Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 09:04   #81
Nisam dobila taj posao jer me na kraju nisu uopće niti zvali.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 15:33   #82
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Nisam dobila taj posao jer me na kraju nisu uopće niti zvali.
Vjerojatno te nisu zvali da radis kao agent jer, s obzirom da imas visu strucnu spremu, ne mogu dugorocno racunati na tebe, a kao dodatni "minus" je sto nemas polozen vozacki. Auto mozda i ne bi bio problem, neke agencije imaju cak i sluzbeni, ali bez vozacke...
Za uredski posao bi te uzeli samo ako su objavili natjecaj za administratora ili nesto slicno. Ako je natjecaj bio za agenta, onda te ne bi samo tako ubacili da im sjedis u uredu jer ocigledno nemaju potrebe za takvim radnikom.
Ak se zelis isprobati kao agent, salji otvorene molbe agencijama redom, negdje ces vec upasti, agenti su uvijek potrebni.
Odi na Moj posao net, mislim da sam vidjela da je neka agencija oglasila natjecaj za agenta.

Zadnje uređivanje amazing : 19.11.2008. at 15:43.
amazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:08   #83
Meni je taj posao ponudila poznanica od mojih roditelja, odnosno njezin sin jer su kao imali želju pomoći mi. Kada sam pitala nakon par dana koja je to agencija i da bi ih htjela kontaktirati radi posla, rekli su da još ništa od toga i ponašali su se kao da nisu nikada niti spomenuli da bi ja tamo radila. Vjerojatno se to mjesto čuvalo za nekog drugog. Nisu mi onda trebali ništa niti govoriti o tome.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:05   #84
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Meni je taj posao ponudila poznanica od mojih roditelja, odnosno njezin sin jer su kao imali želju pomoći mi. Kada sam pitala nakon par dana koja je to agencija i da bi ih htjela kontaktirati radi posla, rekli su da još ništa od toga i ponašali su se kao da nisu nikada niti spomenuli da bi ja tamo radila. Vjerojatno se to mjesto čuvalo za nekog drugog. Nisu mi onda trebali ništa niti govoriti o tome.
Bas bezveze od njih! Kao hoce pomoci, a onda nista! Ma, uzdaj se u sebe i pusti "veze"... Koju višu imaš, upravnu il ekonomsku i jesi li prije radila il trazis prvi posao?
amazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:45   #85
moja sestra je radila taj posao i nije lako. trebala bi imati sigurne prihode, jer mjesecima ništa ne prodaš. trošiš svoj benzin i uglavnom mob, a moraš biti i dosadan i navaljivati na ljude. da ne pričam o sposobnosti ubjedjivanja i uveličavanja, jer cjene preko agencije su uvećane ,a nekretnine često nisu ni blizu te kvalitete. agenata je puno... ja to ne bi radila
__________________
tko živi u nadi umire u gladi
mamaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:01   #86
Quote:
mamaho kaže: Pogledaj post
moja sestra je radila taj posao i nije lako. trebala bi imati sigurne prihode, jer mjesecima ništa ne prodaš. trošiš svoj benzin i uglavnom mob, a moraš biti i dosadan i navaljivati na ljude. da ne pričam o sposobnosti ubjedjivanja i uveličavanja, jer cjene preko agencije su uvećane ,a nekretnine često nisu ni blizu te kvalitete. agenata je puno... ja to ne bi radila
Nijedan posao nije lagan i u svaki treba uložiti trud.
Prema novom Zakonu o posredovanju u prometu nekretnina, agent mora biti zaposlen na temelju ugovora o radu na neodređeno vrijeme, što znači da bi imala siguran prihod svaki mjesec koji bi vjerojatno bio minimalac.
Mobitel i benzin ovisi u agenciji. U nekima ti agencija daje službeni mobitel i pokriva troškove benzina. To je stvar koja se dogovara u samom početku pa, ak' ti ne daju to, bolje onda i ne raditi.
Ovo o sposobnosti ubjeđivanja... Nekretnina proda samu sebe. Ako je cijena razumna, agent ne radi puno osim što se pojavi s kupcem da mu pokaže nekretninu. Nakon toga slijedi pregovaranje i ostatak posla.
Uveličavanje cijena... ne bih se složila. Cijena se formira u dogovoru s prodavateljem i da, ona cesto nije realna zbog toga što prodavatelj svoju nekretninu cijeni kao suho zlato. Uostalom, to je početna cijena i zna se da će ići dolje i da se neće prodati sve do onog trena dok se ne korigira na razuman iznos.
Uz jedno se slažem. Ne bih ti preporučila taj posao, al' samo iz jednog razloga: kvalificirana si za nešto drugo.
amazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 09:07   #87
Zna li netko koliko je registriranih agencija za nekretnine u Hrvatskoj? Ili bar gdje to mogu provjeriti?
Zahvaljujem
Mini123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 09:41   #88
agent za nekretnine

