Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2015., 02:23   #201
Tocno, samo je veci problem iskresati 30 000kn nego 3000kn. Ipak je prosjecna radnicka placa 3500kn, odnosno prosjecna placa svih placa je nekih 5000kn bar sto se tice place u Hrvatskoj.
Neki za 30 000kn kupuju aute onda znas da takvi nebudu kupili motokultivator za te novce.

Ima jos par dobrih kopacica za rad u vrtu npr. Texas, Danske proizvodnje oko 4000kn. Ima ga jedan forumas na drugom forumu i veli da je snjime zadovoljan za obradu vrta i jos mi ga bio preporucio. No kad se vec kupuje nova kopacica treba obavezno obratiti paznju da nema puzavac vec remen i da je nekakva europska marka i onda bude sigurno potrajala dulje nego kineska kopacica.
Tvrdu zemlju se inace moze "omeksati" dodavanjem obicnog pijeska. Pijesak je po meni bolji jer je vise neutralan, da nebi nekim drugim stvarima promijenili kiselost zemlje sto bi moglo stetno utjecati na biljke.

Uglavnom sam misljenja prema svom iskustvu trazenja da nije bas moguce kupiti novu, dobru, kvalitetnu kopacicu ispod 4000kn eventualno da se nade neka na akciji za 3500kn. A rabljene kopacice pak traze ulaganje tako da niste gotovi s investicijom.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 17:02   #202
Ja sam isto prvo razmišljao o Texas i Benassi kopačici ali sam na sugestiju članova ovog foruma a i kolega koji se razumiju u takve strojeve
na kraju ipak kupio MIO Hondu F400. God. proizv. 1977. ali u super stanju.
Dobio uz nju i kotače i plug. Cijena 2.500 kuna.
http://i.imgur.com/lV8qFmd.jpg?1
http://i.imgur.com/CqaBKRd.jpg?1
http://i.imgur.com/ayqCXap.jpg?1
http://i.imgur.com/3S8vsWf.jpg?1
http://i.imgur.com/855pWj4.jpg?1
http://i.imgur.com/vvS97lA.jpg?1
http://i.imgur.com/98nnXmf.jpg?1
http://i.imgur.com/RwOCrCY.jpg?1
mrgud11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 21:29   #203
Mrgude,siguran sam 100% da će tvoja trajati puuuno duže od novog benassia koji je SAS kupio,i nek ti je sa srećom u radu
fusherer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:29   #204
Quote:
fusherer kaže: Pogledaj post
Mrgude,siguran sam 100% da će tvoja trajati puuuno duže od novog benassia koji je SAS kupio,i nek ti je sa srećom u radu
Teško, ja mu predviđam uskoro generalku na motoru, ako već nije bila kod prijašnjeg vlasnika ipak je to 1977 godina tako da treba bit malo realan. Upravo je takva kopačica krepala (motor) susjedu preko plota, a vizualno je izgledala bolje nek njegova i to s prvom bojom. Ništa nije vječno svemu jednom dođe kraj, pogotovo kad su godine upitanju.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:49   #205
Iznimka kod tvog susjeda ne čini pravilo
fusherer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:55   #206
Sve ovisi koliko je radio i kako je održavan.
Ako je održavan kako treba, a frezao je manji vrt, 200-300m2, može bez generalke trajati desetljećima. Ipak su to motori koji su napravljeni da traju, za razliku od današnjih mališana.
baustelac99 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 00:41   #207
Da i krepa motor, kineza te snage kupiš za oko 1000kn. Osim toga, za taj MTK i bez motora dobiš 2500kn.
Benassija ni nemreš prodati. BTW, koliko ima brzina?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 08:39   #208
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Teško, ja mu predviđam uskoro generalku na motoru, ako već nije bila kod prijašnjeg vlasnika ipak je to 1977 godina tako da treba bit malo realan. Upravo je takva kopačica krepala (motor) susjedu preko plota, a vizualno je izgledala bolje nek njegova i to s prvom bojom. Ništa nije vječno svemu jednom dođe kraj, pogotovo kad su godine upitanju.
Kopačica je jako malo radila, ustvari zadnjih godina je stajala u garaži jer je vlasnik umro. Žena valjda i zaboravila da ju ima dok nije krenula čistit garažu. Pregledana je i isprobana od strane majstora koji se razumije u te stvari. Motor je u super stanju, ne dimi, ne lupa, sve na njoj original, izgleda puno bolje od hrpe njih koje sam vidio po njuškalu, mada ovdje izgled ne bi trebao imati presudnu ulogu kod kupnje. Ipak se radi o radnom stroju. Meni treba za obradu vrta od nekih 120 m2 i vjerujem da će to odrađivati dugi niz godina bez problema.
Naravno da se i na njoj može dogoditi neki kvar. I nove stvari se znaju pokvariti.
mrgud11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 09:54   #209
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Da i krepa motor, kineza te snage kupiš za oko 1000kn. Osim toga, za taj MTK i bez motora dobiš 2500kn.
Benassija ni nemreš prodati. BTW, koliko ima brzina?
Gle cito sam sve oglase s njuskala punih mjesec dana. Tako je bilo nekoliko prodavaca prepricalo koje je sve dijelove promjenio pa je to izgledalo ko da je pol kopacice promijenio i kao vele sad sve stima...
e jbg zakaj onda uopce prodaje kad je toliko puno ulozio ?
Nije samo motor upitanju imas ti tu i mijenjac koji zapinje pa opet trci po dio da ga zamijenis i takve slicne pizdarije za koje nemaju svi zivaca se stime baviti.

