Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 19:40   #41
Ja sam kupio od Medo stila i zadovoljan sam. Lik mi je dao garanciju godinu dana, mada je već istekla a kvarova nije bilo. Jedino sam pokidao jednu plastiku kad mi je pala, ali nije bilo problema, prodali su mi novu i rekli da za djelove nema frke u idućih par godina. Sve u svemu preporuka.
jozovodnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 18:27   #42
Trebaju mi noževi-freze, za kopačicu SOLO 565. Dovoljna bi mi bila i prva dva noža do distribucije i dva 'obična' noža, a ako neko ima staru neispravnu kopačicu SOLO 565 a da ima komplet noževa, zainteresiran sam. Nije bitno u kakvom su stanju noževi, jer su meni potrebne samo glavčine- nosači noževa. Može me se kontaktirati na E-mail ***

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 07.08.2010. at 12:53.
zvancinov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:56   #43
Pozdrav,

Treba mi mala pomoć. Imam 1000 hvati zemlje koje ću početi obrađivati. Saditi će se povrće a i ići će neki plastenik ;D. U planu je kupiti motokultivator svakako dizel zbog potrošnje a i prvenstveno jer je jedan dio zemlje dosta nagnut, e sad.
Kupiti novi ili rabljeni?
Koje snage bi trebao biti?
Koju marku preporučujete?
Od nastavaka treba mi prikolica, plug, malčer/kosilica, ima li još nešto što bi mi dobro došlo?
Jahreef is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 12:37   #44
Quote:
Jahreef kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Treba mi mala pomoć. Imam 1000 hvati zemlje koje ću početi obrađivati. Saditi će se povrće a i ići će neki plastenik ;D. U planu je kupiti motokultivator svakako dizel zbog potrošnje a i prvenstveno jer je jedan dio zemlje dosta nagnut, e sad.
Kupiti novi ili rabljeni?
Koje snage bi trebao biti?
Koju marku preporučujete?
Od nastavaka treba mi prikolica, plug, malčer/kosilica, ima li još nešto što bi mi dobro došlo?
Sve ovisi o tebi koliko si novaca spreman izdvojiti,preporuka bi bila ipak na neki manji dvoosovinski traktor zbog svih nabrojanih priključaka koje bi koristio
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:19   #45
Treba mi mala pomoć ljudi koji se bave maslinarstvom. Kako sam naišla da se u ovoj teme spominje beračica maslina nisam željela otvarati novu. Naima, zamolila bi ljude koji posjeduju beračicu i koji su je koristili da mi se jave putem privatnih poruka. Na fakultetu radim na jednom projektu u koji bih voljela uključiti ljude koji su u izravnom doticaju s tim strojem.

Znači, potrebno je samo da odgovorite na par lakih pitanja. Hvala.
kaili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 11:30   #46
Električni tresač maslina -Electro liv

zanima me ako mi netko moze pomoci i reci gdje mogu kupiti one tzv. beračice maslina (strojceki sto tresu masline)?? Isto ako ih netko koristi molim da mi kaze kakve su, isplate li se, kako se koriste i sl.... Hvala![/QUOTE]

Koliko je meni poznato jako dobar tresač maslina je tresač francuske tvrtke Infaco. Trgovački naziv je Electro liv, a može se nabaviti i kod nas. Na leđima nosiš baterije koje su teške oko 3 kg i sa njima možeš raditi bez prestanka 4 sata. Postoji i model koji radi na akumulator sa kablom dužine 10 m.
wusso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:28   #47
OBAVIJEST VOCARIMA I VINOGRADARIMA!

dragi moji, ukoliko vam se kaze potreba za kupljom prskalice-malcera ( to vam je malcer koji automatski radi herbicidni korov i nije nimalo jeftin) strogo vodite racuna gdje ga i kod koga, te ciji kupujete.

u hrvatskoj ima jedna firma koja je generalni zastupnik talijanskog proizvodjaca i taj malcer je savrsen, samo bezobrazno skup. ali valja. nasuprot te firme, ima jedna razvikana firma koja prodaje vrlo slicne malcere ali slovenske proizvodnje. e taj sma malcer kupila ja, iskesirala 50 i nesto tisucica, odradila 3 kosnje i nastao je cirkus. slovenac je to fantasticno prekopirao, ukrao ideju al nije poradio na statici stroja. ljudi moji, kako je to pucalo, ma stroj mi se raspao. zvala sma trgovca, serviser je letio svaka 2 tjedna ispravljat krive drine. na kraju sam ga fino vratila i trazila povrat novca. bilo je natezanja sa trgovcem no na kraju sam dobila lovu a on los proizvod.

posto poznam gomiletinu vocara, imam strasnog direktora zadruge, jezicinu jos dulju-raspitali smo se. ispada da je cijela serija tih slovenskih malcera bila vise nego lose odradjena i ljudi imaju grdnih muka sa tim strojem. pazite se. ako nekoga zanimaju detalji neka mi s ejavi putem poruke. a uz malo truda skuzila sam da se takva masinica da i sama napraviti. samo treba malo volje i truda. i pameti.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 01:06   #48
flakserice oleo-mac460bp ili Husqvarna 335RX

Quote:
livpoolzg kaže: Pogledaj post
ima te li kakva iskustva sa ovim kosilicama,navodno je oleo mac kvalitetniji
Husky 335RX. Vec mi cetvrtu godinu vrlo, vrlo intezivno radi (flaxs, trokraki noz, pila) bez znacajnijih problema, a rezervni dijelovi vrlo dobavljivi. Snage ima dovoljno (i za pilu, uredno pogoni flaks od 3mm, trokraki noz obozava), lagana, ergonomski vrlo dobra (anti vibracijski sustav, dobre rucke).

