Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 03:58   #21
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi jer sam te pobila u startu. Da ne opterećujem mame ovdje. Jer su ovo namontirane laži najjeftinije teorije zavjere.

No, kako nemaš želuca ni za što što ruši "tvoj pogled na svijet", a nisi se ni potrudio svojim riječima prepričati o čemu se radi, daljnja rasprava s tobom nema smisla.

Odi širi gluposti dalje, a ovdje se javi kada ćeš imati relevantne izvore, a ne kopirane i namontirane laži.

Pročitao si ti cijeli moj upis, ali nemaš kontraargumenata npr. na činjenicu kako spomenuti Norvežanin niti je milijunaš, niti je donirao novce za gluposti koje se navode.

Ovo su propagandni filmići koji ispiru mozak. Nemam na žalost vremena pa da se bacim na utvrđivanje tko iza njih stoji.

Majke ovdje za to nemaju živaca jer nema veze s realnošću.

Šteta jer je tema mogla biti zanimljiva.

Laži, teorije zavjere, pa opet laži, ispiranje mozga...itd.. oprosti, ali ovo nije moj nivo kunikacije i svaka daljnja rasprava s tobom nije moguća.

AKo želiš razgovarati o temi slobodno razgovaraj, ali onda razgovarajmo o temi, a ne da vrištiš laži, ispiranje mozgda i slično.

I molim te prestani se pozivati na tzv izvvore, jer ti je izvor nekakav Latvijski portal koji koji tvrdi da je to sve nekakva teorija Putinove urote.
Ti se vjerojatno pšališ ili misliš da su ljudi budale?

Upišeš tvrdnju koju želiš "dokazati" i prvi link koji ti ispadne navedeš ga kao "dokaz" voje tvrdnje.

Priznaj, jesi li ikad čudal za taj latvijski portal čiji link navodiš i na temelju čega smatraš da se radi o relevatnom linku?

Da li je itko od vas ikad čuo za taj latvijski portal pa da zna da se radi o relevantnom izvoru.

Znaš, ja ti mogu sad linkati bezbroj gluposti i očitih izmišljotina iz Jutarnjeg i slično kao "dokaz" da je istina to što piše u Jutarnjem?

Ja ti sad mogu linkati članke iz 2014 koji tvrde redom da Putin ima max 6 mjeseci života jer ima rak kože u terminalnom stanju, ili članak koji tvrdi daje Putin već umro.

ALi ne, ti si uspjela izrovati neki latvijski portal, za kojeg sam siguran da nitko od nas prije nije čuo, kamo da ga prati, tebe uključujući, koji tvrdi da je to sve dio Putinove urote i sad očekuješ da svi kažemo, ah dobro je , super, ako taj latvijski portal kaže da je to Putinova propaganda dirigirana iz Kremlja onda sigurno mora da je tako.

Daj se uobilji malo!
Prestani vrijeđati samo zato jer ne padamo na tvoje fore upisivanja neke svoje tvrdnje u tažilici i onda linkanje prvog rezultata kao dokaz tvoje tvrdnje.
Ima nas koji nismo djeca.
sunshinestar is offline  
Old 10.07.2017., 04:06   #22
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
https://www.nytimes.com/2016/07/01/h...n.html?mcubz=1



http://www.dailywire.com/news/6079/e...-prestigiacomo

Oko 1.4 milijun odraslih osoba u SAD-u su transrodni. To su odrasli, a gdje su oni mlađi još. To je prilično velika brojka.
Što po tebi znači transgender osobe?

Podsjećam na citat kojeg si sama objavila

About 1.4 million adults in the United States identify as transgender, double a widely used previous estimate, according to an analysis based on new federal and state data."

Naglasak na "identify as"

Vidiš, to je potpuno nova definicija transgendera o d prijašnje.

Nas su učili da je transgender medicinsko stanje i da je određeno kromosomima, a ne smaoidentifikacijom.

