Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2008., 13:10   #1
Lightbulb Koža i bolesti kože

Nismo još pisali o koži, pa ću probati malo šire obuhvatiti ovo pitanje.



Problemi s kožom zaista mogu biti različiti....od pubertetskih akni, crvenila, čireva, svrbeža, lišajeva, plikova, fleka, suhe kože, do dermatitisa ili psorijaze. Zato su i uzroci problema s kožom uzrokovani nizom čimbenika i različitog su porjekla te se ne mogu opisati ili svrstati pod jedan aspekt.



Koža:


Koža je vrlo kompleksan osjetilni organ koji sadržava osjetilne receptore koji se odzivaju na različite podražaje (dodir, bol, temperatura, svrbež, mehanički podražaji). Receptori primaju sve podražaje i putem mreže živčanih vlakana prenose ih do mozga....zato koža najprije reagira na sve vanjske i unutrašnje promjene i prva je na udaru nepovoljnih utjecaja iz okoline. Koža je osjetilan organ na tijelu koji predstavlja granicu između "nas i drugih".


Astrološki gledano koža (put) je prije svega vezana uz jedan znak, znak vage (planetu Veneru). Venera opisuje ljepotu, svježinu, finoću, mladenački izgled kože, a ljepota kože u mnogome ovisi i o tome kako je njegovana (Venera). Znak vage je po svojoj suštini simbol labilnog, oscilirajućeg i ugroženog stanja.....vaga (Venera) je osjetljiva na sve stresove (neravnotežu), a posebno one koji su povezani sa nezadovoljavajućim međuljudskim odnosima (Venera). Zbog svega toga kada se gledaju problemi s kožom u prvom redu treba pogledati znak vage i položaj Venere jer ona opisuje izgled kože. Dobar je položaj Venere u znacima vage, ribe i bika koji daje finu, lijepu, ali i osjetljivu kožu, a također lijepu vlažnu kožu (baby face) daje Venera u blizini ili skladnom aspektu s Mjesecom (lice) ili Venera na ASC (vanjski izgled, lice). Također problematičnu kožu daje položaj aflicirane Venere u znacima izgona ili pada....u ovnu (lišajevi, crvenilo, ožiljci), djevice (koža sklona aknama zbog nervoze, mješovita koža) i scorpiona (bakterijski upalni procesi).


No osim Venere ima još jedna planeta koja je vezana uz kožu - planeta Saturn. Zato jer je koža granica koji fizički dijeli čovjekovu unutrašnjost (osobnost) od vanjskog svjeta, baš kao što planeta Saturn u Sunčevu sustavu predstavlja granicu između osobnih i neosobnih tijela. Također, izgled i struktura kože se jako mijenjaju starenjem, nakon 30. godine koža proizvodi oko 30% masnoće manje, postaje suša, smanjuje se proizvodnja kolagena i pada elastičnost, usporava se dijeljenje stanica i ograničava njihov broj, općenito proces obnove kože postaje usporen (Saturn). Zato sve promjene na koži tokom života (vremena), odnosno vezane uz proces starenja opisuje i znak jarca (Saturn).

Dakle, koža stari i neminovno se njena struktura vremenom mijenja, pa genetske predispozicije za lijepu i dugo mladu kožu u prvom redu opisuje položaj Venere (koža) u znacima vage, ribe i bika, te skladan odnos između Venere i Saturna.

Ako je Venera u znacima vage, ribe i bika u napetom aspektu s Saturnom (i konjunkcija) može pokazivati kronične probleme s kožom. Sličan tip energije pokazuje i aflicirana Venera u jarcu. Ili npr. aflicirani Saturn u vagi u 6. polju može ukazivati na kroničnu bolest kože.


