Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2007., 20:24   #61
inače..kad plaćaš parfem od 500 kn-najviše para od tih 500 ide za dizajn bočice, vrhunsku reklamu i manekenku sa reklame, i potpis dizajnera...

ostala sića ide na miris...
extreme is offline  
Old 09.10.2007., 20:36   #62
Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post
Zar je kritizirati zabranjeno? Ja iznosim svoje misljenje a uopce me nije briga hoce li netko kupovati te parfeme ili ne. To je na savjesti svake osobe kao pojedinca.

Ovo kaj si napisala da je "kao original" ....nije.... niti ce ikad biti jer je svaki parfem ima jedinstvene sastojke koji u tim omjerima imaju svoje "autorsko pravo" tako da nijedna firma ne smije izraditi isti jer ce u protivnom biti kazneno gonjena.
Ipak si samo pametnjaković koji nema pojima...Ime parfema i dizajn bočice pripada dizajnerima, a samim time i autorsko pravo na to dvoje, miris tj. esencija mirisa ostaje u vlasništvu tvornice mirisa...iz tog razloga kad odeš u bilo koju tvornicu parfema (ja sam bio u Francusko kad smo bili na maturalcu) možeš kupit direktno od njih parfeme pakirane u njihove bočice po smiješnim cijenama...Ja sam tada kupio 12parfema po 120 DM što znači svaki parfem po 10 DM...
Firma po kojoj ti tako očajno pljuješ je potpisala ugovor sa Njemačkom tvornicom parfema o kupnji tih istih mirisa koje pakira u svoje bočice i prodaje po ovim cijenama...
stils24 is offline  
Old 09.10.2007., 20:43   #63
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
hebe se meni ko na meni zarađuje ako ja mirišim po omiljenom parfemu za 97 kn umjesto za 500...

taaako me zaboli tko proizvodi, i gdje i šta se iza toga "krije"...

a ti kupuj one od 500kn ako imaš para i misliš da je tako velika razlika.....
Eh da tu se varas. Ti uopce ne mirisis po omiljenom parfemu nego po kopiji omiljenog parfema.

Inace po tebi se ta ulja dobiju tako da uzmes 2 cvjeta i napravis 20 parfema. Eh extreme da je to tako onda bi zaista najmanje novaca islo za ta ulja a najvise za ime i ambalazu.

Da li sam ja negdje rekao ili napisao da imam para?
Nhemesis is offline  
Old 09.10.2007., 20:48   #64
Quote:
stils24 kaže: Pogledaj post
Ipak si samo pametnjaković koji nema pojima...Ime parfema i dizajn bočice pripada dizajnerima, a samim time i autorsko pravo na to dvoje, miris tj. esencija mirisa ostaje u vlasništvu tvornice mirisa...iz tog razloga kad odeš u bilo koju tvornicu parfema (ja sam bio u Francusko kad smo bili na maturalcu) možeš kupit direktno od njih parfeme pakirane u njihove bočice po smiješnim cijenama...Ja sam tada kupio 12parfema po 120 DM što znači svaki parfem po 10 DM...
Firma po kojoj ti tako očajno pljuješ je potpisala ugovor sa Njemačkom tvornicom parfema o kupnji tih istih mirisa koje pakira u svoje bočice i prodaje po ovim cijenama...
Daj dijete molim te postedi me recenica izvadenih s stranica FM firme.
Nhemesis is offline  
Old 09.10.2007., 21:01   #65
A kaj si ti otvorio profil na forumu samo da bi pljuvo po FM-u???
Ajde otkrij nam pravi razlog ovih anti FM postova...siguran sam da se ne brineš za tuđe zdravlje i novac pa nam otkrij pravi razlog...
stils24 is offline  
Old 09.10.2007., 21:02   #66
E da, FM firma u Hrvatskoj još nema službenu stranicu...
stils24 is offline  
Old 09.10.2007., 21:07   #67
Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post


Eh da tu se varas. Ti uopce ne mirisis po omiljenom parfemu nego po kopiji omiljenog parfema.
čuj, kad ja stavim taj parfem-nitko neće garantirano skužiti da li ja nosim kopiju ili original..
a možemo se kladiti u šta hoćeš..
druga je stvar što ja znam što zapravo nosim-a to me ne zabrinjava ni najmanje...

Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post
Inace po tebi se ta ulja dobiju tako da uzmes 2 cvjeta i napravis 20 parfema. Eh extreme da je to tako onda bi zaista najmanje novaca islo za ta ulja a najvise za ime i ambalazu.
čuj, da danas netko proizvodi parfeme ručno..da gnječi cvijetove, prikuplja kapljice, destilira-...to sve ručno... e to bi bio parfem koji bi garantirano vrijedio preko 1000 kn bez beda..

a kao što se zna...industrijska proizvodnja je najjeftinija,,,, najmanje od svega košta taj miris.. za ostatak love plaćaš ime, dizajnera, bočicu i manekenku sa plakata...

žao mi je što više nemam članak u kojem isto to govori čini mi se armani ili neki drugi poznati dizajner..

pa to je sasvim poznata stvar,.,..

naviše para ide upravo na fucking ime.... nit je to tajna nit to ijedan kretor krije...

isto kao i cipele i haljine.. realno-materijal i ruke jedne armanijeve haljine ne košta ni 30 posto cijene koju on stavi....cijena je paprena zbog imena..
i to nitko ne krije...

a druga je stvar što se nekome daje masu za ime...meni to ne predstavlja ništa...

koristila sam šminku od one dvije blizanke olsen...
skupa za popizdit a ništa bolja od oriflamea...
extreme is offline  
Old 09.10.2007., 21:16   #68
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
čuj, kad ja stavim taj parfem-nitko neće garantirano skužiti da li ja nosim kopiju ili original..
a možemo se kladiti u šta hoćeš..
druga je stvar što ja znam što zapravo nosim-a to me ne zabrinjava ni najmanje...



čuj, da danas netko proizvodi parfeme ručno..da gnječi cvijetove, prikuplja kapljice, destilira-...to sve ručno... e to bi bio parfem koji bi garantirano vrijedio preko 1000 kn bez beda..

a kao što se zna...industrijska proizvodnja je najjeftinija,,,, najmanje od svega košta taj miris.. za ostatak love plaćaš ime, dizajnera, bočicu i manekenku sa plakata...

žao mi je što više nemam članak u kojem isto to govori čini mi se armani ili neki drugi poznati dizajner..

pa to je sasvim poznata stvar,.,..

naviše para ide upravo na fucking ime.... nit je to tajna nit to ijedan kretor krije...

isto kao i cipele i haljine.. realno-materijal i ruke jedne armanijeve haljine ne košta ni 30 posto cijene koju on stavi....cijena je paprena zbog imena..
i to nitko ne krije...

a druga je stvar što se nekome daje masu za ime...meni to ne predstavlja ništa...

koristila sam šminku od one dvije blizanke olsen...
skupa za popizdit a ništa bolja od oriflamea...

Sta ti mislis da stroj prikuplja ili odvaja cvjetove od stabljike?

Nemoj uspoređivati parfeme i odjeću jer nije isto. Imas mnogo parfema koji nisu niti od jednog dizajnera pa kostaju vise od samih dizajnerskih stoga lakse malo s necime s cime nisi bas upoznata.
Nhemesis is offline  
Old 09.10.2007., 21:45   #69
Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post


Eh da tu se varas. Ti uopce ne mirisis po omiljenom parfemu nego po kopiji omiljenog parfema.

Inace po tebi se ta ulja dobiju tako da uzmes 2 cvjeta i napravis 20 parfema. Eh extreme da je to tako onda bi zaista najmanje novaca islo za ta ulja a najvise za ime i ambalazu.

Da li sam ja negdje rekao ili napisao da imam para?
RAZLIKA?? Pa koja je uopće poanta u korištenju parfema? Da dobro mirišiš ili zato da možeš reći da koristiš ORIGINAL Armani?
Zanima me baš koliko godina imaš, i da li parfeme kupuješ novcem koji si sam zaradio ili novcem koji dobivaš kao džeparac od roditelja?
lkomarci is offline  
Old 09.10.2007., 21:55   #70
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jedino sto mene zanima je jesu li FM parfemi testirani na zivotinjama, a za to mi treba link na sajt proizvodjaca (a ne uvoznika).
Na prezentacijskim materijalima je navedeno da se parfemi NE testiraju na životinjama. Ispod je link na JEDNU od njihovih stranica, sad svaka država ima svoj sajt za FM, premda je sjedište firme u Poljskoj, a poljski bome ne razumijem
http://uk2.fmgroup.dega.com.pl/
lkomarci is offline  
Old 09.10.2007., 22:05   #71
Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post
Da, istina je da sve sadrzi stetne sastojke pocevsi od hrane koju unosis u sebe do krajnje izmisljenih preparata koji ljudi koriste neumorno. No htjedoh reci da pola svjetske popularne svite koristi originalne parfeme jer su oni najprovjereniji i najkvalitetniji za razliku od nekih malih proizvodaca koji zele zaraditi na tudim brandovima a sto se tice kvalitete mirisa daleko su od originalnih. Originalni se proizvode u najstrozijim uvjetima i s najboljim mogucim strojevima, s najkvalitetnijim posebno uzgojenim biljkama, s vrhunskim strucnjacima, te duzim procesom itd.
A po čemu si upravo ti kvalificiran da nam pričaš o procesu proizvodnje i provjeri kvalitete parfema? Da li radiš ili si ikad radio u industriji parfema?
To što si iznio o razlozima kupovanja originalnih parfema polovine svj. populacije, da li si tu informaciju izvukao iz nekakvih statističkih podataka??

