Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2007., 13:33   #21
Quote:
Aldebaran kaže: Pogledaj post
Kaze mi geodet da se po novom zakonu o gradnji bitno komplicira (i poskupljuje!) snimanje terena. Ja bih htio da mi on obavi slijedece:

- utvrdjivanje i oznacavanje tocnih granica terena (uz prisustvo svih susjeda)
- iskolcenje gradjevine sa elaboratom iskolcenja

E sad on tvrdi ...
Oprosti, ali ipak ovlašteni inžinjer geodezije bolje od tebe zna šta ti treba i koliko je tu posla. Cjene variraju. A bome i kvaliteta obavljenog posla.
Biste li otišli izvaditi zub u kovačnicu?
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:14   #22
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ipak ovlašteni inžinjer geodezije bolje od tebe zna šta ti treba i koliko je tu posla. Cjene variraju. A bome i kvaliteta obavljenog posla.
Pa kad vec toliko toga znaju ta uvazena gospoda bilo bi dobro kad bi i medjusobno usaglasili ta svoja znanja a ne da mi svaki govori svoju pricu. Isto tako ne bih se uopce zacudio da cijene nisu proporcionalne kvaliteti obavljenog posla. Najgore je sto se jos niti ne zna koji posao uopce treba obaviti i na koji nacin jer svaki ovlašteni inžinjer geodezije tupi svoju verziju.

Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Biste li otišli izvaditi zub u kovačnicu?
Kad bi zubari imali ovakve kontradiktorne, muljatorske i smushene stavove o tome kako izvaditi zub onda bih vjerojatno vise vjerovao kovacu.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:23   #23
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
to što tebi treba zove se parcelacijski elaborat. Parcelacija građevinskog zemljišta je zabranjena bez lokacijske dozvole. Dakle da si uhvatio geodeta prije zakona, novci bi bili o.k., ali poslije zakona .
Jer ni za kakve novce ne smiješ cijepati zemlju bez lokacijske dozvole.
Uz to trebaju ti po dva elaborata. Cijepanja, pa onda formiranje nove čestice.
Ima tu posla, a isplativost ovisi isključivo o Katastarskim uredima koji treniraju strogoću i elaborate vraćaju na ispravak za svaku sitnicu. Da ne kažem koliki su još i troškovi (korištenja točaka, biljega, pregleda elaborata...)

Parcelizaciju ne radim ja osobno, nego ovlašteni geodet, pretpostvaljam da za silne novce koje mu dam, će mi napravi te papire prema Zakonu i da nećem sa time imati problema... ili ide geodeta u
... lokacijska dozvola mi ne treba, jer po novome zakonu je nema.. šta ne??

Da u cijepnje čestica naravno ide i formiranje novih čestica..zato sam napisala da je krajnji rezultat Izrada elaborata usklađenja sa zemljišnom knjigom.

Mene samo zanima da li su one cijene, što sam ih gore navela ok?
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:25   #24
svaki tupi svoju verziju jer je u svakom katastru različita situacija. Zašto je različita. Jer na mjestu pročelnika sjedi osoba koja pravila tumači na svoj način. A šta mu možeš? Možeš se prilagodit, jer ti je to najbrži način, i elaborat radit onako kako on to traži.
Imaš slučaj tipa koji je pročelnik na jednom otoku. Kad u fušu napravi koji elaborat u Katastru Split, elaborati mu ne prolaze. Jedan pročelnik dakle radi na jedan, a njegova ispostava na otoku na drugi način. C'est la vie!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:27   #25
hm..

Kad bi zubari imali ovakve kontradiktorne, muljatorske i smushene stavove o tome kako izvaditi zub onda bih vjerojatno vise vjerovao kovacu.[/QUOTE]

I za to što bi mi kovač napravio (pa makar kovača zvala da mi radi elaborate), znala bi što mi je napravio i onda bi mu platila 15 000kn, ako to toliko vrijedi...
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:27   #26
Onda ti slobodno otiđi tamo di ti je cijena najpovoljnija, ali kad ispadne po onoj staroj ko ne plati kurbu plati likara, nemoj otvorit novu temu i žalit se.

