Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 21:51   #21
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Da su pronašli kostur dinosaura bilo gdjezašto je u neke stvari teško povjerovati a u neke ne ?....zbog već postojećeg mišljenja ?
to ti je prosto ko pasulj(grah), onaj kog mnogima već dugo servira kratkonogi lučonoša, al nek se lučo previše ne veseli jer neće još dugo zavodit nas zemljane svojim lažima i krivotvorinama.

krišninu dvaraku il ramin most također nije uspio potpuno uklonit.

http://krishna.org/nasa-images-disco...and-sri-lanka/
http://www.funwadi.com/forum/21000yr...sm-t75362.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 27.04.2010. at 22:35.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 00:34   #22
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ma ko su ti turski i kineski istraživači ...pihhh...da su pronašli kostur dinosaurusa odmah bi svi povjerovali jer ipak oni su istraživači ...ovako kad se radi o Noinoj arci logično je da će biti izrugivanja svake vrste....meni kao vjerniku nisu potrebna njihova istraživanja da bih povjerovala ....Ararat i Noina arka stara je tema i već istraživana ,tako da ništa novo ...ipak zanima me daljni tijek istraživanja mada mislim da će kao i obično sve biti zataškano ..javnosti radi
Kao što je zataškana od strane masona i iluminata i ona druga arka (bile su očito dvije) o kojoj sam davno pisao

Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Naravno, ovo nije prvi put da se spominje arka na Araratu.
Poznata je Violet M. Cummings, autorica nekoliko knjiga o Noinoj arci u kojima je tvrdila da je arka pronađena na Araratu .
1977. god. pojavio se pseudo-dokumentaraci "U potrazi za Noinom Arkom" i "Nevjerovatno otkriće Noine arke". Prvo djelo fikcije pod nazivom dkumentarca. Potonji je režirao izvjesni George Jammal, koji je kasnije priznao da je film HOAX. Tvrdio je da je želio razotkriti religijske prevarante. Njegov dokumentarac je vidjelo oko 20 miliona ljudi od kojih još mnogi ne znaju da se on samo zajebavao. On je također prezentirao "sveto drvo" za koje je tvrdio da je dio arke za koje je kasnije priznao da je komd drva uzet it tračnica. Obična borovina namakana u soja umaku i kuhana u pečnici.

U lipnju 2006. god. skupina "arheologa" sa Bible Archaeology Search and Exploration (B.A.S.E) Institute (Kršćanska organizacija), otišla je na Ararat i sa nje donjela komade kamenja za koje su tvrdili da je okamenjeno drvo (za koje su tvrdili da se u njemu nalaze fosilizirani ostaci morskih životinja, ali su odbili dati ime labaratorija u kojem je obavljeno istraživanje) i snimke arke (golemog kamenog masiva), za kojeg su tvrdili da na njemu razaznaju drvene grede. Čini se da su kao svaki cracpot iskusili pareidoliu
(http://en.wikipedia.org/wiki/Pareidolia)Vidjeli su ono što su željeli vidjeti.
Nešto slično ovoj prirodnoj formaciji
http://www.oac.cdlib.org/affiliates/...es/A/A1780.jpg

Govoriti sad o implikacijama poplave i izvedivosti takvog projekta je apsurdno
Ovdje su ti detalji
http://www.talkorigins.org/faqs/faq-noahs-ark.html

http://www.natcenscied.org/resources..._3_12_2003.asp
Pitanje je samo hoće li se ti samoprozvani znantvenici uspjeti dogovoriti koja je prava, a ne bi bilo ni loše da se objavi i neovisno provjere navodi tzv. arheologa ili bar da se objave ikakvi rezultati istraživanja osim ako ih po tebi ljudi u crnom vec nisu dohvatili i ušutkali, javnosti radi
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 00:38   #23
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Da su pronašli kostur dinosaura bilo gdjezašto je u neke stvari teško povjerovati a u neke ne ?....zbog već postojećeg mišljenja ?
Zato što u kosti dinosaura imamo uvid i imamo nepobitne dokaze njihovog postojanja te se tu ne radi o o slijepom vjerovanju u njih za razliku od arke kako ti to želiš prikazati

