Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2016., 11:52   #321
Tek sada vidim. Fish hvala na tumačenju Nego, evo, baš mi je interesantno sljedeće, a to je lutanje

Ne lutanje u smislu da odeš od doma pa spavaš po klupama nego čisto skretanje s puta. Skroz neplanirano. Vrlo često i sama pa kada me netko pita kako me nije strah ne znam objasniti, ali nije. Mislim, nije da mi je svejedno, no ipak je želja za time da vidim što tamo ima jača od "straha". Kao neki oblik ispušnog ventila S naglaskom na napuštenim mjestima. Npr. stare tvornice, sveučilišna bolnica, napušteni hoteli po našoj divnoj obali itd.

Većina ljudi ima averziju spram takvih lokacija, ali ja u njima pronalazim mir i neku radost. Pozitivan adrenalin. A i sama činjenica da koračaš nekim nepoznatim mjestom pa na taj način pomičeš neke svoje granice slobode pa, na poslijetku, i tog straha. Trenutno ne znam bolje izraziti ovu zadnju misao Mjesta tipa napuštene zgrade pa ako još nađem neke detalje od vremena prije, to me strašno veseli.. Volim fotografirati takva mjesta. Jako.


Ali i podosta mojih poznanika i par prijatelja ima interes za takve stvari

Zadnje uređivanje Depeche E. : 13.04.2016. at 12:04.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 00:08   #322
podijelit ću jednu svoju životnu situaciju koja tako slikovito (merkur u ribama) opisuje moj aspekt merkur 90º uran, s namjerom da svim astroljupcima približim taj aspekt, ali i način kako "uhvatiti simboliku svih drugih aspekata( pogotovo onima koji imaju merkur u ribama, jer njegova je logika suptilna i sposoban je samo "lovati vibru" i na taj način učiti, a ne onako knjiški, poslagivati podatke i doći do zaključka, kao npr. merkur u djevici )

daklem

krenem ja nedavno tražiti knjigu od liz green- saturn, novi pogled na starog đavola (literature o saturnu i utvrđivanju gradiva nikad dosta ) imala sam ju skinutu jednom davno, al u reinstaliravanjima na kompu je bespovratno nestala. i tak, klikam ja vamo, tamo i hoćem free download jerbo nisam baš s lovom na Ti, pa knjigice pokušavam dobaviti na taj način.

i sve nešto free, al kad uđem, traže lofu i onako nestrpljivo i zabrijano- oćem to sad i odmah (merkur 0 mars u vodenjaku 90º uran), odlučim se za stranicu Lil Play, utipkam broj svoje vize i kontam kako ću ja samo tu knjigu downloadat jer nude petodnevni probni period. i to je to (nema troška). naravno, čim sam to uradila neki intuitivni vražićak (merkur riba, dispozicija mjesec/neptun u 8.) i moj skeptični saturn mi negdje u pozadini zacvile: o ne, ne, pogrešan potez!! i sad bi ja nazad, al ne ide. i tako, zatrpam ja to pod tepih, ma neće bit ništa loše. probni period i te fore.....

danas preko net bankarstva provjeravam svoj račun i skužim da su mi ljigavci naplatili 30 USD jer su me nakon pet dana automatski učlanili za premium člana. luda ko kumpir i samu bih sebe ispleskala zbog nepromišljenosti morala sam blokirati karticu.

merkur u ribama vladar 2. kuće (novac) u 11. umetnut- totalna nesposobnost i neukost za osnovne stvari (kćer od 17. mi se smijala, pa majkoooo to svi znaju da se na tu foru ne pada, nikakvi free trial i te baze. očito ne svi ) u kvadratu na uran u škorponu- "nesretni" i nesmotreni potezi na internetu.

onak, razmišljala sam malo da sam se mogla informirati masu puta o kupovini preko interneta, al taj moj smantani merkur je jednostavno nijem do bola kad treba pitati praktične stvari(ribe). naime, takva sam u svemu. bilo da su recepti u pitanju, bilo neki drugi savjet. bauljam sama sto godina, učim na greškama, kemijam, umjesto da se konzultiram s drugim ljudima (često me je sram pitati "banalne gluposti" ).

čini mi se da bi to mogla biti i posljedica nedostatka opozicije u mojoj karti. ta neka zatvorenost za ostatak svijeta i komunikaciju u smislu razmjenjivanja iskustava. nešto je fish piala o tome- taj hendikep nosi u sebi neku samodostatnost i stil života čovjek je " otok", što mi bez opozicije nikako ne kužimo da ne ide.

p.s. evo i ovaj post je jedan u nizu primjera. jedva sam se prisila ovo napisati na forumu. danas sam ga nijemo u glavi napisala nekoliko puta i to je to. ja sam s tim bila gotova. a onda sam rekla sqama sebi, nitko te nije čuo, s nikim nisi podijelila promišljanja i zaključke...opet si zatvorena. milijun je mojih nijemih postova ostalo negdje u mojoj glavi umjesto na ovom pdf- u koji jako volim i konstantno iščitavam i mislim da je to šteta.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 05:11   #323
aquarius da ne kvotam cijeli post...

