Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2008., 00:19   #1
Imala sam najdeblju trudničku knjižicu

Ne znam kako vaši ginekolozi, ali moj je bio toliko temeljit u obadvije trudnoće da sam ponekad znala poludit. Sad, kao "iskusna bivša trudnica" sam primjetila da dosta testova i nalaza nisu redovni inače kod trudnica. Mislim da sam ih sve moguće obavila (osim za neke stvarno komplicirane slučajeve).
Ako ima koja da joj nešto nije jasno neka pita, ja ću se potruditi odgovoriti, a ako ne budem znala ja sigurna sam da će se već netko naći da vam odgovori. Mislim da je ovo korisna tema za sve trudnice koje žele znati što i zašto rade po bolnici i zašto im se toliko vadi krvi.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 00:22   #2
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Ne znam kako vaši ginekolozi, ali moj je bio toliko temeljit u obadvije trudnoće da sam ponekad znala poludit. Sad, kao "iskusna bivša trudnica" sam primjetila da dosta testova i nalaza nisu redovni inače kod trudnica. Mislim da sam ih sve moguće obavila (osim za neke stvarno komplicirane slučajeve).
Ako ima koja da joj nešto nije jasno neka pita, ja ću se potruditi odgovoriti, a ako ne budem znala ja sigurna sam da će se već netko naći da vam odgovori. Mislim da je ovo korisna tema za sve trudnice koje žele znati što i zašto rade po bolnici i zašto im se toliko vadi krvi.
Možeš nam reći koji je to ginekolog?
Mislim da je bolje imati nekog temeljitog nego onog koji će raditi samo nužno, a i to preko volje
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 00:32   #3
mene je to mučilo sa 12 tjedana pa sam postavila temu o trudničkoj knjižici tu.

https://www.forum.hr/showthread.php?t...8ka+knji%9Eica

sad mi je svejedno jer sam shvatila da je beskorisna jer ionako nosim sasobom nalaze
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 00:38   #4
I ja imam cijeli fascikl povjesti bolesti i nalaza, prvo sam si mislila pa cemu toliki nalazi i sve ali mi je sada drago
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 00:39   #5
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolje imati nekog temeljitog nego onog koji će raditi samo nužno, a i to preko volje
najbolje je imat onog koji radi ono što treba, s razlogom
s nekim pretemeljiim bih ja popizdila
em nisam imala vremena em mi je inače muka od birokracije, procedura, uputnica, načekavanja, hodočašćenja po nalaze koji se mogu dobiti isključivo usred radnog vremena, vađenja krvi i piškenja u čašice...tak da bi ja popizdila da imam doktora koji me sam tak šalje na milijun pretraga

meni je, iskreno, mrak pao na oči svaki put kad sam morala ići nešto od toga zbavljati
najsretnija sam bila kad bi mi samo rekla - kontrola za 4 tjedna!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:38   #6
Moj cijenjeni doktor zove se Petar Lozo i ima ordinaciju u Zadru. Vodio mi je obje trudnoće i jako sam zadovoljna. Super je što ga mogu pitati ama baš sve i uvijek je dobro raspoložen. Inače poslje svakog pregleda sa svakom pacijenticom ima razgovor od nekih 10-ak minuta. Između ostalih pretraga slao me na test Toxoplasmose, koja se pože pojaviti ako imate mačke u blizini (bakterija koja se zadržava u mačjem izmetu) i može utjecati na nervni sustav ploda. Na tom su mi testu otkrili da sam pozitivna na Citomegalo Virus koji se javlja kao mala prehladica a isto može (što u mom slučaju nije) oštetiti sluh ploda. Ja sam imala sreće jer je organizam imao antitijela na taj virus. Ne želim dizati paniku- ovaj virus djeluje samo ako ste slabog imuniteta i ne mora napraviti ama baš nikakvu štetu. Samo je bitno napomenuti pri svakom pregledu u bolnici prije poroda i pogotovo kod rutinske kontrole sluha novorođenčadi u bolnici da ste bili poz. na taj virus i oni će obratiti malo više pažnje na njima bitne stvari.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 13:55   #7
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Moj cijenjeni doktor zove se Petar Lozo i ima ordinaciju u Zadru. Vodio mi je obje trudnoće i jako sam zadovoljna. Super je što ga mogu pitati ama baš sve i uvijek je dobro raspoložen. Inače poslje svakog pregleda sa svakom pacijenticom ima razgovor od nekih 10-ak minuta. Između ostalih pretraga slao me na test Toxoplasmose, koja se pože pojaviti ako imate mačke u blizini (bakterija koja se zadržava u mačjem izmetu) i može utjecati na nervni sustav ploda. Na tom su mi testu otkrili da sam pozitivna na Citomegalo Virus koji se javlja kao mala prehladica a isto može (što u mom slučaju nije) oštetiti sluh ploda. Ja sam imala sreće jer je organizam imao antitijela na taj virus. Ne želim dizati paniku- ovaj virus djeluje samo ako ste slabog imuniteta i ne mora napraviti ama baš nikakvu štetu. Samo je bitno napomenuti pri svakom pregledu u bolnici prije poroda i pogotovo kod rutinske kontrole sluha novorođenčadi u bolnici da ste bili poz. na taj virus i oni će obratiti malo više pažnje na njima bitne stvari.
To se inače zove TORCH test koliko ja znam! pričalo se o tome već, ima baš tema torch test ako se ne varam!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:42   #8
i meni je lozo ginekolog..i svaka mu cast,stvarno za sve pohvale,pazljiv i temeljit uvik!!
 