Već postojeće mišljenje ne igra tu nikakvu ulogu ako je osoba sposobna razlučiti znanje od vjerovanja
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 00:41   #24
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Kao što je zataškana od strane masona i iluminata i ona druga arka (bile su očito dvije) o kojoj sam davno pisao
...[/IMG]


Pitanje je samo hoće li se ti samoprozvani znantvenici uspjeti dogovoriti koja je prava, a ne bi bilo ni loše da se objavi i neovisno provjere navodi tzv. arheologa ili bar da se objave ikakvi rezultati istraživanja osim ako ih po tebi ljudi u crnom vec nisu dohvatili i ušutkali, javnosti radi
ma sve su oriđiđi, jedna je jahvina, druga zeusova, treća je višnuova a one buduće koje će tek pronać su mardukova, ozirisova itd.

ziusundrina je npr. bila sačuvana u planinama armenije još u doba povjesničara berosusa tj. poslije aleksandra velikog.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ziusudra
http://www.livius.org/fa-fn/flood/flood2-t.html

Zadnje uređivanje ursamajor : 28.04.2010. at 01:14.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 03:11   #25
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ma ko su ti turski i kineski istraživači ...pihhh...da su pronašli kostur dinosaurusa odmah bi svi povjerovali jer ipak oni su istraživači ...ovako kad se radi o Noinoj arci logično je da će biti izrugivanja svake vrste....meni kao vjerniku nisu potrebna njihova istraživanja da bih povjerovala ....Ararat i Noina arka stara je tema i već istraživana ,tako da ništa novo ...ipak zanima me daljni tijek istraživanja mada mislim da će kao i obično sve biti zataškano ..javnosti radi
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Da su pronašli kostur dinosaura bilo gdjezašto je u neke stvari teško povjerovati a u neke ne ?....zbog već postojećeg mišljenja ?

Zato jer kad se pronađu kosti dinosaura onda se stvarno pronađu kosti dinosaura i ima po koja fotografija, a kod ovih nalaznika Noine arke nema nikakvog dokaza da su išta pronašli.
Oni su kao onaj Bosanac Semir Osmanagić koji tvrdi da našao piramidu u Bosni.
Stalno govori o nekakvim kamenim blokovima ,artefaktima i hijeroglifima a ustvari se radi o običnom brdu piramidalnog oblika ,"blokovi" su slojevi kamena pješčenjaka a slika artefakata i hijeroglifa ni za lijek .
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 03:49   #26
Joj ne opet ova tema. Nije li već jasno svima ovdje da če određeni ljudi vjerovati u Noinu arku jedino u slučaju da je remolker doveze u neku od luka u jadranskom moru. Nebi čak ni tada ako sam Noa i sve životinje nisu unutra. Smiješno mi je kako ateisti vole dolaziti na temu religije i pljuvati po svemu.
NASEDO99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 09:55   #27
Quote:
NASEDO99 kaže: Pogledaj post
Joj ne opet ova tema. Nije li već jasno svima ovdje da če određeni ljudi vjerovati u Noinu arku jedino u slučaju da je remolker doveze u neku od luka u jadranskom moru. Nebi čak ni tada ako sam Noa i sve životinje nisu unutra. Smiješno mi je kako ateisti vole dolaziti na temu religije i pljuvati po svemu.
A nije ti smiješno da su vjerski fanatici već n puta raskrinkani kao falsifikatori i podmetači, ali i u n+1. pokušaju još uvijek imaju klijentelu koja će im povjerovati makar znaju da je to u suprotnosti sa svim zakonima fizike, biologije, kemije i još pokoje prirodne znanosti?
I što, da sada ne reagiramo, nakon godinu dvije bi nam rekli da je arka dokazana stvar jer "da su ateistički znanstvenici imali protudokaze već bi ih pokazali".

"Otkriće" Noine arke je ordinarna glupost i treba biti prokazana i ismijana.

