Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 19:49   #261
Hm, meni sud ne treba, bit će u sklopu škole, za nadzor parkirališta.
Jel to toliko loše da se nemože nikako prepoznati ko je na snimci?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:58   #262
Realno ne treba ni meni sud ali može se nači netko da prijavi za neovlašteno snimanje, doduše ne znam kako zakonski to ide. Valjda možeš snimati svoj prostor ali ne znam za poslovni kako ide, znam da ne smiješ ulicu bez dozvole.
https://www.youtube.com/watch?v=D_ToIgVGp4I
To ti je ovo otprilike s tim da je snimani objekt relativno blizu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:24   #263
Meni se ovo čini ok kvaliteta. AKo će biti potrebe za kvalitetnijom, bude se kasnije uložilo u bolje.
Jel imate kakav prijedlog?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:18   #264
Da i ja dam svoj upit ovdje

Trebale bi mi dvije kamere, može i lošija kvaliteta, samo treba vidjeti da li npr uzima pare iz kase preko pulta. Pokušavam što manje para potrošiti (nije za mene nego za rodbinu) jer je to više tu "vidite da snima" nego što ustvari treba. Mislio sam kontaktirati firmu koja je meni radila u jednom prostoru (zbog hrv lutrije) ali bih htio staviti nešto što jeftinije..
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 22:58   #265
Ovo ti je super kamera, 3 MP reza i 120 stupnjeva kut, možeš snimati na SD card ili na komp.Bila je 1200 Kn sada je akcija po 700 Kuna.
http://www.videonadzor-alarm.hr/dahua-wifi-kamera/
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:48   #266
Pozdrav,
Im pitanje u vezi videonadzora cctv.
Recimo oduvijek me zanimalo ovo, kako recimo videonadzor moze koristiti ako provalnik ude u kucu i jednostavno ponese snimac sa sobom i ode?
Na mobitelu se ne snima video (samo se prikazuje), pa kako onda dokazem tko je bio na snimci u nekom trenutku kad je nemam?
Da li se snimac moze bar zastiti nekom sifrom ili stavit snimac u sef? Ne kuzim. Koja ne svrha onda
dany21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 20:01   #267
Normalno da bi lopov maznuo i snimać ako je na vidljivom mjestu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:37   #268
Quote:
dany21 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Im pitanje u vezi videonadzora cctv.
Recimo oduvijek me zanimalo ovo, kako recimo videonadzor moze koristiti ako provalnik ude u kucu i jednostavno ponese snimac sa sobom i ode?
Na mobitelu se ne snima video (samo se prikazuje), pa kako onda dokazem tko je bio na snimci u nekom trenutku kad je nemam?
Da li se snimac moze bar zastiti nekom sifrom ili stavit snimac u sef? Ne kuzim. Koja ne svrha onda
kupis kameru koja ima detektor pokreta i koja je spojena na internet. cim registrira pokret, posalje ti na mail slike. tako imas slike cak i ako odnese kameru sa sobom ili je razbije
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 08:40   #269
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
kupis kameru koja ima detektor pokreta i koja je spojena na internet. cim registrira pokret, posalje ti na mail slike. tako imas slike cak i ako odnese kameru sa sobom ili je razbije
preporuka neke ip kamere s kavlitetnim senzorom pokreta a ne one s ebay-a koje reagiraju na sjenu i kasne s slikanjem..prođeš one ništa...već slikaju i šalju na mail nešto bezveze ,odnosno događaj nakon tipa 20 sec...?hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 09:38   #270
ja sam kupio Foscamovu, kod nas u ducanu. ok mi je. ima detektor pokreta, sound detektor, snima na sd karticu, neki komp i salje fotke na mail
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 08:09   #271
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
ja sam kupio Foscamovu, kod nas u ducanu. ok mi je. ima detektor pokreta, sound detektor, snima na sd karticu, neki komp i salje fotke na mail
koji model i gdje,ako nije tajna.trenutna kineska me zeza.naime,bez obzira na pokušaje mijenjanja parametara ....ili pošalje sliku kada je netko već prošao ili alarmira bezveze.hvala
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 21:11   #272
maloprije sam dobio mail od svijeta medija. koliko vidim, imaju ok ponudu bas foscamovih kamera . ima ih i drugdje.. moja je f19816p. ok radi. senzore (pokreta, zvucni) se moze podesavat tako da budu osjetljiviji ili manje osjetljivi.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 15:10   #273
Quote:
viper50 kaže: Pogledaj post
koji model i gdje,ako nije tajna.trenutna kineska me zeza.naime,bez obzira na pokušaje mijenjanja parametara ....ili pošalje sliku kada je netko već prošao ili alarmira bezveze.hvala
ja isto imam neke jeftinije s ebaya, 6 komada, nariktane tak da nis ne snimaju nego samo salju sliku na mail kad detektiraju pomak i vec dvije, tri godine rade bez ikakvih problema.

no mene muci nesto drugo, problem koji vjerojatno imaju sve kamere koje u sebi imaju IR diode, a to je privlacenje raznih nocnih kukaca sad kad pocinju toplije noci. a kako se oko kamera povecava koncentracija kukaca, tako ima i sve vise paukova koji oko kamere pletu mreze. za senzore pokreta je to prava katastrofa tako da sam vidio da profesionalci to rjesavaju tako da na kameri ugase IR, i malo dalje stave IR reflektor, ima ko iskustva s tim reflaktorima i preporuku za neki jeftiniji model?
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:21   #274
Pozdrav,

u zgradi postoje kamere koje hvatam na TV-u preko analognog signala preko koaksijalca. Koje bi bilo naj pametnije rješenje za snimanje ?