I moj savjet, ako uzimaš geodeta, onda neka to bude kao likar ili advokat. Obiteljski. Čovjek će bit bolje upućen, bolje i temeljitije će se pozabavit problemom, a vjerovatno će vam i cijena biti drugačija.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:37   #27
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Kad bi zubari imali ovakve kontradiktorne, muljatorske i smushene stavove o tome kako izvaditi zub onda bih vjerojatno vise vjerovao kovacu.
I za to što bi mi kovač napravio (pa makar kovača zvala da mi radi elaborate), znala bi što mi je napravio i onda bi mu platila 15 000kn, ako to toliko vrijedi... [/QUOTE]

pa ako geodetsku struku ne poznajete, naravno da niti ne znate je li cijena
opravdana ili, ne!
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 15:24   #28
hm..

zato sam tu da pitam...
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 15:53   #29
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
svaki tupi svoju verziju jer je u svakom katastru različita situacija. Zašto je različita. Jer na mjestu pročelnika sjedi osoba koja pravila tumači na svoj način. A šta mu možeš? Možeš se prilagodit, jer ti je to najbrži način, i elaborat radit onako kako on to traži.
Ma cekaj malo. Pa ne trazim ja geodete za razlicite terene pod razlicitim katastrima. Ja sve njih pitam istu stvar za isti jedan jedini teren. Svi su rekli da poznaju to podrucje i taj katastarski ured, ali procedure koje spominju su zaista kontradiktorne i zbog te kontradiktornosti nije moguce da su svi u pravu. U biti u pravu moze biti jedan ili nijedan i sad je pitanje kome vjerovati. Cirkus. Jedan od njih je na pocetku govorio jedno, a par dana kasnije sasvim drugo (kao zakon se promijenio bla bla). Drugi ima svoju pricu nespojivu sa pricom prvog, treci svoju itd.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:00   #30
A eto, i mi smo ti geodeti.
Pa vidiš, priča je četvrta. Ne bih komentirala rad i sposobnosti kolega.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 16:18   #31
Da bi se swa sigurnošću mogle utvrditi granice koje nisu vidljive na terenu potrebno je napraviti slijedeće:
- izvršiti snimak stvarnog stanja terena i definirati posojeće prirodne granici (suhozidi, betonski zidovi,,,)
- o snimanju obavijestiti susjede i zatražiti od njih mišljenje o predmetnim granicama
- obraditi te podatke računalno i preklopiti stvarno stanje terena sa katastarskom podlogom
- uzeti iz arhive katastra sve relevantne podatke vezane za tu parcelu. Kopiju plana, površina, oblik parcele i sve arhivske skice koje su vezane za tu parcelu
Napomena: vrlo je bitno o kojem se mjerilu radi, odnosno da li je za tu Katastarsku općinu na snazi stara Austo-Ugarska (max točnost 60 cm) ili nova izmjera(max točnost 20 cm)
- uzimajući u obzir sve te parametre geodet iscrtava točnu granicu na već snimljenoj geodetskoj podlozi.
- nakon toga izlazi na teren, poziva sve susjede i iskolčava granice.

Gore nabrojano je posao potreban za točno utvrđivanje granica.
Prosječna cijena ovisi isključivo o potrebnoj količini vremena za izraditi sve gore nabrojane poslove.
Minimalna cijena izlaska geodeta na teren je cca 3500,00 kn.
Obzirom da se tu radi o utvrđivanju i iskolčenju( 2 izlaska na teren)+ prikupljanje podataka iz katastra + komunikacija sa susjedima (najteži dio posla). cijena opisanog posla potrebnog za gdina ALdebarana bila bi oko 10000,00.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:27   #32
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
Da bi se swa sigurnošću mogle utvrditi granice koje nisu vidljive na terenu potrebno je napraviti slijedeće:
- izvršiti snimak stvarnog stanja terena i definirati posojeće prirodne granici (suhozidi, betonski zidovi,,,)
- o snimanju obavijestiti susjede i zatražiti od njih mišljenje o predmetnim granicama
- obraditi te podatke računalno i preklopiti stvarno stanje terena sa katastarskom podlogom
- uzeti iz arhive katastra sve relevantne podatke vezane za tu parcelu. Kopiju plana, površina, oblik parcele i sve arhivske skice koje su vezane za tu parcelu
Napomena: vrlo je bitno o kojem se mjerilu radi, odnosno da li je za tu Katastarsku općinu na snazi stara Austo-Ugarska (max točnost 60 cm) ili nova izmjera(max točnost 20 cm)
- uzimajući u obzir sve te parametre geodet iscrtava točnu granicu na već snimljenoj geodetskoj podlozi.
- nakon toga izlazi na teren, poziva sve susjede i iskolčava granice.