------------------------------------------
Pubertet i menopauza su dva suprotna kraja žemskog reproduktivnog ciklusa i periodi u kojem je žemsko tijelo suočeno s najvećim hormonalnim promjenama. Ako su problemi s kožom hormonalne prirode prisutni tokom cijelog reproduktivnog ciklusa (života) onda su uvijek vidljivi položajem tih tijela na relaciji 2. polje - 8. polje jer je ta os zadužena za održavanje ravnoteže i sklada u hormonalnom funkcioniranju organizma.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 26.12.2008. at 18:21. Reason: gramatic
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 13:11   #2
Evo i nekoliko specifičnih problema s kožom:


Starenjem (Saturn) koža gubi i optimalnu sposobnost vezivanja i vlage. Ta rastuća nemoć kože da veže i sačuva vlagu dovodi do suhoće kože i nastajanja ljuskica i svrbeža. Pa su problemi s kožom tipa ljuštenja vezani uz napete aspekte Venere (koža) i Saturna (sušenje). To je posebno naglašeno ako je Venera smještena u suhim znacima, posebice znaku ovna.


Psorijaza je kronična bolest ljuštenja stanica kože koja osim napetog aspekta Venere (koža) i Saturna (kronična bolest) ima i napeti aspekt na Mars (iritacija, svrab). Mars u slabim znacima (vaga, rak).


Akne su rezultat djelovanja bakterija (bakterija-Pluton) u začepljenim porama (Pluton) kože (Venera). Zato Venera u neskladnom aspektu s Plutonom govori o problemima vezanim uz pore kože, npr. duboka potkožna začepljenja pora i duboke bakterijske infekcije koje mogu izazvati trajna dubinska oštećenja kože. Akne imaju različite uzroke nastanka, a često su vezane uz nesklad u proizvodnji spolnih hormona. Pluton općenito ukazuje na bolesti koje se javljaju kao posljedica blokirane seksualne energije, a kako je Venera vezana uz ravnotežu hormona kod napetog aspekta Venera/Pluton problemi s kožom su hormonalne prirode (tj. općenito uzrokovani neravnotežom spolnih hormona). Sličan tip energije je i aflicirana Venera u scorpio. Npr. Milanović ima Veneru na 3º znaka scorpio (stupanj ushićenja Plutona), a Venera je u egzaktnom kvadratu s Jupiterom (ekspanzija, mast).


Crvenilo kože i svi oblici sličnih iriracija su također vezani uz aspekte Venera-Mars. Također, sve nagle i snažne alergijske reakcije kože na iritant iz okoline vezane su uz Mars.


Sluzokoža je pod vladavinom Mjeseca te se promjene na sluzokoži gledaju kroz aspekte lune. Mjesec je vezan i uz mjesečni ciklus pa se kod problema s kožom u razini hormonalnog mjesečnog ciklusa gleda položaj i aspekti Mjeseca u odnosu na Saturn.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 16:00   #3
moji problrmi s kozom su ocito hormonalne prirode,vaga 2 polje,venera u 8 u ovnu,nesto hormonski jel,kao i venra inkonjukcija pluton,al nije mi koza toliki kaos sto se toga tice,iako ima i tu problema
a venera je i trigon saturn kao i sextil s mjesecom,pa valjda bi to trebalo biti u redu kasnije,to traje evo vec 4 godine skoro,bez nekog velikog napretka,moji nalazi su svi u redu navodno,ali pomaka nema,zna me svrbiti jako ali rane ostaju samoi ispod koljena,pogotovo oko gleznja,jedino su mi jos alergije ostale za ispitati,tu sam alergicna na kobalt,(sad jos cekam krvne nalaze)ali opet neki mazanjem bi se to vec maklo,ja nemam pojma koja je moja dijaagnoza mogla biti
sad sam vadila hormone spolne ponovo i sve je u redu,a problemi su i dalje tu,blazi ali tu su
uzasne fleke po nogama od rana koje nikako da zacijele,s kortikosteriodima ne pomaze,onda stvarno je neznam sta da radim
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 17:57   #4
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
moji problrmi s kozom su ocito hormonalne prirode,vaga 2 polje,venera u 8 u ovnu,nesto hormonski jel,kao i venra inkonjukcija pluton,al nije mi koza toliki kaos sto se toga tice,iako ima i tu problema
a venera je i trigon saturn kao i sextil s mjesecom,pa valjda bi to trebalo biti u redu kasnije,to traje evo vec 4 godine skoro,bez nekog velikog napretka,moji nalazi su svi u redu navodno,ali pomaka nema,zna me svrbiti jako ali rane ostaju samoi ispod koljena,pogotovo oko gleznja,jedino su mi jos alergije ostale za ispitati,tu sam alergicna na kobalt,(sad jos cekam krvne nalaze)ali opet neki mazanjem bi se to vec maklo,ja nemam pojma koja je moja dijaagnoza mogla biti
sad sam vadila hormone spolne ponovo i sve je u redu,a problemi su i dalje tu,blazi ali tu su
uzasne fleke po nogama od rana koje nikako da zacijele,s kortikosteriodima ne pomaze,onda stvarno je neznam sta da radim
Mislim da je tvoja kožna bolest općenito posljedica velikog šoka koji je naglo probio obrambeni mehanizam tvog organizma:


