Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 10:21   #1
Odljepljenje mrežnice - ablatio retinae

Može li mi netko napisati nešto o tome s obzirom da je potrebna kirurška operacija zbog odljepljenja mrežnice?
Može li se operacijom ponovno vidjeti na to oko?
Kakve su posljedice operacije, daljnji tok - da li su potrebne i naknadne operacije?
Ako možete nešto opisati o tome...
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:28   #2
Ideš na lasersku operaciju, ali opet ovisi kakva vrsta ablacije je u pitanju. Najčešće se ide na operaciju, ali što prije jer onda su veće šanse za bolji vid, ako se to odgađa.....rezultati operacije su lošiji.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:26   #3
moja mama to ima i imala je 14 operacija. išla je nalaser, ali s nekim uljem. dok joj je ulje bilo u oku, vidjela je, ali kad se nakon 6 mjeseci to ulje izvadilo van, nije vidjela.
noj te operacije nisu niš pomogle i ona danas ne vidi.
ne želim te obeshrabriti, ali bolje je da se raspitaš o tome negdje vani nego kod nas.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 19:52   #4
moja je majka imala ulje u oku, godinu dana. sad su joj ga izvadili, osim povremenih oscilacija u tlaku nema većih problema.
hoćeš li ili nećeš vidjeti ovisi o mnogo čemu, ali moja mama vidi (a prije nije), samo nema savršen vid.
__________________
Oprosti, volim te
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 00:22   #5
To ulje u oku je zamjena za staklovinu i nije lako s tim jer kod minijaturne traume oka može doći do curenja tog sadržaja.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 02:03   #6
Ako se na vrijeme uradi operacija, vidiš nakon nje.

Javi se ovdje http://www.ocna-poliklinika-dr-vukas.hr/, rade sa doktorima iz Njemačke. Ne preporučam HR bolnice.
Vedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:04   #7
Po čemu su naši oftalmolozi lošiji od stranih?
Operacija se može fino izvesti da sve bude ok što se tog dijela tiče, a hoće li pacijent nakon toga vidjeti ovisi o više faktora, a ne samo o hitnoj operaciji.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:25   #8
Hm, po zadnjim informacijama čini mi se da će se ugraditi silikonski flaster.
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:36   #9
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Po čemu su naši oftalmolozi lošiji od stranih?
Po tome što sam ja išao na Rebro zbog iste dijagnoze, na operaciju se čeka nekoliko mjeseci, a ja nisam imao previše vremena više.

I po tome što sam u čekaonici kod privatnih i stranih liječnika upznao dvojicu gopodina koji su išlu u Njemačku da im poprave ono što su im sfušali na Rebru.

Poruka pokretaču threada, ne vjeruj našem zdravstvu. Ako imaš para, idi privatno, idi vani. Oko nije guzica....
Vedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 09:19   #10
A operacija je napravljena, no i dalje je vid skoro totalno zamućen.
Nakon koliko vreemna, kada se stavi silikonski flaster, bi se vid mogao vratiti ukoliko je sve ok napravljeno?
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 13:56   #11
Quote:
Vedran kaže: Pogledaj post
Po tome što sam ja išao na Rebro zbog iste dijagnoze, na operaciju se čeka nekoliko mjeseci, a ja nisam imao previše vremena više.

I po tome što sam u čekaonici kod privatnih i stranih liječnika upznao dvojicu gopodina koji su išlu u Njemačku da im poprave ono što su im sfušali na Rebru.

