Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 11:23   #81
Kaj nitko ne pliva u motokultivatorima da mi se pomogne s objašnjenjem?
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:03   #82
Honda ima "širi spektar" raznih modela, najmanji Honda strojevi (snage nekoliko ks) su kopačice, a malo jači su motokultivatori. S time da je Honda ranije bila uglavnom orjentirana na proizvodnju kopačica, a Goldoni na motokultivatore (8KS i više). Sad, u doba globalizacije imaš slučaj da je na talijansku kopačicu ugrađen Hondin motor.

http://www.ciampelli.com/en/bertolin...0-cm_pr374.php

Napiši konkretnije, za što ti treba, što sve misliš raditi, povrtlarstvo, vinograd, transport?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:28   #83
Raditi ću povrtlarstvo i uređenje velike okućnice, vinograd ne, transport isto vjerojatno ne.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 16:27   #84
Moze preporuka, nekuzim se u motokultivatore/kopacice niti sam ikad imao takav stroj tako da ne znam.

Trebam za obradu vrta, znaci trebam stroj da zamjeni stihacu jer rad sa stihacom oduzima jako puno vremena kojeg nemam. Plus nakon toga slijedi bolovanje od par dana, tako da mi ubije volju za rad u vrtu.
Zemlja kad se po ljeti presusi, a pogotovo ako se preko zime slegne pa na proljece idem obradivati onda je pretvrda za ugodno stihanje.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 16:42   #85
@SAS, ovaj stroj na linku koji je stavio champ sasvim je ok za tvoje potrebe.
@el.danchi, i tebi bi bio ok. možda jači ako imaš vieše zemlje za obraditi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 16:59   #86
Taj stroj kosta 15000kn, to je puno previse. Takav stroj bi mi se isplatio tek nakon 10 godina jer je vrt za obiteljske potrebe.

Jel ima sto got po povoljnijoj cijeni za obiteljski vrt za 2000-4000kn ?


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 17:15   #87
http://www.lombardini.hr/motokultivatori/green3ld.php

ako pogledaš cijene na ovom sajtu onda je 15 000 skroz prihvatljivo.
je, skupo je. ostaje ti još pogledati po oglasima, sigurno bi se našlo nešto povoljnije a dovoljno dobro.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 00:08   #88
Dobro taj motokultivator otpada jer mi je cijena novoga skroz neprihvatljiva, a sad gledati po oglasnicima nemam pojma što kupujem.

Jel ima umijesto toga kakva kopačica po pristupačnijoj cijeni ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:59   #89
pogledaj po kakvim Haus ili Kokot trgovinama.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 12:37   #90
Cool

Pozdrav svima..trenutno sam u fazi razrade poslovnog plana za aroniju pa ako možete pomoći što se tiče strojeva...pretpostavljam da treba preša i šta još? kolika je okvirna cijena za takve vrste strojeva? Hvala
Shabalalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 18:25   #91
Quote:
Shabalalla kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima..trenutno sam u fazi razrade poslovnog plana za aroniju pa ako možete pomoći što se tiče strojeva...pretpostavljam da treba preša i šta još? kolika je okvirna cijena za takve vrste strojeva? Hvala
Nemaš ni p od poslovnog plana tako da ništa od okvirne cijene.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:15   #92
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nemaš ni p od poslovnog plana tako da ništa od okvirne cijene.
Znači legendo gori si od proljeva...Idi nađi si neki posao umjesto što ovuda kenjaš po svim mogućim postovima.
Shabalalla is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 27.05.2015., 19:34   #93
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
pogledaj po kakvim Haus ili Kokot trgovinama.
Ne znam jesi li pratio temu motokultivatori. Tam sam piso i kupio sam na koncu kopacicu Benassi BL 350 s b&s od 5.5ks po snizenoj cijeni od 4000kn umjesto 5000kn kod Peveca. I moram reci da sam s radom kopacice jako zadovoljan za rad u vrtu od 150 kvadrata.
Trajnost ?
Cuo sam se s jednim covjekom koji isto ima Benassi kopacicu drugi model isto s 5.5ks i ima ju vec 7 godina, a koristi ju za obradu vinograda na brijegu od 250 trstova bez greske.

Ima dijelova za izmjenu kod nas bas za Benassia jer je to Talijan tako da nema frke.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 22:18   #94
Moram priznati da nisam pratio temu o motokultivatorima no ovaj koji si kupio je ok. Mislim da Benassi radi u suradnji sa Hondom, tako da kvaliteta nije upitna. I cijena je prihvatljiva.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 09:11   #95
Benassi je osnovan u Italiji 1953 godine, tada nije postojala niti firma Mio Osijek.
U garantnoj uputi pise da garantiraju narednih 7 godina rezervne dijelove plus ima i kompletno nacrtana shema kako je napravljena kad ju treba rastaviti.
U Zagrebu ima firme koje popravljaju Benassi strojeve, tako da bas nije neozbiljna firma kak kineske koje su niknule tek nakon zadnjih 10 godina i predstavile svoje strojeve za jednokratnu upotrebu jer nema rezervnih dijelova.

http://www.benassi.it/hr/profilo.php


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 14:54   #96
Quote:
el.danchi kaže: Pogledaj post
Kaj nitko ne pliva u motokultivatorima da mi se pomogne s objašnjenjem?
Tebi treba malčer sa letećim Y noževima koji neće toliko stradati kad naiđu na kamen kao fiksni noževi...
Za takav stroj treba ti motokultivator min snage 9ks...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 14:57   #97
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Moze preporuka, nekuzim se u motokultivatore/kopacice niti sam ikad imao takav stroj tako da ne znam.

Trebam za obradu vrta, znaci trebam stroj da zamjeni stihacu jer rad sa stihacom oduzima jako puno vremena kojeg nemam. Plus nakon toga slijedi bolovanje od par dana, tako da mi ubije volju za rad u vrtu.
Zemlja kad se po ljeti presusi, a pogotovo ako se preko zime slegne pa na proljece idem obradivati onda je pretvrda za ugodno stihanje.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Motokultivator mora imati snagu min 10ks da bi na njega mogao prikopčati štihaču ili plug,te za obrade zemljišta od 30-tak cm...
Štihača je loš izbor,jer isto tako nećeš moći nikuda 2 dana nakon rada sa istom...
Plug je puno bolji izbor...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 01:24   #98
Koja je potrebna snaga traktora da bi radio sa frezom širine 2 metra?
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 21:57   #99
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
Koja je potrebna snaga traktora da bi radio sa frezom širine 2 metra?
Svaki proizvođač koji imalo drži do sebe i svoje proizvodnje,nudi freze u nekoliko izvedbi.Tako da postoji freza za 30-40 ili 50 ks..............,kao i za traktor od 200 + ks u radnom zahvatu od 2 metra. Imaš neki određeni model freze,ili se radi o rotodrljači ili rototileru.Tri slična,ali različita stroja
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 01:19   #100
howard p 70. to je neka stara freza. ima gearbox, ali pošto nemam zupčanike, planiram staviti dva jednaka (omjer 50:50). traktor ferđo 33ks....

ovako nešto: FREZA
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.