Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2021., 17:56   #1
Utjecaj patuljastih planeta u astro chart-ovima i globalnoj situaciji

Je ste li primjetili utjecaj patuljastih planeta u astro chart-ovima , tranzitima i globalnoj situaciji ?
Ja imam parcijalu na alternativi zbog Garofeeder-a i Al dente-a , pa ne mogu pisati na , alternativi na topic-u link https://www.forum.hr/showthread.php?t=1237369 , a pošto je uvodničar onog topic-a FOIevac pod Banom ne može odgovarati na pitanja na onom topic-u , pa eto mogu onda ja na tom topic-u odgovarati
Tu je link https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._dwarf_planets
Ime mi je Silvio Sponza i imam moju astrološku teoriju , te zbog toga nisam poželjan na rublici Astrologiji tog foruma

Područja znanosti koja na moderan znanstveni fizikalni način istražuju utjecaje slične astrologiji vam ne budem pisao jer nisam znanstvenik već vam budem pisao ono što je u mojoj domeni alternative , međutim svakako da fizičari znanstvenici imaju pravo pisati svoje mišljenje sa znanstvenog fizikalnog aspekta , ali ako žele neka pišu ozbiljno , a ne da spamaju topic kako bi ometali diskusiju na temi onih koji su zainteresirani-e za tu temu
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 18:42   #2
Dakle koliko znanstvenika je napisalo znanstvene radove statističkih istraživanja znanstvenim metodama ne funkcioniranja ili funkcioniranja astrologije ?

