Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Pogledaj rezultate ankete: dali vjerujete u moje price??
da vjerujem ti? 83 54.97%
ne nevjerujem ti? 68 45.03%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2004., 11:56   #21
Quote:
ravana kaže:
Ko je okupiran Bogom razvit ce bozanske osobine, ko je okupiran duhovima, astralima i slicnim sarenim i bljestavim al ne prevaznim stvarima to ce i dobit. Ali cemu?
donau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 23:49   #22
Quote:
Baphomet kaže:
Religija ti je kat niže

A ja sam bas ovde htela !
Sto? Ne svidja ti se moje objasnjenje?


Tanja
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 00:59   #23
Quote:
Tanja art kaže:
A ja sam bas ovde htela !
Sto? Ne svidja ti se moje objasnjenje?

Tanja
Tvoje objašnjenje?

Ja ne vidim tvoje objašnjenje već samo citat iz knjige pune bajki i objašnjenje koje ti je u mozak "usadio" netko sa strane.

Dogmatsko lupetanje nekritičnog uma...eto to ja vidim.

Kad me se već pita....

P.S. Ehhhh....morat ću malo izvježbati socijalne vještine jer sam opet bio grub
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 03:45   #24
Quote:
Baphomet kaže:
Tvoje objašnjenje?

Ja ne vidim tvoje objašnjenje već samo citat iz knjige pune bajki i objašnjenje koje ti je u mozak "usadio" netko sa strane.

Dogmatsko lupetanje nekritičnog uma...eto to ja vidim.

Kad me se već pita....

P.S. Ehhhh....morat ću malo izvježbati socijalne vještine jer sam opet bio grub

Ma nisi ti mene uopste skapirao, ne citam ja bajke i nisam citirala vec ukratko sam objasnila ono sto znam iz raznih izvora, ali ocigledno da ti ne odgovara objasnjenje.
Izvini , ali ti si dogmatican cim tako lako iznosis zakljucke o nekome koga ne poznajes.



Pozdrav !
Tanja
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 09:14   #25
Quote:
Tanja art kaže:
Izvini , ali ti si dogmatican cim tako lako iznosis zakljucke o nekome koga ne poznajes.
Pa čuj...ponekad je dovoljan jedan duži post pa da se osoba ispravno ocijeni.

Možda sam dogmatičan a možda sam vidovit...tko zna
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 15:37   #26
Ima, ima...

Pa, uvijek o svakoj temi ima jako puno različitih stavova. Normalno, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Duhovi, demoni, raj, pakao, sve mistično i neobjašnjivo oduvijek me fasciniralo makar kao priča prije spavanja. Mama mi uvijek kaže da sam jako morbidna. Tja!
Ne želim nikoga uvjeravati niti "preobratiti". Znam samo da sam imala nekih iskustava s time zbog čega mi nikad nije palo na pamet da prizivam duhove kao neki moji frendovi.
Imala sam takvu (ne)sreću da živim u jednom starom stanu u jednoj od austrougarskih vila. Bila je prekrasna i nikada mi nije palo na pamet da razmišljam o njenoj povijesti. Međutim, prije mene u tom je stanu živio moj dečko sa cimerima, koji su se jednom prilikom zezali i prizivali duhove. Ja nisam imala pojma o tome do prije nekih pet mjeseci. A odselila sam od tamo još prije dvije godine. Zašto? Jer više nisam mogla podnijeti propuh niotkuda, škakljanje po vratu, dodirivanje, šaptanje, korake i takve jezive stvari dok sam bila sama u stanu, a koje moj dečko uopće nije primjećivao. Osim lagane neugode u prostoriji u koju ja više nisam htjela ni mrtva ulazit.
Slučajno sam upoznala sadašnje stanare tog stana i oni su mi sve ispričali sami (ja nisam htjela počinjat temu da me ne proglase ludom) i sve su mi razjasnili. Gotovo sam pala u nesvijest. Nije me sada više strah nego prije, ali imam veću dozu strahopoštovanja prema takvim stvarima. I ne želim se igrati s tim. Nije nimalo ugodno, iako te ne mogu ozlijediti.

Vi sad mislite što god želite, ali to je zbilja bilo tako.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 23:45   #27
Ja ti vjerujem. Mi smo pred godinu dana kupili villu koju su s puno ljubavi gradili pokojni roditelji bivših vlasnika. Majka je umrla ubrzo nakon što je bila završena, otac dosta kasnije. Sinovi su je, dakle, lani prodali. Ne ometaju nas duhovi u klasičnom smislu - ali vrlo često imam osjećaj prisutnosti nekog tko još uvijek, recimo, kuću "nadgleda". I pazi da ne unakazimo njegovo djelo.
__________________
drugi neće doći u iskušenje da viču kad im se ti obraćaš šaptom
hamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 14:07   #28
Quote:
Tanja art kaže:

