Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2009., 14:00   #401
Ma skužila sam -dio prethodnog što ti je važno a ja i ti prijašnjih dana se raspisali..
Pa nekad moram ostaviti cijeli post kad ima pitanja po točkama,i kako drugačije?
Ja isto sve živo stavljam u zavisne troškove.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:14   #402
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post

Ma nisam ni sumnjao!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:43   #403
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post

Molim te odgovor: dali ti ovako formulirano pitanje ministarstvu zvuči suvislo?

dali je prodaja kupcu koji ima MB (obrt, poduzeće, koje treba taj račun za odbitak pretporeza) na R1 sa upisanim podacima o kupcu i MB, veleprodaja??
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:14   #404
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Molim te odgovor: dali ti ovako formulirano pitanje ministarstvu zvuči suvislo?

dali je prodaja kupcu koji ima MB (obrt, poduzeće, koje treba taj račun za odbitak pretporeza) na R1 sa upisanim podacima o kupcu i MB, veleprodaja??
ja bih mozda ovako formulirao: Da li se prodaja u trgovini na malo kupcu poduzetniku koji je robu platio gotovinom, a za kupljenu robu zatrazio je R1, tretira kao veleprodaja?
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:14   #405
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma kako sam rekao ide pismo poreznoj, pa će oni valjda objasniti. Pitanje, da ostane zapisano: dali je prodaja iz maloprodajne prodavaonice na R1 firmi ili obrtniku, dakle sa svim podacima za odbitak PDV-a, VP, ili je i to MP, pa se dakle ništa ne razdvaja i sve se knjiži na isti konto!?? Da ne bude " nisam tako mislio"!!
.

Bravo Vlado
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 15:17   #406
Quote:
vlado3 kaže: Pogledaj post
ja bih mozda ovako formulirao: Da li se prodaja u trgovini na malo kupcu poduzetniku koji je robu platio gotovinom, a za kupljenu robu zatrazio je R1, tretira kao veleprodaja?
Vlado, zar nisam rekao: DALI JE U SUSTAVU PDV-a?? Dakle, promašio si, jer se sve svodi na državu-i prijeboj PDV-a! Ostajem pri svojoj formulaciji!

Naravno i ona primjedba o građanima koji imaju MB, ili OIB ne stoji, jer je prodaja građanima ISKLJUČIVO MP, pošto se radi o prodaji krajnjem korisniku, koji tako nije u sustavu PDV-a. Nadam se da se slažeš, valjda neće i tu biti "prepametnih" komentara...

Ne shvaćam i tko uopće govori o načinu plaćanja, ja jesam rekao da se inkas (gotovina) ne smije miješati sa gotovinom od MP, ali gotovina ništa ne znači, jer se R1 plaća i karticom! Gotovina nema veze!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 13.05.2009. at 15:25.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 15:21   #407
miša mu,
kako je moja draga jako vrijedna, neće ona meni čistiti moj poslvni prostor ....
pa lijepo odem ja u trgovinu koja se bavi samo maloprodajom ! kupim sredstva za čišćenje. tražim R-1 kako bi teretio troškovima svoje poduzeće, vratio PDV ......

što je tu još nejasno ???



ja čistim, perem, kuham
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 15:32   #408
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Uf... ti si tek kupio deterdžent, daj operi što imaš i onda odgovori na ono što sam pitao min.fin:

dali je prodaja kupcu koji ima MB (obrt, poduzeće, koje treba taj račun za odbitak pretporeza) iz maloprodajne prodavaonice na R1 sa upisanim podacima o kupcu i MB, veleprodaja??

Ovo je valjda temeljno pitanje, nakon što ga riješimo možemo dalje!

Pitanje i meni zvuči zbrdozdolasto, ali valjda je jasno?
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 13.05.2009. at 15:37.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 15:37   #409
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
A ako si odlučio upasti, onda reci ima li i dalje VP i MP, ili se to više ne razlikuje, pa ako je tako onda smo ipak u 21 stoljeću, treba se prilagoditi...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 18:41   #410
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
dali je prodaja kupcu koji ima MB (obrt, poduzeće, koje treba taj račun za odbitak pretporeza) na R1 sa upisanim podacima o kupcu i MB, veleprodaja??
Misliš li na R-1 račun koji kupac traži u maoprodaji?
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 18:46   #411
Ajme dečki previdjela sam pročitati vaše rasprave,sory ne bi se uplitala,ak treba zovite upomoć
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 19:12   #412
knjiži se kroz veleprodaju, bez obzira na izmjene Z0T.po pravilu ide storno zaduženje maloprodaje, zaduženje veleprodaje, plaćanje ne ulazi u promet maloprodajne trgovine.
večina kasa to ne knjiži, ali i većina vlasnika manjih tvrtki ni ne razumije da su u prekršaju, pa se to uglavnom knjiži sve kao r1 iz maloprodaje()
što bi bilo ili će biti u nadzoru s tim
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 20:35   #413
Quote:
mala30 kaže: Pogledaj post
knjiži se kroz veleprodaju, bez obzira na izmjene Z0T.po pravilu ide storno zaduženje maloprodaje, zaduženje veleprodaje, plaćanje ne ulazi u promet maloprodajne trgovine.
večina kasa to ne knjiži, ali i većina vlasnika manjih tvrtki ni ne razumije da su u prekršaju, pa se to uglavnom knjiži sve kao r1 iz maloprodaje()
što bi bilo ili će biti u nadzoru s tim
uvodimo novu varijablu...više nisu dovoljni zakoni, pravilnici, stručni časopisi, sad se uvodi PRAVILO.....jel misliš na pravilo desne ruke??

