Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 11:30   #201
Ajde ljudi vi koji cete ici sada u vrijeme adventa u bec napisite malo svoje dojmove i sto se isplati pogledati...
civic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:49   #202
Quote:
Aubrey kaže: Pogledaj post
fala ljudi. a što je s dočekom? di je to najbolje dočekat? negdje vani, na nekom trgu? ili u jednom od cafea?
v cafeima je guzva, a cesto i dosadno jer se Becani ne znaju bash zabavljati, a imash Silvesterpfad, vecina ih doceka vani po gradu.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 19:33   #203
Jedan dan u Beču

Pozdrav svima! Idem na jednodnevni izlet u Beč - jutarnjim letom iz Zagreba, u 9:30 sam u Beču, a vračam se sa letom 19:30 navečer. Kako najbolje provesti taj jedan dan? Htio bih ga provesti romantično jer vodim curu

I kakvu kartu za prijevoz da kupim, ima neka dnevna karta koja uključuje schnellbahn od aerodroma do grada i za vožnje po gradu, pa onda natrag na aerodrom? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:01   #204
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
stanujem u 7-om a neznam ako možda još i brkaš Hanappi i Happel Stadion. htio bih još napomenuti da zona vrijedi samo radnim danima od ponedeljka do petka, a u božićnoj sezoni ti ni strane tablice ne pomažu jer stavljaju lokote na gume i onda kazna ispadne veća (standard 21.-€ & policijska intervencija 50.-€ & vrijeme) Sprema se novi zakon za bržu vožnju sa minimalnim €70.- jer od te svote mogu u svakoj zemlji preko domaće policije kasirati, a onda ću i ja smanjiti jer sada plaćam smiješno niske cifre
Ne vidim razlog zašto bih brkao legende Hanappia i Happela ili stadione koje nose njihova imena ili ne daj bože Horr stadion (među određenom populacijom poznatiji kao Horrwies'n)
Previše puta sam bio na njima da bi ih brkao, vjeruj mi

Ma kakvi lokoti, nema toliko lokota u cijelome Beču, a kad ih i koriste, uglavnom ih koriste za 1. , a nije čovjek valjda panj da će ga ostaviti baš u 1.
Ja kad sam s HR tablicama i kad imam vremena parkiram najčešće u 2.-om, pa onda lagana šetnjica (iovako se premalo krećem zadnje vrijeme), a tamo mi ne pada napamet platiti. U 1.-om ima neka mjesta gdje se uvalim gratis, ostanem i po nekoliko sati, i ništa, doduše nikad radnim danom prije 18:00 h...
A kad imam Österreichische tablice onda naravno platim, ne pada mi napamet ne platiti.

Brza vožnja, da, ide promjena, samo još će trebati malo vremena da stupi i na snagu, a do tada nek blica kolko hoće.
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:08   #205
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Idem na jednodnevni izlet u Beč - jutarnjim letom iz Zagreba, u 9:30 sam u Beču, a vračam se sa letom 19:30 navečer. Kako najbolje provesti taj jedan dan? Htio bih ga provesti romantično jer vodim curu

I kakvu kartu za prijevoz da kupim, ima neka dnevna karta koja uključuje schnellbahn od aerodroma do grada i za vožnje po gradu, pa onda natrag na aerodrom? Hvala!
Kad ideš u Beč na jednodnevni avionom, onda kad se već tako isprsiš možeš si priuštiti i taxi. Čemu sad kompliciranje i možebitno čekanje

