Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 21:57   #1141
Quote:
jjunction kaže: Pogledaj post
Pozz..Evo dva frenda su mi ove godine gore,tj ove godine zavrsavaju..Znaci treba pripaziti da ugasite mobitel kada dodete u krug skole,i po tome sami zakljuciti kako se unutra ponasati
Ovako ispiti i fizicke provjere (svaka vjezba svaki ispit) je eliminacijski znaci treba rjesit jedno pa dalje drugo pa trece..I ako rijesite fizicka ispitivanja onda se pisu da tri ispita za dodatne bodove
Ja sam 26-og i pere me nervoza,odem u teretanu na kraju me ona satare
Tako mi je i samoj, svaki dan vježbam, i prije dva dana idem probati skok u dalj, nezgodno skočim i istegnem ružno jedan trbušni mišić tako da trenutno ne mogu ni jedan trbušnjak napraviti bez da se presavijam od bolova..nemam riječi za samu sebe samo se nadam da će proći kroz par dana!

Inače, hvala na svim informacijama, u međuvremenu sam pročitala sve prethodne stranice pa sam vidjela što bi nas otprilike moglo čekati, ali dodatan izvor info.nikad nije na odmet

Sretno 26.!
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 11:34   #1142
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Tako mi je i samoj, svaki dan vježbam, i prije dva dana idem probati skok u dalj, nezgodno skočim i istegnem ružno jedan trbušni mišić tako da trenutno ne mogu ni jedan trbušnjak napraviti bez da se presavijam od bolova..nemam riječi za samu sebe samo se nadam da će proći kroz par dana!

Inače, hvala na svim informacijama, u međuvremenu sam pročitala sve prethodne stranice pa sam vidjela što bi nas otprilike moglo čekati, ali dodatan izvor info.nikad nije na odmet

Sretno 26.!
Odmah ti zelim svu sreću 12.og! I odmah se vrati na forum da me malo utjesis ili jos vise unervozis zelim znati kako ti je bilo!
Ma hoce nadam se :S Tog je i mene strah da sto ne istegnem ili se skrsim,tko god ima prehladu bjezim od njega prakticki hahah
Koliko znam kazem,sto ne znam pitam,i picimo Još jednom sretno 12.og
jjunction is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 20:14   #1143
Quote:
jjunction kaže: Pogledaj post
Odmah ti zelim svu sreću 12.og! I odmah se vrati na forum da me malo utjesis ili jos vise unervozis zelim znati kako ti je bilo!
Ma hoce nadam se Tog je i mene strah da sto ne istegnem ili se skrsim,tko god ima prehladu bjezim od njega prakticki hahah
Koliko znam kazem,sto ne znam pitam,i picimo Još jednom sretno 12.og
Evo da javim kako je bilo, nažalost pala sam..nije mi svejedno, ali što je, tu je

Dakle prvo kad smo došli tamo, postrojili su nas na igralište i prozivali da vide tko je prisutan, a tko nije. Pristupio je 71 od 100 kandidata (znači skoro 30 ljudi je u startu odustalo, šteta). Onda su nam objasnili što nas čeka kroz dan i uputili u dvoranu da počnemo s provjerama.

Moj savjet je da ne teglite previše stvari sa sobom (kao što sam ja), već možda samo vodu, sendvič, majicu za presvući poslije motorike i kemijske olovke. I slušajte tamo nadzornike kad vas upućuju jer su strogi po tom pitanju (npr. tijekom pisanog dijela, ako vam nisu rekli da smijete uzeti olovku u ruku, onda to NIKAKO NE SMIJETE, jer će vas prvi put upozoriti, ali drugi put ćete letiti van i to je to).

Prvi dio testiranja su psihotest i test osobnosti. Ništa strašno. Svaki od tih testova rješavate po 10 minuta (sasvim dovoljno vremena). U suštini se očekuje od vas da budete iskreni, ali moj savjet je da to budete u skladu s njihovim očekivanjima - npr. ako imate pitanje "Da li bi vas jako uzrujalo da vidite ozlijeđeno dijete ili životinju", točan odgovor je "Ne" (jer vas to bi uzrujalo, ali ne toliko jako da ne bi mogli nastaviti sa svojom dužnosti). To je dakle psihotest.
U testu osobnosti ćete odgovarati na pitanja o sebi tipa "Da li vam se često desi da padnete u nesvjest", "Imate li česte glavobolje", "Jeste li nervozna osoba" i slično. Što više "Ne" odgovora je ključ ovdje

