ovo otkrijem jer nikako da se otkrije uzrok. zbog toga sam postala druga osoba, bezvoljna, anksiozna i depresivna. nemam volje ni iz kuće izaći i najrađe bi da se probudim za godinu dana i da sve bude opet ok. najveći mi je problem sada anksioznost i napadi panike pa čak i osjećaja da me guši i nemam zraka. mislim da bi morala potražiti pomoć psihijatra. sama si ne mogu i ne znam pomoći.

molim vas ako mi neko može dati savjet što da radim

zaboravila sam još napisati nalaz ultrazvuka štitnjače: pregledom štitnjače prikaže se nešto veći desni režanj naznačeno heteroehogenije strukture parenhima u donjem polu. dimenzije desnog režnja se 8 (AP 16mm, ML 15 mm, te CC 50 mm). lijevi režanj štitnjače dimenzija: AP 13mm, ML 16 mm, te CC 40 mm, homogene ehostrukture parenhima. pravilne su konture oba režnja štitnjače. isthmus je intaktan.

http://img846.imageshack.us/img846/8868/forumsa.jpg
[

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.12.2011. at 20:00. Reason: spajanje postova
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:21   #2262
Radila sam labaratorijske pretrage u Petrovoj

(S) Laktat dehridogeneza : 217 U/L referentni interval: <241
(S) C reaktivni protei : O,4 mg/L referentni interval 0.0 - 5.0

- dob - dvadesete
- razlog zbog kojeg ste radili pretrage (vaše tegobe)- redovna kontrola za non hodgkin
- kratku anamnezu drugih bolesti - prije non hodgkin, trenutno poremecaj u prehrani, hipoglikemija

Nalaz mi izgleda ok, no ovo 0.4 iako je u granicama me zanima zapravo sto predstavlja.

Hvala unaprijed.
izidora__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:32   #2263
Quote:
izidora__ kaže: Pogledaj post
Radila sam labaratorijske pretrage u Petrovoj

(S) Laktat dehridogeneza : 217 U/L referentni interval: <241
(S) C reaktivni protei : O,4 mg/L referentni interval 0.0 - 5.0

- dob - dvadesete
- razlog zbog kojeg ste radili pretrage (vaše tegobe)- redovna kontrola za non hodgkin
- kratku anamnezu drugih bolesti - prije non hodgkin, trenutno poremecaj u prehrani, hipoglikemija

Nalaz mi izgleda ok, no ovo 0.4 iako je u granicama me zanima zapravo sto predstavlja.

Hvala unaprijed.
To je skraćeno CRP i on je pokazatelj da li trenutno u organizmu postoji neka akutna upala. Ovo tvoje je normalan nalaz CRP-a, kao što i sama vidiš da je na donjoj granici.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:54   #2264
Quote:
izidora__ kaže: Pogledaj post
Radila sam labaratorijske pretrage u Petrovoj

(S) Laktat dehridogeneza : 217 U/L referentni interval: <241
(S) C reaktivni protei : O,4 mg/L referentni interval 0.0 - 5.0

- dob - dvadesete
- razlog zbog kojeg ste radili pretrage (vaše tegobe)- redovna kontrola za non hodgkin
- kratku anamnezu drugih bolesti - prije non hodgkin, trenutno poremecaj u prehrani, hipoglikemija

Nalaz mi izgleda ok, no ovo 0.4 iako je u granicama me zanima zapravo sto predstavlja.

Hvala unaprijed.
Uredni nalazi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 22:21   #2265
Bol u zglobovima i kostima

Poštovani imam 33 g, spol M.
Javio sam se dr. zbog povremenih tupih bolova u predjelu prepona, bubrega, zglobova, kostiju ( potkoljenica, bedrena kost, podlaktica ) i ponekad spolovilu.
Bol je tupa i nadolazeća sa naglim prestankom prelazeći ponekad iz prepona u bedra.
Gubitak težine unazad godinu dana je primjetan, slabost i sve jače drhtanje ruku. Povišen krvni tlak. Pojačano znojenje prisutno dnevno, a noćno periodično i to prilično obilno.
Nalaz hormona štitnjače je bio uredan.
PSA uredan, prostata vel. 26 ccm.
Obzirom da imam još neke pretrage ( UZV i urološke )na koje čekam prilično dugo molio bih nekoga ako mi može reči da li ova odskakanja u vrijednostima zahtjevaju hitniji odlazak doktoru ili su u granicama normale i ne zahtjevaju veću brigu i pažnju. Napominjem da čekam nalaze PTH.
Zadnji nalaz krvi ( navodim samo stavke koje odstupaju ):