A što se tiče romantike, Beč je u 12.-om mjesecu sam po sebi romantičan, i nije potrebno pucati nešto extra. Recimo provozaj je s fijakerom po gradu te bacite panoramski razgled, onda ju odvedi na sachericu i na dobru kavicu, pa navratite u Hofburg, razgledajte riznicu i muzej carice Sissi, popiješ punch usputno negdje na Christkindlmatkru, a poslije odite na Dunavski toranj na klopicu i razgledajte Beč iz druge perspektive, samo pazite na vrijeme da se na vrijeme vratite na aerodrom.
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 02:31   #206
cista romantika..zdeni veter...kicasti fijakeri..
nedavno se gadno razocaral v Becane...svaki tretji Becanin je stanovnik Gemeindebau-a..gradske socijalne gradnje, koja iznosi nekaj vishe od 20%. s jedne strane dobro za mlade lujde i familije, al s druge strane tam stanuju vecinom samo gadni seljaki..to znaci 600 hiljada seljaki, kod brojke od 200 hiljada stanovi.
eto tak vam je to v Becu.
asfalt teshki
za fijakere brzih cesta
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:21   #207
Pokušavam preko neta naći neki smještaj (hotel, b&B) u Beču za novu godinu, ali nema šanse..ili je već zauzeto ili su cijene too much. To preko expedie i sličnih web str., i uvijek se vrte isti..

Ako znate neki hotelčić preporučite, pliz..
Ili je već kasno za rezervacije u dobrim hotelima umjerenih cijena?
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:24   #208
Austrija Wien

ljudi idem na par dana......znam da je grad super imali iko da je bio?....
p.s. da li postoji jos uvjek granicni prjelaz izmedju slovenije i austrije? posto je slo u Eu vec 2 godine il vise...?
__________________
deep blue screw
buzzfuzz is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.12.2007., 17:46   #209
graničnih prijelaza postoji nekoliko, a carinska kontrola još uvijek postoji na svakom od njih jer ona nema veze s EU, već s famoznim Schengenskim sporazumom u koji Slovenija ulazi čini mi se 1.1.2008.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:12   #210
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
graničnih prijelaza postoji nekoliko, a carinska kontrola još uvijek postoji na svakom od njih jer ona nema veze s EU, već s famoznim Schengenskim sporazumom u koji Slovenija ulazi čini mi se 1.1.2008.

21.12.2007
shvabo_bech is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 02:26   #211
aha....ok...
__________________
deep blue screw
buzzfuzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:23   #212
Oke pitanje

(Mislim da ce nas tona biti u Wieni 15.og).
Cijelu sam si subotu ostavila otvorenu .Koji sajam je naj obici i ima li nekog (makar mini) snizenja u prosincu gore ?
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:05   #213
HITNO!!! Ima tko da bi išao u Beč, 14.-16.12. preko agencije kao zamjena, jer nažalost meni je iskrnuo problem i ne mogu na put.
Aranžman je iz Rijeke za dvije osobe, hotel u centru grada, sjedala u busu u prvom redu, odmah iza šofera...

molim onoga tko je zainteresiran da mi javi na pm...

Hvala!
euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:54   #214
Kakve cu cijene u Beču?
BeroFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:45   #215
Dizem ovo na gore jer bih ipak znala trebam li spiskati lovu po doma ili da neka cuvam za van ....

Ajmoooo Bečani

btw. cijene cega? definiraj?


mene pate cijene po butigama..pise li kakav sale? od bar 20 % ...igdje?
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 12:37   #216
Bečani savjetujte ,
jedva sam našla dva hotela koji imaju slobodno za novu godinu..jedva,
Prvi je u samom centru, ulica Petersplatz
Drugi je u ulici Große Stadtgutgasse, 2. bezirk

Išli bi radije u ovaj prvi, no mislim se da li će biti previše bučno tamo? Bude tamo štogod tipa doček, bučni lokali, programi na otvorenom i sl... Htjeli bi to izbjeći, al opet odgovara nam što je strogi centar..
A ovaj drugi što se tiče lokacije jel ok? Čitah u prijašnjim postovima da je dr.sigmund freud sa našeg foruma , rekao da je 2. bezirk ok ali sam jedan dio...
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 09:05   #217
Prosim Beclije di se jede dobra azijska hrana - dobar sushi, ondak vietnamski, kineski restoran ce ga ima i dobra stara Sacherica Fala
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 09:46   #218
Pitam se....životari li itko iz Beča na ovim pustopoljima
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 11:15   #219
Thumbs up Putovanje u Beč