Dali netko zna kakva je raspodijela agencijske provizije od kupoprodaje nekretnine? Koliko dobiva onaj tko je nekretninu prodao (agent)? Hvala
gardelin009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 16:15   #89
Ako npr. agencija uzme za posredovanje kod kupoprodaje 3% a ti si bio angažiran od početka u toj kupoprodaji i odradio posao za agenciju, trebali bi ti dati 1% od dobivene provizije. Sve je u biti individualno i stvar dogovora.
Neznam, ali ja sam odradila nekoliko poslova na taj način.
Nadam se da sam pomogla bar malo.
january16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:44   #90
Quote:
gardelin009 kaže: Pogledaj post
Dali netko zna kakva je raspodijela agencijske provizije od kupoprodaje nekretnine? Koliko dobiva onaj tko je nekretninu prodao (agent)? Hvala
Znam da agencije najčešće uzimaju jednu mjesečnu rentu za prostor kao proviziju. Neke na to dodaju čak i PDV. Kako koja.
BlueMarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:53   #91
Uh, što su u ovoj temi postovi stari!

Imam par pitanja, pa ako bi mi netko sa iskustvom mogao odgovoriti bio bih zahvalan.

Jeli potrebno položiti stručni ispit da bi radio kao agent?
Našao sam par oglasa za posao agenta u posredovanju nekretninama i niti jedan od njih nije bar napomenuo da je potrebno imati položen taj ispit. Možda su to one agencije na lošem glasu? I hoće li taj ispit biti potreban za posao iduće godine kada HR uđe u EU?

Bi li netko ukratko mogao napisati što sve spada u opis posla agenta?
Trebaju li agenti tražiti nekretnine (prodavače) ili je to, bar do neke mjere, zabranjeno kako bi se dopustilo samim prodavačima da pokušaju prodati. Dali kada im je pojave kupci pokazuju samo tu nekretninu za koju su se javili ili predlažu i još pokoju?
__________________
busy dreaming bout ....
aimor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:55   #92
Quote:
aimor kaže: Pogledaj post
Uh, što su u ovoj temi postovi stari!

Imam par pitanja, pa ako bi mi netko sa iskustvom mogao odgovoriti bio bih zahvalan.

Jeli potrebno položiti stručni ispit da bi radio kao agent?
Našao sam par oglasa za posao agenta u posredovanju nekretninama i niti jedan od njih nije bar napomenuo da je potrebno imati položen taj ispit. Možda su to one agencije na lošem glasu? I hoće li taj ispit biti potreban za posao iduće godine kada HR uđe u EU?