Dakle drugim riječima, do sada su liječnici prilikom rođenja itvrđivali tko je transgender osoba, sad je definicija potpuno promijenjena.

Sad se sam deklariraš kao transgender.

A škole i neka društva promoviraju djecu da se tako i definiraju.

Osim toga, uče ih da postoji beskonačan broj rodova, ne niti dva, niti 5, niti sedamsto.

Svako dijete zamisli ime svog roda i takvim se deklarira.

Rod je nešto što se može mijenjati na dnevnoj bazi, iz sata u sat, iz minute u minutu, ovisno o raspoloženju.

Trenutno rapoloženje i rod su sinonimi, a spol ne postoji
"
sunshinestar is offline  
Old 10.07.2017., 04:56   #23
Osim što ne prihvaćam metodologiju "dokazivanja" po kojoj se može "dokazati" postojanje unicorna na Marsu samim upisom te tvrdnje u Google, pa onda što ispadne je dokaz postojanja uncirna na MArsu malo o "transgeneder samoidentifikaciji", dakloe pravo da se svako opredijeli spola kojeg žele.


Da li vi ovakvu ideju podržavate?
Da li svaki muškarac ima slobodu da se odjednom deklariravši ženom presvlači u istoj svlačionici kao i vaše dijete, pravo da se tušira na istom mijstu zajedno sa vašom djevojčicom?

Što je sa mogućim zlouporabama?
Naravno da postoje ljudi koji s eosijećaju "zarobljenima" u tijelu drugog spola, no što je s mogućim zlouporabama?
Podsjećamm, da svaka osoba ima pravo se deklarirati kako hoće i da deklaracija po nekom spolu automatski mu garantira wc-e, svlačionice i tušaraonice tog spola, a nitko takvim osobama nema pravo osporavati da se on ne osjeća po spolu kako se deklarirao.



U SAD-u ako osporiš pravo muškarcu koji tvrdi da se osjeća ženom , nemaš pravo ne dozvoliti mu da se tušira sa djevojčicama.
U suprotnom slijedi tužba i odšteta.

Da li želitietakva prava trangender osoba i kod nas?

Jedan vido o djetetu neodređenog spola, jer je na taome inzistirao roditelj koji se deklarira kao "non-binary".
Autorica videa je sama trangender osoba, tj osoba koje je napravila promjenu spola.



U videu je primjer trangender osobe koja ima transgender dijete.
Na snimci se vidi kako taj roditelj sugerira djetetu da je transgender.
Malom djetetu daju muške hormone , jer se roditelju ne sviđa što se dijete rodilo kao djevojčica

U videu kojeg je autor transgender osoba, navodi se podlatak o 0.03% transrodnih osoba u SAD-u.


Video iste transgender osobe objašnjava zašto je protiv toga da se dijeci šibaju hormoni (suprotnog) spola.
Smatra da su takvi roditelji koji to rade vlastitoj djeci bolesnici:

Kaže da su mnogo sposljedice uzimanja hormona neprovratne.
Uspoređuje to s tetovažama i pirsinzima, koji su zabranjeni za djeci.
Pa se pita zašto su hormonalne terapije hoje su ozbiljnije od pirsanja i tetovaži dozvoljene djeci:


sunshinestar is offline  
Old 10.07.2017., 09:08   #24
Ova tema je za mene relevantna kao i npr obrazovanje kod kuce-jer neki tamo negdje u zanemarivom postotku ne idu u skolu pa sad bi ja o tom trebala imati neko misljenje

Postavljena tema jos manje ima veze sa ovim podforumom nego moj primjer o obrazovanju.

Koja je poveznica ove teme samnom kao roditeljem i ostalim roditeljima? Da se amer deklarira ko amerikanka tusira i piski u wc do wca u kojem piski moja kcerka?