mislim, glupo je uopće raspravljati o tome. dosad nisam imao još nijednu pritužbu na FM parfeme, a valjda 99% ljudi koji su kupili FM parfeme su prije kupovali originale. Kako to? Jesu li ti ljudi možda zaključili da za višestruko manje novaca mogu nabaviti parfem koji nije ništa lošiji od originala ili su jednostavno toliko priglupi da su pali na fintu "dobrog marketinga"?
lkomarci is offline  
Old 09.10.2007., 22:18   #72
Inače, što se tiče porijekla i kvalitete proizvoda, pogotovo što se tiče Nhemesis-ovog rigidnog stava, na vrhu ove stranice http://parfemi.net/onama2.php je link za skenove certifikata o porijeklu i kvaliteti FM proizvoda. Ako opet sumnjaš u pouzdanost certifikata, kad bi FM lažirao Drom-ov certifikat, mislim da bi postojala "sićušna" šansa da ih Drom tuži. Pa šta onda čekaju s tom tužbom kad je to sve lažno??
lkomarci is offline  
Old 10.10.2007., 02:39   #73
Quote:
lkomarci kaže: Pogledaj post
Na prezentacijskim materijalima je navedeno da se parfemi NE testiraju na životinjama. Ispod je link na JEDNU od njihovih stranica, sad svaka država ima svoj sajt za FM, premda je sjedište firme u Poljskoj, a poljski bome ne razumijem
http://uk2.fmgroup.dega.com.pl/
Hvala za link. Zavrsni proizvodi vjerojatno nisu testirani na zivotinjama, ali treba provjeriti od koga nabavljaju sirovine. Budem javila Prijateljima zivotinja za njih, pa ce im oni poslati detaljni upitnik.
patientia is offline  
Old 10.10.2007., 06:01   #74
Quote:
lkomarci kaže: Pogledaj post
RAZLIKA?? Pa koja je uopće poanta u korištenju parfema? Da dobro mirišiš ili zato da možeš reći da koristiš ORIGINAL Armani?
Zanima me baš koliko godina imaš, i da li parfeme kupuješ novcem koji si sam zaradio ili novcem koji dobivaš kao džeparac od roditelja?
Gle komarcu, ukljuci malo mozak. Ti uopce nisi shvatio o cemu ja govorim kada kazem original. Nisam znao da moram ici detaljnije. Al eto za tebe ocito moram. Pod original ne mislim zato kaj je to Armanijev pa da se netko moze hvaliti vec za pod "original" smatram tocne one sastojke koji se nalaze u njemu za razliku od naprimjer FM Armani (bilo kojeg) parfema koji nece imati identicne sastojke.

Moje godine i moja primanja su stvari koje se tebe ne ticu. Jos malo odrasti i prikupi iskustva pa neces postavljati tako glupava pitanja.
Nhemesis is offline  
Old 10.10.2007., 06:31   #75
Quote:
lkomarci kaže: Pogledaj post
A po čemu si upravo ti kvalificiran da nam pričaš o procesu proizvodnje i provjeri kvalitete parfema? Da li radiš ili si ikad radio u industriji parfema?
To što si iznio o razlozima kupovanja originalnih parfema polovine svj. populacije, da li si tu informaciju izvukao iz nekakvih statističkih podataka??

mislim, glupo je uopće raspravljati o tome. dosad nisam imao još nijednu pritužbu na FM parfeme, a valjda 99% ljudi koji su kupili FM parfeme su prije kupovali originale. Kako to? Jesu li ti ljudi možda zaključili da za višestruko manje novaca mogu nabaviti parfem koji nije ništa lošiji od originala ili su jednostavno toliko priglupi da su pali na fintu "dobrog marketinga"?
Glupo mi je uopce odgovarati na ove "nonsense" izjave jer bilo tko ko` se imalo kuzi u parfemske industrije zna da se sve odvija u najstrozijim uvjetima kada je u pitanju izrada parfema za ljude koji su poznati po cijelom svijetu. Kada je u pitanju izrada za takve osobe onda tu nema propusta niti aljkavosti, kao ni losih sastojaka. Sve je visoko-kvalitetno, jer nece si jedan npr. Armani dopustiti ikakav propust na svim podrucjima njegovih proizvoda. Sve je to vrhunski i bez greske.

