Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2004., 22:32   #1
Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima....

Koje najcesce koristite? Ja sam isprobala sve i svasta i nicim posebno nisam bila zadovoljna, sem Redkenom dok sam isla u frizerski salon ali vise nemam novaca za to

Dugo vremena sam se farbala u dosta svijetliju boju i sad nikako ne uspijevam da je potamnim.

Par puta sam dobila zeljenu boju, priblizno prirodnoj ali bi mi se svaki put nakon neka 4 pranja isprala djelimicno, pa tako nakon deset-petnatest dana bi bila daleko od prvobitne i onda opet cekam do novog farbanja, a sve boje su trajne.

Kako se vi farbate, u cjelosti ili samo pramenove izvlacite, sami ili kod frizera, koju marku i nijasnu, stupanj trajnosti (trajna, ton na ton, preljev)?

Ako se farbate same i to po cijeloj duzini kako uspijevate ravnomjerno nanijeti boju.

Ja sad opet idem u malo svjetliju od moje, uzela sam Feria 5.34 Shining Bronze i mislim da pomjesam na onim Color Boosterom (samo tubica sa koncentrovanom bojom) - nijansa je P10 Flash Beige Brown, malo da pojacam posto mi se ispira boja. Ne znam smijem li to uraditi

Inace ova farba se mijesa sa nekim posvjetljivacem od 30 ml (nje dodje 9ml) i plus 80 ml hidrogena, ali ja bih dodala u ovu obicnu bronzu boju iz te tubice. Samo se plasim da ne ispadne preintenzivno


Ne znam one crvene Feria sto sadrze - da li posvjetljivac ili ne?

Zadnje uređivanje Sandalica : 22.05.2004. at 00:33.
Sandalica is offline  
Old 21.05.2004., 23:13   #2
ja sam prije sve moguće boje isprobavala i sve su se brzo ispirale ili nisu ispale kako su trebale, a isto sam željela potamniti kosu. sad već godinu dana idem frizerki svaki mjesec i ona me farba sa nekim svojim bojama i super su, uopće se ne ispiru.
a moja seka se sama farba sa palette i isto joj se ne ispire niti malo. ja sam isto znala koristiti njihovu boju jako plavu i super mi je bila.
ostale mi nisu baš nešto, niti meni ni mojoj seki, a probala sam ih dosta. najviše sam se razočarala sa lorealom. ali opet, možda bude tebi to super.

a da nađeš neku jeftinu frizerku?
Iva is offline  
Old 22.05.2004., 18:33   #3
ja koristim obicnu wellu ( i prilicno jeftinu) vec duze. I nikad nisam imala bolju boju dapace u salonu gdje se sisam me stalno pitaju kak sam dobila tu nijansu.

I po bircu su me znali pitati i svuda a farba me ili frendica ili muz kak kojeg ulovim ....obicno to izgleda tak da navijemo mjuzu, pijuckamo nekaj ....

Od salona i farbanja sam odustala, skupi su a nikak me nisu ofarbali, imala sam mjestimice totalno nepofarbane dijelove

Ova boja je ona u bocici za direktno nanosenje ali ja ju stavim onako kako sam davno naucila, u zdjelicu i onda kistom.
Winona is offline  
Old 22.05.2004., 18:54   #4
Quote:
Winona kaže:
ja koristim obicnu wellu... Ova boja je ona u bocici za direktno nanosenje ali ja ju stavim onako kako sam davno naucila, u zdjelicu i onda kistom.
je wella je isto ok! i ja sam se stavljala boju u zdjelicu pa kistom. tako je najbolje
Iva is offline  
Old 22.05.2004., 21:33   #5
ja koristim palette deluxe već poduže vrijeme i jako samo zadovoljna.

Koristila sam njihovu crvenu boju i super je ispala, a sad se farbam u crno i meni se sviđa
__________________
x
Elektra is offline  
Old 22.07.2009., 10:50   #6
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
ja koristim palette deluxe već poduže vrijeme i jako samo zadovoljna.

Koristila sam njihovu crvenu boju i super je ispala, a sad se farbam u crno i meni se sviđa
evo,tako i ja...već duuuugo koristim palette,isprobala sam svakakve boje,i sad sam crvena (isto palette),boja je jako dobra ne ispire boju tak brzo
__________________
you'll never see me again,no matter what you do...
diadora17 is offline  
Old 22.07.2009., 11:49   #7
Dragi profesionalce,
[IMG]JPEG Image[/IMG]
Kako dobiti boju sa slike (sto za podlogu, a sto za pramenove)?
jeska is offline  
Old 22.07.2009., 12:16   #8
Izvinjavam se, nijesam uspjela da postavim sliku!

Kao pramenovi Gisele Bundchen.

Hvala!!!
jeska is offline  
Old 23.07.2009., 11:37   #9
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se, nijesam uspjela da postavim sliku!

Kao pramenovi Gisele Bundchen.

