Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 14:07   #81
[QUOTE=siniša;12441356]
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post

nismo se razumili, a koji je to kolega iz 7. možda ga poznam po nadimku, jesi bio prićo sa kime iz 7.
MIslim da imam jos neke slike sa njima , on mi je i dao vas "logotip".Pogledaću jednom po tavanu.Ja sam inace bio u 3.gb HVO .
Moj prijatelj (bio sam mu dozapovjednik voda) je izvukao jednog vaseg ranjenika iz ničije zemlje i dobio pištolj za to.
Inace je bio zajeban do bola , 93. je on sam odbio napad sa 84-om , k'o Sava Kovačević bio
Tad je bio i on dobro ranjen u ruku.A sad ga srce sjebalo , imao par infarkta...

Zadnje uređivanje Markanm : 01.02.2008. at 15:10.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 15:37   #82
nas je na maloj manjači mijenjala jedna brigada hvo, e sad oni sa mačem u ruci na amblemu. neznam jel to tvoja ili druga brigada hvo.kada je to on izvadi našeg možda bi mogao povezat sa onim mojim kolegom što je ostao , njega je hvo izvuko.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 16:45   #83
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Ti il nisi bio gore ili neces reci. I ja sam bio tih dana na Kupresu , u HVO naravno i znam da ste imali dosta mrtvih na Kupreskim vratima jer su mi to pricali VASI koji su se spustali svaki dan dole da kupe krave koje su lutale. A isto mi je potvrdio jedan forumas koji je isto bio gore ..posmatrac....znas ga s Politike..bio je i moderator. Ako njega dobijem...nema ga nesto u zadnje vrijeme pa da vas bas suocimo. naravno to ne spori cinjenicu da ste gore razbucali Srbe i tu nema zbora.
e pazi sada,na kupeskim vratima je bilo jedinica od nekoliko brigada,za moju znam da nije,osim toga na kazem da nije bilo kako si rekao ali stvarno ne znam mozda je to bilo poslije ankon sto je moja ceta izmjestena ali i prije???,..jer su se tu stalno vrsile neke smjene ceta,bataljona,a i sama kupreska vrata su relativno siri pojam ..moguce da je istina,srecom pa nije kada sam ja bio,..a naravno na je bilo mrtvih i ranjenih,ipak je to rat bio
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 16:59   #84
a i naslov "oslobadjanje" je hm ,hm , sve je to bilo izmixano stanovnistvo , svi mozemo tvrditi da smo oslobadjali jedni od drugih.Cudna vremena...
Moj najbolji prijatelj iz djetinjstva , musliman ,poginuo u deblokadi Sarajeva 95. mislim da je bio u Lastama, a 93. i 94. par puta smo se kefali medjusobno.I budi sad pametan.

Jednom sam prepoznao školskog na XM-15 snajperu , i onda sam ga uvece dreknuo po imenu, i javi se i on meni , pa smo se derali par minuta sta ima , kako obitelji- familije, pa nam njegovi jeb... mater , onda smo nas dvojica njima isto tako
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:00   #85
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
nas je na maloj manjači mijenjala jedna brigada hvo, e sad oni sa mačem u ruci na amblemu. neznam jel to tvoja ili druga brigada hvo.kada je to on izvadi našeg možda bi mogao povezat sa onim mojim kolegom što je ostao , njega je hvo izvuko.
To je 2. , kod nas su jastrebovi na rukavu i beretki.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:20   #86
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
To je 2. , kod nas su jastrebovi na rukavu i beretki.
jeste bili negdje blizu 7 . u tom vremenu, jel ti bilo koje ime ili nadimak poznat , u 1 pb najviše 200 ljudi nikad više, možda koji zapovijednik, bilo šta.možda sa livanjskog polja, sječam se mjestaajković, crni lug , ninkovići, kazanci to je sve na putu livno grahovo.
sa preke strane mislim planina golija tu je bio dio 5. gbr iz vinkovaca.
zamisli ja sam iz slavonije i tamo sretnem prvog komšiju , nisam mogo vjerovat.

bio sam u šipovu i drvaru ali samo u rezervi, mislim da je 2. bojna 7.gbr bila napadala neko mijesto oštrej, moja bojna u rezervi,

nisam ja sve napisao u onim postovima ali sve je istina, bilo je tamo i smijeha , samo nisam se imo di oprat , pa lanč paketi stalno jedno te isto.

