Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2003., 21:50   #21
Borove/smrekine mledice, oni svjetlozeleni chuperci.

Koliko toga - toliko shecera.

Pa u staklenku pa na sunce. Svako toliko protresti.

Nakon 21 dan procjediti.

Svakodnevno dvije tri zhlichice dobivenoh sirupa.

Protiv svih prehlada i viroza
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 08:20   #22
****

Listovi kupusa su odlični za obloge kod rana, oteklina. Treba ih češće izmjenjivati.

Krumpir na ploške na tabanima skida temperaturu.

Sirup od borovih iglica je za grlo super...
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 11:21   #23
Jos jedna varijanta ovog zadnjeg od magic:
Borovi mladi izdanci (dok su svijetli i meki) u med, pa ista procedura, samo bez cijedjenja - klopa se najbolje oboje, a moze i samo med. Dobro protiv kaslja.
Ista varijanta sa bazginim cvjetovima.

Protiv anemije: kupine/kupinov sok/kupinovo vino, pa na planinu

Skidanje temperature bjelanjkom i octom - ne samo tabani vec i sake. Sifra - RamzesIII Ali je to dosta neugodno, ti onako vreo a bjelanjag ljigav i hladaaan. Nize temperature skidam preznojavanjem.
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 09:32   #24
Quote:
magic kaže:
Borove/smrekine mledice, oni svjetlozeleni chuperci.

Koliko toga - toliko shecera.

Pa u staklenku pa na sunce. Svako toliko protresti.

Nakon 21 dan procjediti.

Svakodnevno dvije tri zhlichice dobivenoh sirupa.

Protiv svih prehlada i viroza
a jel mora to stalno bit na suncu?
sta ako je tjedan dana samo oblacno i kisa?
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 14:20   #25
eto,stali smo ovdje prosle godine pa da nastavimo.zna li itko kako se spravlja rakija sa divljim kestenom za reumu i artritis?
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 18:50   #26
Re: Re: Re: narodna medicina

Quote:
FFE kaže:
A kaj u rakiji morti ima paracetamola ili askorbinske?
Zakej askorbinska
Anyway, recept ima smisla i nema. Hlapljenjem alkohola dolazi do hlađenja pa se snižava temperatura. Na istom principu radi i znojenje (princip hlapljenja). Što je alkohol čišći bolje hlapi i efikasniji je oblog. Bolje od tih zastarjelih recepata je da se jednostavno dijete s visokom temnperaturom stavi u kadu mlake vode. Voda 6 puta brže provodi toplinu i ima veći toplinski kapacitet od zraka (tj više će topline uzeti tijelu). Puno efikasnije i puno pametnije od rakije i sličnih budalaština.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 19:26   #27
gospina trava za sve probleme toliko su mi je stavljali na me u djetinjstvu da je sad ne mogu primirisat.

meni je zakon ona narodna za čišćenje ušiju, krpa savijena oko kuhače i umočena u vosak. onda se to zapali na jednom kraju i sve odvratno iz uha izađe van.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 19:43   #28
E imam i ja jedan. Protiv kašlja.
čaj od luka. Možda zvuči bljak ali je stvarno dobar i kaj je najbolje luk se uopće ne osjeća a pomaže.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 10:14   #29
Kak to kuhaš?
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:12   #30
za groznice, zvale na ustima:
khm, kak da to nazovem, "ono zuto iz uha", onaj sekret - ne mogu se sjetiti kak se zove, nesto s c...m, znate sto mislim, nemojte mi se smijati, e pa to namazete na usta i prolazi... ljiga zvuci, ali dobro je!

morate samo pricekati par dana da vam se to nakupi... , pa onda mazite
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:40   #31
Quote:
Tigrica kazˇe:

khm, kak da to nazovem, "ono zuto iz uha", onaj sekret - ne mogu se sjetiti kak se zove, nesto s c...m,
Cerumen.

Inace, ovo je zbilja gadljivo. Svaka druga mast ce jednako dobro posluziti. A mnogo je ugodnije.

Ako pak govorimo o 'narodnim lijekovima' za zvale - ispiranje usta cajem od kadulje.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 14:48   #32
Quote:
Pallas kaže:
Cerumen.

Inace, ovo je zbilja gadljivo. Svaka druga mast ce jednako dobro posluziti. A mnogo je ugodnije.

Ako pak govorimo o 'narodnim lijekovima' za zvale - ispiranje usta cajem od kadulje.
e to - CERUMEN

ali stvarno je ok
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 19:18   #33
Quote:
manc kaže:
Kak to kuhaš?
Prepržim dosta šećera da bude svjetlo smeđi, prelijem vodom i narežem dve glavice luka.Kuha se pol sata ali na jako lagano.
Za klince super.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 08:59   #34
E super, baš ti hvala!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 10:52   #35
Quote:
Tigrica kaže:
e to - CERUMEN

ali stvarno je ok
jeste

i meni nije nes ni gadljivo

za grlobolju: limun i med, gristi kriske limuna i zaliti kasikom meda

za pluca (upala): hren i med pomijesati narendani hren u med, i 3 kascice dnevno - Odvratno ali ucinkovito

za skidanje temp- natapanje carapa u jabukovo SIRCE
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 02:50   #36
Za skidanje temperature napraviti obloge od ploski krompira,i omotati oko stopala.
Da vidite kako se krompir sprzi.
Jeremijajooj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 12:42   #37
Re: narodna medicina

