Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 09:33   #1
Kako se riješiti dlaka?

molim vas, vi koji imate psiće u kući, recite kako se rješavate dlaka koje će sad u roku tjedan dva početi ispadati... ja sam ih vec nasla svugdje, na regalu, na stolu...bas svugdje... ima li neki način da se to moze ublažiti... meni osobono to još ne smeta ali ako ih već ima po kuhinjskom stolu ne bi baš bilo lijepo da ju nađem u tanjuru ili čaši... a i mama mi je već na rubu živaca

koristim one trake ljepljive za micanje dlake s odjeće, cetkam pesekicu jednom dnevno, i iako je kratkodlaka i malena mislim da trebamo poduzeti nešto više.

pa molim bilokakve savjete... hvala.
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 10:14   #2
Nema tu lijeka
Čistiti , čistiti , čistiti...stalno i do besvijesti
pimpolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 10:17   #3
Imam isti problem samo s mačkama i pizdim.

Kupili smo neku četku za mačke u Pet Centru al' ta hebena četka ništa ne skida s mačke tako da smo osuđeni na četkanje sebe s onim ljepljivim valjkom.

Navodno se mačke manje linjaju ako im se jednom tjedno u hranu stavi žličica maslinovog ulja pa možda pali i kod pasa, probaj.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 10:23   #4
Baš nikako!
Ja imam retrivera i kupamo se u dlaki
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 13:02   #5
Nama je usisavač non-stop van i spreman zaupotrebu

Nema tu puno šta. Možda intenzivnije češljanje psa vani
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:19   #6
Čistim često sa onom krpom za pranje stakla dlake moje mace sa namještaja i sa robe.
Prilično se dobrim pokazalo, a uglavnom se svodi na čestu upotrebu da se ne zapusti stanje, a onda bi to bio malo veći posao.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 14:26   #7
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Imam isti problem samo s mačkama i pizdim.

Kupili smo neku četku za mačke u Pet Centru al' ta hebena četka ništa ne skida s mačke tako da smo osuđeni na četkanje sebe s onim ljepljivim valjkom.

Navodno se mačke manje linjaju ako im se jednom tjedno u hranu stavi žličica maslinovog ulja pa možda pali i kod pasa, probaj.
jesi probala onu romboidnu cetku s gumenim malim prsticima? nama samo to pomaze, doslovno izvuce i mrtvu dlaku i poddlaku

jedino sto je izgrizu ako je nadju, pa treba ici po drugu
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:17   #8
Nikako! Jesmo li otvarači konzerva ili nismo?? Jesmo. E, pa moramo biti nekako obilježeni. Što je posteljina bez dlaka, ručnici bez uzorka? Crna roba bez dlaka??
Ja npr.imam tepih sa dodatnim slojem meke dlake.. samo je mekši..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:27   #9
Kolko god mrzim zimu jedina joj je prednost to kaj bar na kratko mogu odahnut od čišćenja silnih dlaka Dva kućna mačora i od 8.mj. pesica. Jooj, dok se sjetim kaj bude dok dođe proljeće hvata me jeza. Sad je relativno ok, sauganje svaki drugi dan. Inače, nikad nisam našla dlaku u jelu il na tanjuru. Tepihe već 4 godine nemamo, totalni preporod. Sjedaća garnitura je od eko kože, pa je super za održavanje- usisam onim malim nastavkom, pa našpricam sa sredstvom.
Dok dođem danas s posla, prvo usisivač u ruke i fešta...
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:36   #10
Osjećam se ko prokleta kućanica Cura i ja usisavamo zajedno negdje 3 puta dnevno, četka se sbvaki put kad izađe u šetnju (a ima kratku dlaku), jednom tjedno brišemo vlažnim krpama regale, i ispod namještaja...ma nema lijeka. O garderobi neću ni pričati.,nikakve samoljepljive trake ne pomažu kad se hrpetina dlaka zabije u odjeću, jedino mi preostaje da uskladim garderobu s bojom njegove dlake
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 17:11   #11
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Imam isti problem samo s mačkama i pizdim.