Poruka pokretaču threada, ne vjeruj našem zdravstvu. Ako imaš para, idi privatno, idi vani. Oko nije guzica....
To nije problem u stručnosti naših oftalmologa, nego problem u usranom sustavu koji ne može platiti više osoblja kako ne bi bilo tolikih čekanja za operacije
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 09:57   #12
Nakon operacije se i dalje mutno vidi. Je li to ok da bude tako 7 dana nakon operacije?
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 04:51   #13
Quote:
RobertRI kaže: Pogledaj post
Nakon operacije se i dalje mutno vidi. Je li to ok da bude tako 7 dana nakon operacije?
Nije. Prijateljica mi je bila na operaciji, i nakon operacije je mutno vidjela.
A predugo je čekala. Zatim joj se pogoršalo, i više nije vidjela ništa, tj, mogla je samo vidjeti, na to oko, mislim, da li je svjetlost ili mrak.
Vid joj se ni do danas nije vratio.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 04:56   #14
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ideš na lasersku operaciju, ali opet ovisi kakva vrsta ablacije je u pitanju. Najčešće se ide na operaciju, ali što prije jer onda su veće šanse za bolji vid, ako se to odgađa.....rezultati operacije su lošiji.
Rezultati ponajviše ovise o tome da se što prije ode na operaciju, i po mogućnosti izabere dobar doc.
Ako se nakon operacije stanje ne poboljša, a navodno je rok do dva tjedna, onda se najvjerojatnije i neće.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:25   #15
hm

Situacija je nakon tri tjedna bolja, ali je slika iskrivljena.
Kada se gleda ormar, onda on nema ravne rubove nego iskrivljene a slova su sploštena
Hoće li biti bolje?
Ima li netko takvih iskustava?
RobertRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 15:53   #16
Ablacija Retine

Postovani forume,
2 meseca nakon operacije katarakte desilo mi se ablacija na donjoj strani oka. Oko su mi punili gasom i retina se zalepila, ali sada su mi linije (ivice objekata) krive, a slika je tamniija u odnosu na drugo oko. Receno mi je da treba vremena da se linije isprave.
Da li je neko imao slicne probleme nakon operacije, da li su se linije ispravile i nakon koliko vremena..?
Hvala svima na odgovorima.
milan1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:30   #17
Ablacija retine

Pozdrav svima, imam 33 god. i prije dva mjeseca imao sam ablaciju retine na desnom oku. Operacija je prosla odlicno i oko je punjeno plinom a ne uljem. Zanimaju me iskustva vas koji ste dozivjeli ablaciju, na sto treba paziti kasnije, kako vas vid nakon ablacije i sve vezano za to. Inace dioptrija mi je na tom oku -14 i nakon oporavka vidim isto kao prije.

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
žburaduro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2019., 21:36   #18
Quote:
RobertRI kaže: Pogledaj post
Situacija je nakon tri tjedna bolja, ali je slika iskrivljena.
Kada se gleda ormar, onda on nema ravne rubove nego iskrivljene a slova su sploštena
Hoće li biti bolje?
Ima li netko takvih iskustava?
Kako je na kraju bilo s tvojim slucajem?

Dali mi moze tko preporucit gdje mogu napraviti operaciju, brzo i efikasno. Koja bi privatna klinika bila najbolja u ovom slucaju?
ri78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2021., 17:56   #19
Ablacija retine

Pozdrav svima
Molim za iskustva sa ablacijom retne ..operirana sam prije 4 mjeseca ( ablacija sa rupturom, makula off) , inače kratkovidna -7 ..i sad na tom oku kao posljedica dioptrija bi trebala biti veća za -2, tek trebam ići na pregled za utvrđivanje dioptrije..ali mene muči to što ja na tom oku još vidim iskrivljeno..linije su valovite..hoće li mi uopće moći odrediti dioptriju, da li je moguće da se ablacija ponovila?
Dokaiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2021., 14:31   #20
Quote:
Dokaiv kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Molim za iskustva sa ablacijom retne ..operirana sam prije 4 mjeseca ( ablacija sa rupturom, makula off) , inače kratkovidna -7 ..i sad na tom oku kao posljedica dioptrija bi trebala biti veća za -2, tek trebam ići na pregled za utvrđivanje dioptrije..ali mene muči to što ja na tom oku još vidim iskrivljeno..linije su valovite..hoće li mi uopće moći odrediti dioptriju, da li je moguće da se ablacija ponovila?
I ja sam krajem kolovoza prošle godine napravio isti zahvat. I meni se dioptrija povećala i još raste jer mi se pojavila siva mrena, pa ću uskoro morati i na tu operaciju. Ja srećom vidim relativno jasno linije premda sam ih u početku u ja vidio iskrivljene... Možda imaš astigmatizam ...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.