tvoje 6. polje (fizičko zdravlje) počinje vrhom u znaku vodenjaka, a vladar Uran (stres, šok) je najnapetija točka tvoje natalne karte. Prima konjunkciju od Marsa, te kvadrate na Merkur i Sunce (o tome sam ti pisala više puta). Općenito je Uran vladar 6. polja (fizičko zdravlje) u kvadratu s Suncem, vladarem 12. polja (psihičko zdravlje) zbog čega se stanje psihe snažno odražava na tijelu.

Sam položaj Venere (koža) u ovnu općenito govori o suhoj koži, koži sklonoj naglijoj reakciji, a jedini napeti aspekt koji Venera prima jest kvadrat na Neptun u znaku jarca. Zbog Neptuna teško ćeš otkriti točan uzrok alergijske reakcije svoje kože, a moguće je i širenje alergije (Saturn kvadrat Jupiter). Može se reći da je tvojoj koži općenito teško osvariti optimalan omjer masti (Jupiter) i vode (Neptun).

Zbog toga što je aflikacija Venere vezana uz Neptun od pomoći je morska voda i općenito preparati na bazi algi i ulja (Neptun), a zbog aflikacije Saturna Jupiterom.....posebno maslinovog i kantarionovog (Jupiter). Zbog toga što je Venera na vrhu 2. polja obrati pažnju na prehranu i veći unos tekućine, te jedi više namirnica koje sadrže Jupiterovu i Neptunovu simboliku. Osim toga mislim da bi trebala općenito obratiti pažnu na hranjenje i hranu (Mjesec) jer na taj način možeš riješiti probleme s kožom (Mjesec u sekstilu s Venerom koja je vladar 2. polja - hranjenje).

No općenito....kao što si i sama napisala Venera prima egzaktan trigon na Saturn te će tvoji problemi s kožom vremenom prestati (prije Saturnova ciklusa). Jesi probala s aromaterapijom, tj. tretmanima eteričnih ulja?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:01   #5
hvala na odgovoru ! još ću se malo nadovezati, da dodatno specificiram i posavjetujem se
Quote:
Fish 1968 kaže:
Akne imaju različite uzroke nastanka, a često su vezane uz nesklad u proizvodnji spolnih hormona. Pluton općenito ukazuje na bolesti koje se javljaju kao posljedica blokirane seksualne energije
možemo li gledati neaspektiranu veneru kao određenu potisnutu ženstvenost kao vid seksualne energije (one venerinog tipa, a ne marsovog, naravno) ?

Quote:
Ako su problemi s kožom hormonalne prirode prisutni tokom cijelog reproduktivnog ciklusa (života) onda su uvijek vidljivi položajem tih tijela na relaciji 2. polje - 8. polje jer je ta os zadužena za održavanje ravnoteže i sklada u hormonalnom funkcioniranju organizma.
ovdje sam te izgubila hoćeš reći da trebaju biti ti planeti (tipa venera, pluton i sl. vezano za kožu) položeni na toj osi ako će problemi s kožom biti prisutni tijekom cijelog života a ne samo u npr pubertetu ? ili treba postojati veza između vladara tih polja ? dotična venera je u 8. polju, a vladari 2. i 8. polja su u trigonu - što ne bi trebalo biti loše, zar ne ?