gdje si pročitala to pravilo?
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:14   #414
Ne opet....šta bi bilo,kad bi bilo...opet se sprema rasprava bez kraja
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:46   #415
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Uf... ti si tek kupio deterdžent, daj operi što imaš i onda odgovori na ono što sam pitao min.fin:

dali je prodaja kupcu koji ima MB (obrt, poduzeće, koje treba taj račun za odbitak pretporeza) iz maloprodajne prodavaonice na R1 sa upisanim podacima o kupcu i MB, veleprodaja??

Ovo je valjda temeljno pitanje, nakon što ga riješimo možemo dalje!

Pitanje i meni zvuči zbrdozdolasto, ali valjda je jasno?
ne , poštovani, ja sam tebe pitao da ti meni odgovoriš !

da li ja smijem to prikazati kao trošak u poduzeću? da li je maloprodajna trgovina prekršila zakon ako su mi izdali i R-1 račun ?

retorika, naravno .....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:09   #416
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
uvodimo novu varijablu...više nisu dovoljni zakoni, pravilnici, stručni časopisi, sad se uvodi PRAVILO.....jel misliš na pravilo desne ruke??

gdje si pročitala to pravilo?
mrzim kak se to shvaća na osobnoj razini
kao friški računovođa s certifikatom ali bez iskustva praktičnog, pitala sam u rrif-u. , a zatim i svog poreznog referenta u N.Z.
i ispravno je , knjiži se kroz veleprodaju
A iz Računovodstva poduzetnika izdanje 2009
"...samo u slučaju da je trgovac registriran i za trgovinu na veliko i da prodajno mjesto ima MTU, agrađanin je obveznik PDV-a i da dobro kupuje za poduzetničke potrebe, može se ispostaviti R-1. međutim tada nije više riječ o prodaji na malo...."

Zadnje uređivanje mala30 : 13.05.2009. at 23:30. Reason: dodatak
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 07:34   #417
Quote:
mala30 kaže: Pogledaj post
mrzim kak se to shvaća na osobnoj razini
gdje si vidjela osobnu razinu??

Je li prodaja iz prodavaonice profesionalnim kupcima (termin iz zakona o trgovini), a kojima je izdan R-2 isto tako veleprodaja? Što profesionalnim kupcima u sustavu pdv-a znači oznaka R-1 odnosno R-2?

Zadnje uređivanje lasangel : 14.05.2009. at 07:35. Reason: .
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 07:39   #418
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
miša mu,
kako je moja draga jako vrijedna, neće ona meni čistiti moj poslvni prostor ....
pa lijepo odem ja u trgovinu koja se bavi samo maloprodajom ! kupim sredstva za čišćenje. tražim R-1 kako bi teretio troškovima svoje poduzeće, vratio PDV ......
što je tu još nejasno ???

ja čistim, perem, kuham
jednostavan i odličan komentar koji sve govori, pozdrav
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 10:32   #419
Vi još o tome ???

Pa ne valjda još...
__________________
You can spand the whole life worrying, grumbling, brooding over thinga and being miserable, or the same energy could be used to uplift you to unimaginable heights.
Jedina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 11:53   #420
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Misliš li na R-1 račun koji kupac traži u maoprodaji?
Da, nedostaje par riječi, pa evo onda ovako:

dali je prodaja kupcu koji ima MB (obrt, poduzeće, koje treba taj račun za odbitak pretporeza) iz maloprodajne prodavaonice na R1 sa upisanim podacima o kupcu i MB, veleprodaja??

Dante, ne razumijem to "pitam ja tebe", jer pitaš me bezveze. Nisi valjda i ti tip koji će sada pitati "gdje je to objavljeno"?? U Kukulele vjesniku, ili u Ajmenamakakvihima... Ma boli me briga! Bitan je odgovor na gornje pitanje i NIŠTA drugo. Ako je prodaja na R1 sa upisom podataka za odbitak PDV iz maloprodajne prodavaonice VP, ako zbog toga treba tu robu iz prodavaonice stornirati i prodati kroz VP - onda sam svoje dokazao, bez obzira na palamuđenje i razbacivanje zakonima...

A priznajem da ne mogu odoliti i zahvaliti nekome tko ima mozak, a ne zakone u glavi, mala30 razumjela si iz prve bez filozofiranja! Nažalost, jako malo POS kasa ovo razumije i radi na taj način!

mala30: knjiži se kroz veleprodaju, bez obzira na izmjene Z0T.po pravilu ide storno zaduženje maloprodaje, zaduženje veleprodaje, plaćanje ne ulazi u promet maloprodajne trgovine.
večina kasa to ne knjiži, ali i većina vlasnika manjih tvrtki ni ne razumije da su u prekršaju, pa se to uglavnom knjiži sve kao r1 iz maloprodaje()
što bi bilo ili će biti u nadzoru s tim
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.