S obzirom da zavode – obmanjuju ljude, mnogi misle da stupajuci u kontakt sa njima u stvari kumuniciraju sa dusama umrlih ili cak sa Bogom. Ali to je i njihov cilj , da ljudi ne znaju istinu vec da naivno veruju samo u duhove od kojih cak neki mogu biti i dobri. Nikakvo dobro ne moze doci od njih, i komuniciranje ili kontaktiranje njih je opasno jer im se time daje za pravo da deluju, a njihovo dejstvo je razorno za coveka.
Saobracanje sa zlim duhovima direktno ili indirektno preko medija naziva se spiritizam. I svaki oblik spiritizma ( magija, vracanje, razni oblici proricanja, prizivanje duhova …itd) dovodi pod njihov zao uticaj.
Da, ovo je tocno. Ljudi ni ne kuze koliko je spiritizam poguban. I od toga niti jedan covjek nije postedjen, svakog od nas vise ili manje napadaju ti tzv. "duhovi". A ti «duhovi» nastaju kad covjek koji umre ostaje vezan svojim eterskim tijelom za zemlju. Da bi sto duze tako «zivio» u tom eterskom tijelu koje se po prirodi treba takodjer raspasti kao i materijalno, potrebno je hraniti se nasim eterima koje mi-zivi ljudi stvaramo svakodnevno.

Ti «duhovi-parazitii» imaju sposobnost potaci nas da stvaramo te etere. A mi te etere stvaramo svojim neobuzdanim emocijama kao sto su razne vrste euforija, ljubomora, bijes, mrznja, pa cak i pretjerano intelektualno naprezanje.

Takav «duh» moze opsjesti osobu koja slicno vibrira kao i on, te mu poput vampira sisati zivotni eter koji je njegova hrana.

Pogotovo oni koji se bave prizivanjem duhova su kao lijepilo za te «duhove-parazite» pa se oni svim silama trude da nas uvjere kako smo doista prizvali svoje umrle a sve sa ciljem kako bi ugrabili sto vise etera koje u tom «emocionalnom» trenutku proizvode jadni prevareni rodjaci umrlog.
donau is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 03:18   #29
Kazu neki pametni ljudi (Shivananda & c.o.) koji bi to kao trbali vidit da prizivanje umrlih uglavnom nema nikakve veze s umrlima vec da se to neki entiteti blago receno zahebavaju sa medijima prikazujuci se ko rodbina, neke mrtve licnosti isl, i koriste tu "ulaznicu" da bi iskoristavali medije u svije ciljeve. Tako da je vec i zbog toga spiritizam setan.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 11:53   #30
Quote:
Baphomet kaže:
Par sam ih prizvao.

A možeš uzeti i koji drugi grimoar...po želji, npr. možeš se igrati Necronomiconom pa možeš prizvati kojeg (ja to još nisam radio jer se ne osjećam spremnim).

Eto primjera k'o u priči.
Ne mogu shvatiti zašto to radiš i šta ima pozitivno u tome.
Please, objasni kako ti to doživljavaš.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 13:32   #31
Quote:
crazy child kaže:
Ne mogu shvatiti zašto to radiš i šta ima pozitivno u tome.
Istraživanje i ne uzimanje zdravo za gotovo sve što piše u knjigama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 20:47   #32
Quote:
Baphomet kaže:
Istraživanje i ne uzimanje zdravo za gotovo sve što piše u knjigama.
To sam već skužila.
Imaš valjda još neke razloge. Šta ti konkretno dobivaš od toga?(osim istraživanja koja, btw, možeš i drugačije obavljati)
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 20:51   #33
grizli i child

Jedna od najvažnijih stvari je upoznati sebe i svijet oko sebe (Bože zvučim si kao udžbenik prirode i društva ) , a nije sve light_svjetlo i (mrzim što ću morat' iskoristit ovaj izraz) i cvjetna livada iz sna. I po znanje i iskustvo se ponekad mora i do pakla.
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 21:01   #34
Quote:
Oleander kaže:
grizli i child

Jedna od najvažnijih stvari je upoznati sebe i svijet oko sebe (Bože zvučim si kao udžbenik prirode i društva ) , a nije sve light_svjetlo i (mrzim što ću morat' iskoristit ovaj izraz) i cvjetna livada iz sna. I po znanje i iskustvo se ponekad mora i do pakla.
Normalno da je važno upoznati sebe i svijet i svemir... samo ima načina i načina.
Meni bi bilo dovoljno da spoznam sve negativnosti u sebi (i da se istih riješim), a ne da ih još i dozivam.

Iako je i ovisnost o bilo kojem grijehu uzgajanje nekog negativnog entiteta, a ne samo kad ga izričito dozivaš.

Ne kužim Bafija i sve to oko toga, pa zato i pitam.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 23:03   #35
Quote:
crazy child kaže:
Meni bi bilo dovoljno da spoznam sve negativnosti u sebi (i da se istih riješim), a ne da ih još i dozivam.
Eto...a sad ti meni objasni tajnu kako spoznato nešto ako to ne dozoveš tj. doživiš?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 23:08   #36
Quote:
crazy child kaže:
Normalno da je važno upoznati sebe i svijet i svemir... samo ima načina i načina.
Meni bi bilo dovoljno da spoznam sve negativnosti u sebi (i da se istih riješim), a ne da ih još i dozivam.

