Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 08:46   #1
Trudnoća nakon spontanog ili induciranog pobačaja

evo moje curke s foruma, stalno sam tu i čitam vas u nadi da ću i ja konačno uskoro biti s vama kao prava a ne samo kao wannabe trudnica.Prije 2 i pol mj imala sam kiretažu zbog blighted ovuma tj.trudnoće bez ploda.Kad se to dogodilo bila sam u 8.tjednu trudnoće. Od tada sam imala 2 uredne mjesečnice, točne u dan, bez ikakvih bolova ili komplikacija. Moj gin rekao mi je da s idućom trudnoćom mogu krenuti nakon 3 mj od dana kiretaže,što bi bilo sad sredinom travnja. Zanimaju me vaša iskustva ili iskustva vaših prijateljica,poznanica koje su imale slično iskustvo kao i ja, zanima me da li da još malo pričekam ili da krenemo u akciju , jesu li iduće trudnoće nakon ovakvog slučaja uspješne?

Bez brige,svog liječnika sam dobro prorešetala, al bilo bi mi drago da čujem i vaša mišljenja.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:12   #2
moja kolegica je imala dva blighted ovuma, i jedan spontani.
nikad nije saznala zasto, isla na pretrage - sve ok.
dusu je isplakala.

evo sad bedina zdravu bebu od par mjeseci
cetvrta trudnoca super, ni najmanji problem, osim uobicajenih - kile, ledja, zgaravica...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:25   #3
Moja prija je imala 2 spontana (ako se dobro sićan 8-10 tjedana)i nakon svakog je trbala čekat 5-6 mj al to je zbog širenja maternice(beba je normalno rasla) pa mislim da tebi nije potrbno toliko. Ona je sad opet trudna i dogurala je do 6 mj i sve je ok. Nadam se da će ti sljedeći pokušaj bit uspješan!
__________________
Boze molim Te ozdravi malog Jana
moj bebac LORENA
jelena s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 10:30   #4
ja sam imala prošle godine prekid zbog slabe prokrvljenosti posteljice.. rekli su mi da nakon tri mjeseca mogu i smijem.. ja se nisam trudila i nisam planirala tako da sam ostala trudna godinu nakon toga, ali to su neki drugi razlozi.. sad sam u 10. tj. i već sa 6 tjedana čuo se KČS što nije bio slučaj u prošloj trudnoći.. ja nisam imala i nemam za sada nikakvih posljedica.. djevojka do mene što je ležala imala je taj put drugi prekid u 6 mjeseci.. poslali su je na pretrage da isključe nešto gore od pune slučajnosti, ali su naglasili da se može dogoditi jedan ili dva puta bez ikakvog posebnog razloga.. da je to jednostavno prirodni proces i da je bolje na početku nego komplikacije u kasnoijoj trudnoći..
svašta ja napisala ali poanta je da treba biti optimist i da je moguće da ne uspije od prve.. samo što to mnogo žena nikada ni ne otkrije..
drži se i samo bez opterećenja
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:44   #5
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Moj prvi spontani: isto!!!! Čak me nije uopće jako bolilo, ono, kao menga....
Hitna, vađenje BetaHCG svaki dan ujutro i navečer u Petrovoj, antibiotici, mirovanje i neke tablete za stezanje maternice (nisam bila na kiretaži, pa da se sama isčisti)....Bila na mirovanju doma 2 tjedna...

Savjet: ODI DOKTORU!!!

škiljo a ova trudnoća nakon spontanog, jel došla brzo i od prve ili??
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:47   #6
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
škiljo a ova trudnoća nakon spontanog, jel došla brzo i od prve ili??


i mene to zanima ja imala spntani 12.05 doktor preporucio cuvanje tj da neostajem trudna 3-6 mjeseca a godine idu uf
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:57   #7
Quote:
diana11 kaže: Pogledaj post
[/B]

i mene to zanima ja imala spntani 12.05 doktor preporucio cuvanje tj da neostajem trudna 3-6 mjeseca a godine idu uf

diana 3 mjeseca su ti dovoljna da pričekaš,tako su meni rekli kad sam prošla isto... imala sam pobačaj 22.1., nakon toga radila sve moguće briseve i papa test i evo sad radimo opet na bebici...