Uostalom; ja uopce nisam objasnjavao proces izrade parfema vec sam iznio ono sto vecina ljudi zna za razliku od tebe.

Quote:
To što si iznio o razlozima kupovanja originalnih parfema polovine svj. populacije, da li si tu informaciju izvukao iz nekakvih statističkih podataka?
Nisi bas neki kuzer ha? Ne govorim o pola svjetske populacije vec kada bi malo bolje procitao bi uvidio da sam napisao popularne svite misleci na ljude koji su popularni a to zasigurno nije pola svjetske populacije.
Mislis li da bi firme koje proizvode za svjetske dizajnere, glumce, pjevace koristili neke nekvalitetne sastojke? Ja mislim da ne....dok za male ljude su spremni riskirati i s "otrovima". E pa tako i obicni ljudi mogu kupiti luksuzne proizvode koje koristi i bas ta popularna svita. Upitaj Angelinu Jolie da li koristi FM parfeme?; ako ne, zasto ne?
Nhemesis is offline  
Old 10.10.2007., 10:54   #76
a po čemu se ti više razumiješ u parfemsku industriju od mene ili bilo koga drugoga na ovom forumu?

vidim da si počeo polako s uvredama, no vidim da si zapravo jedan balavi primitivac koji je došao mudrovati na forum o stvarima o kojima nema pojma. Prvo se skuliraj, idi NA ULICI nekoga izvrijeđaj da konačno dobiješ batine koje zaslužuješ, pa se onda vrati na forum dok te netko malo spustio na zemlju.
ti ćeš meni tu glumit kulera na forumu jel
lkomarci is offline  
Old 10.10.2007., 11:02   #77
Quote:
Nhemesis kaže: Pogledaj post
Gle komarcu, ukljuci malo mozak. Ti uopce nisi shvatio o cemu ja govorim kada kazem original. Nisam znao da moram ici detaljnije. Al eto za tebe ocito moram. Pod original ne mislim zato kaj je to Armanijev pa da se netko moze hvaliti vec za pod "original" smatram tocne one sastojke koji se nalaze u njemu za razliku od naprimjer FM Armani (bilo kojeg) parfema koji nece imati identicne sastojke.

Moje godine i moja primanja su stvari koje se tebe ne ticu. Jos malo odrasti i prikupi iskustva pa neces postavljati tako glupava pitanja.
Ti si onaj kome nije jasno, i ne očekujem da imaš uopće nešto za uključit. Pa mućni malo, tko će te pitati dal su u FM-u TOČNO oni sastojci koji se nalaze u armaniju ako JEDNAKO miriši?? Puno pametuješ glede jednostavne stvari, NIKOGA NIJE BRIGA DAL JE ORIGINAL AKO ISTO MIRIŠI. Amen
lkomarci is offline  
Old 10.10.2007., 22:03   #78
O je, snobove je briga.
patientia is offline  
Old 11.10.2007., 00:02   #79
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
O je, snobove je briga.
e pa, nek kupuju onda one od 500 kn,...
extreme is offline  
Old 11.10.2007., 02:14   #80
"Pa mućni malo, tko će te pitati dal su u FM-u TOČNO oni sastojci koji se nalaze u armaniju ako JEDNAKO miriši?? Puno pametuješ glede jednostavne stvari, NIKOGA NIJE BRIGA DAL JE ORIGINAL AKO ISTO MIRIŠI. Amen"

Nemre mirisati isto ako nema iste sastojke...sasvim logicno. Nesto si se poceo zivcirati komarac?!?


Uostalom sto se tice primitivizma ostajem bez komentara jer ti i tvoj mozak...ups pardon, ugrušak od mozga se prvo dogovorite pa onda izjavljujte nesto sto ima smisla, a ja cu dotle lagano na .





FM kopije parfema



FM vlastiti parfemi



lkomarci



Forum.hr


Kratko&jasno!!!
Nhemesis is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.