Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2006., 23:28   #1
piaggio energy 50 problem!

Prije nekoliko dana opojavio mi se problem na skuteru. Naime, počeo je trzati, slabo prima gas, jednostavno "trokira". Star je godinu i po (2800 km), gorivo je naliveno na INI (eurosuper 98). Da li se nekom dogodilo slično?
DAD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 01:42   #2
Quote:
DAD kaže:
Prije nekoliko dana opojavio mi se problem na skuteru. Naime, počeo je trzati, slabo prima gas, jednostavno "trokira". Star je godinu i po (2800 km), gorivo je naliveno na INI (eurosuper 98). Da li se nekom dogodilo slično?
Zamjeni svječicu i filter zraka pa onda javi.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 09:51   #3
isti problem se javlja i lik sa runnerom 50 dva topica iza. Valjda se radi o istoj mašini. Moj je još pod garancijom, pa ne mislim ništa dirati ( pa i najbanalnije ) samo mi se u servisu gade jer im treba 7 dana za najmanju grešku, ali ću ipak morati...
DAD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:02   #4
probaj ono prvo što je rekao a ako nije to onda očisti karburator jedno od toga je sigurno
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:10   #5
Quote:
DAD kaže:
Prije nekoliko dana opojavio mi se problem na skuteru. Naime, počeo je trzati, slabo prima gas, jednostavno "trokira". Star je godinu i po (2800 km), gorivo je naliveno na INI (eurosuper 98). Da li se nekom dogodilo slično?
INA nema eurosuper 98 već "super plus 98" koji sa eurom nema nikakve veze. Navedeno gorivo je bogato sumporom koji se brzo nataloži na elektrode svjećice. Takva svjećica će vrlo brzo "probiti" i bacati "prljavu" iskru nedovoljne jakosti da u točno određenim intervalima pali smjesu goriva. Problem može biti također i u djelomično zaštopanoj dizni karburatora kao i zračni filter (Poggiali i poc su ti to već naveli kao mogući uzrok) ukoliko si češće vozio raznim "stazicama". Niti sve Inine crpke nemaju EUROSUPER 95. Iako niti to nije pravi euro, znatno je kvalitetniji od super plusa 98 pa koristi njega. Ako ti je blizu (relativan pojam) koja Tifon-ova crpka, nemoj razmišljati! Oni imaju samo Euro goriva ("čista") . Problem ti može praviti i pojava vode u sistemu za gorivo jer vidim da skuter ne koristiš često pa ako ti tank nije do čepa - ne moraš dugo čekati na određenu količinu kondenzirane vode u njemu...
Iskustva većine motoservisa u HR su ta da je na skuterima malih zapremina, onih s vodenim hlađenjem, najmanje kvarova (globalno) bilo kod onih gdje je korišteno pogonsko ulje "Castrol TTS"; dakle, i to može utjecati na pravilan rad samog agregata.
__________________
Kad bi mogao - neće; kad bi htio - ne može!

Zadnje uređivanje bomberman : 05.10.2006. at 19:13.
bomberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:02   #6
Quote:
bomberman kaže:
INA nema eurosuper 98 već "super plus 98" koji sa eurom nema nikakve veze. Navedeno gorivo je bogato sumporom koji se brzo nataloži na elektrode svjećice. Takva svjećica će vrlo brzo "probiti" i bacati "prljavu" iskru nedovoljne jakosti da u točno određenim intervalima pali smjesu goriva. Problem može biti također i u djelomično zaštopanoj dizni karburatora kao i zračni filter (Poggiali i poc su ti to već naveli kao mogući uzrok) ukoliko si češće vozio raznim "stazicama". Niti sve Inine crpke nemaju EUROSUPER 95. Iako niti to nije pravi euro, znatno je kvalitetniji od super plusa 98 pa koristi njega. Ako ti je blizu (relativan pojam) koja Tifon-ova crpka, nemoj razmišljati! Oni imaju samo Euro goriva ("čista") . Problem ti može praviti i pojava vode u sistemu za gorivo jer vidim da skuter ne koristiš često pa ako ti tank nije do čepa - ne moraš dugo čekati na određenu količinu kondenzirane vode u njemu...
Iskustva većine motoservisa u HR su ta da je na skuterima malih zapremina, onih s vodenim hlađenjem, najmanje kvarova (globalno) bilo kod onih gdje je korišteno pogonsko ulje "Castrol TTS"; dakle, i to može utjecati na pravilan rad samog agregata.

fantastično sročeno svka čast
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:07   #7
e i zaboravih rećimeni se jednom desilo tenkiro sam, dok još nisam znao jel, super 95 na ini koje je največe smeče od goriva. i zaštopo mi se karburator bio. uglavnom motor nije mogao potegnut preko 20 km7h u prjekornom bi se ugasio . i otprilike sam ga jedno 6 km do kuće vozio 20 na sat da ne spominjem da sam ga moro gurat uzbrdo na uzbrdici kod podvožnjaka i jebo sam mu mater talijansku sa oproštenjem. Uglavnom kad sam rastavio karburator izvadio sam jebeni talog. Smeća pun kurac kao neki pjesak, sve se skorilo. Nakon toga tenkiro sam na tifonu sad od nedavno otkad se pojavio tenkiram super 100 i super sam zadovoljan. par puta sam rastavljo karb jer sam si namješto dovod zraka pa sam to onako usput provjeravo i uglavnom nikakvog talog aviše nema a prešao sam duplo više kilometara od onda.
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 00:25   #8
Ljudi, pa daj si metnite onda filtere goriva dođu nekih 10 kn i bok. Jednostavnije to nego rastavljat karb i čistit.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 18:12   #9
Quote:
Poggiali kaže:
Ljudi, pa daj si metnite onda filtere goriva dođu nekih 10 kn i bok. Jednostavnije to nego rastavljat karb i čistit.
Imam "Ditecha" pa mi nikakav filter ne pomaže protiv sumpora u gorivu...
__________________
Kad bi mogao - neće; kad bi htio - ne može!
bomberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 00:00   #10
Quote:
bomberman kaže:
Imam "Ditecha" pa mi nikakav filter ne pomaže protiv sumpora u gorivu...
Kolko ja znam tu se čovjek žalio na mulj u fergazeru.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:55   #11
poc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 18:19   #12
Quote:
Poggiali kaže:
Kolko ja znam tu se čovjek žalio na mulj u fergazeru.
Jeste, ali si prije toga napisao: Ljudi, pa daj si metnite onda filtere goriva...
Nije li to drugo lice množine? A onda opet prelaziš na treće lice jednine
__________________
Kad bi mogao - neće; kad bi htio - ne može!
bomberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 19:09   #13
na kraju je bila svijećica - zauljena i zapečena. stavio novu (19,90 kn) i sve Ok. Napominjem da je moj skuter pod garancijom i nikakvo samoinicijativno rastavljanje karburatora ne bi dolazilo u obzir. ali, po vašim postovima znam što me čeka ubuduće. ovo s gorivom je sramota. prvi Tifon mi je na 150 km, pa sam osuđen na Ina-Mol bućkuriš.
A, kako bi bilo kad bi se gorivo uvozilo iz EU sa garancijom kvalitete i prodavalo u trgovačkim lancima pakirano kao pivo ( limenka 0,5l ili pvc 1.5l ) za, recimo, 10 kn po litri? znam da je to nemoguće zbog x razloga, ali ja bi osobno bio spreman na to jer se kod skutera radi o malim količinama pa se razlika u cijeni ne bi osjetila!
hvala na angažmanu!
DAD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.