Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2010., 14:34   #41
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post


za tebe bi vitex (pms free) bio kao stvoren. jesi li probala? dobar je po pitanju regulacije ciklusa.
nisam, jos
pokusat cu sad sa cajem pa ako ne bude pomaka, krecem dalje
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 15:50   #42
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
nisam, jos
pokusat cu sad sa cajem pa ako ne bude pomaka, krecem dalje
odi na ovu temu. tamo je dosta njih izvjestavalo o pozitivnom djelovanju vitexa kod dugih ciklusa. cajevi nisu u tom mjeri djelovali..
bas sam jucer pricala s frendicom koja ima duge cikluse i kaze da su oni s vitexom nakon 2-3 mjeseca skoro u normali..ali vidno kraci

koji misis piti?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:00   #43
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
odi na ovu temu. tamo je dosta njih izvjestavalo o pozitivnom djelovanju vitexa kod dugih ciklusa. cajevi nisu u tom mjeri djelovali..
bas sam jucer pricala s frendicom koja ima duge cikluse i kaze da su oni s vitexom nakon 2-3 mjeseca skoro u normali..ali vidno kraci

koji misis piti?
Hvala, procitat cu ovih dana.

Uzela sam ovaj caj za zastitu zena od M.B:travara, danas mi je 3.dan da pijem.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 21:19   #44
Cure, jel moguce da ova mjesavina caja za zastitu zena djeluje nakon 3 dana? Ja popila danas 3.dozu i bole me jajnici kao da cu svaki cas procurit, a danas mi je 29.dan ciklusa....inace mi je ciklus, u zadnje 2 god. najkraci bio 36 dana.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 02:59   #45
Moguće je svašta, evo meni i drugi mjesec zaredom ciklus super što ne mora značiti da djeluje na sve nas jednako, ali eto meni je skroz OK i što je dobro nisam uopće nikako napuhana više, smirenija sam, osjećam se lakše, a ovulacija je tu u punom sjaju
Sve smo mi različite i imamo različite disbalanse, ovisi o mnogo toga, ali ove mješavine i čajevi svakako pomažu u dosta sličnih tegoba (neke sam nabrojala).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:40   #46
Da li ste probale sa čajevima i pripravcima iz biljne apoteke Matija u Dubravi. Imam dosta klijentica od kojih sam čula da su imale pozitivne rezultate sa njihovim pripravcima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 14:21   #47
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Da li ste probale sa čajevima i pripravcima iz biljne apoteke Matija u Dubravi. Imam dosta klijentica od kojih sam čula da su imale pozitivne rezultate sa njihovim pripravcima.
Ja bih probala, mislim a si mi već spominjala, ali sam iz Rijeke, mogu li preko telefona njima reći o čemu se radi ili? Imaš link ili broj telefona?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 23:21   #48
evo stigli hladniji dani idealno vrijeme da se bacimo na čajeve... ja kupila neven i matičnjak..ima li netko iskustva sa njima...
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:38   #49
Kako sam od samog početka imala probleme s menstrualnim bolovima, još kao curicu me baka upoznala s gospinom travom (kantarion) i njegovim čajem. Iako sam vjerojatno već tada imala endometriozu, ne rijetko mi je sam čaj uklanjao bolove. Pričala mi je da je to naučila od svoje bake koja je bila primalja i da su sve žene u Dalmaciji znale da je za mensturalne tegobe najbolja gospina trava.
No s njom treba biti oprezan, ukoliko ste na kontracepciji, jer umanjuje njen učinak.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:40   #50
Ja se jos natacem sa ovim za zastitu zena, nema nekog poboljsanja sto se tice trajanja ciklusa ali me bar ne boli kad dobijem, a inace me bolilo za poludit.....bar nesto
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:53   #51
i ja sam oduvijek imala velikih problema s grčevima za vrijeme menstruacije i obilnim krvarenjem, po 10 dana bi mi trajalo, pila sam razne tablete par puta dnevno, ali mi se sve ublažilo kad sam počela piti od subana evin m čaj i evine kapi....zaista je pomagalo...
poslije sam počela piti yasmin, pa nemam više takvih problema, dovoljan mi je 1-2 voltarena dnevno ili spasmex + menstruacija mi traje samo 5 dana sada...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 08:35   #52
Tek sad sam naletila na ovu temu. Ja imam raznoraznih ginekoloških problema zbog hormonskog disbalansa (štitnjača mi je u k...). Ne kupujem gotove čajeve, već berem bilje sama i pripremam po receptima iz bakine bilježnice (skoro u svakom receptu je vrkuta ).