Vidiš, ja imam identičan "problem".
Uvijek se čudom isčuđavam kako ljudi pitaju toliko stvari, objašnjenja za neke banalne situacije, stvari na koje bi mogli naći odgovore da samo malo sjednu za komp i proguglaju.

Oduvijek sam bila tip koji jako malo pita okolinu, trudim se sve sama dokučiti i čim imam neke nedoumice, sama dolazim do odgovora. Kako u nekim životnim situacijama tako i u najobičnijim odgovorima na pitanja iz npr. opće kulture.

Ali moj Merkur je u 3. kući u Vagi (konjukcija Sunce i Pluton, trigon Mjesec), imam nešto i opozicija, šest ih vidim istaknutih, tako da ne znam mogu li se složiti s tim da ti Merkur, odnosno meni, igra ulogu kod ove osobine.

Mene zanima u čemu tražiti probleme s papirologijom?
Uvijek nedostaje jedan papir, potvrde nisu u redu, datumi na njima krivi, odjave/prijave uglavnom odrađene u nekoliko navrata jer šteka neki podatak.... I tako oduvijek.
Epla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 09:15   #324
epla,

nisam toliki genijalac da bez tvoje karte mogu išta reći. trebala bih i s kartom biti jako inspirirana i malo kopati dok mi se ne upali lampica (to mi je isto moj merkur/mars/uran kombinacija).
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:53   #325
Quote:
Epla kaže: Pogledaj post
Mene zanima u čemu tražiti probleme s papirologijom?
Uvijek nedostaje jedan papir, potvrde nisu u redu, datumi na njima krivi, odjave/prijave uglavnom odrađene u nekoliko navrata jer šteka neki podatak.... I tako oduvijek.
To je isto Merkur/3. kuća. Tražila bih vezu s Neptunom/12. kućom.
Ili sa Saturnom. Ovisi kakve su prirode te greške.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 13:18   #326
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
To je isto Merkur/3. kuća. Tražila bih vezu s Neptunom/12. kućom.
Ili sa Saturnom. Ovisi kakve su prirode te greške.
Slazem se. To nalazim kod ljudi koji imaju Merkur-Neptun kvadrat/opoziciju i slicno (Merkur -12. kuca).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:42   #327
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Munja (Jupiter) je električna iskra (Mars) nastala pri izbijanju električnog naboja u atmosferi između područja s pozitivnim i negativnim elektricitetom. Ako se pojava munje očituje bljeskom svjetlosti i oštrim zvukom, tada je posrijedi grmljavina (Uran)...'

Munje (Jupiter) i gromovi (Uran)...u kombinaciji s Marsom...negdje u natalu...
Evo još jedne koja naprosto uživa slušajući grmljavinu... Taj zvučni efekt mi je doslovno Božanstven... Još kad ga imam priliku slušati negdje na otoku, okružena morem... Majko Božja...!!! Kakve li divote... BTW, Jupiter u Blizancima u 9. kući na 10 i nešto, u egzaktnom kvadratu s Uranom u Djevici u 12. kući na 10 i nešto... Munje mi pak nisu osobito fascinantne. Vjerojatno zato, što mi je Mars naime, na ASC-u u 1. kući na 20 i nešto Djevice... Što bi značilo da je očito predaleko za kvadrat s Jupiterom i konjunkciju s Uranom...

Zadnje uređivanje Bolesna : 24.07.2016. at 13:01.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 14:19   #328
Prvi film, kojeg se sjećam da mi se svidio, bio je Strah u ulici brijestova.

Bit radnje se odvija u snu , 12. kuća, gdje glavni lik proganja i napada, Mars, djevojku, Venera.
A ubija rukavicom s noževima.

To je slika i prilika moje Ve i Ma u 12. kući, Ma vl. 8.

Ima puno filmova, koji točno prate tu simboliku, i to su upravo oni filmovi koji mi se nekako i najviše svide.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 17:51   #329
Imam jedno pitanje, ja sjebala rucni zglob, a tip rodjen isti dan kao i ja sjebo nozni zglob, gips mosi. Neki dan, ja nisam nista slomila, al i dalje imam zajebancije, neku kvrgu. Kako mi je ovo bas zanimljivo da sam vidjela jer rodjeni smo isti dan, jel moze netko to objasniti s obzirom na moju ruku, njegovu nogu.