MPV 6,23 ( 6,8 - 10, 4 )
Kalcij, ukupni 2,60 ( 2,14 - 2,53 )
Bilirubin, ukupni 22,9 ( 3- 20 )
Alkalna fosfotaza 43 (60 - 142 )
Klirens kreatinina 89,1 (90 - 138 )

količina urina u 24h je 3600 dU(ml)

Zahvaljujem!
shroomanoidz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 07:58   #2266
Standardna kontrola krvne slike(imam dijagn.SLE,23 god.) zanima me da li ova odstupanja od referentnih vrijednosti ukazuju na pogoršanje ili nešto:
hemoglobin 103 (119-157)
hematokrit 0,32 (0,356-0,47)
MCV 76 (83-97,2)
MCH 24 (27,4-33,9)
MCHC 319 (320-345)
RDW 15,6 (9-15)
neutrofili 41,3 (45-72)
limfociti 45,5 (19-45)
monociti 10,8 (3-10)
sed u granicama normale,dosad mi je ona uvijek odskakala i hemoglobin nizi bio ali ostale vrijednosti su bile ok pa me one malo brinu..
Hvala unaprijed!
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 10:29   #2267
može li mi netko protumačiti nalaz dobijen putem krvi
candida ukupna At titar 1:640 (referentna vrijednost <40)
candida IgG IU/ml 8,3 (referentna vrijednost <10)
Veliko hvala
mama teenager-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 15:01   #2268
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Standardna kontrola krvne slike(imam dijagn.SLE,23 god.) zanima me da li ova odstupanja od referentnih vrijednosti ukazuju na pogoršanje ili nešto:
hemoglobin 103 (119-157)
hematokrit 0,32 (0,356-0,47)
MCV 76 (83-97,2)
MCH 24 (27,4-33,9)
MCHC 319 (320-345)
RDW 15,6 (9-15)
neutrofili 41,3 (45-72)
limfociti 45,5 (19-45)
monociti 10,8 (3-10)
sed u granicama normale,dosad mi je ona uvijek odskakala i hemoglobin nizi bio ali ostale vrijednosti su bile ok pa me one malo brinu..
Hvala unaprijed!

Ne bi rekao po ovom da je osnovna bolest u pogoršanju. Koliki ti je kreatinin? Hemoglobin ti je niži, imaš mikrocitnu anemiju. Moglo bit biti povezano s menstrualnim ciklusima (obilnijim krvarenjem). Što se tiče minimalnih odstupanja u diferencijalnoj krvnoj slici ona su zanemariva. Mislim da si izostavila dio nalaza /eritrociti, ukupan broj leukocita, željezo, TIBC, feritin) ako to imaš bilo bi dobro kad se postavlja pitanje sve ispisat bez obzira ako je i uredan nalaz.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:28   #2269
Quote:
shroomanoidz kaže: Pogledaj post
Poštovani imam 33 g, spol M.
Javio sam se dr. zbog povremenih tupih bolova u predjelu prepona, bubrega, zglobova, kostiju ( potkoljenica, bedrena kost, podlaktica ) i ponekad spolovilu.
Bol je tupa i nadolazeća sa naglim prestankom prelazeći ponekad iz prepona u bedra.
Gubitak težine unazad godinu dana je primjetan, slabost i sve jače drhtanje ruku. Povišen krvni tlak. Pojačano znojenje prisutno dnevno, a noćno periodično i to prilično obilno.
Nalaz hormona štitnjače je bio uredan.
PSA uredan, prostata vel. 26 ccm.
Obzirom da imam još neke pretrage ( UZV i urološke )na koje čekam prilično dugo molio bih nekoga ako mi može reči da li ova odskakanja u vrijednostima zahtjevaju hitniji odlazak doktoru ili su u granicama normale i ne zahtjevaju veću brigu i pažnju. Napominjem da čekam nalaze PTH.
Zadnji nalaz krvi ( navodim samo stavke koje odstupaju ):

MPV 6,23 ( 6,8 - 10, 4 )
Kalcij, ukupni 2,60 ( 2,14 - 2,53 )
Bilirubin, ukupni 22,9 ( 3- 20 )
Alkalna fosfotaza 43 (60 - 142 )
Klirens kreatinina 89,1 (90 - 138 )

količina urina u 24h je 3600 dU(ml)