Dakle to je domena alternatuive s kojom sam se ja u mojim alternativnim istraživanjima bavio 30-ak godina stoga to je domena alternativne astrologije u kojoj ja imam puno većeg znanja od znanstvenika koji u astrologiji imaju tek informativnog znanja , pišem o znanju astrologije , a ne o znanju astronomije i fizike , te ostalih znanosti
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 20:44   #3
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Dakle koliko znanstvenika je napisalo znanstvene radove statističkih istraživanja znanstvenim metodama ne funkcioniranja ili funkcioniranja astrologije ?
Nula pošto je znanstvena metoda jednostavno rečeno proces kod kojeg se dobije rezultat kojeg drugi mogu replicirati kako bi se došlo do zaključka objektivne istine. Astrologija je oblik intuitivne katarze, a stvari u domeni intuicije se ne mogu dokazati objektivno istinitima jer je intuicija u potpunosti subjektivna.
Grimdark is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 02:52   #4
Quote:
Grimdark kaže: Pogledaj post
Nula pošto je znanstvena metoda jednostavno rečeno proces kod kojeg se dobije rezultat kojeg drugi mogu replicirati kako bi se došlo do zaključka objektivne istine. Astrologija je oblik intuitivne katarze, a stvari u domeni intuicije se ne mogu dokazati objektivno istinitima jer je intuicija u potpunosti subjektivna.
Ne , to što pišeš nije prava astrologija , tako neki mediji kojim je profit glavni cilj prezentiraju astrologiju . Današnji mediji astrologiju brkaju s taratom i drugim šarlatanstvon koje se ne zasniva na nikakvim matetematičkim računima .
prava astrologija nema veze sa intuicijom , prava astrologija ima pravila po kojima se interpretiraju pojedini elementi astro chart-a , a baza astrologije su astronomski proračuni
Međutim glavni problem kod astrologije je masu elementa koje treba povezati , a to je vrlo teško i za najbolje astrologe , pa redovito dolazi do večih ili manjih propusta ovisno o znanju astrologa do astrologa , međuti pošto su nekadašnji aastolozi bili i astonomi oni su znali što računaju i što tumače , pa su tako bili puno bolji astrolozi od dnašnjih astrologa koji velika večina ne znaju ni potrebnu matemateku , a još manje potrebnu astronomiju koja je baza astrologije , pa tako većina današnjih astrologa rada šablonski na pamet , a realno neznaju šta tumače niti gdje se objekt koji tumaće i njegova ekliptička projekcija nalaze u odnosu na subjekt čiji se astro chart tumači , a kamoli da ,mogu ukompletirati tumačenja svih utjecajnjih objekata na subjekt , kako da netočne interpretacije ili vrlo malo točne interpretacije su očekivane kod današnjih astrologa
Ja sam našao astrološki nepravilnosti u interpretacij kod klasične astrologije , te pošto te nepravilnosti dolaze zbog krivog razumjevanja astronomije od strane astrologa onda takva krivo postavljena pravila čine greške u interpretaciji kod klasične astrologije , pa sam zbog toga koregirao te gerške i definirao nova pravila u mojoj astrološkoj teoriji kao na primjer pravilo moje astrološke teorije koji je u skladu s astronomijom je da ne potoje planeti u kućama kako tumači klasična astrologija , nego postoje samo aplikacione i separacione konjunkcije i opozicije planeta s osima kuća jer je potrebno da bude ispunjen astronomski uvjet konverzije kordinatnog sistema iz Geocentričnog u Heliocentrični kako bi astrologija mogla interpretirati ono što realno je iako je kordinatni sisten polarnog tipa u astrologiji egocentriočan
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 11:06   #5
Pošto sam već pisao da imam moju astrološku teoriju https://www.forum.hr/showthread.php?t=842039 i to stavljam u potpisu , čini se da ima dosta astrologa koji se protive mojoj teoriji bez da uopče provjere moju teoriju čini se iz razloga što su fanovi klasične astrologije i kada bi se hipotetski dokazala točnost neke druge astrolške teorije oni-e bi biili-e ljeni da ju oće jer je kompliciranja od klasične astrologije i ostalih astrologije . Dakle ako mi znanstvenici kažu to i to griješi u astrologiji i ako sam ja ozbiljan astrolog koji želi da stranke budu zadovoljne mojim poslom , onda je logično da budem preispitao greške u astrologiji za koje su mi znanstvenici rekli , te napravio korekcije i nove teorije u astrologiji koje svakako sam još astrološki statistički provjerio jer je to glavno da u praksi funkcionira . Mođutim evo neko mišljenje s astrologije kako se protumaći moja korekcija https://www.forum.hr/showthread.php?...9#post84815789
Meni je takvo pisanje ograničeno kao da trebaš biti protiv fizičara i astronoma da bi mogao biti dobar sa astrolozima i obrnuto da trebaš biti protiv astrologa da bi mogao biti dobar sa fizičara i astronoma
Ja kao astrolog vrlo pošujem FOIevac-a i po njegovim postovim sa znanosti mišljenja sam da je puno veči znalac astrofizike i matematike od Garofeeder-a od kojeg sam vidio postove srednjoškolske fizike
Dakle FOIevac koji je po mom mišljenju ima najbolju volju da istraži utjecaje i pridonese napredku astrologije koja više od 300 godina nje koregirana jer onda se puno toga nije znalo što se danas zna , a umijeto da se uključe u njegovu temu i kažu svoja mišljena i daju neku ocijenu koliko su primjetili utjeca njemu se prigovara da je on došao provocirati , dok se sami astrolozi ne mogu dogovori od čega je došao neki utjecaj . Ja nisam fizčar i ne znam kako fizičari istražuju utjecaje , ali mogu pisati o tome kako ja kao astrolog istzažujem utjecaje i voljan sam fizičarima dati informacije mog znanja ako im može pomoči u tome da znaju više
Ako dio fizičara žele znanstveno preispitati različite utjecaje i saznati istinu onda bi astrolozi trebali biti zahvalni fizičarima , a ne im prigovarati da provociraju
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 11:14   #6
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
a umijeto da se uključe u njegovu temu i kažu svoja mišljena i daju neku ocijenu
Djokice, ocjenu si dobio. Kerov kurac.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 11:24   #7
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Djokice, ocjenu si dobio. Kerov kurac.
Pogriješio si temu , tu te nisam pitao za ocijenu matematičkih izračuna .
Astrološka neznalico šta se tu namećeš kada nemaš pojima o toj temi , mogu te učiti ali neču jer nisi zasluzio
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 11:58   #8
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Pogriješio si temu , tu te nisam pitao za ocijenu matematičkih izračuna .
Astrološka neznalico šta se tu namećeš kada nemaš pojima o toj temi , mogu te učiti ali neču jer nisi zasluzio
Neuki Djokice, ti si promasio planetu.