Ne kuzim stvarno o cemu se ovdje prica?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 10.07.2017., 09:27   #25
Po treći puta radi se o državnim zakonima i o obrazovnom sustavu koji se mijenjaju kroz vrijeme.
AKo svejedno smatraš da tonema veze s tobom osobno, slobodno ignoriraj ovaj topic. Nitko te ne tjera da sudjeluješ u rasporavi.
Samo nemoj molim te po treći puta pisati da te ne zanima tema. Shvatili smo to već.
Zaista nema potrebe da to ponavljaš nekoliko puta dnevno.
sunshinestar is offline  
Old 10.07.2017., 17:46   #26
@sunshinestar

Ti nemaš pojma o čemu govoriš ako misliš da su do sad lječnici utvrđivali tko je transrodan. Nešto si pomiješao. Rod i spol nisu isto.
Essegg is offline  
Old 10.07.2017., 17:56   #27
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
@sunshinestar

Ti nemaš pojma o čemu govoriš ako misliš da su do sad lječnici utvrđivali tko je transrodan. Nešto si pomiješao. Rod i spol nisu isto.
Normalno da nisu isto, rod je izmišljena glupost.
Alyosha is offline  
Old 11.07.2017., 04:17   #28
Quote:
Essegi kaže: Pogledaj post
@sunshinestar

Ti nemaš pojma o čemu govoriš ako misliš da su do sad lječnici utvrđivali tko je transrodan. Nešto si pomiješao. Rod i spol nisu isto.
Odakle tebi uopće ideja da ja mislim da su spol i rod sinonimi?

Rod ne postoji do relatvno nedavno i taj pojam izmišljaju društvene znanost posuđujući riječ iz lingvistike.

Rod uošće nije definiranm, tj ne psotoji konsenzus oko toga što je rod.

Mene bi zanimalo što ti misliš o rodu, a ne što misliš o meni.
Što je za tebe rod? Tko otdvđuje kojeg je roda pojedinac? Na koji način pojedinac mijenja svoj rod?
Koliko uopće postoji po tebi rodova i da li je broj rodva određen?


Da li se uzimanjem hormona mjenja spol ili rod? Ili oboje?

Ili recimo ako je neko muškog spola, a ženskog roda, da li operacijom genitalija i hormonskogm terapijom mijenja spol?

Da li podržavaš pravo roditelja da hormonalnom terapijom i/li operacijama genitalija mijenja spol/rod djeteta?

Da li bi roditelji trebali kupovati igrače/odjeću kakvu djeca preferiraju ili bi im trebalo upoznavazti s obje varijante, recimo šminkati dečke i učiti dečke hodanju u štiklama?
Što je sa najranijom dobi?

Da li je po tebi transgender vezano za spol ili rod?


AKo se u riječi transgender nalazi gender, da li se to odnosi na rod(gender) ili na spol?
Kako se zovu oni ljid koji imaju kromosome oba spola i/li spolne organe oba spola?
sunshinestar is offline  
Old 11.07.2017., 16:27   #29
Oke, neka pitanja su za raspravu a neka su jasna. Sa spolom se rodis to je fizicko obiljezje, a rod mozes promijeniti (u nekim drzavama) tako da odes na sud/ispunis obrasce/dobis potvrdu lijecnika ili sto vec pravno ta drzava propisuje. Hormonima i operacijama se mijenja spol (rod je psiholoska a ne fizicka komponenta). Hermafrodit je osoba sa obiljezjima oba spola. Necu se ukljucivati u raspravu samo eto, ocito fale osnovne informacije.
Olivi is offline  
Old 12.07.2017., 10:39   #30
Jeis ikad čuo za Ajde kad si već toliko upućen, možeš li nam koji sve rodovi postoje u tim državama?
Koliko uopće ima rodova.
Da li ih ima 7, 700 ili neodređen broj?



Da vidimo što kažu na gay prideu, koliko ima rodova?

Zanimljivo da svako od njih ima različit odgovor.
Posebno tu treba naglasiti da je ta skupina ljudi ,LGTBQIJ zajednica, najupućenija u tu prodlematiku.

sunshinestar is offline  
Old 12.07.2017., 15:26   #31
Ajde prestani tlaciti s videozapisima I linkaj istrazivanja, znanstvene radove...