Bi li netko ukratko mogao napisati što sve spada u opis posla agenta?
Trebaju li agenti tražiti nekretnine (prodavače) ili je to, bar do neke mjere, zabranjeno kako bi se dopustilo samim prodavačima da pokušaju prodati. Dali kada im je pojave kupci pokazuju samo tu nekretninu za koju su se javili ili predlažu i još pokoju?
Priključujem se pitanju uz još jedno: Konkretno: koliko agent cca zaradi mjesečno u slučaju dogovora fiksne plaće? Zna li tko?
fast and wild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 17:49   #93
fiksna placa je u minimalac, a provizija ovisi o agenciji u kojoj radis i kako se dogovoris.
Do sada nisam cula da netko ima vise od 35%, di sam ja radila da za taj postotak radis apsolutno sve, znaci osim pokazivanja i unosa nekretnina, radis i grutovnicu, poreznu, garanciju da su komunalije placene.....i onaj "najgori dio" obavljas sama telefonske razgovore, odn. nemas asistenta u uredu (sto je zapravo vrlo vazno jer ti on filtrira pozive, dok u suprotnom budes izrestana pozivima ili ako se ne do bog ne javis potencijalni kupci se nadure, a oni kojima pokazujes nekretninu pizde jer se javljas na telefon, dvosjekli mac).
Naravno nemoj racunati da tih 35% posto ide u tvoj dzep jer i drzava hoce svoj (pre)veliki dio kolaca, te onaj nasladi dio -svi troskovi su tvoji, znaci kredit za auto (ako ga imas), benzin, amortizacija (servis, gume, osiguranje) i telefonski racun, na kraju ti se svede da zapravo radis za proviziju jer ti troskovi pojedu osnovicu.
A pak od spomena provizije pada mrak na oci jer trziste nekretnina je dosta osjetljivo na ekonomske promjene, sada se prodaju najvise mali stanovi do 55 m2, super je sto se uopce prodaju no za za malu kvadraturu se isto naradis kao i za veliku, isto potrosis benzina, vremena i mobitela, a razlika u proviziji je ogromna.

Ne moze ti nitko reci koliko tocno ces zaraditi, ovisi o trzistu, da li si skuzila kupca (sto hoce, koliko novaca ima...), da li si uopce sto prodala i koji je mjesec u godini, koliko dugo radis, kakvu bazu imas...
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:19   #94
Stručno osposobljavanje u agenciji za posredovanje u prodaji nekretnina

Evo da i ja pokušam doprinijeti temi ili pomoći u vezi nedoumica

Odradila sam stručno osposobljavanje u jednoj agenciji za posredovanje u prodaji nekretnina.
Nije to posao za svakoga, manje uredski, više terenski, moraš se puno truditi, biti uporan, zivkati ljude za uzimanje stanova i kuća u ponudu agencije, trošiti i slobodno vrijeme na dogovore, obilaske, nalaženje i sl., biti dostupan i odreći se privatnog života i planova radi posla, jer te ljudi nazovu i traže obilazak koji moraš odraditi, kad njima odgovara, gdje njima odgovara, neke i prevoziti, ići i izvan mjesta iz kojeg si, u obližnja sela i gradove (snađi se kak znaš i umiješ), dođu ti u ured ili kada se nađete pa se izderavaju na tebe, unose ti se u lice i prijete nepoznati ljudi (klijenti) zbog stvari u koje nisi ni upleten nego radiš u toj agenciji kao i ostali, prigovaraju zbog ugovora agencije na koji ne možeš utjecati, govore ti kako si ih došao pokrasti/uzeti im njihovu nekretninu, nasrću na vas, šize i govore da ne radiš svoj posao jer nisi prodao njihovu nekretninu...
A na razgovoru, dogovoru i potpisivanju ugovora je sve bilo divno - krasno, kako to inače biva...

Mala je vjerojatnost da ćeš ostati raditi (ako i hoćeš, to je minimalac i manje), a oni za 6 mjeseci imaju pravo primiti ponovno nekoga tko će ponovno prolaziti slično ili gore kroz stručno - njima besplatno, jer stanje u državi je sve gore, manje plaće, veći troškovi, ljudi nervozniji...

Nakon što završiš to stručno, na razgovorima te praktički omalovažavaju, gledaju ispod oka, kao da, da radio si sa nekretninama, a ne sa ljudima, tad se zapitaš pa tko je ovdje lud, očito da si radio oboje, ali bez tebe se ta nekretnina ne bi prodala, znači ti si ključ svega toga.

SAVJET: Dobro promisliti prije samog zaposlenja - što želiš i očekuješ, raspitati se o svemu i puuuuuno sreće !
- Ja nisam

Zadnje uređivanje pdg4ever : 18.01.2016. at 22:34.
pdg4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:33   #95
Malo da podignem ovu temu iz zaborava...
Uglavnom, razmišljam o promjeni posla, još sam relativno mlad pa bih htio isprobati i neke nove poslove i vidjeti kako bih se u tome snašao... Nekretnine su me nekako uvijek zanimale, sama arhitektura ali i kultura stanovanja, kako tko uređuje svoje stanove i kuće. Naravno, sve je to predodžba u mojoj glavi koja (nužno) ne odgovara realnost i sigurno da taj posao nije takav kakav se prikazuje u ovim emisijama na RTL-u gdje frajeri u odijelima pomažu ljudima pronaći idealne kuće. Ali opet, zašto ne probati...