3 mj ćeš valjda uspjeti izdržat,bolje da pričekaš nego da si zezneš iduću trudnoću

sretno
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:11   #8
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
škiljo a ova trudnoća nakon spontanog, jel došla brzo i od prve ili??
Trudnoća nakon spontanog je došla nakon 3 mjeseca, sasvim normalno, kao da se prije ništa nije dogodilo...Reko mi gin. da je to bilo malo prerano (kao treba proći 6 mjeseci), no ako je organizam spreman dogoditi će se i trudnoća...Eto!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:50   #9
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Trudnoća nakon spontanog je došla nakon 3 mjeseca, sasvim normalno, kao da se prije ništa nije dogodilo...Reko mi gin. da je to bilo malo prerano (kao treba proći 6 mjeseci), no ako je organizam spreman dogoditi će se i trudnoća...Eto!!!
jako mi je drago cuti takve pozitivne primjere....skiljo, da li ti je bilo bed kad si poslije sp zatrudnila, ili da se bolje izrazim da li si se tokom prva 3 mjeseca jako brinula i bila na strahu, s obzirom da si prvi put prosla nazalost lose?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!

Zadnje uređivanje putnica : 21.05.2007. at 16:58.
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:56   #10
nakon prve kćeri zatrudnila sam kad je imala cca 3 god...još nisam nit znala,nit bila svjesna,a sve je otišlo k vragu...dok sam se tuširala...odmah sam išla ginu koji je rekao da sam se sama očistila,dao mi neku injekciju i još sam 2 dana mirovala...nije znao zakaj se desilo,jedino kaj je pitao dal je bilo kakvih šokova,problema...a baš tada ih je bilo...ja emotivac totalni i ishod je bio kakav je bio...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:57   #11
slijedeći put sam uspjela zatrudniti tek nakon 3 god...i sve 5...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:00   #12
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
jako mi je drago cuti takve pozitivne primjere....skiljo, da li ti je bilo bed kad si poslije sp zatrudnila, ili da se bolje izrazim da li si se tokom prva 3 mjeseca jako brinula i bila na strahu, s obzirom da si prvi put prosla nazalost lose?
Naime, nisam ni znala prva dva mjeseca da sam trudna, jer sam imala lagane mensturacije...tako da kada mi je m. izostala već sam bila 3 mjeseca trudna. Hoću ti reči u stvari ovo: ako je tijelo spremno i ako je plod u redu i zdrav, ništa ga neće izbaciti...no ako postoji i najmanja sumnja prirode da nešto ne štima, e onda nastaju problemi.
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:09   #13
ne bi mi bilo svejedno da sam nakon sto je prvi put bio spontani, drugi put skuzim da sam treci mjesec eto trudna i da sam eto krvarila dva mjeseca...a vrlo vjerojatno da ce mi se bas to i desit posto i ovako imam cesto neka vanredna krvarenja.... ....jesi bila jako zabrinuta ili si uspjela bit racionalna i olaksat si?Kad je to bilo?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:26   #14
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
jako mi je drago cuti takve pozitivne primjere....skiljo, da li ti je bilo bed kad si poslije sp zatrudnila, ili da se bolje izrazim da li si se tokom prva 3 mjeseca jako brinula i bila na strahu, s obzirom da si prvi put prosla nazalost lose?

eto, ja sam imala spontani 29.12.06(kiretaza)...na pregledu 15.1 je doktor rekao da je sve ok..i da nakon mjesec dana mozemo opet...nije se uhvatilo nakon jednog, al je nakon 3...i sad je sve cool
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...

Zadnje uređivanje putnica : 21.05.2007. at 16:59.
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:44   #15
jako mi je drago za tebe, realna koliko si trudna?I da, ponavljam tebi pitanje koje sam prije postavila i skilji (sorry, po prirodi sam jako znatizeljna )
: da li si zabrinuta, s obzirom da je prvi bio spontani, kako se nosis s tim? Hvala Bogu ovaj ti je put sve u redu i svi znamo da se gleda svaka trudnoca posebno, al opet....nije uvijek lako biti cool pogotovo kad hormani divljaju...
Od srca ti zelim zdravog, sretnog i veselog bebaca ili bebolinu (ovisno o tvojim zeljama)
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 16:00   #16
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
jako mi je drago za tebe, realna koliko si trudna?I da, ponavljam tebi pitanje koje sam prije postavila i skilji (sorry, po prirodi sam jako znatizeljna )
: da li si zabrinuta, s obzirom da je prvi bio spontani, kako se nosis s tim? Hvala Bogu ovaj ti je put sve u redu i svi znamo da se gleda svaka trudnoca posebno, al opet....nije uvijek lako biti cool pogotovo kad hormani divljaju...
Od srca ti zelim zdravog, sretnog i veselog bebaca ili bebolinu (ovisno o tvojim zeljama)