Quote:
Crvenilo kože i svi oblici sličnih iriracija su također vezani uz aspekte Venera-Mars. Također, sve nagle i snažne alergijske reakcije kože na iritant iz okoline vezane su uz Mars.
nema veze venere i marsa, ali mislim da je u ovom slučaju kojeg radim jako bitan mars - retrogradan, u ovnu, i u velikom kvadratu ja to tumačim tako da osoba svu marsovu energiju okreće na unutra (i potiskuje), ali da onda to izlazi doslovce na površinu kroz problematičnu kožu.

pročitala sam na jednom sajtu da je lice predstavljeno znakom ovna. što misliš o tome ? meni ima smisla. prvo što ugledamo na osobi, ono najočitije, ono najviše na van je lice
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:08   #6
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru ! još ću se malo nadovezati, da dodatno specificiram i posavjetujem se možemo li gledati neaspektiranu veneru kao određenu potisnutu ženstvenost kao vid seksualne energije (one venerinog tipa, a ne marsovog, naravno) ?
Neaspektiranu Veneru možeš gledati kao snažan vid "traženja" načina da izrazi svoju prirodu.
Quote:
ovdje sam te izgubila hoćeš reći da trebaju biti ti planeti (tipa venera, pluton i sl. vezano za kožu) položeni na toj osi ako će problemi s kožom biti prisutni tijekom cijelog života a ne samo u npr pubertetu ? ili treba postojati veza između vladara tih polja ? dotična venera je u 8. polju, a vladari 2. i 8. polja su u trigonu - što ne bi trebalo biti loše, zar ne ?
O ovoj osi sam pisala na topicu endokrinog sustava pa virni. Da, dobro si skužila...općenito aflikacije Venere na osi 2. polje - 8. polje donose "životne" probleme na hormonalnoj razini (posebno kada je Venera u 2. polju).
Quote:
pročitala sam na jednom sajtu da je lice predstavljeno znakom ovna. što misliš o tome ? meni ima smisla. prvo što ugledamo na osobi, ono najočitije, ono najviše na van je lice
Ovan je glava, kao što je i 1. polje vezano uz sve na glavi, no samo lice je Mjesec.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:31   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Neaspektiranu Veneru možeš gledati kao snažan vid "traženja" načina da izrazi svoju prirodu.
svoju žensku prirodu ili prirodu uopće ?

Quote:
O ovoj osi sam pisala na topicu endokrinog sustava pa virni. Da, dobro si skužila...općenito aflikacije Venere na osi 2. polje - 8. polje donose "životne" probleme na hormonalnoj razini (posebno kada je Venera u 2. polju).
hvala na linku, baš je koristan ! pogotovo ovo što kažeš da je vladar polja bitniji od planete koja se nalazi u polju. no dobar odnos vladara 2. i 8. kao npr u ovom mojem slučaju trigona je pokazatelj da problem nije tako nerješiv i zablokiran, zar ne ?? a venera u 8. polju, neaspektirana - jel to aflicirana venera onda ?

