Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2011., 15:49   #5681
Quote:
Štrumfetica kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Eto i mene. Imam staž sa psorijazom već 12 godina. Psorijaza je locirana samo na stopalima i na dlanovima. Na stopalima je koma,dok je na dlanovima skoro ni nema. Pojavi se jednom godišnje, izgubi i miruje.I tako već godinama. Uglavnom, na stopalima se strašno ljuska, stalno se se rade prištići, koji pucaju i onda se krenu ljuskati. Čini mi se da je zahvatilo i nokte palaca. Mazala sam sa svim mogućim kremama u početku, i dok sam skužila da mi se toliko istanjila koža da je pucala do krvi, prestala sam. Mazala sam samo 2 godine i prestala. Nakon toga mažem samo sa kremama za tijelo i prošle godine, sad se sjetih, sa elocom kremom, koja je pomogla samo prvi put kada sam je koristila, posije toga nikakve koristi, tabani su me boljeli,pekla koža i prestala sam. Dok sam bila na moru nakon 7 dana se sve počistilo (Šolta), čim došla kući krenulo još gore. Sada je grozno. I molim vas za pomoć. Pročitala sam dosta toga na ovom forumu, ali nisam primjetila iskustvo baš sa tim oblikom prorijaze -stopala, nokti i dlanovi. Čula sam za kanatarionovo ulje. DA li bi to pomoglo. Ne bi željela koristiti medicinske kreme,više me zanima iskustvo sa nevenovim ulje i sličnom.
Hvala
Imamo isti problem-za tabane mi je super da ih toćam(20min) u punomasnom mlijeku sa malo maslinovovog ulja(mali lavor pola litre mlijeka i pola deci maslinovog ulja),ne rješava problem ali ga ublažava drastično-poslije namazati nevenovom kremom-pokušaj
A za nokte nemam rješenje nikakvo
ćelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 21:39   #5682
super, hvala ti na savjetu, pokušati ću i to, a danas sam kupila nevenovu mast u DM-u, isuse koje olakšanje...a da li si možda probao to ulje kantarionovo, kometičarka mi ga je preporučila, i ona ima psorijazu na tabanima, maže sa njim otprilike mjesec dana, kaže da se gotovo skoro izgubila..
Štrumfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 16:30   #5683
Quote:
Štrumfetica kaže: Pogledaj post
super, hvala ti na savjetu, pokušati ću i to, a danas sam kupila nevenovu mast u DM-u, isuse koje olakšanje...a da li si možda probao to ulje kantarionovo, kometičarka mi ga je preporučila, i ona ima psorijazu na tabanima, maže sa njim otprilike mjesec dana, kaže da se gotovo skoro izgubila..
dosta ljudi na forumu je probalo to ulje. Većinom pozitivina iskustva koliko sam isčitao, a i prirodno je tako da vrijedi probati
Snowchief1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 09:33   #5684
Quote:
Štrumfetica kaže: Pogledaj post
super, hvala ti na savjetu, pokušati ću i to, a danas sam kupila nevenovu mast u DM-u, isuse koje olakšanje...a da li si možda probao to ulje kantarionovo, kometičarka mi ga je preporučila, i ona ima psorijazu na tabanima, maže sa njim otprilike mjesec dana, kaže da se gotovo skoro izgubila..
koristio sam kantarion sa sms maslinovim uljem mazao po tijelu i ponekad pio. ima negodan miris ali odrzava kozu vlaznom duze vrijeme uz to da 2 boce koje sam pravio mogu biti skoro godinu dana a trosak je 130 kn. sve u svemu nije lose mazati se kad si kuci (zbog mirisa). pozz
mileram 40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 09:03   #5685
Quote:
mileram 40 kaže: Pogledaj post
koristio sam kantarion sa sms maslinovim uljem mazao po tijelu i ponekad pio. ima negodan miris ali odrzava kozu vlaznom duze vrijeme uz to da 2 boce koje sam pravio mogu biti skoro godinu dana a trosak je 130 kn. sve u svemu nije lose mazati se kad si kuci (zbog mirisa). pozz
hvala a gdje se može kupiti to ulje, rekli su mi da iz ljekarne nije baš najbolje, nego bi bilo dobro kupiti negdje na moru (iz kontinetalnog sam dijela), možeš mi poslati na pm kod koga i gdje si kupio? hvala unaprijed
evo već par dana mažem sa nevenovom masti, koža je dobila na elastičnosti, nije čak toliko ni crvena, ljušti se u većim krpama(na to sam već navikla)...meni se već čini da je malo bolje
Štrumfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:32   #5686
Quote:
Snowchief1900 kaže: Pogledaj post
Svaka cast na promjeni razmisljanja, drago mi je to cuti. Sto se genitalija tice i pojave psorijaze na njima. Ja sam je imao ali sam je rjesavao puno lakse dolje nego bilo gdje drugo na tijelu, ne znam zasto. Obicno bi se dva do 3 puta namazao i proslo bi. Samo pazi, ne bi ti preporucio neke jake kreme za taj dio.
Jel možeš reć koju si to kremu ti koristio? Ja imam to dolje pa me zanima da se toga nekak riješim
markec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 01:33   #5687
samo 2 litre vode dnevno svaki dani i prolazi...
DIV3469 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 13:25   #5688
Quote:
DIV3469 kaže: Pogledaj post
samo 2 litre vode dnevno svaki dani i prolazi...
A je?
Kaj je kod tebe prošla kaj si pio samo 2 litre vode na dan?
markec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 17:46   #5689
Danas sam dosao sa šalate i konacno su rekli da imam psorijazu vulgaris i nesto felksuralni...to je ono na preponama i ispod pazuha i idem 14.11 na mjesec dana u bolnicu veli mi dr.sc.romana čeović da bi trebalo poslje toga biti bolje.
Sad sta mene zanima je: dali ce se ove sve moje crvene mrlje sa tjela a imam ih oko bezbroj povuci, pa ce se poslje toga pojaviti nove ili ce iste tu ostati dovjeka????To sam zaboravio pitati dr..

