Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 14:10   #1
Djela M.Gavrana

Nekoliko ptica i jedno nebo, posljednja je od 30-ak knjiga Mire Gavrana.

Poncije Pilat je bila prva knjiga koju sam pročitao od spomenutog autora.
Bio sam oduševljen kako je knjiga napisana.Fenomenalna vještina vladanja jezikom..Suverenost na zavidnoj razini.

Stoga, sam odlučio otvoriti temu o našem Miri Gavranu koji je vrlo plodan autor i koji je značajno poznat u svijetu gdje su mu prevedene knjige na 30-ak svjetskih jezika.
Zaslužio je temu ovdje.

Pitam Vas koji su bili Vaši susreti sa djelima g.Gavrana?
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:56   #2
Miro Gavran mi je jedan od najboljih - najdražih domaćih suvremenih autora. mislim da sam pročitala sva njegova prozna djela za odrasle (neke i par puta), nekoliko njegovih djela za mlade i neke drame (ne volim čitati već volim gledati djela namijenjena izvedbi na sceni)

uskoro ću pročitati i ovu novu knjigu pa javim dojmove.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 01:13   #3
Sada ste me zainteresirali. Čitala sam njegove knjige kao dijete i obožavala sam ih, pogotovo ''Svašta u mojoj glavi''. Ove za odrasle nisam probala čitati, ali ću sad baš posuditi jednu.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:16   #4
Pročitala sam "Nekoliko ptica i jedno nebo" i super je.
Veronikaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:24   #5
Zasad sam pročitala samo Zaboravljeni sin, oduševljena sam knjigom i definitivno nastavljam s čitanjem Gavranovih djela
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:49   #6
Ja sam čitao drame a i gledao nekoliko predstava. Čini mi se da sam negdje zadnjih dana i vidio reklamu za predstavu Gavran teatra.

Posebno me se dojmila jedna drama uz "Noru danas" iz zbirke od četiri drame, "Paralelni svjetovi" gdje na zanimljiv način istražuje fenomen disocijativne fuge. Nešto u stilu priče o podvojenoj ličnosti, čovjek "zaboravi" svoju prošlost i izmisli si sasvim novu pozadinu i prošlost, kao i posao i ostalo, da bi ispalo da je pobjegao od svoje žene i obitelji i tu je svoju stvarnu životnu priču potisnuo u podsvijest, a čiji se razlozi kriju u čak i dosta napeto prikazanoj dijaloškoj formi.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.