Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 20:37   #3681
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Bok,

jel zna itko nekog dobrog ginekologa/icu u Zagrebu, da prima nove pacijentice sada? Gdje god sam zvala nemaju mjesta, kazu nazovite za par mjeseci.
Ali da je u Novom Zagrebu, ili u centru, ili u zapadnom dijelu (ali ovaj dio blize centru - Knezija, Srednjaci, Jarun i ti kvartovi, ne dalje)?

Sad sam na Borongaju kod dr. Pulanic, ali nisam zadovoljna s njom ni sestrom, a i prepredaleko mi je. Rado bi se prebacila kod nekoh drugog tko je normalan, nije grub pri pregledu i kada ga/ju pitas neke stvari da ti objasni sa strpljenjem i znanjem.
Valjda trazim puno od ginekologa, i trebala bi skupljati novce za privatni pregled i papa test i uzv i sve to, ali ne mogu si sada to priustiti.
Prije par mjeseci je primala dr. Sandra Novak, DZ Centar, Mirogojska. Koliko sam čula, dobra je dr., a na pregled se čeka kao i svugdje.
Prima ti dr. Jukić u DZ Siget. Ja sam se nedavno prebacila i ne znam što bi rekla.
Dr. je ok, ali on već par godina radi kao zamjena za dr. Mađor Božinović. Koliko sam skužila, ona je na nekakvom produljenom porodiljnom ili tako nešto. Sestra je malo pogubljena i neorganizirana pa je sve skupa dosta kaotično i čeka se više nego što bi trebalo.
U drugoj smjeni radi dr. Kašljević. Ne znam prima li ona i kakva je dr., ali sestra je super. Organizirana je i, iako je gužva, sve ide dosta brzo.
Općenito je u većini ordinacija po DZ kaotično jer ima HZZO stalno povećava maksimalni broj pacijenata. Mislim da su im zadnje digli na 9000, što je katastrofa. Ako pitaš u HZZO-u, reći će ti da svi primaju jer nitko nema maksimalan broj pacijenata, ali jednostavno se s tolikim brojem ne može raditi i oni su već svi poluludi balansirajući između zahtjeva HZZO-a i pacijentica.
Čini mi se da puno toga ovisi i o sestri. Ako je smirena i organizirana, sve će ići ok, ako je izgubljena i živčana, stalno je gužva jer sestra nije u stanju to hendlati.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:02   #3682
Quote:
3nina3 kaže: Pogledaj post
Zna li tko do kad su na godisnjem u domu zdravlja na Srednjacima? Zovem već danima smjenu dr Hermana i nitko se ne javlja pa sam pretpostavila da su na godisnjem..
Ne znam kada si zvala, no inace doktor radi 3 dana u tjednu od kad je preuzeo ordinaciju na Srednjacima jer je tamo privremeno dok ne dodje neki stalni ginekolog. Sad zadnji tjedan od 17.-21.7. su radili pon, sri,cet i pet (neparne ujutro, parne popodne) Na GO su od 24.7.-28.8.
Zamjena im je do kraja srpnja dr.Pall u suprotnoj smjeni, a od kolovoza dr.Tadic u Baruna Filipovica.

