Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2009., 13:30   #61
Pa tvoj ginekolog ti to mora napraviti obavezno. To bi u pravilu trebalo napravit jednom godišnje, ali to je skupo za njihov đep pa rade tek kad ih ti zamoliš.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:39   #62
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Pa tvoj ginekolog ti to mora napraviti obavezno. To bi u pravilu trebalo napravit jednom godišnje, ali to je skupo za njihov đep pa rade tek kad ih ti zamoliš.
Aha, jer idem u ambulantu, ne obilazim privatnike, idem ovaj tjedan, strah me skroz, to najvise mrzim
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 21:11   #63
Rješi to čim prije jer je opasno za kasnije. Izaziva tešku upalu, neplodnost...
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:08   #64
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Rješi to čim prije jer je opasno za kasnije. Izaziva tešku upalu, neplodnost...
Budem javim se...drzi fige mozda sam ja to umislila...al stalno mi se to mota po glavi...al covjek oji mi je to navodno prenio ima sad predivnog sina...ja sam ga i pitala jel ima kakvu bolest, tad je rekao da nema nista..to je bilo prije cetri godine..ups
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 23:44   #65
Quote:
brunella kaže: Pogledaj post
Budem javim se...drzi fige mozda sam ja to umislila...al stalno mi se to mota po glavi...al covjek oji mi je to navodno prenio ima sad predivnog sina...ja sam ga i pitala jel ima kakvu bolest, tad je rekao da nema nista..to je bilo prije cetri godine..ups
E dušo ti si u gabuli ko što sam bila i ja. Prošlo je par godina on i njegova žena su se očistili, a možda ti je i lagao. Ali ako tvoj bivši i njegova cura imaju clamidiju, imaš je i ti sigurno. Pa na briseve
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:15   #66
Mene zanima jedna stvar..
Ako muškarac ima clamidiju minimalno 5 godina, a uz to je i prenositelj hpva visoko i niskorizičnog, te ureaplazme postoji li šansa da je neplodan?
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:10   #67
Klamidija dokazano utjece na plodnost, bilo da je rijec o zeni ili muskarcu...medjutim, ne mora svatko tko je imao klamidiju biti neplodan. Sve je to individualno, ali sto je upala duze prisutna, sigurno ima veci utjecaj. Cak sam citala da i E.coli moze dovesti do neplodnosti kod muskarca. Ureaplazma ima isto negativan utjecaj, ali nisam sigurna da li je rijec o muskarcima ili zenama.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:18   #68
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedna stvar..
Ako muškarac ima clamidiju minimalno 5 godina, a uz to je i prenositelj hpva visoko i niskorizičnog, te ureaplazme postoji li šansa da je neplodan?
Ove bakterije se liječe dugotrajno antibioticima. Pa sumnjam da može biti trajna neplodnost. A HPV ne utječe na plodnost.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:25   #69
Osoba se NE liječi antibioticima
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:36   #70
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Osoba se NE liječi antibioticima
Nego?
brunella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:42   #71
Quote:
brunella kaže: Pogledaj post
Nego?
Svjesno širi okolo,
s time da je 5 god min. osobno smatram da taj set SB ima puuno duže
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:47   #72
Ako je to istina treba ga prijavit, ili obavjesti svih poznatih na to širenje. Ali najbolje bi bilo njega nagovorit da ode na lječenje.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:56   #73
Ok, ajmo se zasad ostaviti rekla-kazala priča, zanima me samo jedna stvar i molim da mi stručna osoba ili bar ona koja se kuži u spolne bolesti kaže da li postoji velika šansa da je osoba koja ima više od 5 god, moguće čak 8klamidiju, hpv visokorizični, niskorizični i ureaplazmu neplodna?
Hvala lijepa
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:07   #74
Mislim da ti niti jedan doktor ne moze odgovoriti na to pitanje! Za to postoji spermiogram, hormonalni status i sl. pretrage.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:49   #75
a na koji se još način, osim spolnim putem, klamidija može dobiti?
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:31   #76
Ja mislim da se može dobiti i u bazenu, ili npr. na wellnessu, iako kažu teže jer izvan stanice brzo umire.
