Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2005., 12:45   #41
svedska-zamolba

uskoro me ceka, nadam se lijepih 10 dana provedenih, bazno u stockholmu.
ako ima koji ponosni/na vlasnik/ca lonely planeta ( negdje u zagrebu ili blizini), ili
kakve druge slicne literature na temu stockholm/svedska, voljan ili voljna posuditi istu knjigu
na deset dana tijekom mjeseca studenog (19-29.11) - to bi bilo super.
blesavo mi je kupovati knjigu za 10 dana, a nije to destinacija na koju cu se vracati.
pa eto, unaprijed zahvaljujem.
__________________
--
4, 7, 10, 16, 28, 52, 100, 196, 388, 772
anaanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 11:37   #42
Vrijeme je za razbijanje fame i stereotipova koji prate Šveđanke na njihovim putovanjima po Europi. Žalosna je činjenica za sve seksualno isfrustrirane i seksom opsjednute ljude da živimo u dobu kad je seks svojom medijskom eksponiranošću izgubio dobar glas koji ga prati. Postalo je ljepše drkati na Beyonceine njišuće guzove, nego uživati doma sa ženom koju imaš. Valjda nekoga i to veseli. Švedske je plavuše počeo pratiti određeni glas još pedesetih; urbana je legenda kazivala da one rado vole davat’. Istina, pričalo mi se, tada je i bilo tako, ali čisto zato što je Švedska još tada bila zemlja liberalnih nazora, koji pak potječu od protestantskog odgoja. Vremenom se razlika Šveđanki i pripadnica ostalih nacija ipak izgubila, ali glas je ostao. Jednom za svagda: Šveđanke ne daju radije, i ne svrbi ih jedna stvar. Ne ponašaju se raskalašenije od Hrvatica, u stvari. One su žene kao i svake druge, i oko njih se treba potruditi kao i oko svih drugih žena. Sve ostalo su ipak priče… No, razlika ipak postoji. Šveđanke su odgajane da bude samostalne i neovisne. O ikome, pa tako i svome muškarcu. Dok prosječna Hrvatica od svog partnera na spoju očekuje da on plaća sve, jer kao što kažu sve naše umjetno stvorene estradne zvjezdice, kako će one poći za muškarca koji nije sposoban brinuti se za domaćinstvo, tj. njih (što je primitivna, patrijarhalna, neemancipirana i u krajnjoj biti glupa izjava), prosječna će se Šveđanka ozbiljno uvrijediti plati li njezin partner na spoju sve. Zato što joj on izravno daje do znanja da je ona nesposobna glupača koja se ne zna brinuti za sebe. Račun se dijeli popola.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 06:27   #43
Quote:
lavagna kaže:
Jel bil tko na Gotlandu,to je jedan otok kraj švedske,? kak je bilo i to
Ja bio u Visby-u, imaju super sladoled, cini mi se oko 80 okusa
zezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 19:46   #44
Stockholm - Zagreb

Molio bi one koji su putovali na toj relaciji da mi pomognu. Koja je najeftinija varijanta povratne aviokarte? Naime moji prijatelji bi htjeli doc u Hr u ljetu. Unaprijed hvala.
__________________
Ja to mogu ja to hocu
tihomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 19:53   #45
Odeš na www.pricerunner.se ili na www.travelpartner.se i potražiš najjeftinije za tada i to je to.

Ima sada navodno i Ryan Air ali nebi ja njih baš jer ako ikoji avion kasni onda završiš u Dublinu sa velikom friškom figom.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 20:14   #46
Gledaj na scandjet.se - ima direktne letovi iz Stockholma za Zagreb, ali tek od 6. mjeseca,

ili Stockholm - Köln - Zagreb na niskitarifnim zrakoplovom germanwings.com
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 15:14   #47
I spent a year at Uppsala University as an exchange student in 1997-98 and never have met more liberal, easy, and available women in Western Europe. Since then I've made several trips back to Sweden and broken my share of Swedish hearts. Swedish women are very liberal about sex. Meaning there isn't any social stigma for women who want to have one-night stands. It is common for kids in highschool who live at home to have their boyfriend or girlfriend spend the night and then eat breakfast with the family in the morning. Additionally, Sex is just Sex for many women in Sweden. Meaning often times they are after the same thing that you are and therefore you don't need to worry about the morning after. Married women are also notorious for looking for one-night stand sex with foreigners.