Gore nabrojano je posao potreban za točno utvrđivanje granica.
Prosječna cijena ovisi isključivo o potrebnoj količini vremena za izraditi sve gore nabrojane poslove.
Minimalna cijena izlaska geodeta na teren je cca 3500,00 kn.
Obzirom da se tu radi o utvrđivanju i iskolčenju( 2 izlaska na teren)+ prikupljanje podataka iz katastra + komunikacija sa susjedima (najteži dio posla). cijena opisanog posla potrebnog za gdina ALdebarana bila bi oko 10000,00.
Puno hvala na detaljnim informacijama. Raduje me sto se opisana procedura u detalje poklapa sa procedurom opisanom od strane jednog od spomenutih geodeta. Dakle napokon se nesto poklapa u toj prici. Geodet kojeg sam spomenuo rekao mi je da bi taj opisani posao napravio za 4000 kn + pdv.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:30   #33
Quote:
Aldebaran kaže: Pogledaj post
Puno hvala na detaljnim informacijama. Raduje me sto se opisana procedura u detalje poklapa sa procedurom opisanom od strane jednog od spomenutih geodeta. Dakle napokon se nesto poklapa u toj prici. Geodet kojeg sam spomenuo rekao mi je da bi taj opisani posao napravio za 4000 kn + pdv.

E, onda to prihvati. Cijena ponude je korektna. Mi to ne radimo ni za dosta više novaca od toga. Jednostavno se ne isplati. Neto ostane premalo.
Male stranke ni ne uzimamo.
Drago mi je ako sam uspjela šta pomoć.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 17:45   #34
Quote:
Aldebaran kaže: Pogledaj post
Sto je to elaborat usklađenja ??
elaborat kojim se usklađuje stanje u zemljišnoj knjizi sa stanjem u katastru... u katastru je prikaz stvarnog stanja na terenu (oblik i površina parcele) i istu takvu parcelu je potrebno formirati u zemljišnim knjigama...
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:02   #35
re

Majko mila,al sam nastrado........
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 19:29   #36
Cijene su tako šarene jer ne postoji normirani cjenik geodetskih usluga, no u izradi je i mislim da je najavljeno da će izaći u veljači.
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:03   #37
evo, ja sam danas zvao jednog geodetu iz Rijeke

- visinski snimak terena sa izohipsama - 4500 + PDV
- iskolčenje objekta i elaborat iskolčenja - 4500 + PDV
- uris objekta 5-6000kn

Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:07   #38
Quote:
Boris_RI kaže: Pogledaj post
evo, ja sam danas zvao jednog geodetu iz Rijeke

- visinski snimak terena sa izohipsama - 4500 + PDV
- iskolčenje objekta i elaborat iskolčenja - 4500 + PDV
- uris objekta 5-6000kn

uris objekta samo s uporabnom dozvolom. Sve ostalo je mimo zakona.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 15:09   #39
Quote:
maks kaže: Pogledaj post
Cijene su tako šarene jer ne postoji normirani cjenik geodetskih usluga, no u izradi je i mislim da je najavljeno da će izaći u veljači.
O, postoji, postoji. Propisuje ga Komora i te cijene koje ste dobili su uglavnom po Komorinom cjeniku.
One ispod toga, bile bi, recimo, nelojalna konkurencija. Zaposlenici katastra, i privatnih firmi koji rade u fušu i od ovl. ing izmole potpis i pečat.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 22:23   #40
može link na taj cjenik?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.