sto se tice genitalija meni je zagrebacki melem rjesio problem nakon 2 tjedna i sad vise opce nemam problema sve ko novo)

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.11.2011. at 17:06. Reason: spajanje postova
pepo2309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 22:52   #5690
Quote:
pepo2309 kaže: Pogledaj post
Sad sta mene zanima je: dali ce se ove sve moje crvene mrlje sa tjela a imam ih oko bezbroj povuci, pa ce se poslje toga pojaviti nove ili ce iste tu ostati dovjeka????To sam zaboravio pitati dr..
na to pitanje ti nažalost nitko ne može točno odgovoriti jer je jako individualno.
vjerojatno će nestati, jednako tako će se vjerojatno prije ili kasnije opet javiti u manjoj ili većoj mjeri na istim ili drugim mjestima.
dosta ovisi kakve si sreće
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 23:13   #5691
Quote:
pepo2309 kaže: Pogledaj post
sto se tice genitalija meni je zagrebacki melem rjesio problem nakon 2 tjedna i sad vise opce nemam problema sve ko novo)
Kolko često si mazao?
markec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 02:01   #5692
evo da ja ispricam svoje iskustvo.. mozda su neki od vas isti slucaj pa pomogne

psorijaza dolazi iznutra i tesko da ce se rijesiti ikakvim tocanjem/mazanjem, tretmanima izvana..

u mom slucaju psorijaza je nastala kao posljedica netolerantnosti na gluten/psenicu.. odjednom se psorijaza pojavila, postala katastrofa i nakon godina mucenja, povukla se u tri dana i tako tiho ostala cim sa izbacila hranu koja sadrzava psenicno brasno/gluten pa cak i rizu ne mogu..
nemam celijakliju (genetska netolerancija na gluten popracena ostecenjem probavnog trakta), samo jednostavno ne podnosim gluten.. do kad sam to otkrila nisma imala nekih posebnih probavnih simptoma, ali otkad sam se skinula sa takve hrane sad da i pojedem nesto toga tipa, zavrsim u wcu pa je vrlo ocito

preporucam da promijenite prehranu na par tjedana i pratite stanje, isto tako moze bit da je od mlijecnih proizvoda..
danas sam nasla ovaj link, konacno nisam jedina na svijetu s ovim evo vise o tome..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:47   #5693
Molim pomoć!
Imam psorijazu vulgaris unazad par godina ,probala sam svasta nista na djeluje,prosirila mi se s vlasista cak i na obrve i kapke.
Ne znam s cim bih vise mazala pogotovo u zimskom periodu imam strasna pogorsanja.
Lijecnici m ipreporucuju metrotrexat.
Molim vas za savjet ako je netko pio te tablete ,kako su djelovale i kakve su reakcije.
Ivanka354 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:14   #5694
bok. bavim se akvarisitkom već godinama i čuo sam za ribicu koja se zove garra rufa tj riba doktor.
čuo sam za neku obitelj koja uzima velike novce za tretmane s tom ribicom (oko 6000kn) i prodaju ribice za 20 eura komad.