Poslano sa mog HUAWEI Y530-U00 koristeći Tapatalk
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 21:39   #330
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, ja sjebala rucni zglob, a tip rodjen isti dan kao i ja sjebo nozni zglob, gips mosi. Neki dan, ja nisam nista slomila, al i dalje imam zajebancije, neku kvrgu. Kako mi je ovo bas zanimljivo da sam vidjela jer rodjeni smo isti dan, jel moze netko to objasniti s obzirom na moju ruku, njegovu nogu.
U tvojoj karti Mars i Saturn tranzitiraju 3. polje, a u njegovoj?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:04   #331
nazalost ne znam, navodno su nam mame vristale u isto vrijeme, ali ne bi rekla da je on djevica, but I might be wrong. Jel bi u njegovom slucaju to bio tranzit 12 ili kojim vec poljem?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:50   #332
Razmišljam kamo da pitam ovo

Zanima me što bi u karti okarakteriziralo dobar odnos s tetama/stričevima .. dakle braćom naših roditelja
Mene konkretno zanima odnos moje tete (tatine sestre) i nas. (brata i mene) Nas dvoje u njoj vidimo našeg tatu. Ukratko rečeno Veoma su slični, a i bili su iznimno povezani. Naša teta prema nama ima taj majčinski stav; brine o nama u smislu da nas stalno zove, pita kad su mi ispiti - divna je! I jako je dobra s mojom mamom premda su moji rastavljeni itd

Baš me to zanima, pa unaprijed hvala ako će itko reći išta na tu temu
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 18:45   #333
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Razmišljam kamo da pitam ovo

Zanima me što bi u karti okarakteriziralo dobar odnos s tetama/stričevima .. dakle braćom naših roditelja
Mene konkretno zanima odnos moje tete (tatine sestre) i nas. (brata i mene) Nas dvoje u njoj vidimo našeg tatu. Ukratko rečeno Veoma su slični, a i bili su iznimno povezani. Naša teta prema nama ima taj majčinski stav; brine o nama u smislu da nas stalno zove, pita kad su mi ispiti - divna je! I jako je dobra s mojom mamom premda su moji rastavljeni itd

Baš me to zanima, pa unaprijed hvala ako će itko reći išta na tu temu
Natalna karta se sastoji od dvanaest polja od kojih svako polje ima svoje posve određeno značenje. Pa tako našu braću i sestre, isto kao i bliske rođake nalazimo u 3. polju, a u tom polju se vidi i naš odnos s njima i prema njima.

Derivatno polja koje je 3. polje od 4. polja (majka) - dakle 6. polje pokazuje rođake s mamine strane, te braću i sestre s mamine strane. Na isti način 12. polje pokazuje rodbinu s tatine strane, te očevu braću i sestre. U tvojoj natalnoj karti se generalno vidi "više dobroga" od rodbine s tatine strane jer se u 12. polju nalaze Merkur i Jupiter.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 09:09   #334
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U tvojoj natalnoj karti se generalno vidi "više dobroga" od rodbine s tatine strane jer se u 12. polju nalaze Merkur i Jupiter.
fish, hvala ti!!

Je, sada mi je jasno ZAŠTO je ta tatina strana obitelji toliko "lakša" i imaju nevjerojatnu sposobnost da u teškim trenucima okrenu na pozitivu!! Joj, baš sam sretna što ih imam/o!!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 12:41   #335
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
fish, hvala ti!!

Je, sada mi je jasno ZAŠTO je ta tatina strana obitelji toliko "lakša" i imaju nevjerojatnu sposobnost da u teškim trenucima okrenu na pozitivu!! Joj, baš sam sretna što ih imam/o!!
Nema na čemu Depeche. No moram onda još nešto napisati što držim važnim glede ove karte i pitanja rodbine.

Mislim da zbog tog znaka raka dosta briješ na obiteljske veze, a da moraš uzeti u obzir da sama nisi toliko objektivna u posuđivanju "dobrote". Tj. zbog te račje pomalo infantilne potrebe da se bude zaštićen i "zbrinut" može se nesvjesno negirati ona destruktivna komponenta rodbinskih odnosa koja ovdje definitivno postoji (Pluton u 3. polju koji radi 90º Merkur u 12. polju, te radi uz to radi 180º Mars i 90º Saturn).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 13:58   #336
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu Depeche. No moram onda još nešto napisati što držim važnim glede ove karte i pitanja rodbine. :')