joj cukerino...nama je to bio drugi spontani a izmedju njih jedna vanmaternicna trudnoca...od svih prijasnjih problema ostao mi je samo desni jajnik i dvije trecine maternice...al ja sam isla sa stavom ako treba i 7x...
...dosta straha...puno pozitivnih misli...cak smo i bodrili...
kcer koja ce imati 11 godina, svaki je dan govorila u moj trbuh: "drzi se mala, drzi se... !"
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 16:07   #17
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
kcer koja ce imati 11 godina, svaki je dan govorila u moj trbuh: "drzi se mala, drzi se... !"
slatko! super dijete!
drago mi je da je sad sve ok...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 10:03   #18
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
slatko! super dijete!
drago mi je da je sad sve ok...
to volim procitat kad je sve ok vec sam sama sebi dojadila kukanjem i samozaljenjem i uf jedva cekam svoj novi plus

Zadnje uređivanje putnica : 05.06.2007. at 15:50.
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:54   #19
draga iva i sve cure koje pocinju opet radit na trudnoci nakon spontanog...

podijelila bih s vama jedno svoje razmisljanje...

evo meni je spontani bio prije 3 mj. i jos nismo poceli radit na bebacu (al hocemo, ubrzo!), al kad krenemo u akciju, ja sam odlucila da necu (ili bar u ovom trenutku tako vidim stvari) radit testove za trudnocu dok mi ne kasni bar 3 tjedna...tako necu bit dugo u grcu u ocekivanju tog datuma, a i cini mi se bolje zbog toga sto ako bude spontani, ja to necu znati i dodatno se brinuti, nego cu jednostavno misliti da sam dobila eto malo jaci menzis koji je nesto malo kasnio, a to mi ne bi bilo cudno posto imam cikluse neredovite...ono ne zelim znati jer mi je tako lakse

Evo, i sad mi je kasnilo 15-ak dana, sto mi se desilo mozda 2-3 puta u zivotu, al mi je to bio ipak tek drugi menzis nakon spontanog pa mislim da jednostavno to jos nije doslo na svoje, a i nisam imala bolove pa sigurno nije bilo to to...znam da je tesko ne napraviti test, al ako trudnoca ode u jako ranom stadiju, bolje po meni ni ne znati da je tu nesto bilo...sta vi mislite o tome?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 14:05   #20
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
sta vi mislite o tome?
Nakon što je prošlo sedam mjeseci od kiretaže moj mm i ja ponovno pokušavamo doći do naše bebice. Što se tiče testova, poznavajući sebe mislim da ne bih izdržala da ga ne napravim (bez obzira na posljedice). Moje m. su nakon kiretaže redovite, ali nisu više uvijek 30.-ti dan kao prije (sada su od 26-29 dana). Ako mi bude kasnila ovaj mjesec pričekat ću koja 2-3 dana i sigurno napraviti test. Ionako sam i zadnji put prije nego što sam napravila test ( a radila sam ga kada mi je m. kasnila 1 dan) znala da sam trudna (imla sam apsolutno sve simptome), tako da mi odgoda testa i negiranje nečega neće pomoći. Ali, svatko od nas je drugačiji i drugačije proživljava svoje osobne tragedije, tako da Cukerino77 ako je tebi tako lakše ili misliš da bi ti bilo tako lakše svakako napravi ono što tebi odgovara. Želim ti, kao i svim curama ovdje, i naravno samoj sebi, da što prije ostanemo trudne i da nam nova trudnoća prođe školski. Da nam navjveći problem u novoj trudnoći bude trudnički dnevni meni.

Zadnje uređivanje putnica : 05.06.2007. at 15:51.
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.