Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2014., 13:36   #1
Provodadžija

Imam prijateljicu koja je već nekoliko godina razvedena i ima dijete. Žena je 5! Lijepa, zgodna, pametna, ali već godinama je sama. Od kad se razvela nije pokazala zanimanje za nikog, do nedavno kad joj se svidio brat od jednog tipa čije dijete ide s njenim u razred.
E sad, njoj ne pada na pamet da ovom kaže da ih upozna, jer da nije ona više mulica, da ne ide to tako bla bla…(iako se tip čak i zezao da ima brata za nju).
Ja je pokušavam nagovorit, jer nema šta izgubit, ali uzalud. Predložila sam da mu ja kažem, ali rekla mi je da nikad više nebi s menom progovorila.
Pitanje: mješati se ili ne?!
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:16   #2
Hm...neko vrijeme nakon rastave sam mrzio riječi imam za tebe jednu curu,pa opet imam za tebe curu..
Danas mi je to baš simpatično..Čak i odem na kavu i često bude zabavno

Umješaj se zašto ne?
scarlatti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:54   #3
S tim da se njoj tip još i fizički sviđa, znači nije ono nekakvo ugovaranje skroz na slijepo.
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:56   #4
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
...Predložila sam da mu ja kažem, ali rekla mi je da nikad više nebi s menom progovorila.
...
Koji dio rečenice ti nije jasan, pa sad nas pitaš?
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:04   #5
Ma čisto sumnjam da ne bi baš nikad s tobom više progovorila, mada istina da postoje ljudi kojima te stvari smetaju. i to jako..
scarlatti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:21   #6
Pa nevirujem ni ja da bi baš bila toliko isključiva. Znamo se od malih nogu i prošle smo skupa lipe i ružne stvari.
Volila bi da joj se život malo promjeni, da joj se dogodi ljubav, da nije sama.
A ako treba malo pogurat pa šta smeta?!
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:22   #7
Ako ti je jasno i glasno rekla da nece s tobom razgovarati ako to ucinis, ne razumijem zasto se i dalje zelis mijesati?
Zena je dovoljno odrasla da zna sto zeli i da sama poduzme nesto, ako zeli.

Ukratko, ne mijesaj se.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:39   #8
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Pa nevirujem ni ja da bi baš bila toliko isključiva. Znamo se od malih nogu i prošle smo skupa lipe i ružne stvari.
Volila bi da joj se život malo promjeni, da joj se dogodi ljubav, da nije sama.
A ako treba malo pogurat pa šta smeta?!
Po meni ništa..Ali opet tko sam ja. Tu će ti svi reći da se ne mješaš, da je to njen život, njene odluke i sl. I u pravu su. Ja sam pak stava da je nekad dobro tako nešto napraviti i reći sad pričaj sa mnom ako hoćeš ili ne pričaj... jer može ispasti dobro. Često mi sami vlastitim očima od vlastitih stabala koje smo sadili ne vidimo vlastitu šumu pa su neke druge oči uvijek dobro došle..
Ali kažem moj stav.
scarlatti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:51   #9
Može pričati s frendicom, pitati ju što ne valja, motivirati, poticati... i naravno prihvatiti.
To je prijateljstvo.

Napraviti nešto što ti je frendica izričito rekla da ne želi, a uključuje treću osobu, je svinjarija. JA znam što je najbolje za druge.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:59   #10
Želim se mješati zato što mi je prijatelj i znam koliko zaslužuje.
Znam da je borac, imala je ružan razvod, kojeg je izdržala uzdignute glave, brine se o djetetu skoro pa sama, radi i uvijek je sa osmjehom na licu.
Borac je u svemu ali ne u ljubavi.
Jasno je meni da je ona odrasla i da razmišlja sama svojom glavom, ali poznavajući je nevirujem da bi sama ikad išta poduzela.
Od kad se razvela, uvik je bilo nekih tipova kojima se sviđala, ali oni se nisu sviđali njoj i ja se nisam mješala jer nisam vidila svrhu, ali sad vidim svrhu i to mi ne da mira.
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:03   #11
Ne dijelim tvoje mišljenje, ali ga prihvaćam. Sve ostalo je na autorici
scarlatti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:03   #12
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Želim se mješati zato što mi je prijatelj i znam koliko zaslužuje.
Vidiš da znaš odgovor na pitanje iz prvog posta.

Quote:
Znam da je borac,
Pa pomozi joj boriti se, a ne pokretati bitke u njeno ime.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:10   #13
Meni je nedavno neku curu pokušala srediti frendova djevojka. A ja nisam imao vremena. I slučajno se za tu curu netko drugi iz šireg poznanstva ljudi raspitivao i drugi dan su odmah mene pitali jesam li se ja raspitivao. I nakon objašnjenja da nisam i sl dogovorio se ja lijepo za neku buduću kavu..
Tako da nikad ne znaš kako može ispasti...I dobro i manje dobro, ali sumnjam da može baš loše završiti.
scarlatti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:13   #14
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Predložila sam da mu ja kažem, ali rekla mi je da nikad više nebi s menom progovorila.
Pitanje: mješati se ili ne?!
Prijetnja prekidanjem prijateljstva zauvijek, samo zato jer si joj htjela namjestit nekog tko joj se sviđa, je pomalo agresivna reakcija od strane tvoje frendice, tim prije što je riječ o odrasloj ženi.