odlučio sam se probati nabaviti dotičnu ribicu i uspio sam nabaviti 20 ribica po cijeni od 5 eura komad. nakon godinu dana, sada imam oko 100 (možda i više) ribica koje grickaju vašu odumrlu kožu i stvarno su uspješne od borbe s psorijazom.

ako je netko zainteresiran, može me kontaktirati i ja ću mu ustupiti ribice,,, ili ako ima gadnih problema s psorijazom- mogu mu osigurati kupku od par sati s ribicama koje bi Vam trebale pomoći.
__________________
tražim posao preko veze
Pecep is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 16:47   #5695
Moja mama ima psorijazu na šakama par godina, isprobala je sve i svašta. Nedavno je saznala za kremu Bioeliksir Euten, pa ju zanima da li ima tko iskustva sa tom kremom i je li pomogla?
Krema košta od 430 do 500 kn, pa da ne baca novce uzalud. Hvala.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 23:35   #5696
krema je ok za početnu fazu, ali ako na rukama ima velike mrlje itd. prvo će primjetiti poboljšanje, ali kako će vrijeme odmicati tako će se poboljšanje smanjivati i psorijaza vračati. budimo iskreni, krema je ok zbog toga što je radjena na prirodnoj bazi tj ne sadržava kortikiosteroide, no definitivno ne vrijedi te novce nikako i oni koji nemaju toliko nemoraju se ni zamarati, jer kako ni jedna tako ni ova nije čudotovorna iz jednostavnog razloga jer kreme ne uklanjanju uzrok bolesti nego nekad ako su uspješnije ulijepšavaju posljedice. bolje neka uštedi koju kunu i ode u ivanić.
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 01:54   #5697
Hvala na informaciji.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 15:08   #5698
Evo slučajno sam naletila na ovaj forum o psorijazi... nisam pročitala sve postove ali vidim da vas ima dosta sa time, pa evo moje iskustvo ako će nekome pomoć.

Ja ima psorijazu samo na glavi, nije toga puno,mislim da imam najblaži mogući oblik koji postoji, problem je što ja volim to prčkati s noktima i onda napravim velike rane. Rekli su mi da je ta psorijaza genetska, vjerojatno sam je nasljedila od oca koji ima na glavi, licu i prsima, uglavnom njemu je na glavi najgore a ovo na licu i prsima nije opet toliko uočljivo, ali ipak ima. Mazao je s nekim kremama koje su mu radili u ljekarni posebno za to iako mu je rečeno da ta kreme nije baš zdrava ali ništa drugo ne postoji, jer zapravo ljeka za sporijazu nema. Ta krema mu je pomagala malo, ublažavala, ja nikad to nisam tila koristit jer i nemam takvih problema, imam je na glavi ali se onako i ne vidi, a ljeti mi totalno nestane, vjerojatno od sunca i mora, kad prestane sezona kupanja i sunčanja, evo nje na glavi, mazala sam sa kantrionovim uljem (ali domaćim,kupila sam domaće jer ona kupljena u ljekarnama baš nisu najdjelotvornija), to mi je dosta ublažavalo, ali me živciralo što mi je onda cijela kosa masna od toga trebam je nekoliko puta ispirati. Nakon toga mi je teta u južnoafričkoj republici kupila šampon, psorijaza se totalno povukla i meni i ocu, evo ja sam sada stala prati glavu s njime da vidim oće li se opet vratiti, za sada je nema. Još da napomenem, primjetila sam da se ona dosta pojavljuje u razdoblju kad sam pod stresom i živčana, tad je imam previše. Sad bi se moglo reći da sam u takvom razdoblju i evo od kad sam prala nekoliko puta sa time šamponom ona se nije pojavila.
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 21:11   #5699
Angie,stavi naziv šampona.A stres je najjači okidač za psorijazu,ja planiram u budiste da se malo primirim
Sad dolazi zimski period,ja već primećujem pogoršanje iako se mackam losionima i uljima kao i obično,pomišljam na belosalic iako ga nisam koristio duže vreme,ako imate kakvih "novotarija" za vlasište javite se!
eyeballs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 21:17   #5700
Question

Quote:
Angie88 kaže: Pogledaj post
Evo slučajno sam naletila na ovaj forum o psorijazi... nisam pročitala sve postove ali vidim da vas ima dosta sa time, pa evo moje iskustvo ako će nekome pomoć.
Kako da nam pomogne tvoje iskustvo kad najvažniju stvar nisi napisala
naziv šampona i proizvođač??????????

Zadnje uređivanje leeloo27 : 16.11.2011. at 21:55. Reason: popravak quota
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.