znam da postavljam puno naizgled bezrazložnih pitanja al ne želim da mi niš ostane nerješeno u mojoj glavici
Quote:
Ovan je glava, kao što je i 1. polje vezano uz sve na glavi, no samo lice je Mjesec.
aaaaahaaaaaa. mjesec. pa da. mjesec je vladar venere ovdje ! i on prima dobre aspekte na sebe, samo jedan "negativni", i to opoziciju s plutonom. eto ti akni
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:49   #8
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
svoju žensku prirodu ili prirodu uopće ?
Prirodu svega što Venera predstavlja (a ona pored ostaloga predstavlja i kao što veliš "žemsku prirodu").
Quote:
hvala na linku, baš je koristan ! pogotovo ovo što kažeš da je vladar polja bitniji od planete koja se nalazi u polju. no dobar odnos vladara 2. i 8. kao npr u ovom mojem slučaju trigona je pokazatelj da problem nije tako nerješiv i zablokiran, zar ne ??
Tako je.
Quote:
a venera u 8. polju, neaspektirana - jel to aflicirana venera onda ?
Nije. Aflikacije su napeti aspekti s drugim tijelima (kvadrat, opozicija, a i konjunkcija često), dok je neaspektiranost odsustvo iti jednog glavnog aspekta na tu planetu.
Quote:
znam da postavljam puno naizgled bezrazložnih pitanja al ne želim da mi niš ostane nerješeno u mojoj glavici aaaaahaaaaaa. mjesec. pa da. mjesec je vladar venere ovdje ! i on prima dobre aspekte na sebe, samo jedan "negativni", i to opoziciju s plutonom. eto ti akni
Polly.....sada si me sjetila, postoji na našem tržištu "Knjiga vladarstava u astrologiji" od Imširagića, sadrži i poglavlje vladarstava vezanih za fizičko tijelo (probaj nabaviti).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:56   #9
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Prirodu svega što Venera predstavlja (a ona pored ostaloga predstavlja i kao što veliš "žemsku prirodu").
da, u ovom natalu predstavlja doista mnogo toga, ona je zapravo dispozitor horoskopa, iako se tu radi o više dispozitora. no jako je bitna i opisuje brdo stvari. vjerojatno kad se ova venera konačno otkači, povući će hrpu drugih stvari sa sobom.
Quote:
Nije. Aflikacije su napeti aspekti s drugim tijelima (kvadrat, opozicija, a i konjunkcija često), dok je neaspektiranost odsustvo iti jednog glavnog aspekta na tu planetu.
onda super !!
Quote:
Polly.....sada si me sjetila, postoji na našem tržištu "Knjiga vladarstava u astrologiji" od Imširagića, sadrži i poglavlje vladarstava vezanih za fizičko tijelo (probaj nabaviti).
hm, zgodno zvuči, malo guglah. bum pronjuškala

tenkju !
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 02:00   #10
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da je tvoja kožna bolest općenito posljedica velikog šoka koji je naglo probio obrambeni mehanizam tvog organizma:


tvoje 6. polje (fizičko zdravlje) počinje vrhom u znaku vodenjaka, a vladar Uran (stres, šok) je najnapetija točka tvoje natalne karte. Prima konjunkciju od Marsa, te kvadrate na Merkur i Sunce (o tome sam ti pisala više puta). Općenito je Uran vladar 6. polja (fizičko zdravlje) u kvadratu s Suncem, vladarem 12. polja (psihičko zdravlje) zbog čega se stanje psihe snažno odražava na tijelu.

Sam položaj Venere (koža) u ovnu općenito govori o suhoj koži, koži sklonoj naglijoj reakciji, a jedini napeti aspekt koji Venera prima jest kvadrat na Neptun u znaku jarca. Zbog Neptuna teško ćeš otkriti točan uzrok alergijske reakcije svoje kože, a moguće je i širenje alergije (Saturn kvadrat Jupiter). Može se reći da je tvojoj koži općenito teško osvariti optimalan omjer masti (Jupiter) i vode (Neptun).

Zbog toga što je aflikacija Venere vezana uz Neptun od pomoći je morska voda i općenito preparati na bazi algi i ulja (Neptun), a zbog aflikacije Saturna Jupiterom.....posebno maslinovog i kantarionovog (Jupiter). Zbog toga što je Venera na vrhu 2. polja obrati pažnju na prehranu i veći unos tekućine, te jedi više namirnica koje sadrže Jupiterovu i Neptunovu simboliku. Osim toga mislim da bi trebala općenito obratiti pažnu na hranjenje i hranu (Mjesec) jer na taj način možeš riješiti probleme s kožom (Mjesec u sekstilu s Venerom koja je vladar 2. polja - hranjenje).