Uppsala is about an hour away from Stockholm on the train and a real university city with tons of bars and tons of easy ladies. The university bars are called Nation bars and the government subsidizes the cost of beer here. The good news is that the is kept out of these bars by their entry policy( So you won't run in to any big dick guys from Nigeria or ex-terrorists from Syria). Only students who have a Nation card can enter. Meaning only students, visiting academics, faculty members, etc are allowed in to these goldmines of young, drunk,fat and available women. The secret here is that any visiting monger can purchase a week long Nation card from the University guest office which allows for access to these special pubs and discos. You have to go during working hours and I would suggest a decent cover story for the guest office as to why you are in Uppsala, but from there you'll be on easy street.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 15:46   #48
Quote:
Septembar kaže:
zat sto je to povrsno
ljubaznost svana
praznoca i sebicnost snutra
Ebiga da bi se to vidjelo treba živjet gore. Ali može se određene čari (ala herpes i ekipa) dobit i brže sa malo truda
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 18:04   #49
swedish midsummer

blond & beautiful

http://www.pbase.com/shoofly/swedish_midsummer_2005
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 09:09   #50
the girls in Umeå are hot, and yes like everywhere in Sweden they like the tall, dark guys. South european looks. The average swedish look(blond, pale, not too masculine looks)is not too appreciated among the swedish girls( unfortunentely)

places to go :

Blå dragonen( "draggen", "nattis")

Blå kök och bar

Corona( for students, at the university
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 12:02   #51
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Da, baš su tako simpatične, pristupačne, otvorene...pune života.
Ako ih zanimaš odmah ti to daju do znanja. A ako ih ne zanimaš, neće te otpiliti, bit će OK.

A Šveđani ko frendovi su OK. Kao i svi ostali Skandinavci. Ja zapravo ne znam otkud ta fama o hladnim i nepristupačnim Skandinavkama i Skandinavcima.

Apsolutno se slažem. Ljudi su krasni u svakom smislu, a Stockholm mi je najljepši od svih skandinavskih gradova, i vrlo otmjeno izgleda što se tiče arhitekture.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 20:18   #52
Kak su cijene u Švedkoj? Recimo u Stockholm-u?
cuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 12:04   #53
Goteborg

Goteborgu, tako da znate šta možete očekivat ako vas put slučajno dovde nanese. Dakle, to van je grad sa 480 iljada ljudi i 50 iljada stabala, 28 kazališta, 53 umjetničke galerije i muzeja, 193 kafića, 670 restorana, dva aerodroma, liti je prosječna temperatura 18 stupnjeva, a zimi -1 ...

Imate tu i Liseberg, ogromni zabavni park s najvećin „toboganon smrti” na svitu, pa onda imate i ušće rijeke Gota Alv koja čini mini deltu po čitavome gradu, pa arhipelag s mali milijun sika šta ih oni otoci zovu, pa najveću luku u Skandinaviji, a tu je i Haga, stari grad s uskin ulicama, skoro pa kalama, pa najživopisnija peškarija na kojoj san ikad bija, pa Rosenkafeet s kažu najboljon kavon na svitu koju nišan proba jer ne pijen kavu, ali san zato isprid njega gleda u vrtal s pet iljada ruža...

Svega ima, šta je da je, i sve je lipo, pogotovo Šveđanke, ali ja isto iden doma... Tack och lov!

Heja Sverige

U Goteborgu nema puno mišance. Sve je plavo i pigavo ka u Pipi dugoj čarapi. Može se naletit i na domaćega crnca, Arapina ili Bosanca, nije da ne može, ali to je ništa u usporedbi s evropskin metropolama.

E sad, je li van to paše ili ne, odlučite sami. Šveđanima očito nije mrsko, oni su se u ove dane od atletike čili okitili u državnu pituru i ko in šta more. Od dičurlije sa papirnatin zastavicama priko cura sa pripijenin majicama do starčadi sa krpnenin kapicama, sve je žuto-plavo i sve viče Heja Sverige.

Našeg čovika ćete ovde teško srist, ako ne računan nas šta smo poslon došli. Daleko je, ladno je, kasno se smrkava, ne smiš pušit, ne smiš pljunit, ne smiš nikoga poslat tamo di bi ga najrađe posla, ne smiš prić priko crvenoga, balun in je gori od našega...

Šta će tu onda naš čovik radit. Može samo propast. Znan da, šta se toga tiče, neće ni doma bolje proć, ali kod nas baren možeš propast sa stilon, dostojanstveno, tresnin o pod i ka malo dite činit fintu da ti nije ništa.