U suprotnom zatvaram temu.

Ako imas problem s pojmovljem, ukljuci mozak pa onda prouci koje struje kako misle o tematici. Vecinom.je rijec o knjigama, kuzis? Moras procitati nesto, bar clanke o rodnoj teoriji, objavljene u znanstvenoj zajednici, ne recimo na narod.hr.

Onda mozemo razgovarati.

Ti si otvorio temu I nastavis li bauljati ovako naokolo bez smisla I etiketirati ljude, a ne poznajes pinches osnovno pojmovlje, dobit ces ban.
MMovca is offline  
Old 14.07.2017., 09:48   #32
zašto bi bio problem za dijete ako ga ja kod rođenja upišem kao muško ili žensko, ovisno o tome kako mu u tom trenu izgleda spolovilo, a kad se ispostavi da ONO misli da je drugog spola, da ga podržim u tome i da mu omogućim da svoj vanjski tjelesni izgled tome prilagodi?
ako dijete ne zna što je prilikom rođenja, onda ne zna ni što sam ja upisala i jedino što će mu biti važno je hoću li ga ja kasnije podržati ili inzistirati na tome da je ono što sam ja odlučila da je ne temelju toga što misli selo

inače, nisam sve čitala, jer mislim da nije konstruktivno, ali moram se osvrnuti na jedan post - ono o 1,4 miliona amerikanaca koji su transrodni. nažalost, jedino što o tome mogu reći da je idiotski to napisati tako kako je napisano. to može samo budala. jer za broj stanovnika koliko ih ima amerika to je beznačajna cifra. ne može se uspoređivati, i nitko inteligentan ni neće s brojem stanovnika hrvatske. a ako bismo išli raditi neke omjere, onda bi to bilo kao da smo rekli 2-3 tisuće hrvata... a za to bismo onda opet rekli da i nije neka IDEŠ!!!!! brojka.

(puno više ih u hrvatskoj kopa po smeću, rima minimalac, nezaposleno je, čeka na preglede koji im jako utječu na zdravlje i po nekoliko mjeseci, i slično, pa se nitko ne uzrujava baš previše)
zvizdaljka is offline  
Old 15.07.2017., 08:52   #33
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post

Ako imas problem s pojmovljem, ukljuci mozak
Ovako se slobodno obraćaj onima koji su te takvu odgojili.
Meni se tako obraćati nećeš. Da li ti je to jasno?

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
pa onda prouci koje struje kako misle o tematici. Vecinom.je rijec o knjigama, kuzis? Moras procitati nesto, bar clanke o rodnoj teoriji, objavljene u znanstvenoj zajednici, ne recimo na narod.hr.
Ja sam upoznat sa tematkiom u znanstvenoj zajednici.
Da si pročitala uvodni post bilo bit ti jasno da se u ovoj temi radi o tome što u pkolama djeca uče o ovoj tematici, što roditelji uče djecu o ovoj temi, te kako zakonodavstvui definira prava i obveze vezano za ove pojmove.
Apsolutno nikakve veze s time kako koja društvena znanost što definira.

I prestani mi se obraćati si visoka i davati mi savjete.
Ili reci nešto o temi ili ne govori ništa.


Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Onda mozemo razgovarati.
Tebi niko ne tjera da govoriš.
Bolje ni nemoj.

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ti si otvorio temu I nastavis li bauljati ovako naokolo bez smisla I etiketirati ljude, a ne poznajes pinches osnovno pojmovlje, dobit ces ban.
Ja poznajem osnovno pojmovlje. Za tebe se to ne bi moglo reći , niti za neke s ove rasprave jer ne znaju odgovoriti ni na najednostavnija pitanja.
Da si poslšala svoj savijet i pročitala nešto o tematici znala bi da je pojam roda nedefiniran, tj ne postoji jedinstvena definicija istoga.
Još manje je poznati koliko rodova ima.