Zahvaljujem!
1.Nalazi i nisu toliko loši.
2.Pristna je granična hiperkalcemija, jasna poliurija.
3.Dali su rađeni nalazi AST,ALT,GGT,GUK,P,K,Na,Ca +++,kreatinin,ureja,urati,KKS,CRP,te dali su rađene još kakve analize 24h urina?
4.Kolike su vrijednosti tlaka,mokrenje je izraženije noću ili danju,ili jednako?
Predpostavljam da čekate UZV abdomena? Odlično da ste vadili PTH.
Obzirom da navodite povišen RR i poliuriju najprvo bi se trebali javiti spec. nefrologu,a ako bi bilo potrebe i spec. endokrinologu.
5.Obiteljska anamneza?
A za nešto detaljnije reći treba mi još podatka.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:08   #2270
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao po ovom da je osnovna bolest u pogoršanju. Koliki ti je kreatinin? Hemoglobin ti je niži, imaš mikrocitnu anemiju. Moglo bit biti povezano s menstrualnim ciklusima (obilnijim krvarenjem). Što se tiče minimalnih odstupanja u diferencijalnoj krvnoj slici ona su zanemariva. Mislim da si izostavila dio nalaza /eritrociti, ukupan broj leukocita, željezo, TIBC, feritin) ako to imaš bilo bi dobro kad se postavlja pitanje sve ispisat bez obzira ako je i uredan nalaz.
Zurila jutros na posao pa napisala samo ove sta im je opaska sa strane...Dakle:
leukociti 3,7 (3,4-9,7)
eritociti 4,3 (3,86-5,08)
trombociti 251 (158-424)
eozinofili 2,2 (0,0-7,0)
bazofili 0,3 (0-1)
Željezo,TIBC i feritin nemam uopce na nalazu, a kreatinin- dU 9,46 (6,8-12,4) i klirens kreatinina 1,15(1,3-2,1). Sto to znači da imam mikrocitnu anemiju? U zadnjih 10 god.hemoglobin mi je uvijek niži od ref.vrijednosti iako nemam obilna krvarenja..i hvala
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:16   #2271
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Zurila jutros na posao pa napisala samo ove sta im je opaska sa strane...Dakle:
leukociti 3,7 (3,4-9,7)
eritociti 4,3 (3,86-5,08)
trombociti 251 (158-424)
eozinofili 2,2 (0,0-7,0)
bazofili 0,3 (0-1)
Željezo,TIBC i feritin nemam uopce na nalazu, a kreatinin- dU 9,46 (6,8-12,4) i klirens kreatinina 1,15(1,3-2,1). Sto to znači da imam mikrocitnu anemiju? U zadnjih 10 god.hemoglobin mi je uvijek niži od ref.vrijednosti iako nemam obilna krvarenja..i hvala
Da se ja malo uključim.
Mikrocitna anemija znači da su eritrociti manji nego u prosjeku (vidi se iz MCV),zbog nedostatka željeza.
Kreatinin je uredan,ostali nalazi također.
Zasada savjetujem napraviti Fe,UIBC,feritin.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:28   #2272
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Da se ja malo uključim.
Mikrocitna anemija znači da su eritrociti manji nego u prosjeku (vidi se iz MCV),zbog nedostatka željeza.
Kreatinin je uredan,ostali nalazi također.
Zasada savjetujem napraviti Fe,UIBC,feritin.
Jel bi me to trebalo zabrinuti?Inače mi je željezo isto nisko(iako ga u zadnjim nalazima nisam radila)i kao djevojcica bi cesto pila Ferumlek i sl.za nadoknadit al cim prestanem pit losi nalazi
sudoku22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:31   #2273
Kako bi falilo ako ti je rezultat u granicama?

Zna li netko na što ukazuje ako je vrijednost kisele fosfataze nešto niža, dok su drugi parametri u KKS OK?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:32   #2274
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Jel bi me to trebalo zabrinuti?Inače mi je željezo isto nisko(iako ga u zadnjim nalazima nisam radila)i kao djevojcica bi cesto pila Ferumlek i sl.za nadoknadit al cim prestanem pit losi nalazi
Ovako stanje nije zabrinjavajuće.
Trebalo bi vidjeti zalihu željeza u organizmu tj. izvaditi feritin,on je najbolji .
Inače trebali bi isključiti gastro i ginekol. uzrok anemiji(s GE strane test na krvarenje u stolici,a sa gin. pregled).

Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Kako bi falilo ako ti je rezultat u granicama?

Zna li netko na što ukazuje ako je vrijednost kisele fosfataze nešto niža, dok su drugi parametri u KKS OK?
Predpostavljam da mislite na prostatitičnu kiselu fosfatazu.
Ona povišena znači tumor prostate,sniženo ništa.
Inače to nikako nije spefična metoda za tumor prostate,puno bolji je PSA.

Zadnje uređivanje Sashica : 11.12.2011. at 11:10. Reason: spajanje postova
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 20:48   #2275
Quote:
hrvoje -dr. kaže: Pogledaj post
1.Nalazi i nisu toliko loši.
2.Pristna je granična hiperkalcemija, jasna poliurija.
3.Dali su rađeni nalazi AST,ALT,GGT,GUK,P,K,Na,Ca +++,kreatinin,ureja,urati,KKS,CRP,te dali su rađene još kakve analize 24h urina?
4.Kolike su vrijednosti tlaka,mokrenje je izraženije noću ili danju,ili jednako?
Predpostavljam da čekate UZV abdomena? Odlično da ste vadili PTH.
Obzirom da navodite povišen RR i poliuriju najprvo bi se trebali javiti spec. nefrologu,a ako bi bilo potrebe i spec. endokrinologu.
5.Obiteljska anamneza?
A za nešto detaljnije reći treba mi još podatka.
Prije svega zahvaljujem na odgovoru.
Nisam dovoljno stručan da potvrdim jesu li urađeni baš svi navedeni nalazi obzirom da je bio prilično dugačak popis na uputnici. Osobito za mene laika pa da sada u neznanju ne napišem neki krivi podatak. Uglavnom jedine stavke koje odstupaju su one ranije navedene.
Nalaz 24h urina obuhvaća samo:ukupni proteini 0.108 (0.028 - 0.141 )
(s) kreatinin 92 (79-125)
(dU) kreatinin 11.8 (9-18)
klirens kreatinina 89.1 (90-138)
Tlak se kreće uglavnom od min. 140/85 do 160/95-100 nedavno čak 180/100 stvarno ovisi od dana do dana. Mokrenje izraženije danju.
Čeka se UZV abdomena, urinokultura+bris uretre na muc., citološka analiza nat. i vit oboj., urin cit. 3X.
Preporučeno je sa svim gotovim nalazima posjetiti nefrologa.
U obitelji nema specifičnih slučajeva oboljenja bubrega, malignih, kroničnih oboljenja ili sl. Jedina bolest koja se pojavila u obitelji je oralni lichen ruber od kojeg je majka obolila prije 7 god. To je prvi slučaj težeg oboljenja u obitelji.
Ispračavam se na nepotpunim podacima. Bitno mi je znati trebam li se javiti ranije obzirom na nalaz krvi ili mirno pričekati sve pretrage. Obzirom da nije alarmantno pretpostavljam da nije potrebno posjetiti dr-a prije nego se obave sva pretrage. Hvala
shroomanoidz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 20:59   #2276
Quote:
shroomanoidz kaže: Pogledaj post
Prije svega zahvaljujem na odgovoru.
Nisam dovoljno stručan da potvrdim jesu li urađeni baš svi navedeni nalazi obzirom da je bio prilično dugačak popis na uputnici. Osobito za mene laika pa da sada u neznanju ne napišem neki krivi podatak. Uglavnom jedine stavke koje odstupaju su one ranije navedene.
Nalaz 24h urina obuhvaća samo:ukupni proteini 0.108 (0.028 - 0.141 )
(s) kreatinin 92 (79-125)
(dU) kreatinin 11.8 (9-18)
klirens kreatinina 89.1 (90-138)
Tlak se kreće uglavnom od min. 140/85 do 160/95-100 nedavno čak 180/100 stvarno ovisi od dana do dana. Mokrenje izraženije danju.
Čeka se UZV abdomena, urinokultura+bris uretre na muc., citološka analiza nat. i vit oboj., urin cit. 3X.
Preporučeno je sa svim gotovim nalazima posjetiti nefrologa.
U obitelji nema specifičnih slučajeva oboljenja bubrega, malignih, kroničnih oboljenja ili sl. Jedina bolest koja se pojavila u obitelji je oralni lichen ruber od kojeg je majka obolila prije 7 god. To je prvi slučaj težeg oboljenja u obitelji.
Ispračavam se na nepotpunim podacima. Bitno mi je znati trebam li se javiti ranije obzirom na nalaz krvi ili mirno pričekati sve pretrage. Obzirom da nije alarmantno pretpostavljam da nije potrebno posjetiti dr-a prije nego se obave sva pretrage. Hvala
1.Sa moje strane odavdje(bez mogućnosti pregleda)mislim da nije potrebno ništa hitno se javljati dr.Već sa svim nalazima se javiti nefrologu,kao što vam je preporučeno i što i ja napisao.
2.Kod vas je indiicirana antihipertenzivna th.
3.Ako imate vremena možete prepisati nalaze.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 21:09   #2277
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Sa moje strane odavdje(bez mogućnosti pregleda)mislim da nije potrebno ništa hitno se javljati dr.Već sa svim nalazima se javiti nefrologu,kao što vam je preporučeno i što i ja napisao.
2.Kod vas je indiicirana antihipertenzivna th.
3.Ako imate vremena možete prepisati nalaze.
Naravno, ovako bez pregleda i virtualno ne možemo govoriti o konkretnim stvarima. Iako, puno ste pomogli, mogu mirno obaviti sve pretrage. A i dr.-u smo smanjili nepotrebnu gužvu Kada uhvatim priliku prepisat ću nalaze. Još jednom hvala i pozdrav!
shroomanoidz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 21:10   #2278
Quote:
shroomanoidz kaže: Pogledaj post
Naravno, ovako bez pregleda i virtualno ne možemo govoriti o konkretnim stvarima. Iako, puno ste pomogli, mogu mirno obaviti sve pretrage. A i dr.-u smo smanjili nepotrebnu gužvu Kada uhvatim priliku prepisat ću nalaze. Još jednom hvala i pozdrav!
Nema na čemu i drugi put.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:20   #2279
Quote:
mama teenager-a kaže: Pogledaj post
može li mi netko protumačiti nalaz dobijen putem krvi
candida ukupna At titar 1:640 (referentna vrijednost <40)
candida IgG IU/ml 8,3 (referentna vrijednost <10)
Veliko hvala

