Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2013., 14:32   #1
Žalba - što sad?

Pozdrav. Da skratim priču što je više moguće...

Za prijelaz iz jedne službe u drugu (državne, različita ministarstva) uvjet mi je bio proći sistematski pregled.
Na tom pregledu sam proglašen nesposoban za službu po Pravilniku o poslovima s posebnim uvjetima rada (NN 5/84), prema članku 3. Proglašen sam nesposobnim za službu zbog dubinskog vida (tzv. 3D, ne vidim 3D specijalne efekte, meni je slika ravna), tj. zbog ne posjedovanja istog. U tom pravilniku nigdje nije navedeno da je za to zanimanje potreban dubinski vid, a isto tako članak koji su naveli sadrži samo listu zanimanja obuhvaćenih tim pravilnikom.

Podnašam zahtjev za pregled drugostupanjskom tijelu navedenom u rješenju.
Odgovor tog tijela glasi:

Zaprimili smo Vaš zahtjev za pregled pri drugostupanjskom povjerenstvu ovog Zavoda, budući da ste nezadovoljni dobivenim Uvjerenjem... ...iako ste postupili upravo prema uputi sa spomenutog Uvjerenja, nažalost ne možemo prihvatiti Vaš zahtjev iz slijedećih razloga.

Naime, prema sadašnjim pozitivnim propisima nije jasno određena nadležnost Hrvatskog zavoda za zaštitu zdravlja i sigurnost na radu o provođenju drugostupanjskog postupka za profesionalnu skupinu...
Trenutno se taj problem rješava između četriju ministarstava RH, pa nije izvjesno u kom smislu će biti njihov zaključak, odnosno da li će biti potrebno donijeti neki propis toga sadržaja.

...ova odgoda za koju niste krivi neće imati utjecaja na ostvarivanje Vašeg prava podnošenja ponovnog zahtjeva.


Što sad? Naveli su u rješenju tijelo koje nije nadležno, u pravilniku jasno stoji da moj vid nije problem za određeno zanimanje, na telefon mi nitko ne zna ništa reći i samo me upućuju na drugi broj. S 01/07 bi mogao ostati bez posla. Ne znam kuda dalje krenuti, kako barem da dobijem konkretan odgovor kome da se obratim?

Svaki savjet je i više nego dobrodošao.
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.