Tebe su pravi astrolozi (grupa sarlatana od kojih bi ti zelio preuzeti posao, ali si i za to nesposoban) odjebali i proglasili neznalicom.

Ja se u astrologiju zbilja ne kuzim (ni u bacanje kostiju, citanje buducnosti iz leta ptica i druge slicne discipline).

Govorim o tvojim deluzijskim skrabotinama koje smatras proracunima. A zapravo su kerov kurac.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 12:55   #9
Lightbulb

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Neuki Djokice, ti si promasio planetu.

Tebe su pravi astrolozi (grupa sarlatana od kojih bi ti zelio preuzeti posao, ali si i za to nesposoban) odjebali i proglasili neznalicom.

Ja se u astrologiju zbilja ne kuzim (ni u bacanje kostiju, citanje buducnosti iz leta ptica i druge slicne discipline).

Govorim o tvojim deluzijskim skrabotinama koje smatras proracunima. A zapravo su kerov kurac.

Deluzijskim ? Odakle ti to je su li ti to rekli-e neki-e korumpirni-e psihijatri-ce koji-e kao i ti imaju protiv astrologije ?

Uopće nije promblem da ja javnosti dokažem moje znanje astrologije , pa neka ljudi provjere je li znam i pišem istinu ili imam deluziju


Je li to znači da su se neki astronomi i psihijatri udružili kako bi pokušali zloupotrijebiti svoje ovlasti protiv astrologije podvaljujući astrolozima lažne dijagnoze ?

S kime i ti povezna sa nekom sektom ili sa nekom masonerijom ?

I zar mediji mi ne žele pomoči u tome da se razotkrije kako me se loše tretira i svašta podvaljue od osoba koje sebe predstavljaju stručne jer sa astrolog , a sada već jasno vidljiva da te osobe imaju protiv astrologije ?

Međutim tvoje psihijatrijsko društvo ne zna koje su sve osobe provjerili je li ja govorim istinu ili imam deluziju , a teško da bi to tvoje psihijatrisko društvo moglo tim osobama podvaliti dijagnozu deluzije
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 16:31   #10
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
[B]

Međutim tvoje psihijatrijsko društvo ne zna koje su sve osobe provjerili je li ja govorim istinu ili imam deluziju , a teško da bi to tvoje psihijatrisko društvo moglo tim osobama podvaliti dijagnozu deluzije
Mad Hatter i March Hare?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2021., 19:56   #11
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Mad Hatter i March Hare?

Ako som ja astrolog koji gori vrlo točno i ako puno ljudi zna da govorim istinu je li možete onda ti i tvoje društvo meni podvaliti da si ja umišljam i da imam deluziju ?

Je li nakon što je Index forum izbrisan to ponovljena priča od onog što su tamo Barch i
Alvin pisali o meni ?

Ako si se ti na drugim topic-ima predstavljao kao znanstvenik iz nekog vjeća link
https://www.forum.hr/showthread.php?...5#post85545815
je li može to vječe zabraniti mi da pišem o astrolofij s obzirom i na taj tvoj post
tu link https://www.forum.hr/showthread.php?...1#post85290151
i pošto je demokracija https://www.forum.hr/showthread.php?...5#post85532735
i te zbog toga tvoje vjeće mi ne može zabraniti da pišem o astrologiji zbog čega onda tu spamaš topic koji sam otvorio kada astrologija nije ni tvoja domena niti domena tvog društva

Je li meni zabranjeno da pišem o astrologiji ?