A to da je oleo-mac kvalitetniji ... hm hm .. to rekao trgovac koji prodaje oleo-mac?
svi koje sam ja pitao za misljenje kazu da su jedino Husqarna i Stihl prva liga (a Husqarna za jednake novce dobijes puno vise)
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 01:18   #49
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
imt 546 dusu dao za vilicar. utege mi je napravio lokalni majstor i sve stima.
pretpostavljam da mu nije uobicajeno dizati tonu?

539 (siri brat 546) moze sa utezima raditi sa tonom ali na ravnom, a optimalno mu je do 600-700 kg
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 21:13   #50
pozdrav svima,neznam jesam li na pravom mjestu.......da li netko zna kakva je imt traktorska freza,ona 210???
bionicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 12:05   #51
Ne znam konkretno i ne znam iz vlastitog iskustva, ali sam cuo da IMT freze za isti radni zahvat treba vecu snagu traktora u odnosu na neke druge proizvodjace (odnosno, da ubijaju traktor ako se malo preforsira). Ponavljam, to sam cuo, ali znam da ljudi, ako bas ne moraju ne kupuju IMT freze (za razliku od recimo, kultivatora ili plugova)
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.

Zadnje uređivanje Smiljan_HR : 18.05.2011. at 12:16.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 16:16   #52
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Ne znam konkretno i ne znam iz vlastitog iskustva, ali sam cuo da IMT freze za isti radni zahvat treba vecu snagu traktora u odnosu na neke druge proizvodjace (odnosno, da ubijaju traktor ako se malo preforsira). Ponavljam, to sam cuo, ali znam da ljudi, ako bas ne moraju ne kupuju IMT freze (za razliku od recimo, kultivatora ili plugova)
i ubiju traktor, vjeruj mi. vjeruj na rijec.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:41   #53
Evo stroj za branje maslina:

http://www.google.hr/imgres?q=bera%C...:0&tx=97&ty=25
Alf34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:32   #54
Kardanska prikolica

Molio bih pomoć/savjet oko kupnje kardanske prikolice za motokultivator sep 14 ks. zanima me ako netko zna koja vrsta prikolice bi odgovarala na ovaj stroj?
Unaprijed hvala!
ruzinavi_brod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:01   #55
Ovih dana u mađarskom lancu marketa Tesco (Nagykanizsa - za one koji ulaze iz smjera Varaždin) na akciji se mogu kupiti leđne motorne prskalice. Imaju dva modela, od kojih jeftiniji košta cca. 620 kn.

Radi se o (raširenoj) kineskoj seriji prskalica 3WF-2.6, sa spremnikom od 20 litara. I sam sam u početku bio prilično skeptičan (s obzirom na porijeklo), ali nakon kupovine sasvim sam zadovoljan onim što sam dobio za te novce. Osim škropiva, postoji i mogućnost razbacivanja granulata (umjetni gnoj i slično), sa istim strojem.

http://i768.photobucket.com/albums/x...j/IMG_8042.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/x...j/IMG_8044.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/x...j/IMG_8045.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/x...j/IMG_8046.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/x...j/IMG_8047.jpg
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 11:31   #56
Koji traktorski viljuškar preporučate (zadnji), za IMT 549!? A da ga ima na našem tržištu! Namjena (glavna) prijenos box paleta!
bashsamyeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:21   #57
Cijene strojeva za branje maslina

Po kojoj cijeni se mogu nabaviti ovi strojevi za branje maslina? Otprilike.
čini se da su vrlo isplativi
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 22:04   #58
Molio bih vas savjete i preporuke pri kupnji trimera .Radi se o košnji okućnice i voćnjaka, općenito manjih površina.Koji trimer do 3000kn mi preporučujete .Hvala unaprijed
jacky1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:47   #59
Molim odgovor što se tiče motokultivatora benzinci Labiprogres ili Goldoni koji je bolji , izdržljiviji, okretniji itd.
farmerpodravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 15:32   #60
Trazim si ledjnu motornu spricu, koristit cu za 1800m^2 vinograda. Stihl SG17 je nakon 30-ak (?) godina kihnula, trazim zamjenu.

Jedna opcija je kupiti novog kineza s godinom-dvije jamstva (kasei, grasshopper, straus... sve mi to izgleda isto), cijene su 1000-1500kn. Djeluje ok, lagana, novo je novo itd. Ali bojim se da ce motor biti kratkog vijeka.

Druga opcija je polovno. tada bih za kakvih 1500kn mogao uzeti provjereniju marku, ali imam rizik i trebam znati prepoznati motor na izdisaju.
Na njuski se nude:
1) Stihl SG17 (opet )
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnoji...-oglas-8259907
Mehanika mi je poznata, dijelova imam doma, dosad sam bio zadovoljan osim s par glupih rjesenja (cep rezervara za gorivo, na primjer).

2) Solo
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda...-oglas-8494381
Solo bi trebao biti dobar ali po njuski ne vidim da se spominju tocni modeli?

3) razne ex-yu varijante s tomos UMO, panonije...
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda...-oglas-7808028
http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/m...-oglas-8259060
O njima ne znam nista, osim da je susjed zadovoljan sa svojom koja ima tomos motor. Panonija ima...DMB?

4) Ako nadjem stihl sr 360/400/420 u ok stanju, tada bih se isprsio, dao bih oko 2500kn. Smisleno?

Ja sam sad napisao sto znam, a vi mi pomozite svojim iskustvima, mozda sam zaboravio jos nesto vrijedno pogleda?
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.