Hvala
SMeK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:58   #275
Trebali bi hitno preporuku za (mini) nadzornu kameru isključivo na baterije.
Nebi se smjela vidjeti, nitko ne zivi u vikendici, nema struje.


Tri stvari bitne: na baterije, na senzor, snimanje noću.

Svaka preporuka dobrodosla.

Nasli smo ovo, molim za vaše misljenje:
http://www.brinno.com/html/MAC100.html
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:02   #276
Razmotri i lovačke kamere, u nju staviš sim karticu a šalje ti slike na mob.. A koliko ta s linka dođe?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:13   #277
Moje je misljenje da DIY rjesenja slabo vrijede, ako nemaju pravnu potporu i mogucnost integracije u legalni nadzorni i protuprovalni sustav.

Videonadzor (kad je sve po PSu i instalira ga ovlastena tvrtka) uopce nije cijenom povoljan koliko sam mislio Gledajuci internet i razne pakete opreme mislio sam da je sve moguce kvalitetno rijesiti za par tisuca kn,ali......

Sistem s 5 kamera + snimač sa montazom i potrebnim programiranjem sustava cijeni se 15 000 kn (kablaža je već bila postavljena).

Najskuplje su kamere (HIK Vision (4MP) cca 1900 kn/komad, aluminijsko kuciste + dobra rezolucija), ali koja je alternativa, staviti losije kamere pa imati snimak/detekciju upitne kvalitete ili raspadnuto kuciste iste nakon godinu-dvije?

Onda ide alarmni/protuprovalni sustav bez kojega videonadzor nema punog smisla.
I on je tu negdje cijenom, ali osim protuprovale ima i neka druga rjesenja koje je moguce integrirati (razni senzori tipa vatra, CO2, status otvorenosti prozora/vrata etc).

Sve skupa cca 30ak tkn za miran san + mjesecna naknada za usluge centralnog dojavnog sustava od 150-200 kn mjesecno (taj dio još nisam razjasnio do kraja).

Puno više negoli sam mislio, no smatram da miran san ne samo spram lopova (koji štetu urade ne samo krađom već i samom provalom u objekt), vec i od raznih plinova,vatre etc vrijedi i više od toga.

Svjesnost zaštite u nas realno uopće nije raširena,za razliku od nekih drugih zemalja gdje se tome pridaje puno veća važnost.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 13:16   #278
Pljačka i nadzorna kamera - kvaliteta snimke

Pozdrav,
Nisam siguran gdje staviti temu pa evo pišem ovdje.
Dakle, imao sam slučaj pljačke broda gdje mi je neka budala ukrala akumulatore i neke dodatne stvari. Šteta nije velika ali bi svejedno volio saznati ko je ta budala. Brod je bio vezan u blizini pumpe i majstora je uhvatila nadzorna kamera di se uredno vidi kako se dovezo do broda i parkirao i lagano istraživao po brodu i pomoćnom brodu.
Nažalost kvaliteta snimke je loša pa se ne vidi registracija auta pa me zanima dali je moguće obraditit kvalitetu videa ili eventualnog screenshota i izostriti to da se vidi registracija? Ili je to moguće samo u filmovima?
Ricky Kaká is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:16   #279
Znači uzeo bih alarm sa nadzornom kamerom putem interneta, i sada ne kužim što znače opcije PSTN i read RFID?

Pa ako netko zna bio bih zahvalan da mi napiše..

Inače radi se o ovome:

Kod:
http://www.ebay.com/itm/KR-W193-WIFI-3G-GSM-Wireless-Home-Intruder-Alarm-System-Kit-720P-IP-Camera-/302343339037?hash=item4665113c1d:g:SyIAAOSwbiFZOKla
__________________
If you are doing your best you will not have time to worry about failure.

by: Robert S. Hillyer
ArusZeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:05   #280
Quote:
Ricky Kaká kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Nisam siguran gdje staviti temu pa evo pišem ovdje.
Dakle, imao sam slučaj pljačke broda gdje mi je neka budala ukrala akumulatore i neke dodatne stvari. Šteta nije velika ali bi svejedno volio saznati ko je ta budala. Brod je bio vezan u blizini pumpe i majstora je uhvatila nadzorna kamera di se uredno vidi kako se dovezo do broda i parkirao i lagano istraživao po brodu i pomoćnom brodu.
Nažalost kvaliteta snimke je loša pa se ne vidi registracija auta pa me zanima dali je moguće obraditit kvalitetu videa ili eventualnog screenshota i izostriti to da se vidi registracija? Ili je to moguće samo u filmovima?
Skoro pa odlučno: Ne...ono što gledaš u filmovima je bezvezarija samo takva...ako ne vidiš pročitati regu ovako, nikava magija neće pomoći...naravno policija bi mogla doći do informacija putem marke i boje automobila te konstitucije lopova,ali sigurno ne preko fantomskog poboljšanja kvalitete snimke
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.