Diskretni šarm aristokratije

Prva stanica našeg putovanja je bio Salcburg. Grad na severu Republike se i danas smatra muzičkim centrom „stare Evrope“ i mesto gde se, uz savremena dostigunuća i modernu arhitekturu, zadržala i patina davnih vremena. U centru svih ovogodišnjih kulturnih i turističkih dešavanja je, naravno, Volfang Amadeus Mocart. Četvrt milenujuma od rođenja proslavljenog kompozitora se obeležava širom Evrope, posebno, a gde bi drugde, u mestu gde je rođen. Tu je kuća u kojoj se rodio i živeo punih 17 godina, njegov muzej i sve drugo što zanima ljubitelje njegove muzike.
Međutim, u Salcburgu se i može štošta drugo videti. Čak i ako ste samo u prolazu, primetićete raskošnu baroknu arhitekturu, koja je ovde, kao možda nigde u Evropi, sačuvala svu raskoš i autentičnost. Obavezno treba posetiti i dvorac Mirabel, gde se i danas, u mnoštvu figura patuljaka i mitoloških bića, posebno izdvaja figura Pegaza, koja datira iz davne 1664. godine. Simbolizuje vodu, vatru, zemlju i vazduh – četiri osnovna elementa života, a harmoniju ljudskog bića i prirode čuva i mala fontana iz davnih vremena. U blizini dvorca, ako imate vremena i volje, treba obići i jedan od najstarijih manastira u Evropi. Potiče iz dvanaestog veka, posvećen je svetom Petru, a u njemu i danas žive brojni kaluđeri...

Zvezde na pločniku

Proći Austriju a ne svratiti u Beč – isto je kao da niste ni dolazili. Za jedan od najlepših evropskih gradova, koji je vekovima bio središte političkih, vojnih i kulturnih zbivanja, najlakše je reći da je ogromni muzej na otvorenom. Skoro da nema kvadratnog metra gde se tokom duge istorije nije dogodilo nešto važno. Urezana imena Štrausa, Betovena, Mocarta i drugih rodonačelnika klasične muzike i danas čuvaju zvezde na pločniku glavne ulice. Ring štrase je avenija gde počinje i gde se završava svaka poseta austrijskoj prestonici. Ako zenemarite čokoladne kuglice koje vas prosto mame iz svakog izloga, treba obratiti pažnju na gradsku kuću. Rathaus je svoj konačni oblik dobio 1883. godine, a smestio se nasuprot pozorišta Burgteatar, koji je, kako kažu, bilo omiljeno mesto carice Marije Terezije...

Prolazeći gradskim centrom ubrzo ćete stići i do gradske Opere, završene iste godine kada i Narodno pozorište u Beogradu (1869.), a tu je i jedna od najlepših gradskih građevina – Hofburg, nekadašnja carska palata a sada sedište austrijskog predsednika. Koliko god da ste „tanki“ sa vremenom, ovde se jednostavno mora svratiti. Kompleks Hofburga obuhvata nacionalnu biblioteku, carsku riznicu, etnografski muzej, a neponovljiv doživljaj je, svakako, nedeljna misa u srednjovekovnoj kapeli, gde se mogu čuti anđeoski glasovi hora Bečkih dečaka...

Zadnje uređivanje x-type : 11.12.2007. at 12:55.
casopishorizont is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 08:54   #220
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
Prosim Beclije di se jede dobra azijska hrana - dobar sushi, ondak vietnamski, kineski restoran ce ga ima i dobra stara Sacherica Fala
neznam gde se dobro sushi, zna moj brat, ak oces morem ga pitati, al ja ti morem preporuciti dober turski restoran, u autenticnom kvartu da prste polizhesh.

za kavu ili fini beli cai mi je najbolji Palmenhaus v Stadtgartenu (to je sad malo secret tip, iako turisti znaju za to, ipak je skriven negdi tam iza-Albertine i v Parku).
to je super prostor, negda znam i pojesti nekaj tam, sam zato jer je dobro mesto (jedno od rietkih poshtenih v Becu)
suprotno Palmenahausu bi bil zapusheni tipicni becki cafe Alt Wien, gde moresh naruciti na hrvatskom, jer su guzde Hrvati (Dalmatinci). to je izmedju Stephansplaca i Svedskog placa

za upite hotela neznam, ne bavim se hotelijerstvom bash prevec
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.