Zašto Šveđani drmaju glavom?

Šveđani su muzikalna nacija, na televiziji se svako malo zavrti neka pisma, spot, koncert, a po česti malo ko da ne oda sa utakanin slušalicama u ušima. Pa onda drmaju glavon, a ti misliš da te pozdravljaju, i dok svatiš, već si ispa glup. Pristojan, ali glup.

A opet, da van pravo rečen, bolje bit i glup neko slušat ono šta oni slušaju. Ovde prištavci još uvik svršavaju na Kelly „Scary” Family, a tate i mame in se pale na Evroviziju gore nego Ksenija Urličić.

Da ne bi ispalo da lažen, mogu van pokazat službeni vodič šta nan ga je organizator podilija u kojen lipo piše kako se Goteburg posebno ponosi šta se u njemu prije 24 godine rodila Elena Paparizou. A to van je ona Grkinja šta je lani pobijedila s pismon „My Number One”. A od nje je još popularnija Carola koja je ove godine u Ateni pivala „Invisable”. Nema novine, a da baren u ćoši naslovnice nije njena slika sa zubalon od po metra.

Naleti se ovde i na dikojeg repera, pankera ili metalca, samo šta se za njima svit okreće ka i za pederima kad se uvate za ruke. A dičica in se smiju jer mislu da su već u Lisebergu, najboljen luna parku na svitu.

Bočica iz škartoca, kad nitko ne gleda

Mi se u Splitu sami sa sobon uvik rugamo kako niko ništa ne radi, pa uvik za primjer uzimamo Rivu na kojoj se od jutra do mraka sidi uz jedan makijato i dvi čaše vode. I onda ovi šta se taru od posla za dvi iljade kuna s pravon ispaljuju na živce. A u Goteborgu, niti ko radi, niti ko ispaljuje. Sve in je laganini, s noge na nogu, pa di ko stigne. Još ako imaš biciklu, kuš lipše, otpedaliraš di oćeš, a ako dikod i opizdiš, pokupi te hitna, ka šta san svojin očima jučer svjedočija. Kad se, međutin, čovik malo bolje zagleda, onda u biti svati kako to uglavnon starčad zuji gradon.

Dosadni su ka naše breculje. Ali zato lipo izgledaju. Nećete ovde naletit na gobavoga dida ili zgrišpanu babu, svi se pare ka da su iz vojnog eksperimenta izašli. Zaledilo ji prije jedno petnest godina, pa ji sad pustilo da bauljaju.

Dok se naši penzioneri kraj kontejnera karaju oko dvi prazne boce od fante, ovi „moji” u žutin puloverićima mumaju kobase i ližu slaje.

Ma, isto mi se nisu mogli sakrit, cuclaju i oni, ne bojte se, bočice u škartoc pa zalij kad niko ne gleda. Nije to njima od stresa, ali je od mrtvila...

Reka san van prvi dan da je ovde skoro pa zimina. I da znate da san laga, a opet nisan skroz jer se čas kuvamo, pa čas mrznemo. Našin domaćinima to ka da ne smeta, oni lipo navuku đemper, šugaman pod ruku, pa na plažu. Goteborg je na moru ako niste znali, ustvari na ušću rijeke Gota Alv u more (meni se prije pari da je ocean u pitanju) pa tu imate mali miljun mista za okupat se. Ima i jedna plaža, onako po naški velika sa salbunon. A na njoj sve načičkano, suncobran do suncobrana, ležaljka do ležaljke, guzica do guzice ...

E, ali zato u moru (mome oceanu) nema ni pasa, ni morskoga ni kopnenoga. Kažu da kad staviš prst u more da si povezan s cilin sviton, a ovde kad staviš prst u more krv ti pristane teć cilin tilon. Živi led!

Ali, zato je sve krcato brodica. Šta bi moj prijatelj Mario gusta gledat, on voli ove malo batastije, šta se šire u boku. Još kad udari vitar, pa se napnu jidra, čini van se ka da će zrak isparat. Ma, nema jedrilice do Šveđanke...