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:45   #9
Šta se tiče knjižice i nije baš beskorisna jer je meni trebala recimo nekidan kad sam išla vadit krv za krvnu grupu i to...i baš je pisalo da bez TK ne primaju...onda je ostala kod njih pa su mi je vratili kad sam došla po nalaz koji su zaklamali unutra...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 15:51   #10
Općenito sigurna sam da imam najdeblju knjigu s nalazima i pretragama u trudnoći. Osim amniocineteze nema toga što nisam radila.
Nažalost, radi listerije koja mi je bila dijagnosticirana u 9. tjednu trudnoće morala sam. Sada mislim da će se dr. koji mi bude na porodu onesvijestiti kada bude vidio knjigu (doslovno je uvezena kao knjiga jer bi inače bio kupus). Ono što su mi naglasili i što je najvažnije da mi nalazi od listerije budu na samom početku jer će mi bebica morati na promatranje nakon poroda, a ostalo sam nekako sortirala po vrstama pretraga jer sam neke ponavljala više puta.
Ak nekog zanima neka pretraga, slobodno neka se obrati. Informacija mislim da imam više nego dovoljno.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:17   #11
Što je to uopće "trudnička knjižica" i zašto ja to, pobogu, u 26. tjednu još uvijek nemam??? Sve svoje nalaze i ostalu dokumentaciju furam u fascikliću, a ginekologica mi niš nije ni rekla ni dala... jel se to mora imat ili može i ovak, u listićima na hrpi? Gdje se to uopće dobije? Jel se može u Narodnim Novinama kupit isto ko radnu knjižicu ili je doktor to dužan dati svakoj trudnici???
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in...
Milushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:23   #12
Quote:
Milushka kaže: Pogledaj post
Što je to uopće "trudnička knjižica" i zašto ja to, pobogu, u 26. tjednu još uvijek nemam??? Sve svoje nalaze i ostalu dokumentaciju furam u fascikliću, a ginekologica mi niš nije ni rekla ni dala... jel se to mora imat ili može i ovak, u listićima na hrpi? Gdje se to uopće dobije? Jel se može u Narodnim Novinama kupit isto ko radnu knjižicu ili je doktor to dužan dati svakoj trudnici???
isuse kriste kako nemaš...ja sam je dobila odmah...
eh sad kad sam naletila na ovu temu...s opbzirom da sam imala spontani zanima me kod iduće trudnoće ide nova knjžica ili?
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 23:27   #13
Quote:
Milushka kaže: Pogledaj post
Što je to uopće "trudnička knjižica" i zašto ja to, pobogu, u 26. tjednu još uvijek nemam??? Sve svoje nalaze i ostalu dokumentaciju furam u fascikliću, a ginekologica mi niš nije ni rekla ni dala... jel se to mora imat ili može i ovak, u listićima na hrpi? Gdje se to uopće dobije? Jel se može u Narodnim Novinama kupit isto ko radnu knjižicu ili je doktor to dužan dati svakoj trudnici???
Mala knjižica u koju se zapisuje praćenje zdravstvenog stanja - počinje sa općim podacima, podacima o krvnoj grupi, eventualnim testovima u pogledu Rh imunizacije, obiteljskom anamnezom, osobnom anamnezom majke, eventualni razlozi za ugroženost trudnoće, reproduktivne anamneze majke, sistematski pregled trudnice, praćenje trudnoće i sl.

