Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2007., 19:50   #21
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Aloe vera sok je jak laksativ u rangu sene i krkavine i apsolutno ništa više. Kakvi imunostimulans?!To su priče za malu djecu.
To misli struka, a vi mislite što god hoćete...
Dal se to odnosi i na sve proizvode od aloe vere? Ja pijem kapsule pa me zanima.
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:47   #22
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Dal se to odnosi i na sve proizvode od aloe vere? Ja pijem kapsule pa me zanima.
Na sve proizvode koji sadrže sok aloe vere.Gel se ne može naći u tekućem stanju (samo za kozmetičku upotrebu) jer je izrazito nestabilan,ali može kao ekstrakt u kapsulama (Encian,Specchiasol,Kal).
Gel se upotrebljava kod upalnih bolesti crijeva (ulcerozni kolitis,Chronova bolest) s određenim uspjehom.Također se navodi da pojačava djelovanje oralnih hipoglikemika.
Gel je mnogo korisniji za vanjsku primjenu kod opeklina,psorijaze,stimulira cijeljenje manjih rana,za hidrataciju kože...
Test in vitro (u epruveti) je pokazao da acemanan iz gela aloe vere ima imunomodulatorno djelovanje na stanice kože i time se objašnjava djelovanje gela na cijeljenje no neki autori više pozornosti pridaju lektinima (specifičnim proteinima).
Specifični lipidi i steroli u gelu posjeduju antiinflamatorno djelovanje koje je bitno kod psorijaze,opeklina,Chronove bolesti...
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 01:44   #23
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Dal se to odnosi i na sve proizvode od aloe vere? Ja pijem kapsule pa me zanima.
Kapsula ima dvije vrste.Jedne su aloe vera kapsule koje imaju isto djelovanje kao i sok a druga vrsta su kapsule koje djeluju kao prirodni regulator probave.
angelM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 01:55   #24
Quote:
deiondre kaže: Pogledaj post
dizem staru temu trazila sam malo po netu sok od aloe vere pa me zanima da mi kazete vi koji ga pijete ciji pijete i koji je najbolji tako da mogu sutra trk po njega hvala
Meni je najbolji onaj koji proizvodi Esi.Organski je, 99,9% čisti sok .Dobrog mi je okusa, mada postoji i onaj koji je sa dodatkom borovnice pa je još ukusniji.Vidjela sam da sad taj proizvođač ima i dva nova proizvoda ,aloe vera antioksidans i aloe vera colon care.Pakirani su po pola litre,cijena mislim negdje oko 75 kn....
angelM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 06:24   #25
Moram reci da sam ja prezadovoljan sa Aloe Verom od Goldena.
Pijem samo ujutro na prazan zeludac jer tako najbolje djeluje.
Ne osjecam se nista bolje, nisam pametniji, nisam jaci ni veci
Ali krvna slika se popravi u kratkom roku!!!
Imao sam nekih problema oko toga i s tim sam definitivno poravio stanje.
Jedina mana sto je skupo - 125 kn litra ( 12.5 kn dan).
E sad, nekom je skupo nekom nije - meni nije jer vjerujem u to i znam da mi je pomoglo.
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 15:48   #26
Quote:
angelM kaže: Pogledaj post
Kapsula ima dvije vrste.Jedne su aloe vera kapsule koje imaju isto djelovanje kao i sok a druga vrsta su kapsule koje djeluju kao prirodni regulator probave.
A koje djeluju kao sok? od kojeg proizvodjaca?
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:31   #27
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
A koje djeluju kao sok? od kojeg proizvodjaca?
Proizvođač kapsula je Esi ,on proizvodi i pravi prirodni 99.9% sok .Tako se može birati ako je nekome lakše popiti kapsulu ili sok... mada imam iskustvo da sok puno brže djeluje.
angelM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:08   #28
Quote:
angelM kaže: Pogledaj post
Proizvođač kapsula je Esi ,on proizvodi i pravi prirodni 99.9% sok .Tako se može birati ako je nekome lakše popiti kapsulu ili sok... mada imam iskustvo da sok puno brže djeluje.
Hvala ti na odgovoru!
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:29   #29
ja sam pila aloe gel, forever living products.meni se čini da mi je pomogao jer sam se riješila raznih bakterija s kojima sam se borila duže vrijeme.frendica je pila od goldena i rekla je da je njoj isto ok
ivky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:41   #30
Quote:
Zlatica kaže: Pogledaj post
Pijem ga oko dva mjeseca. Encianov, cini se da sam bolje.

Ne znam, mozda si umisljam. Kao, pljunem li lovu, mora radit. Stajaznam
...
Nema do rakije, djeluje sto posto. Kad si popijem par čašica izljeći me od svih bolesti, riješava čak i nesanicu, zadah, loše raspoloženje, tugu... ma sve. A samo 35kuna litra.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 22:45   #31
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!
molim samo slobodno pitaj ako te još nešto interesira...
angelM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 17:33   #32
ja san si uzela neki sok di piše da ga moraš piti 75 ml dnevno prije jela. sad ovdje čitam da su neki uzimali 15 ml dnevno pa se pitam... to su samo 2 žlice, a ovo moje je gotovo pola čaše!
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:42   #33
Sta onda nevaljaju one encian sumece tablete?
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 12:32   #34
moja mama to pije....za imunitet i željezo.. sok je ooooodvratan.,...al joj se popravila KKS
yagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:48   #35
Jel zna neko di ima za kupit Aloe Vera mixed drink?
monique_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:50   #36
ček...sory..za kaj uopće služi taj sok od aloe vere?
kao za sveopće stanje organizma?
koliko sam ja skužila..ta se aloe vera koristi za sve.
ja ju koristim za kožu.

često u dm-u prolazim pokraj tog napitka od aloe vere... i uvijek se zaustavim...al imam osjećaj da ne bih mogla to progutati.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 16:24   #37
ja pijem taj sok od aloe vere vec par godina pa me zanima da li se to smije pit kontinuirano il trebaradit neke pauze? mislim nisam imala nikakve negativne posljedice.
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 20:55   #38
Aloe Vera Mixed Drink

Quote:
monique_7 kaže: Pogledaj post
Jel zna neko di ima za kupit Aloe Vera mixed drink?
Imaš ga u gotovo 50% lokala u Zagrebu a u maloprodaji u Dm-u.Prava stvar!
Ima je samo 10% ,ali prava u kockicama
Scrool is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:45   #39
Moram vam svima reći da moja mama već dugo radi sama sok od aloe i savršen je u svakom pogledu.....recept jako jednostavan....dobila ga od jednog doktora....
lovmar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 17:48   #40
Aloe vera

Ja pijem godinama Aloe veru Esi s borovnicom i jako sam zadovoljna. Imam 34 godina i nisam boležljiva. Prvi put sam je naručila od Forever living products, popila sam 2 boce, svaki dan 3 dozice, ujutro, popodne i navečer. A pomogla mi je kod cista na jajnicima. Još značajniji učinak je bio da mi je menzis dolazio točno svakih 28 dana, kao da uzimam ab pilule i nisu mi bile bolne menstruacije.

Sada uzimam samo ujutro malu dozicu, jer mi produlji ciklus na 26 dana, a bez toga mi je ciklus 22 dana.

Ja zadovoljna
Maca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.