Nakon toga ispitivači provjeravaju testove tko je prošao, a tko nije, dok vi krećete s rješavanjem testa inteligencije. Taj test se sastoji od 4 dijela. Svaki dio ima 30 pitanja. Na početku rješavanja će vam reći kako imate dovoljno vremena, da ne žurite previše, ali moj savjet vam je da to ne uzimate olako, nego se na svakom pitanju zadržite par sekundi - znaš-znaš, ne znaš-ne znaš.
Prvi dio je spacijalni test. To je test gdje vam se ispituje snalaženje u prostoru, pa tako na testu dobivate prikazane razne oblike (tipa papiriće) koji su u zamotanoj formi i vi morate odgonetnuti koji od 4 ponuđena odgovora bi odgovarao tom zamotanom obliku..ako me kužite što želim reći..
Drugi dio je test raspoznavanja riječi. Dobijete ponuđene 4 riječi i onda morate prepoznati dvije koje su ili sličnosti ili različitosti. Npr. lijepo, toplo, hladno, grubo - točan odgovor su toplo i hladno jer su različitosti (suprotnosti).
Treći dio je perceptivni test, gdje se ispituje vaša sposobnost percepcije detalja. Znači prikazana su vam 4 lika, 4 sličice i vi morate odgonetnuti koja se sličica/lik po nekom detalju razlikuje od drugih.
I zadnji dio je numerički test. Jednostavni "zadaci" tipa koliko je 1/2 od zbroja 10 i 5.

Nakon rješavanja obznanjuje se tko je pao psihotest i te osobe ostaju u dvorani, dok ostali idu dolje na mjerenje indeksa tjelesne mase i motoričke provjere.

Kad dođete u svlačionicu, trebate se skroz izuti (znači i tenisice i čarape, morate biti skroz bosi) i takvi idete na mjerenja i u dvoranu kasnije. Odmah ću napomenuti da dosta ljudi pada na ovim mjerenjima, ali nije da vam ne daju šansu. Npr. indeks tjelesne mase vam MORA biti između 20 i 30, jer ukoliko je manji ili veći, automatski padate. Što se tiče težine, tipa ako vam fali kila, dvije, kažu vam da odete popiti dvije, tri litre vode i da se vratite. Jedan dečko je tako i prošao, popio 3 litre vode i onda se nakon mjerenja odmah izrigao
S druge strane, ukoliko vam fali samo 1 centimetar, nećete proći. Ali ako vam par milimetara (kao što je meni ), reći će vam da se odete protegnuti i vratite natrag. Tako da sam prvi put na mjerenju imala 159,7 cm, dok sam nakon "protezanja" imala 160,9 cm. E sad, ja sam se mjerila kod kuće i znala sam da imam 160 cm i da mi kilaža odgovara, i time indeks, ali ima dosta ljudi koji se ne mjere i onda tamo ostanu šokirani. Nekoliko cura kojima fali i po 5 centimetara, što je stvarno puno. Zato ukoliko imate višak ili manjak kila, dajte sve od sebe da to regulirate, ali ukoliko vam fali više od pola centimetra, nemojte niti pokušavati, jer to zaista je ELIMINACIJSKI faktor.

Tko zadovolji ovaj korak, ide na motoričke provjere. Do tog trenutka smo pretpostavljali da smo svi koji smo došli do tud prošli test inteligencije, jer iskreno, nitko nam nije rekao da nismo, a pošto je to isto eliminacijski faktor, pretpostavili smo da je tako

U dvorani ste dakle opet bosi (da vam se ne kliže i budete što brži kada to treba) i podijeli vas se u 4 skupine. Jedna skupina radi sklekove, druga trbušnjake, treća skok u dalj i četvrta poligon unatraške. I tako se rotirate. Od nas 70 je do ovog dijela došlo 50-ak ljudi. Ako padnete neki dio motorike, automatski vas se posjedne na klupu sa strane i čekate sa ostatkom "odbačene" ekipe da svi završe ovaj dio testiranja.
Moja prva vježba su bili sklekovi i tu sam nažalost pala. Jebiga. Da budem iskrena, od svih vježbi, najviše ljudi padne na tim sklekovima, i nešto malo na trbušnjacima.
Sklekovi sami po sebi možda i nisu teški, ali meni su ovi na ručama bili. Tako i dečkima zgibovi. Ne znam da li su svaki dan na svakom dijelu isti ispitivači, ali danas je npr. čovjek na sklekovima bio ok, ali jasno je, možeš ili ne možeš napraviti, nema trećeg.
Poligon unatraške - moj savjet je da ili nosite duže hlače ili stavite štitnike na koljena jer ćete ih inače oderati. Skok u dalj, nema mudrolije.
Po pitanju trbušnjaka, radite ih onako kako je prikazano na njihovim stranicama. Znači isto nisu klasični, i time su dosta teži. Ispitivač je danas bio dosta strog i srušio je par ljudi, većinom im je to bila zadnja vježba i baš mi ih je bilo bed..uglavnom od vas se traži da se što niže spustite dolje podu dok radite trbušnjak, jer ukoliko ne budete, neće vam ih priznati i srušiti će vas bez pol beda!