Čudna neka biljka.

Si ti sigurna da je ona čista petica, karakterno?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:25   #15
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Pitanje: mješati se ili ne?!
Daj gurni taj svoj nos u nešto korisno umjesto u tuđa posla.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:26   #16
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Imam prijateljicu koja je već nekoliko godina razvedena i ima dijete. Žena je 5! Lijepa, zgodna, pametna, ali već godinama je sama. Od kad se razvela nije pokazala zanimanje za nikog, do nedavno kad joj se svidio brat od jednog tipa čije dijete ide s njenim u razred.
E sad, njoj ne pada na pamet da ovom kaže da ih upozna, jer da nije ona više mulica, da ne ide to tako bla bla…(iako se tip čak i zezao da ima brata za nju).
Ja je pokušavam nagovorit, jer nema šta izgubit, ali uzalud. Predložila sam da mu ja kažem, ali rekla mi je da nikad više nebi s menom progovorila.
Pitanje: mješati se ili ne?!
Njena reakcija na prijedlog za upoznavanje odaje da ona baš nije dozrela kak treba, zar bi upoznavanje potencijalno zanimljivih i privlačnih muškaraca značilo da je ona mulica?
Nije ona raščistila mnoge stvari sama sa sobom i definitivno nije netko spreman za vezu.
Mislim da tvoja ideja da se umiješaš ne bi baš njoj pomogla, ako ona ne želi, nije spremna, ne zna kako bi se snašla, samo ćeš napravit neugodnosti njoj, njemu, sebi.
Ovo što kaže Sves da joj možda pomogneš da promijeni način gledanja na to imao bi više koristi nego da napraviš nešto što ti je izričito zabranila da napraviš.
AnahataInLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:35   #17
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Prijetnja prekidanjem prijateljstva zauvijek, samo zato jer si joj htjela namjestit nekog tko joj se sviđa, je pomalo agresivna reakcija od strane tvoje frendice, tim prije što je riječ o odrasloj ženi.

Čudna neka biljka.

Si ti sigurna da je ona čista petica, karakterno?
Nije da se bojim da nećemo više biti prijateljice ako to učinim. Vjerujem da je to rečeno onako kao prijetnja, u stilu ne mješaj se
A karakterno, tko je od nas čista petica?!
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:44   #18
Quote:
AnahataInLove kaže: Pogledaj post
Njena reakcija na prijedlog za upoznavanje odaje da ona baš nije dozrela kak treba, zar bi upoznavanje potencijalno zanimljivih i privlačnih muškaraca značilo da je ona mulica?
Nije ona raščistila mnoge stvari sama sa sobom i definitivno nije netko spreman za vezu.
Mislim da tvoja ideja da se umiješaš ne bi baš njoj pomogla, ako ona ne želi, nije spremna, ne zna kako bi se snašla, samo ćeš napravit neugodnosti njoj, njemu, sebi.
Ovo što kaže Sves da joj možda pomogneš da promijeni način gledanja na to imao bi više koristi nego da napraviš nešto što ti je izričito zabranila da napraviš.
Možda nismo svi otvoreni prema tom pitanju na isti način. Nema to baš puno veze s dozrelošću.
clara pacta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:56   #19
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Želim se mješati zato što mi je prijatelj i znam koliko zaslužuje.

Znam da je borac, imala je ružan razvod, kojeg je izdržala uzdignute glave, brine se o djetetu skoro pa sama, radi i uvijek je sa osmjehom na licu.

Borac je u svemu ali ne u ljubavi.

Jasno je meni da je ona odrasla i da razmišlja sama svojom glavom, ali poznavajući je nevirujem da bi sama ikad išta poduzela.

Razumijem da su tvoje namjere dobre, ali nacin nije. Mozes joj pomoci razgovorom, ohrabriti je, potaknuti da ona sama nesto poduzme. A mozda ona bas ne zeli nista poduzeti, iako joj se taj tip svidja, i to je ok.

Prijetnja prestanka razgovorom je malo cudna, ali tako ti je vjerojatno htjela dati do znanja koliko bi joj smetalo da ucinis nesto sto ona ne zeli. Iako vidim da joj nije pomoglo, jer si ti odlucila da ces po svom pa kud puklo.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 17:21   #20
Quote:
clara pacta kaže: Pogledaj post
Nije da se bojim da nećemo više biti prijateljice ako to učinim. Vjerujem da je to rečeno onako kao prijetnja, u stilu ne mješaj se
A karakterno, tko je od nas čista petica?!
Znam da ja nisam, za druge ne znam.

A ne znam šta da ti kažem, da si ti bliska frendica sa tim bratom od tog tipa, onda bih razumjela da malo ubaciš "Joj, vas dvoje biste se super slagali", ovako ispada da ti je frendica nekompetentni debil i da ne može sama stupit u kontakt s tipom.
Ili da je tip nekompetentni debil.

Tako da....ako nisi super s oboje, ne vidim koja bi bila točno tvoja uloga. Bolje ipak ne.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.