Ja sam shvatila da ju imam jer sam imala užasnih problema sa uroinfektima koji se nisu povlačili od nikakvih klavocina, amoksila i sl. dok ginekologijca prva (od milijon drugih dr., da ne pričam šta sam sve preživjela od totalne inertnosti do vrijeđanja kada im kažeš da je klamidija u pitanju a umireš od bolova) nije posumnjala na klamidiju i napravila mi bris uretre i cerviksa. Našli su je u uretri i dobila sam konjsku terapiju SUmameda tri puta po gram, doksiciklin i još su mi na zaraznoj gdje sam se javila jer sam eto, uspjela doznati da je pametno posletiti i infektologa, dobila i neki strani antibiotik. Pa tako se liječim već dva tjedna, simptomi su puno slabiji jer me više ne boli cijeli abdomen uz mjehur nego samo mokračna cijev, ali još uvijek prisutni. Baš me zanima jel tko nešto takvo iskusio....
mamamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 00:17   #77
moj bivsi bio pozitivan na klamidiju, a meni svi nalazi bili uredni...kako je pokupio - nije mi ni on sam tocno znao reci
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:31   #78
Quote:
mamamia kaže: Pogledaj post
Ja mislim da se može dobiti i u bazenu, ili npr. na wellnessu, iako kažu teže jer izvan stanice brzo umire.
Ja sam shvatila da ju imam jer sam imala užasnih problema sa uroinfektima koji se nisu povlačili od nikakvih klavocina, amoksila i sl. dok ginekologijca prva (od milijon drugih dr., da ne pričam šta sam sve preživjela od totalne inertnosti do vrijeđanja kada im kažeš da je klamidija u pitanju a umireš od bolova) nije posumnjala na klamidiju i napravila mi bris uretre i cerviksa. Našli su je u uretri i dobila sam konjsku terapiju SUmameda tri puta po gram, doksiciklin i još su mi na zaraznoj gdje sam se javila jer sam eto, uspjela doznati da je pametno posletiti i infektologa, dobila i neki strani antibiotik. Pa tako se liječim već dva tjedna, simptomi su puno slabiji jer me više ne boli cijeli abdomen uz mjehur nego samo mokračna cijev, ali još uvijek prisutni. Baš me zanima jel tko nešto takvo iskusio....
Pametno da si otišla kod infektologa jer su oni jedini stručni za liječenje takvih infekcija. Ginekolozi su za to nula bodova. Mene su isto tako ginekolozi zafrkavali mjesecima govoreći da mi nije ništa, a ja pila tablete protiv bolova i doma umirala. Na kraju se ispostavila klamidijska infekcija. Užas! Potratila sam bez veze nekoliko mjeseci bez liječenja, onda su me liječili bezveznim terapijama i tek kad sam došla u ruke infektologa sam se spasila.
Medjutim, moraš biti oprezna. Nakon tako jake ture antibiotika, može se dogoditi da možda klamidija nije izliječena, već se samo primiri, a tebi test negativan. Ja sam ponavljala briseve svaka dva mjeseca tijekom šest mjeseci da budem sigurna. Ponekad se mora terapija ponavljati više puta do izliječenja. Zeznuta je to bakterija....Sretno!
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:34   #79
Quote:
aina_mo kaže: Pogledaj post
moj bivsi bio pozitivan na klamidiju, a meni svi nalazi bili uredni...kako je pokupio - nije mi ni on sam tocno znao reci
To je spolno prenosiva bakterija i samo tako se i može prenijeti. Izuzetak su neki slučajevi preko bazena, ali uglavnom se to dogodi kod žena koje pokupe preko uretre.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:18   #80
Hvala, lakše mi je kada vidim da su i drugi proživljavali slične probleme kao ja. Ustvari nije mi bilo skroz jasno jer večina žena nema neke simptome, a ja umirala od bolova. Ja sam imala sreče sa ginekologicom koja je prva sumnjala na klamidiju dok sam se ja mučila sa raznoraznim urolozima koji će te prvo 100puta poslati na uzv, rendgen i sl. prije ikakvih briseva. Najgore u svemu šta te ispregledaju, krv, urin, uzv, rtg, ekg, isprepipaju, svi nalazi sve 5 pa na kraju skoro da te ne uvjeravaju da si bolove izmislio. Vjerojatno bi i dalje bila u bolovima da sam završila na urologiji. Do infektologa sam dosla na kraju, već u toku terapije Sumamedom i doksicilinom. Tamo sam dobila Tarivid (ofloksacin).
A briseve ću ponavljati do kraja života, hvala na savjetu, samo da meni bolovi skroz prođu i ja sretna, ovo si neču ponovno priuštiti.
A što se tiče bazena, neče me više vidjeti, pa bez obzira jel sam to tamo pokupila ili ne.
mamamia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.