Je li meni zabranjeno da se amaterski bavim astronomijom i matematikom ?

Zbog čega mi onda spamaš topic-e koje sam ja pokrenuo ?

Zbog čega si toliko opsjednut samno , šta ti šta si lud ?

Je li možeš da mi ne zaspamaš bar taj topic ?

Ottvorio sam topic za tebe i Al dente topic tu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1242423
pa možete tamo pisati vaše mišljenje da sam lud da oblačim tajice i ostalo što pišete loše o meni
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 06:46   #12
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
[B]
Ako som ja
Som ti.

Djokice propalice, malo bi mi zabranio pisanje? Nece ici

Lijepo si napravis blog ili podcast, blokiras komentare i tamo lijepis svoje deluzije

Kazes, puno njih zna da si izvrstan astrolog? Mad Hatter, March Hare, Snow White and Seven dwarfs? Ili imas vlastitu grupu imaginarnih sljedbenika?


Jesam li lud? Tko to zna, nisu me nikad vjestacili. Kako ti stojis s tim? Sto su ti rekli?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 11:48   #13
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Som ti.

Djokice propalice, malo bi mi zabranio pisanje? Nece ici

Lijepo si napravis blog ili podcast, blokiras komentare i tamo lijepis svoje deluzije

Kazes, puno njih zna da si izvrstan astrolog? Mad Hatter, March Hare, Snow White and Seven dwarfs? Ili imas vlastitu grupu imaginarnih sljedbenika?


Jesam li lud? Tko to zna, nisu me nikad vjestacili. Kako ti stojis s tim? Sto su ti rekli?
Postavljaš se s nekog aspekta moći kao da je puno ljudi s tobom protiv mene i pišeš da sam sam . Odakle ti to da sam sam , ako me puno ljudi ljepo pozdravi i ljepo pričam s njina , te slažemo se u mišljenju . Stvarno izgleda da vrlo malo znaš o meni , čak u zadnje vrijeme od kada su tajice za muške poćele biti u modi sve više ženskih su samnom u društvu , kao da si ostao mentalno u prošlosti kada su me ulične bande napadale jer sam bio u tajicama

Tko si ti da ti moderatori dozvoljavaju da me nonstop vrijeđaš nazivajući Djokica i
da ljude koje zanima astrologija uvjeravaš da ja imam deluziju , je si li ti neki boss neke masonerije ? Dakle ti mene možeš vrijeđati Djokica propalica , te zbog toga što vrijeđaš osobu koja se predstavila imenom i prezimenom tebe socijalni centar nije pitao je li se želiš lječiti ?

Pišeš o javno osobi koja se predstavila imenom i prezimenom međutim ti se ne želiš predstaviti imenom i prezimenom da javnost zna tko tako piše o nekom drugom . Ne moraš se predstaviti svojim imanom i prezimenom , ako ne želiš , ali ako si siguran da dobro radiš svoj posao onda zbog čega ne radiš transparentno ?

Poznato je da najviše protiv astrologije u medijima govore većinom astronomi , psihijatri i psiholozi , svakako ne svi , ali ima ih poprilično .
Znaći grupa znanstvenika mi ne mogu zabraniti da se bavim astrologijom jer je demokacije , a ne diktatura . Međurtim pišeš o deluziji i vještačenju , a odakle dobijaš te informacije ?
Da li grupa znanstvenika s kojima si ti iz razloga što imaju protiv mog znanja astrologije mogu narediti socijalnom centru i psihijatrima da mi oduzmu radnu sposobnost ( kako više ne bi mogao raditi astrologiju ) ?