(urtikarija)

Zadnje uređivanje mama teenager-a : 10.12.2011. at 22:31.
mama teenager-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 08:49   #2280
Quote:
pinkday kaže: Pogledaj post




ovo su nalazi endokrinološke obrade koju sam obavila u svom gradu. za ostale endo.pretrage sam išla u zagreb, ali tamo me nisu na nikakve pretrage uputili. rekli su da dođem za 6 mjeseci sa novim nalazom MR sele i parasele, PRL, TSH, T3, T4, HR, IGFI, ritam kortizola, SCORT, LH, FSH, E2-2-5 d.c. anti TPO. u vinogradskoj mi je doktorica rekla da se sa sadašnjim nalazima adenoma hipofize nemam čega bojati, da nije aktivan i da samo pratimo situaciju za 6 mj. bez ikakve terapije.
moram priznati da sam pomalo razočarana jer sam mislila da ću u zagrebu obaviti još pretraga sada, a ne za pola godine. uostalom zašto me je onda moj endokrinolog uputio na pretrage u zagreb? to mi je malo nejasno.

rečeno mi je da ovaj adenom definitivno nije uzrok mojim abnormalnim nevoljnim pokretima ruku i nogu.
u kom pravcu da krenem da ovo otkrijem jer nikako da se otkrije uzrok. zbog toga sam postala druga osoba, bezvoljna, anksiozna i depresivna. nemam volje ni iz kuće izaći i najrađe bi da se probudim za godinu dana i da sve bude opet ok. najveći mi je problem sada anksioznost i napadi panike pa čak i osjećaja da me guši i nemam zraka. mislim da bi morala potražiti pomoć psihijatra. sama si ne mogu i ne znam pomoći.

molim vas ako mi neko može dati savjet što da radim

zaboravila sam još napisati nalaz ultrazvuka štitnjače: pregledom štitnjače prikaže se nešto veći desni režanj naznačeno heteroehogenije strukture parenhima u donjem polu. dimenzije desnog režnja se 8 (AP 16mm, ML 15 mm, te CC 50 mm). lijevi režanj štitnjače dimenzija: AP 13mm, ML 16 mm, te CC 40 mm, homogene ehostrukture parenhima. pravilne su konture oba režnja štitnjače. isthmus je intaktan.

http://img846.imageshack.us/img846/8868/forumsa.jpg
[
može li neko prokementirati ovaj moj upit?
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.