a kad nije bilo rakije sami smo pekli, svega je bilo...
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:19   #87
Znam dosta ljudi iz DČŠ.Po terenu smo se slabo upoznavali , povremeni susreti pri pokretima i sl.Uglavnom je šibao svako svojim pravcem , jedino kad se zagužva pa se pomiješa
U gradove nam nikad nisu dali da ulazimo ,to su bili ti sa mačem na rukavu , mi smo tzv. šumska brigada.A kad je gusto , e onda guraj partizane
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 14:49   #88
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
jeste bili negdje blizu 7 . u tom vremenu, jel ti bilo koje ime ili nadimak poznat , u 1 pb najviše 200 ljudi nikad više, možda koji zapovijednik, bilo šta.možda sa livanjskog polja, sječam se mjestaajković, crni lug , ninkovići, kazanci to je sve na putu livno grahovo.
sa preke strane mislim planina golija tu je bio dio 5. gbr iz vinkovaca.
zamisli ja sam iz slavonije i tamo sretnem prvog komšiju , nisam mogo vjerovat.

bio sam u šipovu i drvaru ali samo u rezervi, mislim da je 2. bojna 7.gbr bila napadala neko mijesto oštrej, moja bojna u rezervi,

nisam ja sve napisao u onim postovima ali sve je istina, bilo je tamo i smijeha , samo nisam se imo di oprat , pa lanč paketi stalno jedno te isto.

a kad nije bilo rakije sami smo pekli, svega je bilo...
Ej Siniša eto i ja sam bio u "Zimi 94"5GBR.Vi ste nam došli u smjenu
kreator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:00   #89
Quote:
e sad oni sa mačem u ruci na amblemu
Druga gardijska HVO-a
Brana se zove Bočac.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:03   #90
da dignemo ovo iz pepela..mozda zeli neko da doda..hvala unapred..
atl2axj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:10   #91
Quote:
atl2axj kaže: Pogledaj post
da dignemo ovo iz pepela..mozda zeli neko da doda..hvala unapred..
A mogo si onda nešto i reći...
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 01:02   #92
Quote:
musmulja kaže: Pogledaj post
SNOWBALL

Cek ba sad mi nista jasno nije...Citiram "pred samim praznim kupresom i imali smo naredbu da ne smijemo uci u kupres,.mada smo zaista mogli da se samo usetamo,.vec smo cekali hvo.--"...Tacno je to da je HVO "usao" u Kupres ,ali mi nije jasno odakle ti to da ARBIH nije usla u Kupres.Dan nakon ulaska u Kupres ARBIH licno sam u rukama drzao papir u kojem je (dobro se sjecam pisalo).
"305.brigada i 307.brigada 7.korpusa pod komandom (ne sjecam mu se cina) Faruka Aganovic ,negdje oko 09:00 casova potmognuta munjevitom artiljeriskom vatrom od strane HVO su usle u Kupres.Negdje oko 11:00 casova 305. i 307 brigada ,grad prepustaju brigadama HVO iz Livna i Suice"
kakav Kupres ziv bio. PA VI NISTE NORMALNI ... VAS NAJJVECI DOMET JE BIO DO KUPRESKIH VRATA. MENI SU SVI UJACI BILI NA KUPRESU CAK SU MI PRICALI I O OBRACUNU HV-a i ARMIJE. Armijci lesinari cekali da hrvatska artiljerija i tenkovi razjebu Kupres pa da udju, Medjutim sprjecio ih je HV u manjem obracunu. I istina je da ste dobili zabranu ulaska u Kupres ali tek nakon toga obracuna. I NE LAZITE VISE!
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 23:44   #93
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
kakav Kupres ziv bio. PA VI NISTE NORMALNI ... VAS NAJJVECI DOMET JE BIO DO KUPRESKIH VRATA. MENI SU SVI UJACI BILI NA KUPRESU CAK SU MI PRICALI I O OBRACUNU HV-a i ARMIJE. Armijci lesinari cekali da hrvatska artiljerija i tenkovi razjebu Kupres pa da udju, Medjutim sprjecio ih je HV u manjem obracunu. I istina je da ste dobili zabranu ulaska u Kupres ali tek nakon toga obracuna. I NE LAZITE VISE!
nemas ti pojma momak,a osim toga je tema jajce i mrkonjic grad,ne muti temu vec daj da ljudi koji su ucestvovali u tim akcijama kazu kako je bilo,mene licno to zanima,a ne tvoja nadrkavanja kako je armija bih bila lesinarska vojska,..dakle jajce i mrkonjic!
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:27   #94
Jel može datumi kada je oslobođeno Jajce, kada Mrkonjić Grad, kada ostalo?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 10:13   #95
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
kakav Kupres ziv bio. PA VI NISTE NORMALNI ... VAS NAJJVECI DOMET JE BIO DO KUPRESKIH VRATA. MENI SU SVI UJACI BILI NA KUPRESU CAK SU MI PRICALI I O OBRACUNU HV-a i ARMIJE. Armijci lesinari cekali da hrvatska artiljerija i tenkovi razjebu Kupres pa da udju, Medjutim sprjecio ih je HV u manjem obracunu. I istina je da ste dobili zabranu ulaska u Kupres ali tek nakon toga obracuna. I NE LAZITE VISE!
Dijete , od sve duse ti zelim da se manis propagande koju gledas na TV-u i internetu.Mi smo se samo stacionirali na Kupreskim vratima.Ujaci ili ti lazu ili su profulali bojno polje.Ja dok sam drzao pusku u rukama , ti si jos u pelenama bio , zato bolje ne javljas se sa hrpom gluposti ili neka ti ujaci istinu kazu , jer Vi Hrvati ste jako poznati po tome sto sve uspjehe prepisujete samo sebi.
Pozdrav!!!
musmulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 10:19   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel može datumi kada je oslobođeno Jajce, kada Mrkonjić Grad, kada ostalo?