Ono sto je meni zalosno jest da mi je sestra rekla da zamjene primaju samo hitne slucajeve, a ja trudnica u 33tt (zadni pregled mi je dr. napravio u 30tt) i sad bi ja trebala cekati 8 tjedana u visokoj trudnoci na pregled u bolnici jer me zamjena ne moze pregledati kad samo prima hitne slucajeve?! Jako zalosno od njih i bas sam ogorcena jer sam mislila da su trudnice hitan slucaj i da se barem njih treba ugurati na pregled kod zamjene (ma koliko posla imali) kad vec nose jedan zivot u sebi i ovise o pregledima koji u ovim tjednima trebaju biti ucestaliji! Bas sam tuzna takvim postupanjem
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 10:40   #3683
@tynaa upoznata sam sa novim radnim vremenom od tri dana tjedno a ja sam bila baš neki dan zvala kad su ocito vec bili na godisnjem...
Znaci motam zvat smjenu dr palla... A kakav je taj dr tadic ima li tko iskustva?
To mi je najgore kad se naviknes na ginekologa i onda moras kod drugog.. Ja se skroz navikla na hermana i vodio mi je trudnocu.. Zato i moram na pregled sad jerje proslo 6 tjedana od poroda pa bih trebala prekontrolirat stanje..
A ovo da primaju hitne slucajeve ne znam sto reci, ne znam sto to opce znaci? Kad je hitno se ide na hitnu a ne ceka ginekolog.. Po tome ni mene neće primit..
Koja je definicija hitnog to ih treba pitati i da, trudnice bi tebale imat prednost i dostupan pregled pa cak i u vrijeme godisnjih i zamjena!
Ja bih na tvom mjestu zvala tog dr tadica pa pitala da se tamo narucis ili neka ti barem onda napisu uputnicu pa da ides na preglede u bolnicu u kojoj namjeravas rodit jer 8 tjedana ne mozes bit bez pregleda.. Realno za 8 tjedana mozes rodit..lijepo ti njima tako reci.. To naše zdravstvo, nema nista ako se ne zauzmes i povisis ton na zalost.
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:28   #3684
Ima li tko friskih iskustava s dr. Vladimir Novak iz Doma zdravlja na Malesnici?
Na najdoktor ima dobre komentare, a trazim novog ginekologa/icu za prebacit se koji prima pacijente, na zapadnom dijelu grada Zagreba. Ako netko ima preporuku slobodno neka napise, bit cu zahvalna
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:33   #3685
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Bok,

jel zna itko nekog dobrog ginekologa/icu u Zagrebu, da prima nove pacijentice sada? Gdje god sam zvala nemaju mjesta, kazu nazovite za par mjeseci.
Ali da je u Novom Zagrebu, ili u centru, ili u zapadnom dijelu (ali ovaj dio blize centru - Knezija, Srednjaci, Jarun i ti kvartovi, ne dalje)?

Sad sam na Borongaju kod dr. Pulanic, ali nisam zadovoljna s njom ni sestrom, a i prepredaleko mi je. Rado bi se prebacila kod nekoh drugog tko je normalan, nije grub pri pregledu i kada ga/ju pitas neke stvari da ti objasni sa strpljenjem i znanjem.
Valjda trazim puno od ginekologa, i trebala bi skupljati novce za privatni pregled i papa test i uzv i sve to, ali ne mogu si sada to priustiti.
dr. Wahid, DZ Kruge.
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:59   #3686
Dr.Wahid
Kod njega sam preko 5god.nisam imala nekih problema samo standardno
papatest, i pregled. Sad sam trudna 4,5mj. i on me salje raditi do sada sam
na GO bila, problem je sto me lik salje trudnu raditi u djecji vrtic, izvor virusa i bakterija
u Jaslice gdje ih moram dizat svaki dan...
Naravno da se sad zelim prebacit! Inace trudnocu vodim privatno.
__________________
“The world would be a nicer place if everyone had the ability to love as unconditionally as a dog.”

•Iz kolotečine istupi hrabro, loše programe isključi trajno•
NoellePage is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 09:21   #3687
Samo da obavijestim ostale koje zanima, dr Kašljević ne prima nove pacijente do 4.9., a nakon toga samo pacijente koji nemaju ginekologa, ili ga imaju ali van zagreba. Znaci ako imate vec ginekologa unutar zagreba, ona vas nece primiti.

Ja sam i dalje u potrazi za nekim normalnim, pa ako itko dobije informaciju da takav doktor prima nove zemske, pls neka javi
__________________
Silence, I kill you!
domokun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 20:53   #3688
Smile Preporuka ginekologa u maksimiru