Sto se tice Benassia mnogi su oglasi brzo isparili sa oglasnika pod prodano tako da to bas nedrzi pricu da ga nemos prodati, pogotovo ako je uscuvan.
Inace ima dvije brzine jednu naprijed i jednu nazad s varijabilnim gasom i zaista vise mi od toga netreba, isprobao u praksi tako da znam. Ne trebaju mi hrpa dodataka tipa gumeni/metalni kotaci, plugovi, strzina kosa itd. Ipak je to vrt od svega 150 kvadrata kod kojeg je najveci posao prestihati i usitniti zemlju kako bi bila pripremljena za sijanje sjemena i sadnju biljaka.



Quote:
mrgud11 kaže: Pogledaj post
Kopačica je jako malo radila, ustvari zadnjih godina je stajala u garaži jer je vlasnik umro. Žena valjda i zaboravila da ju ima dok nije krenula čistit garažu. Pregledana je i isprobana od strane majstora koji se razumije u te stvari. Motor je u super stanju, ne dimi, ne lupa, sve na njoj original, izgleda puno bolje od hrpe njih koje sam vidio po njuškalu, mada ovdje izgled ne bi trebao imati presudnu ulogu kod kupnje. Ipak se radi o radnom stroju. Meni treba za obradu vrta od nekih 120 m2 i vjerujem da će to odrađivati dugi niz godina bez problema.
Naravno da se i na njoj može dogoditi neki kvar. I nove stvari se znaju pokvariti.
Ako je zaista tako, to je cista sreca. To je u rangu ko da kupujes dobro uscuvani auto iz te godiste po povoljnoj cijeni, vjerojatno to sad zvuci ko nemoguca misija.
Zbog toga sam i bio odustao od potrage za polovnom kopacicom, jer prvo nisam imao majstora da pregleda, a drugo ovako bez potpore majstora prije bi kupio groblje nego ispravno.
Kad sam lijepo pitao tu na ovoj temi kako da znam dal je kopacica ispravna ili nije nitko mi nije znao odgovoriti, zbog toga je pala odluka na novu kopacicu malo bolje marke od tih brdo kineskih.

Sretno snjome u radu !


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:15   #210
Honda ima tri brzine naprijed. Već ti to govori da ti strojevi nisu iste klase.

No, važno je da si ti zadovoljan.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:30   #211
A tomo vinkovic ima i sic kojeg nema mio freza...
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 14:18   #212
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
A tomo vinkovic ima i sic kojeg nema mio freza...
Pa moj nije imao i nešto sam skemijao!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 09:17   #213
Thumbs up Kolega dobro si napravio

Quote:
mrgud11 kaže: Pogledaj post
na kraju ipak kupio MIO Hondu F400. God. proizv. 1977.
Kolega dobro si napravio.
Ja sam staru frezu nakon 20 godina rada rashodovao, pa dobio takvu bez motora. Otišao sam na satru kramu i kupio za 500 kuna tomosov motor s reduktorom. Kupio sam i sa svake strane još jedan red noževa i dogradio da imam max. širinu. Naravno da sam ga prvo rastavio na proste faktore, očistio, zamijenio semeringe i deri. Četvrtu godinu za redom freza valjda bolje nego nova (gledaj na to ovako: da sam malo nafrljio motor, pa je tu kod mene i jedan konj više za ručkama i mora pametniji popuštati, mislim zemlja). Ove sam godine morao kupiti novi remen, umjesto 10 mm sam morao uzeti 12 mm jer su i remenice potrošna roba i pofrezao sam gorice tako, da sam ponosan na uradak
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 14:25   #214
Mi smo isto proslo proljece radije kupili stroj star skoro 30g...
Labin Progres La300...Naravno nije to bila kupnja preko noci...pregledana hrpa oglasa preko njuskala...itd...al eto, da kupujemo opet isto bi napravili...
Cak razmisljamo o kupnji i jednog manjeg skakavca mio standard, samo za jedan dio vrta gdje je nezgodno s vecim,
Vidjela sam oglas za mio f600 s koppacicama-3500kn, al to mi je preveliko...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:55   #215
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
..Labin Progres La300....
Nepoderivo kao i Muta! Samo paziš na ulje.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 22:08   #216
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Honda ima tri brzine naprijed. Već ti to govori da ti strojevi nisu iste klase.