Na koji način bi mi socijalni centar i psihijatri mogli mi oduzeti radnu sposbnost tako da mi podvale lažnu dijagnozu da imam deluziju ili slično , ako ja imam moj dugogodišnji rad autorskih pjesme koje su službeno registrirane u HDS ZAMP link
https://www.zamp.hr/baza-autora/autor/pregled/153845246
Zar 31 autorskih djela nije rad ? Šta imam deluziju i umišljam si da sam radio muziku ?

Je li ti mene diskriminiraš po materijalnoj osnovi jer je muzika na internetu besplatna i zbog toga ja ne mogu zaraditi od mog rada ? Moja najslušajina pjesma ima 85 posto "i like" na YouTube

Je li hrvatska pravna država ?
Koji su to znanstvenici kojima je dozvoljeno da loše tretiraju umjetnike ?

Ti dokumenti o kojima imaš dostup informaciija dao sam nekim advokatima i još drugih ljudi kojima sam isfotokopirao i dao na znanje šta mi je podvaljeno ( još iz doba ne pravne države prije nego je HR ušla u EU )

Zar neče EU pokrenuti istragu korumpiranih osoba u Balkanskim institucijama počevši od HR ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 12:05   #14
Koliko vas misli da ja imam deluziju i da ne znam astrologiju ?

Koliko vas misli da ja imam deluziju i da si umišljam da imam autorsku glazbu ?

link https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post85584319
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 14:24   #15
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Ne , to što pišeš nije prava astrologija , tako neki mediji kojim je profit glavni cilj prezentiraju astrologiju . Današnji mediji astrologiju brkaju s taratom i drugim šarlatanstvon koje se ne zasniva na nikakvim matetematičkim računima .
prava astrologija nema veze sa intuicijom , prava astrologija ima pravila po kojima se interpretiraju pojedini elementi astro chart-a , a baza astrologije su astronomski proračuni
Međutim glavni problem kod astrologije je masu elementa koje treba povezati , a to je vrlo teško i za najbolje astrologe , pa redovito dolazi do večih ili manjih propusta ovisno o znanju astrologa do astrologa , međuti pošto su nekadašnji aastolozi bili i astonomi oni su znali što računaju i što tumače , pa su tako bili puno bolji astrolozi od dnašnjih astrologa koji velika večina ne znaju ni potrebnu matemateku , a još manje potrebnu astronomiju koja je baza astrologije , pa tako većina današnjih astrologa rada šablonski na pamet , a realno neznaju šta tumače niti gdje se objekt koji tumaće i njegova ekliptička projekcija nalaze u odnosu na subjekt čiji se astro chart tumači , a kamoli da ,mogu ukompletirati tumačenja svih utjecajnjih objekata na subjekt , kako da netočne interpretacije ili vrlo malo točne interpretacije su očekivane kod današnjih astrologa
Ja sam našao astrološki nepravilnosti u interpretacij kod klasične astrologije , te pošto te nepravilnosti dolaze zbog krivog razumjevanja astronomije od strane astrologa onda takva krivo postavljena pravila čine greške u interpretaciji kod klasične astrologije , pa sam zbog toga koregirao te gerške i definirao nova pravila u mojoj astrološkoj teoriji kao na primjer pravilo moje astrološke teorije koji je u skladu s astronomijom je da ne potoje planeti u kućama kako tumači klasična astrologija , nego postoje samo aplikacione i separacione konjunkcije i opozicije planeta s osima kuća jer je potrebno da bude ispunjen astronomski uvjet konverzije kordinatnog sistema iz Geocentričnog u Heliocentrični kako bi astrologija mogla interpretirati ono što realno je iako je kordinatni sisten polarnog tipa u astrologiji egocentriočan
Koliko ja shvaćam astrologija je psuedoznanost koja tvrdi da udaljeni svemirski objekti imaju nadnaravni utjecaj na ljude, za kaj ne postoji nikakav dokaz. Bliže religiji, nego znanosti ak se mene pita.
Grimdark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 19:04   #16
Quote:
Grimdark kaže: Pogledaj post
Koliko ja shvaćam astrologija je psuedoznanost koja tvrdi da udaljeni svemirski objekti imaju nadnaravni utjecaj na ljude, za kaj ne postoji nikakav dokaz. Bliže religiji, nego znanosti ak se mene pita.
Ja sam pokušao postaviti hipotezu zbog čega može imati utjecaja i pisao sam tu u mojim Silvio Sponza komentarima kojih se izredalo link