No općenito....kao što si i sama napisala Venera prima egzaktan trigon na Saturn te će tvoji problemi s kožom vremenom prestati (prije Saturnova ciklusa). Jesi probala s aromaterapijom, tj. tretmanima eteričnih ulja?
da znas da sam i ja tako razmisljala,to je pocelo upisom na fakultet,i problemi s psihom i kozom i sve
to da psiha se odrazava na moje tijelo i to sam svatila kao ranjena iznutra,ranjena izvana
etericna ulja,e sad misrise tesko podnosim,to mene sve gusi,lako moguce zbog mojih krajnika i treceg krajnika,pa najvise volim mentu i limun,jer mi otvore koliko toliko nos da disem,cijeli je zacepljen krajnikom(i to cu morati vaditi),pa sam mislila da je i zbog krajnika to sve.
mazala sam se kortikosteroidima,pila tablete,za kozne infekcije,skupe,kreme,jeftine,kreme,nedavno sam si bas uzela kantarion,smrdi ko vrag

inace krenila sam sve rijesavati probleme,opcenito,a osobito zdravlje
kud cu zeno jos vise masti
da vidis uran kvadrat sunce i kvadrat merkur,i konjukcija sa marsom
nekako mislim da sada kada uran ide ribama,pa je kvadriro i urana i marsa,tj ide prema tome,konjuktirati ce i sunce i merkur
da ce puno stvari da se rijesi u zivotu mom,tj imat cu priliku za rijesiti
vapim za prijomijenom
hvala na odgovoru
ja sam bila i odustala od te moje koze neko vrijeme,ali rekla sam sada ima sve d aisteram na cistac,ja bi rado da saznam uzrok,ali ocito necu moci,a dobro samo nek to prodje
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 23:21   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da je tvoja kožna bolest općenito posljedica velikog šoka koji je naglo probio obrambeni mehanizam tvog organizma:


tvoje 6. polje (fizičko zdravlje) počinje vrhom u znaku vodenjaka, a vladar Uran (stres, šok) je najnapetija točka tvoje natalne karte. Prima konjunkciju od Marsa, te kvadrate na Merkur i Sunce (o tome sam ti pisala više puta). Općenito je Uran vladar 6. polja (fizičko zdravlje) u kvadratu s Suncem, vladarem 12. polja (psihičko zdravlje) zbog čega se stanje psihe snažno odražava na tijelu.

Sam položaj Venere (koža) u ovnu općenito govori o suhoj koži, koži sklonoj naglijoj reakciji, a jedini napeti aspekt koji Venera prima jest kvadrat na Neptun u znaku jarca. Zbog Neptuna teško ćeš otkriti točan uzrok alergijske reakcije svoje kože, a moguće je i širenje alergije (Saturn kvadrat Jupiter). Može se reći da je tvojoj koži općenito teško osvariti optimalan omjer masti (Jupiter) i vode (Neptun).

Zbog toga što je aflikacija Venere vezana uz Neptun od pomoći je morska voda i općenito preparati na bazi algi i ulja (Neptun), a zbog aflikacije Saturna Jupiterom.....posebno maslinovog i kantarionovog (Jupiter). Zbog toga što je Venera na vrhu 2. polja obrati pažnju na prehranu i veći unos tekućine, te jedi više namirnica koje sadrže Jupiterovu i Neptunovu simboliku. Osim toga mislim da bi trebala općenito obratiti pažnu na hranjenje i hranu (Mjesec) jer na taj način možeš riješiti probleme s kožom (Mjesec u sekstilu s Venerom koja je vladar 2. polja - hranjenje).

No općenito....kao što si i sama napisala Venera prima egzaktan trigon na Saturn te će tvoji problemi s kožom vremenom prestati (prije Saturnova ciklusa). Jesi probala s aromaterapijom, tj. tretmanima eteričnih ulja?
evo da javim rezultate,nikake alergije nisu u pitanju,sve je u redu s nalazima.grizle me buhe s moje mačke,jedinu mene od svih ukućana
otkad mačke nema,koža preporođena
a šta nije mi saturn najnapetija mi točka u karti???