No, važno je da si ti zadovoljan.
Sve je to uredu kad je stroj ispravan, a kad nije ispravan moze imat i 10 brzina ko kamion svejedno nece ic nikuda. Iskreno ne znam sto bi ja radio s tolikim brojem brzina kad mi je jedna dovoljna da obradim zemlju i to je to.

Ove spike to je nepoderivo meni iskreno idu suze od smjeha.
Pokojni ujak u Hrvatskom zagorju je bio kupio prije 15 godina rabljenog dizelasa bas Labin motokultivator i taj mu je krepo za godinu ili dvije i nije mogao motor popraviti vec je trebalo nabavit drugi. A u ono vrijeme nisi mogao doc do nicega pa je narednih 5-6 godina skupljao prasinu, dok mu se nije ukazala prilika da kupi rabljeni motor od istog motokultivatora bas od Labina kojem je pak nekaj drugo otislo.
Znaci vec imam u prici dva Labin motokultivator s dizelskim motorom koji su od price nepoderivo/nekvarljivo ipak krepali. Ujakov susjed ima Labin motokultivator bas benzinca i motor je doslovno zablokirao, majstor je samo odmahnuo rukom.
Takve velike zamjenske motore od 10ks na vise je izuzetno tesko nac, jer to nije klasican motor od 5-6ks koje mos nac u boljoj trgovini od kineza ili u boljem slucaju b&s.

Znaci znam vec uzivo za tri Labina bas motokultivatora koji su od spike "nepoderivi" ipak nakoncu se "poderali".

Treba imat srecu i znanje kad se kupuje ispravni rabljeni stroj, da nebi bilo onog lupanja po glavi.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 23:29   #217
Ako se ne kuzis niti malo i ako ti kultivator prodaje svercer itd. U tom slucaju radije kupis nov
O stanju mog labina starog 30g dovoljno govori paljenje na zub...znaci nema tu kurblanja i nesto.. Jer npr.to su mi govorili da je problem kod benzinca-paljenje...
Isto tako ako kupujes rabljeni-sto manje prikljucaka to bolje...
Vise prikljucaka samo znaci da je vise radio...
Moj je npr.imao samo kosu...
I da, prvi vlasnik mu je umro pa ga je prodavao sin...imam racun u dinarima kad je kupljen davne 1984.g..
Da se raspadne u labinu ima drugi motor, a ima i verzija kineza...a da ode nesto drugo ima na njuskalu dijelova...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 08:53   #218
Moj se kod prijašnjeg vlasnika naradio ko mazga,izvlačio najmanje 50 metara drva godišnje,uslužno frezao,i kad je stigao kod mene,palio je iz druge.očistio sam karburator i rezervar,doradio svjećicu i sad pali od prve i radi po 2-3 h bez pregrijavanja i to la 300 motor za kojeg stoji da teško pali i ne može raditi 1 h bez pregrijavanja
fusherer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 08:57   #219
Eto tak je i moj taj la300 , svi su me nagovarali na dizela...
Al da smo se nagledali krame s njuskala dok smo trazili bogme jesmo...
Vrh je bio kad jedan nije htio upaliti nikako-kod dede jednog, onda se deda sjetio da mozda treba benzina...ajde odemo mi po benzin..i na kraju pitas cijenu, a ona 1000kn veca nego preko telefona kad smo dolazili gledati :-p
To je valjda zato sto je upalio :P
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:37   #220
Eto vidis da i ti imas bogatog iskustva susreta videnja groblja nepoderivih strojeva.
Zato sam i rekao da treba bit na oprezu jer sad ovako kako vi pricate to se nekvari, to je nepoderivo...
Bude netko doslovno tako procitao takve spike na ovoj temi pa kad ode kupit stroj bez dovoljno velike mjere opreza, onda ce poslije svima psovat mater i hvatat se za glavu kolke je novce dao za to groblje, a vas naivno slusao.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.