treba preći na You Tube da se mogu pročitati moji postovi

Da napraviš statističko istraživanje treba biti grupa astrologa i grupa znanstvenika , prvu grupu još možda uspješ skupiti dok vjerovatnost da skupiš drugu grupu teži nuli .
Prema tome kako možeš dokazati ako znanstvenici odbijaju činiti statistike s astrologijom
Navodno su još prije napravljene statistike s klasičnom astrologijom , međutim tada astrolozi nisu u astro charto-vima uračunavali patuljaste planete koje su otkrivene uglavnom nakon 2000 godine , prema tome to su zastarijeli znanstveni dokazi o ne funkcioniranju astrologije . Ako ja znanstvenicima ponudim da ponovimo statisičko istraživanje s mojom teorijom jednostavno moja ponuda bude ignorirana , a tako je nemoguče bilo što dokazati . Međutim pitanje je koliko to odbijanje ide u prilog znanstvenicima pošto ako ljudi idu kod astrologa i primjete da ima nešto istine u astrologiji , a pri tome znanstvenici uvjeravaju putem medija da nema istine , onda jedan dio ljudi može gubiti povjerenje u pouzdanost znanosti . Onda se možda može razumjeti da su prvo televizije pozivale astrologe da govore o astrologiji , a nakon toga su pozivale znanstvenika da govore o astrologiji , dok sada više ne pozivaju ni astrologe ni znanstvenike da govore o astrologiji što ćini se da kada je astrologija u pitanju novinari ne vjeruju ni astrolozima ni znanstvenicima , pa si ti onda misli koliko su znanstvenici koji su govorili o astrologiji sami sebi narušili ugled
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 13:02   #17
Grimdark osim tebe još nema drugih koji su zainteresirani za temu

Ako zanima da statistički provjeriš u prošlost utjecaj patuljastih planeta

već sam pisao o tome link
https://www.forum.hr/showthread.php?...7#post84864347

i da ponovim ;

"

Svi koji su u popisu osim (208996) 2003 AZ84 u prvoj tablici s link-a https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._dwarf_planets
provjerio ih na dosta astro chart-ova da utječu , dakle granica utjecaja je negdje oko 700 km u diametru ovisno o gustoći , dok utjecaj Ceres-a je jednako tako upitan jer ima manji angularni moment ( po drugom Kepler-ovom zakonu koji djeluje u astrologiji ) od onih trans-Neptunovskih objekata približno jednake mase . Pošto trans-Neptunovskih objekti imaju veču periodu u Sunćevom sistemu zanimljivo je njihovo povjesno djelovanje kada čine konjunkcije ili opizicije s znakovima ili drugim objektom-ima
..
Ja koristim Astrolog32 version 2.02 link
https://www.softpedia.com/get/Others...trolog32.shtml
ako si instalirao taj program možeš u direktoriju " main " editirati file " SEORBEL.TXT " izbrisati sadržaj tog file-a
i unjeti orbitalne elemente u taj editirani file sljedeće ;