Zadnje uređivanje Maddie : 03.10.2009. at 23:26.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:35   #12
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
evo da javim rezultate,nikake alergije nisu u pitanju,sve je u redu s nalazima.grizle me buhe s moje mačke,jedinu mene od svih ukućana
otkad mačke nema,koža preporođena
Ajde super što si riješila enigmu nakon 4. godine ...inače postoji jedna kožna bolest koja u potpunosti odgovara tvom opisu jer se javlja u obliku svrbeža i ranica i upravo u potkoljeničnom dijelu (jedna vrsta pruriga) i dobro da nije to u pitanju.
Quote:
a šta nije mi saturn najnapetija mi točka u karti???
Ne znam odakle ovo pitaš...no najnapetije aspektiran planet u tvojoj karti je Merkur (u znaku ribe, kvadrat Marsa i Urana).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:47   #13
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ajde super što si riješila enigmu nakon 4. godine ...inače postoji jedna kožna bolest koja u potpunosti odgovara tvom opisu jer se javlja u obliku svrbeža i ranica i upravo u potkoljeničnom dijelu (jedna vrsta pruriga) i dobro da nije to u pitanju.

Ne znam odakle ovo pitaš...no najnapetije aspektiran planet u tvojoj karti je Merkur (u znaku ribe, kvadrat Marsa i Urana).
neznam multiqoute
meni je mama govorila da je to od mačke,ali nisam htjela slusat,imala je ona te gluposti za buhe,ali sporadično.
samo zasto su samo mene grizle neznam.
ma dala bi ja da me grizu jos,samo da nije maca umrla,jos mi fali.
izbor je bio između grinja i buha,jer rane u oba slučaja sporo cijele i ostavljaju fleke.
ali otkad mace nema,nema svrbeza,tako da super

a sto se tiče napetosti,ja na merkur ne obraćam pažnju,više me je prao saturn na IC-u.ali ja odem lijepo na astrotheme,pogledam karte,i utjesim se
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:16   #14
Nešto što sam u zadnje vrijeme primjetila, jednom prijatelju je jučer taman ustanovljena psorijaza(kožna bolest), prijateljici koja ima psorijazu se stanje pogoršalo a sada su taman o toj bolesti pričali na tv-u, neznam dali je slučajnost ali sa toliko ovna trenutačno na nebu ima li to ikakve povezanosti? Asociralo me jer je karakteristika bolesti ljuštenje i crvenilo(ovan) kože.
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:36   #15
Quote:
Šlus kaže: Pogledaj post
Nešto što sam u zadnje vrijeme primjetila, jednom prijatelju je jučer taman ustanovljena psorijaza(kožna bolest), prijateljici koja ima psorijazu se stanje pogoršalo a sada su taman o toj bolesti pričali na tv-u, neznam dali je slučajnost ali sa toliko ovna trenutačno na nebu ima li to ikakve povezanosti? Asociralo me jer je karakteristika bolesti ljuštenje i crvenilo(ovan) kože.
Psorijaza inače ima svoje cikluse, jako često ljudi reagiraju u proljeće.

Da, psorijaza je bolest koja pripada domeni zvanoj "bolesti Marsa". To je kronična upalna bolest kože čije su osnovne manifestacije pojava crvenila na koži (Mars) i ljuštenje kože (Saturn).


Astološki signifikator psorijaze, dakle - kronično upaljenog (Mars) oboljenja kože (Saturn) jest Mars/Saturn (Mars u jarcu npr.).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:53   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Psorijaza inače ima svoje cikluse, jako često ljudi reagiraju u proljeće.

Da, psorijaza je bolest koja pripada domeni zvanoj "bolesti Marsa". To je kronična upalna bolest kože čije su osnovne manifestacije pojava crvenila na koži (Mars) i ljuštenje kože (Saturn).


Astološki signifikator psorijaze, dakle - kronično upaljenog (Mars) oboljenja kože (Saturn) jest Mars/Saturn (Mars u jarcu npr.).
Inače je to autoimuna ( Pl ) bolest kože ( Sa, jarac ) odtuda proizlazi Pl u jarcu što je mogući uzrok tolikog manifestiranja ovog problema
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:22   #17
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Inače je to autoimuna ( Pl ) bolest kože ( Sa, jarac ) odtuda proizlazi Pl u jarcu što je mogući uzrok tolikog manifestiranja ovog problema
Moja mama ima tu bolest i javila joj se nakon jedne jake i duge životne traume (jedva ostala živa). Baš si super ovo napisao.