Meni je sve to uglavnom prazno - osim osobnih podataka, zaklaman mi je Rh faktor i redovno se upisuju nalazi sa svakog pregleda sa praćenjem težine, tlaka i sl.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:13   #14
Trudnička knjižica se ne mora imati, a i nećeš je imati ako trudnoću vodiš u bolnici. Općenito, ako su neke komplikacije u trudnoći, obično se piše kao obična povijest bolesti na papire. To ovisi od doktora do doktora. Meni su u Vinogradskoj odmah rekli da neću i ne moram imati trudničku knjižicu.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 17:10   #15
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Općenito sigurna sam da imam najdeblju knjigu s nalazima i pretragama u trudnoći. Osim amniocineteze nema toga što nisam radila.
Nažalost, radi listerije koja mi je bila dijagnosticirana u 9. tjednu trudnoće morala sam. Sada mislim da će se dr. koji mi bude na porodu onesvijestiti kada bude vidio knjigu (doslovno je uvezena kao knjiga jer bi inače bio kupus). Ono što su mi naglasili i što je najvažnije da mi nalazi od listerije budu na samom početku jer će mi bebica morati na promatranje nakon poroda, a ostalo sam nekako sortirala po vrstama pretraga jer sam neke ponavljala više puta.
Ak nekog zanima neka pretraga, slobodno neka se obrati. Informacija mislim da imam više nego dovoljno.
Baš me nešto zanima, jesi imala neke simptome ili naznake da imaš listeriju pa te ginekolog poslao da napraviš pretragu ili?
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:27   #16
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Šta se tiče knjižice i nije baš beskorisna jer je meni trebala recimo nekidan kad sam išla vadit krv za krvnu grupu i to...i baš je pisalo da bez TK ne primaju...onda je ostala kod njih pa su mi je vratili kad sam došla po nalaz koji su zaklamali unutra...
Lake,
gdje to na vratima piše da ne primaju bez T knjižice? Ja se idući tj. spremam u Petrovu, a isto nemam knjižicu, pa da me ne bi vratili, mamicu im

I kolko se u Petrovoj čeka na nalaz (krvna grupa i RH), ak netko zna? Isti dan, drugi dan?

PS. SRETAN VAM DAN ŽENA!!
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:28   #17
Krvnu grupu i te nalaze sam cekala 5-6 dana
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:18   #18
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Lake,
gdje to na vratima piše da ne primaju bez T knjižice? Ja se idući tj. spremam u Petrovu, a isto nemam knjižicu, pa da me ne bi vratili, mamicu im

I kolko se u Petrovoj čeka na nalaz (krvna grupa i RH), ak netko zna? Isti dan, drugi dan?

PS. SRETAN VAM DAN ŽENA!!
Nemam pojma, očito ne u ZG jer sam ja u Petrovoj vadila krv već 2 puta i nije me nitko nikad tražio TK (niti igdje piše da treba). Ne sjećam se koliko se čeka krvna grupa, a ja sam sada radila test senzibilizacije jer sam Rh neg. i to mi je bilo za 2 dana. Budu ti rekli kad da dođeš po nalaz, mislim da nije dugo (par dana?), ali sigurno nije isti dan.
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:20   #19
ja imam debeli fascikl u koji stavljam povijesti bolesti, nalaze, med. dokumentaciju
a ne treba nikakva trudnička knjižica, mada ju možemo dobiti, najčešće od soc. ginića.

bitno je držati osnovne papire na okupu, pa kad dođemo na porod u bolnicu, da ih imamo sve pri ruci kako bi doktor napravio anamnezu.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 20:21   #20
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, očito ne u ZG jer sam ja u Petrovoj vadila krv već 2 puta i nije me nitko nikad tražio TK (niti igdje piše da treba). Ne sjećam se koliko se čeka krvna grupa, a ja sam sada radila test senzibilizacije jer sam Rh neg. i to mi je bilo za 2 dana. Budu ti rekli kad da dođeš po nalaz, mislim da nije dugo (par dana?), ali sigurno nije isti dan.
kad sam ja išla odrediti krvnu grupu (u rijeci) zaboravila sam poniejti trudničku knjižicu i izvadili su mi krv ali su me vratili da po nalaze dođem sa knjižicom...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.