Za Jajce nazalost ne znam.Moguce da je krajem augusta ili pocetkom septembra.Dok recimo sjecam se vijesti sa ratista , kada je 5. korpus i HV "gazio" po Zapadnoj Krajini.Dosla nam je informacija da je 5.korpus usao u Sanski Most , te da istovremeno jedinice HV i HVO ulaze u Mrkonjic Grad.Znaci predostavljam da je oslobodjenje Mrkonjic grada 10.10.1995.
Naveo si ostalo!!!Recimo kada nam je dosla informacija iz 7. korpusa 13.9.1995 , da je 7.korpus usao u Donji Vakuf gen.Alagaic je naveo da su jedinice HV dan prije usle u Sipovo.Znaci Sipovo je najvjerovatnije oslobodjeno 12.9.1995
musmulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 17:38   #97
Negdje u ovo doba 1995. oslobođe je Mrkonjić Grad, u Večernjem piše u protunapadu HV-a, jel ima što o tom napadu VRS?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:06   #98
Thumbs up

Quote:
musmulja kaže: Pogledaj post
, zato bolje ne javljas se sa hrpom gluposti ili neka ti ujaci istinu kazu , jer Vi Hrvati ste jako poznati po tome sto sve uspjehe prepisujete samo sebi.
Pozdrav!!!
Malo precjenjuješ sebe i potcjenjuješ nas Hrvate i HV.
Livanjsko polje, pravac Grahovo. Lijevo Dinara na kojoj su se izmjenjivale uzastopno 7 i 4 GBR, desno 1 gbr Bruno bušić.
Bez akcija na Dinari neb bilo niti dolaska do Mrkonjića. Akcije na Dinari stvorile su uvjete za Oluju.
Nemoj tako o nama Hrvatima jer ima nas koji smo proveli i skoro cijele 3 godine po BiH kako bi i vama i nama bilo bolje.
__________________
Skorpia
Skorpia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 20:39   #99
Vrijedi spomenut da je pred Mrkonjicem poginuo Pauk, a ovih dana mu je bila i obljetnica!!!
O pricama kako je poginuo nebi jer svega sam nacuo pa ne znam kome vjerovat, ali u svakom slucaju- SLAVA MU!!

Vise o tome na stranicama HV-a.
AMARU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 20:50   #100
Quote:
Skorpia kaže: Pogledaj post
Malo precjenjuješ sebe i potcjenjuješ nas Hrvate i HV.
Livanjsko polje, pravac Grahovo. Lijevo Dinara na kojoj su se izmjenjivale uzastopno 7 i 4 GBR, desno 1 gbr Bruno bušić.
Bez akcija na Dinari neb bilo niti dolaska do Mrkonjića. Akcije na Dinari stvorile su uvjete za Oluju.
Nemoj tako o nama Hrvatima jer ima nas koji smo proveli i skoro cijele 3 godine po BiH kako bi i vama i nama bilo bolje.
pozdrav svima.....5 gbr...položaj dolac....kasnije grahovo...podrška našoj pješadiji....zima 94...ljeto 95...haubica 152 mm...i po potrebi vbr...

pozdrav momcima iz 4 gbr koji su nam dali bure plave rakije...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.