Kupili smo neku četku za mačke u Pet Centru al' ta hebena četka ništa ne skida s mačke tako da smo osuđeni na četkanje sebe s onim ljepljivim valjkom.
Ja četkam mačku s onim gumenim nečim...čak mislim da je to za pse. Tip mi to je to preporučio u pet centru i super je. Puna wc školjka bude dlaka kad očetkam mačka. Doslovno puna ...kao da sam nekog husky-a četkala Stvarno preporučujem svakome. Čak se i mačak da s tim četkat a inače se ni mazit ne voli.
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:01   #12
jednostavno, nabavi psa koji se ne linja ...šala...

nama se pudla ne linja, ali labrić...njegovih dlaka ima i na lusteru (bez zajebancije) i to non stop se linja, nema periode...

ljudi su u zabludi, uzimaju kratkodlake pse jer misle da je lakše čistiti dlake, ali nije, kratkodlaki imaju oštriju dlaku, kao male iglice i to se svugdje zabije i treba se čupati jedna po jedna van, a dugu dlaku samo pometeš ili otreseš...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 18:08   #13
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
jednostavno, nabavi psa koji se ne linja
ljudi su u zabludi, uzimaju kratkodlake pse jer misle da je lakše čistiti dlake, ali nije, kratkodlaki imaju oštriju dlaku, kao male iglice i to se svugdje zabije i treba se čupati jedna po jedna van, a dugu dlaku samo pometeš ili otreseš...
Istina. Al opet, nekako je manje dlaka, jer su dlake kraće

Nema puno pomoći osim stalnog četkanja.
Mi svom psu, kad krene sezona linjanja, čupkamo dlaku. Slično kao trimanje (npr. terijera , pudli sa onim nožićima). Samo mi čupkamo prsima dlaku. To ništa ne boli, a izvuče se sva dlaka koja je mrtva, i malo više.
Uglavnom, ni to nije lijek, ali bar ublaži ono enormno opadanje dlake po stanu.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:28   #14
pudle se ne trimaju
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 20:12   #15
kad imaš maltezera dlake po stanu su apsolutno nepoznat pojam stvarno NIŠTA!!!!
filos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 22:56   #16
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
jesi probala onu romboidnu cetku s gumenim malim prsticima? nama samo to pomaze, doslovno izvuce i mrtvu dlaku i poddlaku
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
Ja četkam mačku s onim gumenim nečim...čak mislim da je to za pse. Tip mi to je to preporučio u pet centru i super je. Puna wc školjka bude dlaka kad očetkam mačka. Doslovno puna ...kao da sam nekog husky-a četkala Stvarno preporučujem svakome. Čak se i mačak da s tim četkat a inače se ni mazit ne voli.
Čula sam za tu neku romboidnu gumenu četku ali je nisam našla u Pet Centru. Kako to čudo uopće izgleda (slika?) i gdje da točno tražim?

Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
...jedino mi preostaje da uskladim garderobu s bojom njegove dlake
I ja sve više razmišljam o tome.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 23:14   #17
i ja bi kupila tu gumenu cetku ako je stvarno tako dobra....

jel to ovo?
Rosie-Posie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 00:46   #18
nije, ova romboidna ima duze prstice. ako je ne nadjete, uslikam je kada dodjem doma sljedeci tjedan pa stavim.

iako, mislim da smo mi nasu zadnju kupili u pet centru i macke je mrze, doslovno, cim je vide se skrivaju. i ako mogu rascerece je ali nema milosti, dlake treba skidati
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 08:29   #19
Quote:
Rosie-Posie kaže: Pogledaj post
i ja bi kupila tu gumenu cetku ako je stvarno tako dobra....

jel to ovo?
To je to!!! Meni odlično! S tim da moram napomenut kako je moj mačak kratkodlaki. Ne znam kak bi izgledalo s ovim očetkat perzijsku mačku. Još samo da napomenem kako su mi rekli da tu četku ne smijem prati u vručoj vodi, najbolje hladnoj ili eventualno mlakoj. Zaboravila sam zašto...
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 11:06   #20
Quote:
missLove kaže: Pogledaj post
molim vas, vi koji imate psiće u kući, recite kako se rješavate dlaka koje će sad u roku tjedan dva početi ispadati... ja sam ih vec nasla svugdje, na regalu, na stolu...bas svugdje... ima li neki način da se to moze ublažiti... meni osobono to još ne smeta ali ako ih već ima po kuhinjskom stolu ne bi baš bilo lijepo da ju nađem u tanjuru ili čaši... a i mama mi je već na rubu živaca

koristim one trake ljepljive za micanje dlake s odjeće, cetkam pesekicu jednom dnevno, i iako je kratkodlaka i malena mislim da trebamo poduzeti nešto više.

pa molim bilokakve savjete... hvala.
i ja koristim to za skidanje dlaka s robe,ali dlake su uvijek tu. a uvijek će ih i biti.nema pomoći, jedino stalno češljanje psa
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.