Quote:
mrsavipas kaže:
vjerujete li u narodnu medicinu? koje metode narodne medicine su vama poznate, nije vazno radi li se o obicnoj prehladi ili pak o bubrezima, srcu, jetri, plucima? ja kod prehlade obavezno mazem cesnjak, a kad me boli grlo znam umutit med i jaje u mlijeko... neki skidaju temperaturu oblozima od rakije stavljajuci na vrat... kojim se metodama sluzite? i pomazu li vam?
vjerujem, imala sam iskustva iz prve ruke. kad sam bila mala, odjednom sam dobila na selu kod bake upalu oka. kamilica, bla-bla svaki dan, a oko sve crvenije i crvenije i pece, boli, ne zna nitko od cega i zasto... prva susjeda nam je bila "baba vracara" i nista, uzme mene baka nakon mnogo neuspjesnih dana lijecenja, k njoj i veli kakva je situacija. baba je dohvatila metlu, onu od pruca, otrgnula grancicu, njome mahala oko mog oka recitirajuci neku pjesmicu i drugo jutro ni traga crvenili ili bilo cemu. kao da se nikad nista nije dogodilo. i sad nek mi netko kaze da ne uspjeva!?

p.s. mozda je to ipak malo dublje od obicne narodne medicine
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 10:37   #38
Ako imate klince pogotovo decke ovo je odlicno za masnice (modrice):
samo treba namazati malo obicnog margarina gdje se dijete lupilo i ako je vec nastala oteklina brzo ce splasnuti i uopce se nece pojaviti nikakva modrica. Ovo boksaci stalno koriste. Ovaj recept sam dobila od jedne tete u vrticu koja u svojoj torbi uvijek nosi malo margarina.
Ja sam ovaj recept vec bezbroj puta morala primijeniti na svom klincu i nikad nije imao modricu. Prije sam kao i svi ostali pokusavala stavljati led, ali kao i sva djeca to je mrzio a ovo ni ne primijeti kad mu namazem.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:04   #39
Quote:
energy kaže: Pogledaj post
eto,stali smo ovdje prosle godine pa da nastavimo.zna li itko kako se spravlja rakija sa divljim kestenom za reumu i artritis?
KESTEN
Jesen je vrijeme skupljanja plodova kestena. Plod sadrži škrob, ulje, bjelančevine, vitamine B1, C, K i druge ljekovite sastojke.
Ekstrakt od kestena dobijemo ako 12-15 svježe ubranih i sitno naribanih kestena zajedno s njihovom smeđom korom, sipamo polako u dva i pol decilitra kipućeg konjaka, a kada se otopina ohladi, procijedimo i profiltriramo. Ekstrakt možemo pripremiti i tako da naribani kesten prelijemo s hladnim konjakom i ostavimo da stoji u žutoj boci, zatvorenoj staklenim čepom, od 6-8 tjedana, a potom ocijedimo i profiltriramo.
Ekstrakti služe za unutrašnju upotrebu: piju se u obliku kapljica za liječenje krvotoka, hemoroida i proširenih vena. Pomaže i kod katara nosne sluznice, bronha, plućnih i crijevnih poremećaja.
Ekstrakt se pije 3 puta na dan, po 15-20 kapi u vodi. No, u slučaju akutnih bolova od hemoroida i 6 puta dnevno po 40 kapi.
Ekstrakt je najprikladniji kao lijek, ali se često pije i čaj od pupoljaka i cvijetova kestena.
Čaj od mlade kore drveta i smeđe kore ploda (bez žute iznutrice) pomaže kod hemoroida, povećane prostate, upale i proširenja vena, i smiruje bolove kod tih poremećaja.
U taj čaj možemo dodati i koru od orahovog ploda, vrbe i preslice, te lagano kuhati 10 minuta, ostaviti da odstoji desetak minuta, procijediti i piti ujutro i na večer po šalicu - pomaže kod gihta.
Proširenim i natečenim venama pomaže mast koja se priprema od 20 grama ekstrakta divljeg kestena pomiješanog sa 60 grama lanolina (masna tvar koja se dobija iz ovčje vune). Premazana mjesta treba pokriti zavojem.
Protiv groznice i prehlade može se uzimati dva-tri dana četvrtina naribanog kestena natašte s malo vode.
spartak2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:19   #40
Sve to pali..

ljudi, naučite engleski pa procitajte ovo: Clark Hulda The Cure for all diseases..
Ima lijek za sidu, rak, metastazirani rak, kostobolju, migrene, parkinsona, nemirna crijeva, žučne kamence, visoki i niski tlak, parazite, bakterije, viruse, enderoviruse, bubrežne kamence, proširene vene, kolesterol, šećernu bolest, herpes, šizofreniju, alergije, malaksalost, sve moguće sindrome...

Čak i za ludilo. Sve bez lijekova, bez doktora, bez vudua, kombinacijom izmjenične struje i biljnih lijekova prastare kineske medicine.

Treba zna znanje.
meni je koristilo.. Stvar je vrhunska, s tim da se treba pridržavati nekih smjernica (hrana bez kemije, vegete, bez konzervi, obilno ispiranje nakon pranja suđa...)
-osnove higijene. Stvar pali.
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.