I dozivanje je način upoznavanja
Prvo moraš pozvati 'goste' da bi ih upoznala

Ja osobno nemam neku želju ni potrebu za dozivanjem demona, ali vjerujem u Bafijevu inteligenciju i zrelost da radi nešto što mu je korisno/potrebno. Za njega. Freedom of choice of gaining knowledge. I to je to.

ali neću ja više biti ničiji advokat
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 11:12   #37
Quote:
Oleander kaže:
Jedna od najvažnijih stvari je upoznati sebe i svijet oko sebe (Bože zvučim si kao udžbenik prirode i društva ) , a nije sve light_svjetlo i (mrzim što ću morat' iskoristit ovaj izraz) i cvjetna livada iz sna. I po znanje i iskustvo se ponekad mora i do pakla.
Pakao ionako dodje do coeka i nepozvan. Nema potrebe trcat za njim. No nije da ne kuzim, zanimljivije je kad se oko tebe stalno nesto desava nego neka "cistunska duhovnost". Ah ta maya, kad ne moze opcinit svijetovnim opcinu suptilnim igrackama
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 13:55   #38
Quote:
ravana kaže:
Pakao ionako dodje do coeka i nepozvan. Nema potrebe trcat za njim. No nije da ne kuzim, zanimljivije je kad se oko tebe stalno nesto desava nego neka "cistunska duhovnost". Ah ta maya, kad ne moze opcinit svijetovnim opcinu suptilnim igrackama
Razumijem što želiš reći, kad tad čovjek mora proći neke stvari. Ali...u vezi s tim da pakao dolazi čovjeku bez da ga se doziva, postoji ono; 'When inside is not made consciuos, it happens outside as a fate'

A da bi došao do one visoke čiste duhovnosti, moraš prvo upoznati 'svoje' sjene i demone, i znati ih 'kontrolirat'(nije baš najsretnija riječ, ali trenutno se ne mogu sjetit koja bi više odgovarala) , ili očistiti kako bi rekli neki k. sveci.

Samo se bogovi rađaju čisti duhovni i uzvišeni, ljudi imaju drukčiji put. (nažalost)

Da, i ako netko doziva demone i bavi se magijom, to ne znači da je on loš i zao, i da koristi 'moći' u te svrhe.
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 15:47   #39
Teorijski lijepo, u praksi k.

Vecina tantrika su kretenozne budale s napucanim ekim sidhijima i nevjerovatnom gladju za moci. Ne mora znacit drustvenu moc, moze sam osjecaj moci bit cilj. Jer su ljudi bili vrijedjani, ponizavani itd (vecinom tantrici to postaju iz nekakvih osveta) pa se il zele osvetit il jednostavno dobit snagu koja ce im dat osjecaj sigurnosti i tak to. Klizav put i vecina zavrsi u provaliji. Znas da su se krscanskim svecima desavali susreti s "demonima". Desava se i u drugim religijama kad vjera predje u sferu mistike no postoji jedna mala velika razlika kad to dodje kao prirodna posljedica sadhane ili kad se zaziva sto osim u agiji i tantri (dodje na isto) nije praksa niti jedne duhovne discipline a se bas ne bi moglo o tome govorit ko o necemu neophodnom. Inace bas unutarnja cistoca ponekad izaziva "demone" da se pojave izvana kad im vise nema mjesta unutra. I osoba koja se bavi duhovnom disciplinom ih treba potpuno ignorirat, tj. savladat. Nema razgovora o igranju s time i koristenju u neke svoje ciljeve. To je samo jos jedna zamka maye.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 15:56   #40
Svi mi komuniciramo s duhovima a da to ni ne znamo.
Mnogi osjećaji za koje mislimo da su naši vlastiti, uopće nisu naši nego dolaze od duhovnih bića. Mi takve osjećaje doživljavamo kao nekakvu inspiraciju ili intuitivni predosjećaj ili nešto slično.

Duhova ima svakakvih, kao što i ljudi ima svakakvih.
Za nas su najvažniji duhovi zaštitnici. To su dobri duhovi kojima je zadatak da nas vode kroz život tako što nas inspiriraju na dobro i odvraćaju od zla.
Ima i zlih duhova, koji čim nanjuše u nama ono što ih privlači (strah, mržnju, ljutnju, ljubomoru…) onda se prikače i inspiriraju nas da učinimo nekakvo zlo.

Premda smo pod utjecajem drugih bića, to ipak ne znači da smo zombiji, jer uvijek je na nama odluka kako ćemo postupiti.
Izuzetak su jako labilne osobe, kod njih je moguće da njihova slobodna volja bude potisnuta. Rezultat toga je neka duševna bolest.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.