Mislim da zbog tog znaka raka dosta briješ na obiteljske veze, a da moraš uzeti u obzir da sama nisi toliko objektivna u posuđivanju "dobrote". Tj. zbog te račje pomalo infantilne potrebe da se bude zaštićen i "zbrinut" može se nesvjesno negirati ona destruktivna komponenta rodbinskih odnosa koja ovdje definitivno postoji (Pluton u 3. polju koji radi 90º Merkur u 12. polju, te radi uz to radi 180º Mars i 90º Saturn).
Da, da. Točno znam što hoćeš reći jer tako i je

Otkako sam svjesnija sebe znam da nešto u nekim segmentima ne štima, a tiče se pojedinih ljudi u obitelji, no ono što je meni bitno jest to da ja imam tu neku sigurnost u nekolicini ljudi s tatine strane koji mi pružaju osjećaj stabilnosti jer to s mamine strane uže obitelji nemam (i pritom mislim na njezinog brata ) I još to da moj brat i ja nikada nemamo tako ružan odnos kao naša mama i njezin brat Premda sam ja toliko istraumatizirana tim njihovim odnosom da više u ništa nisam sigurna

Mali su moji rodbinski krugovi. Dva bratića i dvije sestrične, a od svih njih je normalna samo sestrična s, čuda li, tatine strane S time da, naravno, nije sve uvijek idealno jer svatko od nas nekoliko meni bitnih ljudi pa i ja imamo svojih mana, ali kad god bi bio neki problem on bi se i riješio.

I slažem se, da bar nisam Rak!

Ja bih najradije da se svi slažemo, nebitno s čije strane. Nekada i prijeđem preko nekih stvari pa kada se ponovi nešto loše što sam zanemarila jer sam htjela da sve bude okej, onda se ljutim na sebe Veeeliko ti hvala!!!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 16:16   #337
ej, fishice. sad ste me ti i ova luda račica sjetili da nikad nisam pitao nešto što me zapravo dosta zanima. ne znam kako sam zaboravio
iako, nisam siguran da je ovo tema za takvo pitanje. prebaci ako ima slična tema.


činjenica je da ja imam dosta hladan odnos sa svojom sestrom ( i ona je rak). nikad tu nije bilo nekih većih svađa, ali uvijek smo bili dosta distancirani. bar kad usporedim sa drugim brat/sestra primjerima iz okruženja. ja čak tu ne vidim neke brat/sestra emocije...kao da uopće nismo brat i sestra, iako postoje neke sličnosti.

tu očito ima dosta krivice i u njoj ( njenom natalu), ali sad me zanima moj natal i šta točnu u njemu da okrivim

slično je i sa rodbinom/rođacima. imam ih dosta sa mamine i tatine strane, ali tamo od 14-15. god ja uopće nisam zainteresiran za druženje i komunikaciju s njima, iako su oni svi prilično povezani. nisu mi oni ništa loše napravili i znam da to nije lijepo od mene, ali tako je kako je. čak ni obje babe ni dede nisam vidio godinama prije nego što su umrli. i tu me malo grize savjest.

ok, vjerojatno je pomoglo što ne živimo baš blizu jedni drugima, ali nismo ni tako daleko da ih ja godinama ne želim posjetiti. nisam imao baš ništa protiv njih, bili su jako dobri ljudi, ali jednostavno mi se nije dalo.

znači tu očito nešto ne štima u mom natalu (iako sam rak )i jako me zanima u čemu je problem!

http://tinypic.com/r/ogexs3/9
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 16:51   #338
Ista ja. Mislim da je to Saturn u 3. kući.
Odnos s bratom i bližom rodbinom je dosta hladan, viđamo se silom prilika. Nemam što loše reći o njima, ali nekako nikad nisam nalazila zajedničke teme za komunikaciju.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 18:41   #339
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ista ja. Mislim da je to Saturn u 3. kući.
Odnos s bratom i bližom rodbinom je dosta hladan, viđamo se silom prilika. Nemam što loše reći o njima, ali nekako nikad nisam nalazila zajedničke teme za komunikaciju.
sad sam provjerio. čini se da je Saturn krivac! ili jedan od krivaca.
svakako je loše postavljen. Sunce opozicija Saturn
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 18:47   #340
Negdje sam čitala da osobe s Mjesecom u 12.kući imaju karakteristiku da su ili premekane u smislu da ih drugi iskorištavaju i mogu puno "progutat" dok ne puknu ili da se taj aspekt javlja kod serijskih ubojica i sl. Mene zanima što znači za odnose s ljudima taj aspekt jer čini mi se da kod mene izaziva iznenađenje kod ljudi kad povučem crtu i ne dam da me se više "rasteže" van svih granica u smislu da na svoju štetu trpim nečija s*anja
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.