KAo drugo prestani se nabacivati bezočnim lažim.
Nikad ne lijepim etikete nikome, pa ni toj princes. Apsolutno nikad ne napadam nikoga osobno, već isključivo se bavim osporavanjem nečijih riječi.
Za razliku od nje i tebe koje ste sposobno jedino pčodmetati, lagati , pljuvati osobno, a apsolutno niste u stanju normalno i argumnetirano komunicari.
I nemoj to osobno shvatiti, smao pričitaj tvoj post. To je apsolutno jedino što radiš.
sunshinestar is offline  
Old 15.07.2017., 09:02   #34
Quote:
zvizdaljka kaže: Pogledaj post
zašto bi bio problem za dijete ako ga ja kod rođenja upišem kao muško ili žensko, ovisno o tome kako mu u tom trenu izgleda spolovilo, a kad se ispostavi da ONO misli da je drugog spola, da ga podržim u tome i da mu omogućim da svoj vanjski tjelesni izgled tome prilagodi?
ako dijete ne zna što je prilikom rođenja, onda ne zna ni što sam ja upisala i jedino što će mu biti važno je hoću li ga ja kasnije podržati ili inzistirati na tome da je ono što sam ja odlučila da je ne temelju toga što misli selo

inače, nisam sve čitala, jer mislim da nije konstruktivno, ali moram se osvrnuti na jedan post - ono o 1,4 miliona amerikanaca koji su transrodni. nažalost, jedino što o tome mogu reći da je idiotski to napisati tako kako je napisano. to može samo budala. jer za broj stanovnika koliko ih ima amerika to je beznačajna cifra. ne može se uspoređivati, i nitko inteligentan ni neće s brojem stanovnika hrvatske. a ako bismo išli raditi neke omjere, onda bi to bilo kao da smo rekli 2-3 tisuće hrvata... a za to bismo onda opet rekli da i nije neka IDEŠ!!!!! brojka.

(puno više ih u hrvatskoj kopa po smeću, rima minimalac, nezaposleno je, čeka na preglede koji im jako utječu na zdravlje i po nekoliko mjeseci, i slično, pa se nitko ne uzrujava baš previše)
Možeš li molim te reći da li je u redu da roditelj(i) djetetu mijenjaju spol navodno po djetetovoj želji?
Da mu hormonalnim terapijama zauvijek izazovu nepovratne transformacije ili odstrane spolovilo.

Radi se o brojci ljudi koji su sami sebe definirali transrodnima, a njihova je brojka po drugim istraživanjima 0.003%

Radi se o samodefiniciji.
Činjenica jest da se sve više i više ljudi definira kao transrodne osobe, pa će takvih očekivano biti i sve više i više u Hrvatskoj.

U Hrvatskoj doista su puni mediji ljudi koji kopaju po smeću . OK, možda ne dovoljno po tvojoj mjeri, ali definitivno nema nikakvih demonstracija niti pridoeva za te ljude, dok a homoseksualce, transeksualce, biseksualce i sl. postoje masovne demonstracije, i uz kurikularnu reformu, jedino što potiče ljude na politički aktivizam na nacionalnim nivou,
No svejedno, mi uvijek desetljeće dva kasnimo sa trendovima sa SAD-om, tako da ono što sad pišemo za SAD, relativno uskoro će postati glavna tema u Hrvatskoj. Puno značajnija od recimo kopanja po smeću i beskućništva kojeg će zaisgurno u budućnosti biti i više.

Osim toga, broj transrodnih osoba, tj postotak istih varira od dana do dana, zato jer je rod fluidan, pa tako neko tko se jučer opredijelio da je muško, danas je već transrodna osoba. Dakle, ovisno koji dan je istraživanje provedeno varirat će i postotak transrodnih osoba, muškaraca, žena , svemiraca i sl.
sunshinestar is offline  
Old 15.07.2017., 10:40   #35
lock
tisi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.