Uskoro se selim u Zagreb i trebala bi mi preporuka za ginekologa na području Maksimira koji radi preko Zavoda i prima nove pacijente. Trudna sam tako da mi treba netko tko će mi voditi trudnoću do kraja. S obzirom na dosadašnje iskustvo ginekologinje koju vrlo malo toga možeš pitati i koja te slabo informira o tijeku trudnoće, tražim preporuku za nekoga koji nije takav/takva. Hvala puno
maja bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:32   #3689
Možete na ovoj stranici skinuti excel s popisom liječnika i brojem pacijenata koje pojedini ima za sve djelatnosti HZZO popisi Mislim da se ažurira na mjesečnoj bazi.
Ja sam konačno uspjela tako naći zubara nakon što me desetak njih otpillo da su prepuni, a ovdje se fino vidi da još imaju mjesta.
Ako vam se baš ne nateže s nekim dosta popunjenim možete vidjeti po lokaciji ima li neki liječnik koji nije blizu kvote.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 18:17   #3690
Klepac Pulanic je na GO od 1. do 22.8., hitne pacijente prima Lara Spaldi Barisic u Borovju, Turiceva 1, 6131077, pon, sri popodne, uto, cet, pet ujutro
teardr0p is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:26   #3691
Molim preporuku za ginekologa koji prima pacijente na istočnom dijelu grada (Sesvete) ili na području Kvatrića/Maksimira. Hvala
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:34   #3692
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Možete na ovoj stranici skinuti excel s popisom liječnika i brojem pacijenata koje pojedini ima za sve djelatnosti HZZO popisi Mislim da se ažurira na mjesečnoj bazi.
Ja sam konačno uspjela tako naći zubara nakon što me desetak njih otpillo da su prepuni, a ovdje se fino vidi da još imaju mjesta.
Ako vam se baš ne nateže s nekim dosta popunjenim možete vidjeti po lokaciji ima li neki liječnik koji nije blizu kvote.
Hvala puno na pomoći
maja bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:40   #3693
Jel mi može neko reći kakva je ova dr Barišić iz Borovja? Jel to neka mlada žena ili ful starija?
__________________
"Bolje umrijeti na nogama nego živjeti na koljenima."
gujoslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:19   #3694
Quote:
gujoslov kaže: Pogledaj post
Jel mi može neko reći kakva je ova dr Barišić iz Borovja? Jel to neka mlada žena ili ful starija?
Mlada je,draga,nježna, a sad koliko je stručna nisam sigurna. Od početka trudnoće nije baš bila ažurna sa brisevima i papom,kao ima vremena, budemo to. Na kraju za mene nije prošla kao dobar liječnik.
__________________
Koliko samo briga osoba izgubi kad odluči da neće biti nešto, već netko
pjaf81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:27   #3695
Quote:
pjaf81 kaže: Pogledaj post
Mlada je,draga,nježna, a sad koliko je stručna nisam sigurna. Od početka trudnoće nije baš bila ažurna sa brisevima i papom,kao ima vremena, budemo to. Na kraju za mene nije prošla kao dobar liječnik.
Hvala ti!
__________________
"Bolje umrijeti na nogama nego živjeti na koljenima."
gujoslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 20:02   #3696
Smile

Curke, može li mi tko preporučiti dobrog ginekologa u Centru Zagreba, Donji Grad/Medveščak ?
Naime, moj doktor je u Sesvetama, igrom slučaja je ispalo tako, a htjela bih ipak nekoga tko mi je bliže.
__________________
In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer....
MsJudyMarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 20:56   #3697
Zna li itko, molim vas, kako trenutno radi doktorica Tomić iz Grižanske i je li možda na godišnjem? Zovem danas cijeli dan i nitko mi se ne javlja.
Bubeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:44   #3698
ovako bila sam kod ginekologa u 5. mjesecu, obavila prvi pregled, uzeo je bris za papa test, poslao me na vadenje krvi i ultrazvuk dojki. pitala sam ga sta mi treba za kontracepcijske pilule, rekao je testovi, šta god mu to znacilo. i sad poslala sam mu nalaze krvi, rekao je da se za papa test ceka do 2 mjeseca (sto je vec proslo, znaci trebao ih je dobiti) i sad me zanima ima li ultrazvuk dojki ikakve veze s tim? jer sam skroz zaboravila na to i sad ne znam jel to utjece ista na pilule. mislim osobno mi je bedasto da ima neke veze ali nemam pojma posto sam nova u tome. moze pomoc? hvala
ednakonrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:51   #3699
nikako ne uspijevam dobiti ordinaciju dr.Hermana i sada ovdje vidim da su na godisnjem. Mogu li onda od dr.Palla traziti da mi izda recept za pilule umjesto dr.Hermana koji mi inace izdaje?
knedlica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 15:21   #3700
Bok!
Moze li mi netko preporuciti ginekologa preko hzzo-a koji usput ima svoju privatnu ordinaciju?
Stvarno nemam vise zivaca sa hzzo-om, a kad vec idem kod privatnika voljela bih da mi je lakse dobiti uputnice i recepte...
Reita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.