Ako netko ima sličnih problema kao ja mogu napisati kakv recept.

Danas ću početi s jednim koji do sada nisam isprobala.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:55   #53
Samo ti piši.

Ako imaš koji receptić koji je dobar za gljivice možeš i to ovdje napisati, ja ti budem bila zahvalna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 16:00   #54
Begemotica, što se mene tiče, možeš sve prepisati (naravno u domeni ginekoloških, ali i hormonskih problema).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:31   #55
Protiv gljivica u mojoj bilježnice nema ništa. Većina onog što ima se odnosi na neurednu menstruaciju i općenito krvarenje iz maternice, upalu jajnika i maternice i plodnost. Pa vi recite što koga zanima.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:37   #56
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Samo ti piši.

Ako imaš koji receptić koji je dobar za gljivice možeš i to ovdje napisati, ja ti budem bila zahvalna.
meni su se gljivice prvi put pojavile kad sam popila antibiotik za upalu grla....to je ujedno bilo prvi put u životu da sam pila antibiotik...ginekologica mi je dala vaginalete, ali i preporučila da popijem kutiju lactogyna zbog poremećene flore, te da svaki put uz antibiotik obavezno pijem i lactogyn....pila sam ga uz antibiotik i još mjesec dana nakon njega...nakon toga više nikad nisam dobila gljivice....nije čaj, al ako pomaže
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 02:48   #57
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Protiv gljivica u mojoj bilježnice nema ništa. Većina onog što ima se odnosi na neurednu menstruaciju i općenito krvarenje iz maternice, upalu jajnika i maternice i plodnost. Pa vi recite što koga zanima.
S obzirom da mi je krajnje vrijeme da počnem raditi na bebi i da nastojim držati pod kontrolom PCOS, eto mene zanima nešto s tog područja svakako.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 09:05   #58
Za plodnost su najbolji vrkuta, marulja i macina trava, bilo pojedinačno, ili u bilo kojoj kombinaciji. Sad sam u uredu, a bilježnica mi, naravno doma, pa kad se vratim (znači, negdje poslje 19.00), prepisat ću nešto konkretnije.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:41   #59
I mene zanima receptic za pcos i plodnost,zelim bebu,a borim se s policisticnim jajnicima i anovulatornim ciklusima.
irena1512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 14:44   #60
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Protiv gljivica u mojoj bilježnice nema ništa. Većina onog što ima se odnosi na neurednu menstruaciju i općenito krvarenje iz maternice, upalu jajnika i maternice i plodnost. Pa vi recite što koga zanima.
Ma piši sve što misliš da bi moglo biti korisno. Ako imaš nešto za bolne menge to bi mi isto dobro došlo. Ja u zadnje vrijeme kad dobijem taj dan sam za klinac. Toliko me boli stomak da to nije normelno, kljuknem si par tableta tokom dana da bi uopće mogla normalno funkcionirati.

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
meni su se gljivice prvi put pojavile kad sam popila antibiotik za upalu grla....to je ujedno bilo prvi put u životu da sam pila antibiotik...ginekologica mi je dala vaginalete, ali i preporučila da popijem kutiju lactogyna zbog poremećene flore, te da svaki put uz antibiotik obavezno pijem i lactogyn....pila sam ga uz antibiotik i još mjesec dana nakon njega...nakon toga više nikad nisam dobila gljivice....nije čaj, al ako pomaže
Ma ja zbog štitnjače ih stalno vučem. Pila sam ja i taj lactogyn, vaginalete nema koje nisam stavljala, pila i diflukan al kod mene ti to sve malo smiri ih i onda se one opet nakote.

Reko mi je gin da zbog štitnjače mi se vjerovatno poremeti ph rodnice i onda one nabujaju. Još mi za sada najbolje funkcionira tampon koji umoćim u jogurt sa lgg-om i to tak držim u rodnici 2 sata. Nakon par dana ja ko preporođena, naravno dok se opet ne smisle vratiti. Onda opet ispočetka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.