# Orbital elements of ficticious planets
# 27 Jan. 2000
#
# This file is part of the Swiss Ephemeris, from Version 1.52 on.
#
# Warning! These planets do not exist!
#
# The user can add his or her own elements.
# 960 is the maximum number of ficticious planets.
#
# The elements order is as follows:
# 1. epoch of elements (Julian day)
# 2. equinox (Julian day or "J1900" or "B1950" or "J2000")
# 3. mean anomaly at epoch M
# 4. semi-axis a
# 5. eccentricity e
# 6. argument of perihelion (ang. distance of perihelion from node) peri
# 7. ascending node node
# 8. inclination i
# 9. name of planet
#
# use '#' for comments
# to compute a body with swe_calc(), use planet number
# ipl = SE_FICT_OFFSET_1 + number_of_elements_set,
# e.g. number of Kronos is ipl = 39 + 4 = 43
#
# Witte/Sieggruen planets, refined by James Neely
2456819.729387, J2000, 203.9066992237078, 67.8367988606786, .4396390968145374, 150.8946711337445, 35.97903012098049, 43.99088918546904, Eris = Cupido # 1
2456820.460336, J2000, 103.6286134078393, 66.84066905013545, .5050864582649429, 206.6255791848652, 336.8186276015042, 30.91906913385672, Gonggong ( 2007 OR10 ) = Hades # 2
2456853.140810, J2000, 208.1438971540302, 43.16590089588184, .1924601178190463, 240.4154333031166, 121.7878801249193, 28.19131541657273, Haumea = Zeus # 3
2456853.066227, J2000, 279.4586347665737, 43.21830674393205, .03512979757546979, 161.2830308313825, 188.87397993334, 7.990095310384197, Quaoar = Kronos # 4
2456822.233870, J2000, 221.6213835536648, 59.61523858579225, .4037466760868446, 133.2396603750165, 187.0505237776004, 33.12113097009031, 2013 FY27 = Apolon # 5
2456819.240324, J2000, 171.5616510608758, 39.43866476060573, .2191587905933303, 73.55642173737274, 268.4507408222167, 20.54769501517616, Orcus = Admetos # 6
2456853.140984, J2000, 155.6538529104623, 45.6713897167003, .1570497915036282, 297.2765612173783, 79.33045536727492, 29.00970467231107, Makemeke = Vulcanus # 7
2456819.239282, J2000, 358.1897267330762, 531.7408429140621, .8568286749018205, 311.19508344126, 144.5282103984774, 11.92859550201329, Sedna = Poseidon # 8

i onda to spremiti u file " SEORBEL.TXT " , te pokrenuti program astrolog32.exe i pod " Settings " , " Object Selections " ukljućiti opciju " Uranians "
i treba biti
Eris = Cupido # 1
Gonggong = Hades # 2
Haumea = Zeus # 3
Quaoar = Kronos # 4
2013 FY27 = Apolon # 5
Orcus = Admetos # 6
Makemeke = Vulcanus # 7
Sedna = Poseidon # 8

Zatim možeš odabrati " Settings " i " House Types " ; " Regiomontanus " , pa možeš jednostavno provjeriti s tranzitima u prošlost kolikon od tih pojedini patuljasti planet utjeće

"
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2021., 22:01   #18
Utjecaj Ceres-a baš sam prije neki dan istraživao i primjetio sam da nešto malo utjeće granično , ali čini se nije dovoljan

Ima li netko pitamje po toj temi ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2021., 17:15   #19
Šta nikoga ne zanima ništa o toj temi ?

Ne trebate se bojati Garofeeder-a jer ni on ni njegovo društvo ne mogu zabraniti astrologiju niti mogu loše tretirati astrologe i svašta im podvaljivati , tako da ako vas zanima ta tema slobodno možete tu pisati utjecaju patuljastih planeta u chartov-ima i popvjesnim događajima
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2021., 12:40   #20
Zadnji puta u ciklusu je na Lava bio AW197 https://en.wikipedia.org/wiki/(55565)_2002_AW197
jedan dan nakon završetka zadnjeg nogometnog Svjetskog prvenstva
Pa pitam vas je ste li primijetili neke globalne promjene nakon toga ?
Koliku ocjenu utjecaja od 1 do 10 možete dati za taj patuljasti planet AW197 ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.