Isto tako, neki dan sam bio u crkvi i slušao svećenika koji besramno laže da je na Torinskom platnu otkrivena Isusova krv za koju je DNK analizom utvrđeno da je ista ona iz Ludbrega gdje se vino pri svetoj misi pretvorilo u krv.

Treba li prešutiti i takvu laž?
Da smo moderno, obrazovano i racionalno društvo onda bi si to i mogli dopustiti ali kako prosječan Hrvat još uvijek vjeruje u mitove i bajke iz palestinske pripizdine - onda sigurno ne.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 10:32   #28
Quote:
R.o.K. kaže: Pogledaj post
Rijetko gdje čovjek može naći toliko izdrkavanja u samo 24 posta.
Retko gdije čovjek može to naći samo u jednom postu
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:01   #29
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Zato što u kosti dinosaura imamo uvid i imamo nepobitne dokaze njihovog postojanja te se tu ne radi o o slijepom vjerovanju u njih za razliku od arke kako ti to želiš prikazati

Već postojeće mišljenje ne igra tu nikakvu ulogu ako je osoba sposobna razlučiti znanje od vjerovanja
Otkud znaš da oni nemaju uvid u nepobitne dokaze postojanja Noine arke ,ili je to ono što ti želiš uzeti kao dokaz a ovo drugo ne ..već postojeće mišljenje ne da vam da i pomislite da je ovo istina ....vjerujem znači u ono što želim vjerovati ...da ,to jesu kosti dinosaura ali i ovo bi mogla biti Noina arka ...zašto ne ?zato što ne vjerujete da je postojao Noa i da je postojala lađa ni sve drugo vezano uz Bibliju ,a sad to je druga priča
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:22   #30
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Otkud znaš da oni nemaju uvid u nepobitne dokaze postojanja Noine arke
1) Točno se zna što je dokaz
2) Da imaju dokaz, pokazali bi ga
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:47   #31
http://scienceblogs.com/pharyngula/2..._is_a_fake.php

dugo je i trajalo
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:07   #32
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
još uvijek je moguće da su ta drva povezana s noinom arkom, npr. da im je sjemenke pokakao golub koji je pronašao maslinovu grančicu ili neki od barkaša.

zašto je noi i ekipi bio potreban golub pored visokog ararata u blizini, kao idealnog instrumenta za mjerenje spuštanje nivoa mora ? to sad nije toliko bitno.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:10   #33
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
još uvijek je moguće da su i ta prenesena drva ipak nekako povezana s noinom arkom, npr. da im je sjemenke kraj crnog mora pokakao golub koji je pronašao maslinovu grančicu ili kasnije neki od barkaša.

zašto je noi i ekipi bio potreban golub pored visokog ararata u blizini, kao idealnog instrumenta za mjerenje spuštanje nivoa mora ?

ja bi recimo prije zaključio da je golub mogao dobro roniti nego da je našao svježi maslinov list negdje pri vrhu preko 5000 m visokog ararata ili ako je bio brzi gonzales-golub koji je dolepršao na arku iz mexica, onda vrha k2 ili everesta
ararat je poprilično velik pa su ptičice lako mogle nać uporište svojim nogicama nakon što se voda spustila kilometar-dva a i noi bi pucao pogled sa tih 5000 metara visine.

Zadnje uređivanje ursamajor : 28.04.2010. at 19:34.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:15   #34
E svakakvih se glupih izjava ovdje može pročitati.Niko ne traži da vjerujete u nešto,ali da baljezgate ovakve gluposti je stvarno primitivno(mislim na neke pojedince u ovoj temi)
Wodoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:25   #35
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Vidiš, prva riječ naziva ove teme je "Možebitno"... Prema tome, hajde ti i ostali, naučite se malo bolje čitati, a potom i shvaćati vjernike. Ne uzima se ništa zdravo za gotovo, a pogotovo ne ono što navode određeni istraživači.

No, to je sve nebitno jer ti si za svoju argumentaciju negiranja ove ekipe i njihovog pronalaska uzeo upis sa bloga jedne osobe koja je mogla navesti kompletno što god ju je volja. Baš ti je argumentacija...