Hvala!!!
Profi?
jeska is offline  
Old 27.07.2009., 14:49   #10
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Dragi profesionalce,
[IMG]JPEG Image[/IMG]
Kako dobiti boju sa slike (sto za podlogu, a sto za pramenove)?
Dragi Profesionalce, na ovo sam mislila




Hvala!
jeska is offline  
Old 27.07.2009., 22:40   #11
Quote:
jeska kaže: Pogledaj post
Dragi Profesionalce, na ovo sam mislila




Hvala!
nisam 'profesionalac' ali moram reći da mi je super ovdje njena kosa iako je inače ne volim! to je koliko vidim podloga njena prirodna kosa, 'dirty blond', pepeljasto tamnoplava i plavi pramenovi. odlično, puštam kosu da mi bude takva
studentica 25 is offline  
Old 22.05.2004., 22:11   #12
Meni se dobro pokazala Keune.

Jako sam zadovoljna... a boja mi je postojanija od onih koje sam ranije koristila
Leeloo is offline  
Old 23.05.2004., 04:51   #13
e sad nije topic, ali ja imam smeđu kosu i htjela bi se totalno zblajhat, onako u skoro bijelo, jel se to može isprve ili bi morala nekoliko puta??
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Old 23.05.2004., 19:12   #14
Garnier nesto , farbam samo izrast , i nikad mi se nije desilo da mi se boja ispere, kad se pofarbam tak i ostane.Farbam se doma , nema sanse da dajem po 100 ili vise kuna za farbanje kod frizerke svaki mjesec, sama se cisto dobro pofarbam. I ja koristim posudicu i cetku
vjeverica is offline  
Old 07.05.2009., 17:05   #15
Zar ti je 100 kn puno?! Ja se nisam nikad u životu ofarbala i pitala sam frizerku koliko bi me došlo farbanje s tim da imam ful dugu i gustu kosu. Rekla je - cca. 440 kn! Šta kažeš na to? Znači ovisi o gramaži, 'ko zna, možda bi me došlo i više, one su to izračunale od oka. Ali ako se odlučim na farbanje svejedno ću otići kod nje jer njoj vjerujem, iako je skupo. A poslije možda budem kupovala sama boju i odijela je kod jedne frizerke koja farba privatno za 60 kn. Samo me strah da mi sa kupljenom bojom u dm-u ne bi ispala boja kakvu želim. Zato se nikad niti nisam farbala jer me uvijek bilo strah da mi neće ispasti kako želim i da ću uništiti svoju kvalitetnu kosu.
Ki-Ki is offline  
Old 23.05.2004., 19:46   #16
Quote:
SaraTroroga kaže:
A i palete deluxe ima jednu farbu sa dve kesice blansa unutra i posvetljava za 4-6 tonova
je i ja sam tu koristila. super je
Iva is offline  
Old 24.05.2004., 19:34   #17
Quote:
Samantha kaže:
zasto sam te zamislila smedjom
smeda mi je prirodna boja

Sam,mozda imas malo crveni pigment kose ,cula sam da je takvo nesto tesko izbjeliti...ono da bude bez narancastih i zutih tonova.


ups
Prebaci ovo tamo...
croft is offline  
Old 25.05.2004., 13:58   #18
meni su vrhunske sve Lorealove boje u kutijama onak (Casting i ekipa)

a zna li netko ima li još za negdje za kupiti "Keune 2000" to je jedina plava boja koja mi nije bacala na crvenkasto (ima 2 vrećice blajha u pakiranju)
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 25.05.2004., 13:59   #19
Quote:
croft kaže:
Sam,mozda imas malo crveni pigment kose ,cula sam da je takvo nesto tesko izbjeliti...ono da bude bez narancastih i zutih tonova.
dopusti da te ispravim

takvo je nešto EKSTREMNO teško izbijeliti..ubih se pokušavajući..sad sam, ajd recimo uspjela..blajhom (a i ta Keune 2000 je davala mrak reziće)
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 25.05.2004., 14:29   #20
Joooj, ja sam probala svu silinu boja i nis mi ne valja. Trenutacno sam u fazi Keunea (jel se tak pise ) i relativno sam zadovoljna, boja je crvena, al se isto kao i druge dosta brzo ispere (za koja 2-3 tjedna, sto mi fakat ide na neku stvar).

No sa Lorealom je bilo najgore. Misim, oke sve to, u tom pakiranju se dobiju i rukavice i ono za pomijesati - al jebes ti to kade mi boja, onakva kakva treba biti stoji tjedan dana. Misim a nemrem se bas bojat svaka 3 tjeda, pa otpast ce mi kosa

Garnier sranje sam kupila jednom i nikad vise. Misim... boja koja je meni ispala na kosi nije ni bila slicna onoj na pakiranju. WRF???

Uglavnom, stavljala sam svojevremeno i kanu i prljeve... kana je bila oke jedno vrijeme, al onda nakon nekog vremena se nije htjela primati pa sam odustala od egzibicija s njom. Preljevi ko preljevi, stajali par pranja i pa-pa (to mi se ne da, preljena sam za to).

I tak.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.