Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2006., 23:50   #1
Smile Skripte za prijemni na filozofskim fakultetima

Jel ima netko bilo kakve skripte, materijale, preporuke nekih knjiga za spremanje prijemnog na filozofskim fakultetima. Psihologija, sociologija, filozofija, logika... bilo što!

Navodno će ove godine biti neki jedinstveni prijemni na svim filozofskim fakultetima.

Može na mail: [email protected]
 
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 01:14   #2
Prijemni na FFZG-u ti se sastoji od opće kulture, hrvatskog jezika i testa apstraktnog mišljenja.
Kružile su glasine da vraćaju opću obaviještenost, ali mislim da se ipak radilo samo o glasinama.

Ne znam je li isti prijemni na svim filozofskim fakultetima; znam da je jedinstven prijemni za sve studijske grupe na FFZG-u.
Primjere prošlogodišnjih ispita možeš kupiti u Info-centru FFZG-a.

Za pripremanje: gledaj Najslabiju kariku. Rješavaj križaljke. Prouči gramatiku i pravopis. Riješi koji test inteligencije na Internetu.
I naspavaj se prije ispita.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 10:52   #3
Pravo zanimljivo...
 
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 11:54   #4
na FFRI je za svaki odsjek drugaciji prijemni... al i skoro svaki odsjek ima primjerak prijenog od prosle godine pa si mozes pogledat

za engleski http://www.ffri.hr/anglistika/html/news.php (kliknes na Entrance exam sample)

kroatistika - http://www.ffri.hr/cro/upisi/razredbeni.html

kulturologija - http://www.ffri.hr/cultstud/razredbeni.php

matematika - http://www.ffri.hr/math/prijemni/

povijst umjetnosti - http://www.ffri.hr/pu/ispit.html

psihologija - http://www.ffri.hr/psycho/

to je to..ostali odsjeci nemaju primjere....
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 19:48   #5
Quote:
yellowone kaže:
to je to..ostali odsjeci nemaju primjere....
lani ih se moglo dobit na faksu.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:22   #6
Da ne otvaram novi topic...

Što je sa upisom francuskog jezika na FFZG?
Na stranici ffzg.predznanje NE PIŠE da ima prijemni za franc. No da li to zaista znači da ga nema.
Neki ljudi govore da je FF-ovcima dopizdilo što se ekipa masovno prijavljuje za franc. koja nema pojma, pa će biti tko zna što ove godine.

Ima li tko kakvu specifičnu informaciju u vezi toga?

P.S. postoje provjere za franc., ali samo ako se uzima kao treći jezik.
__________________
Ima toliko ljudi koji ovce nisu ni vidjeli, no to ih ne sprečava da se ponašaju kao čobani.
Zegeovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 19:19   #7
Quote:
Zegeovac kaže:
Da ne otvaram novi topic...

Što je sa upisom francuskog jezika na FFZG?
Na stranici ffzg.predznanje NE PIŠE da ima prijemni za franc. No da li to zaista znači da ga nema.
Neki ljudi govore da je FF-ovcima dopizdilo što se ekipa masovno prijavljuje za franc. koja nema pojma, pa će biti tko zna što ove godine.

Ima li tko kakvu specifičnu informaciju u vezi toga?

P.S. postoje provjere za franc., ali samo ako se uzima kao treći jezik.

aj razmisli malo. ako ne piše da ga ima, šta bi to moglo značiti?
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 11:35   #8
pise i na rijeckom faxu da nema za njemacki prijemnog pa ga ima .... ne vjeruj svemu sta pise na netu nazovi i pitaj bit ces najsigurniji....
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 11:30   #9
a vjerovatno se moze i ove godine.... ovo su oni koji su stavljeni na net.... treba ic do faxa i raspitat se
yellowone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:45   #10
Ne, nema predispita iz francuskog! Na filozofskom se svi masovno prijavljuju na sve jezike pa tako ni francuski nije iznimka. Ako ti lijepo piše ne znam zašto postavljaš glupa pitanja.
Daniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:54   #11
od kada za filozofski u zg treba hrvatski jezik? pa još do prošle godina je bila opća informiranost? jel to opet neki novitet? uopće nisam znala za to. Čula sam za neku skriptu koja se sad pojavila i može se nabaviti na faxu, pa ako lijepo piše: hrvatski, opća kultura i test inteligencije, čemu onda ta skripta? P a ne može netko iz toga dobiti opću kulturu
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 00:30   #12
Od ovog novog prijemnog koji su uveli prije nekoliko godina. Prošle god. nije bila opća informiranost a neće ni ove. Ali hrvatski oduvijek. Pa kako bi studirala neki jezik ako ne znaš svoju gramatiku. Sorry ali i to je opća kultura. Ne možeš iz te skripte dobiti opću kulturu ali možeš vidjeti sistem idiotskih pitanja.
Daniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:00   #13
Prijemni se ispit na FFZG-u sastoji od triju dijelova: testa apstraktnog mišljenja poznatog i pod nazivom 'test inteligencije' (60 pitanja), testa jezične kulture oliti gramatike jezika nam (50 pitanja) i testa opće kulture (100 pitanja).

Svaki pojedini dio ispita nosi najviše 250 bodova, i to po relativnoj skali - onaj koji najbolje riješi neki dio ispita dobiva 250 bodova, a bodovi ostalih pristupnika se računaju u odnosu na najboljeg.
Prag svakog pojedinog dijela je 20% - dakle, ako u nekom dijelu ispita ne ostvariš barem 20% bodova, ne dobivaš niti jedan.

Svi se uhvate te opće kulture, a hrvatski jezik već u startu donosi dvostruko više bodova po pitanju... i dosta je teži.

Sve si mislim da ću početi organizirati pripremne tečajeve za prijemni na FFZG-u... there's good money in it...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 17:12   #14
Quote:
cp.tar kaže:

Sve si mislim da ću početi organizirati pripremne tečajeve za prijemni na FFZG-u... there's good money in it...
oš me zaposlit
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 18:28   #15
Quote:
Markeca kaže:
oš me zaposlit
Ljudi smo, dogovorit ćemo se...

Mislim, kad vidim kolike se pare okreću u tome... postoji li kakva prepreka organizaciji nekakvih priprema preko studentskih klubova?

OK, klubovi su neprofitni; ne smijemo drito zarađivati... ali bi si klubovi mogli malo popraviti financije, urediti prostore...

Kaj misliš?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 13:48   #16
KULTUROLOGIJA*

dali ima netko da mi posalje ili kaze odakel bi mogo skinuti / kupiti skripte za fax KULTUROLOGIJE ???
amedix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 21:32   #17
ljudi di bi moga nabavit skripte za studij psihologije u rijeci posto mi se uz drzavnu maturu traze dodatne sposobnosti valjda ce bit ko na prijemnima ????????
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 14:59   #18
Zna li netko kakvu korisnu literaturu za vježbe testova apstraktnog mišljenja i ostalih stvari koje budu na prijemnom za filozofski? Ne internet, nego baš knjige Može i pm ako iz nekog razloga ne bi tu
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.