Dok ne pronađeš bolje argumente, ono "Možebitno" još uvijek drži vodu.

Nego, dobro je rekla jedna forumašica, a što toliki atisti rade na pdf-u religija? Impresivno, moram reći! Da li se radi o kompleksima, strahovima...? U svakom slučaju, u svezi njihove vrlo revne aktivnosti, uvjeren sam, psiholozi, a i psihijatri, imali bi jako puno toga za reći!!!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.04.2010., 18:28   #36
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, u svezi njihove vrlo revne aktivnosti, uvjeren sam, psiholozi, a i psihijatri, iamli jako puno toga za reći!!!
S druge strane, geolozi nemaju što reći...
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:32   #37
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
S druge strane, geolozi nemaju što reći...
Baš kao niti u slučaju Mt. St. Helens, zar ne ?

http://www.icr.org/article/mt-st-helens-catastrophism/
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:40   #38
Quote:
HrvatskiAteist kaže: Pogledaj post
S druge strane, geolozi nemaju što reći...
Ima ono LOG u sebi to je najbitnije da je išta.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:49   #39
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Vidiš, prva riječ naziva ove teme je "Možebitno"... Prema tome, hajde ti i ostali, naučite se malo bolje čitati, a potom i shvaćati vjernike. Ne uzima se ništa zdravo za gotovo, a pogotovo ne ono što navode određeni istraživači.

No, to je sve nebitno jer ti si za svoju argumentaciju negiranja ove ekipe i njihovog pronalaska uzeo upis sa bloga jedne osobe koja je mogla navesti kompletno što god ju je volja. Baš ti je argumentacija...

Dok ne pronađeš bolje argumente, ono "Možebitno" još uvijek drži vodu.
Jel ti uopće čitaš linkove ili onako paušalno odgovaraš, ovisno o raspoloženju

Ako ti ne ide engleski, probaj si prevesti na nekoj stranici.

Quote:
Nego, dobro je rekla jedna forumašica, a što toliki atisti rade na pdf-u religija? Impresivno, moram reći! Da li se radi o kompleksima, strahovima...? U svakom slučaju, u svezi njihove vrlo revne aktivnosti, uvjeren sam, psiholozi, a i psihijatri, imali bi jako puno toga za reći!!!
Odgovor na pitanje žašto pišem ovdje je kratak i jednostavan: Zato što mogu!

Ne vidim razlog zašto bi se opravdavao tebi ili bilo kome drugome.

Nadalje, primjeti da se nisam javljao na temu dok je arka bila u statusu "možebitno". Tek kad je prešla u status "hoax" (hrv. prijevara) ostavio sam svoj prvi post.

I još... pshioanalize i vrijeđanje su ovdje zabranjeni. Proglašivši mene/nas psihijatrijskim slučajevima to si upravo i napravio.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:50   #40
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Vidiš, prva riječ naziva ove teme je "Možebitno"... Prema tome, hajde ti i ostali, naučite se malo bolje čitati, a potom i shvaćati vjernike. Ne uzima se ništa zdravo za gotovo, a pogotovo ne ono što navode određeni istraživači.

No, to je sve nebitno jer ti si za svoju argumentaciju negiranja ove ekipe i njihovog pronalaska uzeo upis sa bloga jedne osobe koja je mogla navesti kompletno što god ju je volja. Baš ti je argumentacija...

Dok ne pronađeš bolje argumente, ono "Možebitno" još uvijek drži vodu.
Možebitno je u mom dvoristu pronađeno selo štrumfova.


Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Nego, dobro je rekla jedna forumašica, a što toliki atisti rade na pdf-u religija? Impresivno, moram reći! Da li se radi o kompleksima, strahovima...? U svakom slučaju, u svezi njihove vrlo revne aktivnosti, uvjeren sam, psiholozi, a i psihijatri, imali bi jako puno toga za reći!!!
Kompleksi bree


Zar o religiji smiju pricati samo religiozni ljudi?? O papi ne smije nitko nista reci ako nije katolik? o.O

Religija se tice svih nas... bili mi teisti ili ateisti.
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.