Pa eto, ako ima nekoga tko radi ovaj posao, volio bih da mi kaže što se može očekivati. Kakve karakteristike treba imati kandidat za taj posao, kakve su mogućnosti zapošljavanja danas i može li se preživjeti od toga u Hrvatskoj? Vidim da agencije poprilično često u zadnje vrijeme objavljuju oglase za poslove. I najviše me zanima što vam predstavlja zadovoljstvo u obavljanju ovog posla?
Mišell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:07   #96
većina agencija je balkanski polusvijet, kao i kupaca sukladno udjelu u populaciji HR.

a i kupci sve više mrze agencije jer ih žene za proviziju, uglavnom nije to ono kao s TV-a.

možeš probati, a možeš probati i promijeniti državu
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 16:18   #97
Quote:
mamaho kaže: Pogledaj post
moraš biti i dosadan i navaljivati na ljude. da ne pričam o sposobnosti ubjedjivanja i uveličavanja,
moraš imati nešto od ovoga


https://www.linkedin.com/pulse/top-5...tate-von-romer
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 20:28   #98
podižem ovu temu iz mrtvih da vidim da li se što promijenilo na tržištu nekretnina s obzirom na trenutnu situaciju sa Covidom?

Može li netko opisati vlastito iskustvo rada kao agent za prodaju nekretnina?
parac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 03:42   #99
Mene zanima koliko prosječno otprilike odlazaka na teren (sastajanje s klijentima) ima agent za nekretnine (po danu, mjesečno...svejedno).
Willie Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2023., 06:43   #100
Samo da kažem da imam izuzetno negativna iskustva s agencijama za nekretnine. Prilkom kupovine stana zamalo smo žena i ja ostali bez kapare zbog jednog uvjerenja koje nam je bilo potrebno za dobivanje stambenog kredita. Kada smo se požalili na rad agenta vlasniku agencije, taj kreten nas je još drsko i bezobrazno otkantao. Da ne govorim o tome da agent koji nam je pokazivao stanove, ništa o tim nekretninama nije znao. Sada smo u fazi prodaje stana i kupovine novog. Ista priča s drugim agentom. Odveo nas u neku zgradu i nije znao odgovor niti na jedno postavljeno pitanje. Kada je stan adaptiran, šta je promijenjeno od instalacija, ima li uveden plin, koji je kat(!). .itd. Dakle, totalni idiot koji želi da mu damo 5000 eura jer nam je otključao i pokazao nečiji stan. Taj kreten vjerojatno nije vidio više od 1000 eura na hrpi, a prodaje nekretnine od 150000 do 200000 eura. Nažalost, teško je izbjeći agencije jer se valjda 90 posto stanova prodaje preko tih krkana, a razlog tome treba tražiti u činjenici da smo prilično glup i nepismen narod pa većina ljudi misli da će im agencija riješiti svu papirologiju kao u američkim filmovima i misle da agencija valjda garantira da je sve uredno u vezi s papirima, što jednostavno nije točno. Oni ne garantiraju ništa, niti odgovaraju za ništa. Bio je slučaj u Rijeci da su dva puta prodali isti stan. Da ne govorim o tome da su jedan od razloga pumpanja cijena stanova. Uglavnom, pokušavam sve da izbjegnem tu gamad, ali je vrlo teško jer, kao što sam rekao, 90 posto nekretnina prodaje se preko njih. Što se tiče samog posla agenta za nekretnine - prema viđenom, tipični posao u prodaji u kojem većinu vremena pričaš gluposti i lažeš, muljaš i radiš sve da prodaš i dobiješ proviziju. Neki se snađu u tome super pa zarađuju vrhunske novce, a neki ne zarade ni za papar. Kao uostalom u svakom poslu.
Dosadnjaković is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.