Mislim da kod opisivanja psorijaze općenito imamo s jedne strane ovo što sam gore napisala a odnosi se na "fizički" vid manifestacije te boleščine (tkz. upalno-ljuštilački=Mars/Saturn) a ovo što si ti napisao bi bio njen "unutrašnji" vid. Da bi ona nastupila treba nešto "propisno probiti" Saturnove barijere pa se stvar posve otme kontroli (psorijaza je "kronična" kada se jednom probije obambeni sustav - Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:25   #18
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Moja mama ima tu bolest i javila joj se nakon jedne jake i duge životne traume (jedva ostala živa). Baš si super ovo napisao.


Mislim da kod opisivanja psorijaze općenito imamo s jedne strane ovo što sam gore napisala a odnosi se na "fizički" vid manifestacije te boleščine (tkz. upalno-ljuštilački=Mars/Saturn) a ovo što si ti napisao bi bio njen "unutrašnji" vid. Da bi ona nastupila treba nešto "propisno probiti" Saturnove barijere pa se stvar posve otme kontroli (psorijaza je "kronična" kada se jednom probije obambeni sustav - Saturn).
Zar nije, uostalom, skoro bio i kvadrat Pl iz jarca i Sa iz vage, također...

nisu kronična stanja samo Sa, niti se svugdje radi o kroničnim problemima, jer Ur, Ne i Pl također rade trajna stanja nekog problema, ili trajne posljedice, terminološki je različito no praktično izgleda kao kronična stanja...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:59   #19
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Zar nije, uostalom, skoro bio i kvadrat Pl iz jarca i Sa iz vage, također...

nisu kronična stanja samo Sa, niti se svugdje radi o kroničnim problemima, jer Ur, Ne i Pl također rade trajna stanja nekog problema, ili trajne posljedice, terminološki je različito no praktično izgleda kao kronična stanja...
Yes, ali ovdje pišemo o psorijazi sada.



Evo nekih crtica:

Saturn jest kronično, Saturn jest i trajanje, Saturn jest i bolest, Saturn jest i koža tako da psorijaza definitivno ima vezu na Saturn.

Također kod psorijaze je prisutna iritacija, taj svrab, to crvenilo, ta upala, ta crvena žarišta...to je sve Mars.

Bolest se manifestira žarišnim crvenim (Mars) točkama (Saturn), te ima karakterističnu kombinaciju upale (Mars) i suhoće/ljuštenja (Saturn).

Također kod psorijaze često nije jedan uzrok već nekoliko, također ta bolest može biti različitih razmjera. Nastaje kombinacijom više različitih uzroka (najčešće je više njih uključeno: genetski, doživljena trauma, stres...). Nadalje, kako se kod psorijaze ne zna točan uzrok niti koliko faktora je u tom i tom pojedinačnom slučaju uključeno pa se ta bolest kod individua treba i astrološki promatrati individualno. Odnosno neće u svim kartama biti identični faktori u igri jer nije identična ni slika uzročnika.

No kada bih slagala neku vrstu kliničke slike onda bih definitivno gledala na ovaj način...npr. Mars u jarcu u kvadratu na Saturn u vagi (vaga isto znak vezan uz osjetljivost kože, često su kožni problemi na relaciji vaga-jarac), Pluton koji radi aspekte na njih i sl. slike. Veza s 6. poljem...

Itd...



Evo slike gdje je bolešću zahvaćena veća površina:

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:11   #20
Kad već , nažalost , imaš primjer kod mame, kako si sama rekla "nakon jake i duge životne traume" pogledaj uzročnik ... vjerojatno Pl a možda i više teških tranzita na neku točku natala ( Sa, ili Ve ili indirektno povezano sa njima )

Nekad nemora postojati predispozicija u natalu, već "samo" predispozicija da recimo Pl može biti, da tako kažem , dovoljno loš, i da su Ve ili Sa dovoljno bitni za natal...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.