Nakon toga su se oni koji su prošli sve dijelove otišli obuti i pripremiti za trčanje. Trči se vani. Nas je od 71 do tog koraka došlo možda 30. Dvadesetak dečki i 4 cure.

Oni koji su prošli trčanje, otišli su pisati test opće informiranosti, stranog jezika i znanja iz informatike. I to je to. Za 7 sati ste gotovi.

Sretno svima koje to tek čeka nemojte se obeshrabriti ničim napisanim jer svako to sve doživi drugačije i dobije svoju priliku da se pokaže
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 19:55   #1144
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Sklekovi sami po sebi možda i nisu teški, ali meni su ovi na ručama bili. Tako i dečkima zgibovi.
Ispravak, dečki rade propadanja (kao što je prikazano na njihovoj stranici), a ne zgibove
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 15:19   #1145
Presjeklo me hehehe
jjunction is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:28   #1146
Život specijalca / interventnog policajca

Pozdrav ljudi...Ove godine se planiram prijaviti na policijsku akademiju...
U slučaju da postanem policajac i kasnije specijalac ili interventni policajac zanima me kako to sve funkcionira tipa radno vrijeme,plaća itd...Zanima me još razlika između specijalca i interventnog policajca....Jeli moguće napredovati kao jedan i kao drugi u slučaju da si dobar policajac ? Pozz
Marin N is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 04:04   #1147
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
Oni koji su prošli trčanje, otišli su pisati test opće informiranosti, stranog jezika i znanja iz informatike. I to je to. Za 7 sati ste gotovi.
Jel možeš napisat kakve se stvari pitaju na testu opće informiranosti da se ne osramotim sa stupidnim odgovorima?


Tipa "tko je osnovao facebook" ili nešto treće ?
franjo12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 02:24   #1148
Ima li tko 25.4 2017 da je pozvan u 10?
Masakrs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:21   #1149
Poštovani,

ima li netko malo vremena da mi u kratkim crtama odgovori na pitanje ove teme: "Kako postati policajac"?

Koji su prvi koraci što trebam napraviti?

Jesam li prestar ako sam prije mjesec dana napunio 28 godina?

Koje su moje mogućnosti ako imam VSS?

Ako se prijavim na akademiju, zamrzava li se moje trenutno radno mjesto ili moram dati otkaz?

Hvala svakome tko izdvoji vremena da mi objasni.
Keane16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 22:49   #1150
prestar si, gotovo.. natječaji su uvijek bili da kandidat nema još navršenih 28 godina

imao si natječaj prije nepuna 2 mjeseca al i to bi kasnio https://www.mup.hr/novosti/456/natje...0172018-godini
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:54   #1151
Poštovanje ljudi,

znate možda kad su sljedeće prijave za policijsku akademiju?

Vidim da na njihovoj stranici piše da ne smiješ imati navršenih 28 godina na dan 4.9.2017, al to je za ovu godinu znači. Ja ću za tjedan dana imati 27 i zanima me ako bi
sljedeće godine na isti datum pristupali u akademiju ne bi trebalo biti problema pošto bi skoro pa navršio 28?
Thomeck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 21:42   #1152
Pozz nedavno je bio clanak kako mup planira pomaknuti starosnu granicu na 30 jer im je navodno prosli natjecaj za upise na akademiju propao zbog nedostatka kandidate, zna li se kad bi mogao biti novi natjecaj, i jesu li spustili kriterije na lijecnickom pregledu. Ja sam se prijavio 2010g i prosao sam testiranja ali sam pao na lijecnickom jer sam imao dioptriju -1 a bilo je dozvoljeno -0.75.
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2020., 23:35   #1153
Poštovani

Pozz zanima me da li se uveo novi zakon za prijavu za policisku akademiju od 3-god srednje škole ili je po starom 4-god šrednje škole,za nešto više os običnog policajca da li se mora ići na fakultet da budeš pripadnik sjp hvala
aladin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2020., 00:08   #1154
pitanja par.. kolika je sada placa policajca pripravnika? a kolika kada polozis ispit? i dobivaju li se novci cim krenes na akademiju, tj jesi li odmah pripravnik?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.