Grad iz bajke

„Na svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo”, piva je u davna vrimena Branko Kockica, pa bi onda posli doda i kako su u tome carstvu kuće od marmelade, a prozori od čokolade. Ili je možda bilo obrnuto? Nema veze, bitno je da je kockasti Branko to piva ka da se u Goteborgu rodija. Jer ovde je baš tako, čudo jedno: kocka, kocka, kućica; cigla, cigla, zgradica. Sve nekako šareno i veselo, srića da nije jestivo jer ovaj smišni neveliki grad (500 iljada ljudi, kad pribrojimo i nas šta smo in se prikrpili ovu sedmicu) sa smišnin plavin ljudima bi jadan odma strada, smazalo bi ga ka šta moja Luce žlicon smaže cilu Nutelu. I onda viče još, pa bi tako i mi vikali još sve dok ne bi Stockholm slistili jer mora bit da je cila Švedska ovaka ...

Zemlja iz bajke. Uostalon, jučerašnja storijica o princezi Sisi najbolja je potvrda toj tezi. Stvarno, koji lipi grad, a cili od matuna. Baš ka i Split. Samo šta ovde matun označava građevinski materijal, a ne karakternu osobinu ...

Odlikašice

Ima nešto u ovoj švedskoj odnosno geteborškoj vodi. Ili je to ili su im cure, djevojke i žene strašno nervozne pa sve kupe u prsi. S obziron da se stalno smijulje, ne virujen da je nervoza u pitanju, pa mi dopustite zaključit kako je u vodi tajna.

Nema šta drugo bit. Na svakon koraku ih čovik može srist, šetaju i plešu ponosne jedna do druge i vesele se životu. A i mi se veselimo skupa s njima. Grud do grudi, a grudobrana nigdje. Velike i male, jako puno velikih i skoro nimalo malih, nema gore ocjene od trice, a petica ko u bajci.

Sve same odlikašice. Blago profesorima, a ni nama nije mrsko.

Sad će me doma napast da san muška šovinistička svinja, ali neka, pritrpit ću i nastavit guštat još ovih nekoliko dana. Sudjelovanje na festivalu sisa jedino je šta je u Goteborgu besplatno. Uz vodu, naravno. Eh, voda, mora bit da je ovdašnje izvore osobno dragi Bog blagoslovio...
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 00:45   #54
Hm, može li mi netko reći postoje li ikakvi jeftini letovi iz Splita, Helsinkija ili Kopenhagena za Goteborg?
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 06:37   #55
Quote:
....Ana.... kaže: Pogledaj post
Hm, može li mi netko reći postoje li ikakvi jeftini letovi iz Splita, Helsinkija ili Kopenhagena za Goteborg?
Ima sa Scandjetom,al' tek od maja pa do kraja ljeta. Cini mi se...
__________________
"What's the use of watching?A watched pot never boils".
Elizabeth Gaskell
Telma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 11:31   #56
Quote:
Telma kaže: Pogledaj post
Ima sa Scandjetom,al' tek od maja pa do kraja ljeta. Cini mi se...
A jel mozes bacit neke cijene? Ako slucajno znas? One osnovne, tipa kava, sok, piva u bircu. Pizza i sl. hrana.
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:25   #57
Zanima me put Zagreb-Stockholm-Zagreb, poslovno.
Kakva je situacija s putovanjem autom? Koja je najkraca, najbrza i/ili najjeftinija ruta? Kakve su cijene trajekata?

Prema onome sto sam ja nasao i racunao, izgleda da je jeftinije kada 2 covjekta idu autom nego jedan avionom. No, mozda se varam. Zahvaljujem na pomoci!
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:19   #58
Quote:
swaschta kaže: Pogledaj post
Zanima me put Zagreb-Stockholm-Zagreb, poslovno.
Kakva je situacija s putovanjem autom? Koja je najkraca, najbrza i/ili najjeftinija ruta? Kakve su cijene trajekata?

Prema onome sto sam ja nasao i racunao, izgleda da je jeftinije kada 2 covjekta idu autom nego jedan avionom. No, mozda se varam. Zahvaljujem na pomoci!
Evo procjene koliko te kosta sa autom:
http://www.viamichelin.com/viamichel...=0&image2.y=0#

Od avionske karte oduzmi cijenu svoga vremena i snage potrebnih za voziti 2100km
dove_dv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 12:42   #59
Dobro zboris Dove... 24 sata voznje u jednom smjeru, radi nekih mozda 100 EUR ustede... A mozda cak i ne. Jer u ta 24 sata trebas negdje jesti, a vjerojatno i spavati, jer ne znam nekoga tko moze voziti oko 24 sata u komadu. Pa cak i ako ih je dvoje i izmjenjuju se za volanom.

U svakom slucaju, ja bi malo potrazio na netu. Ima iz Budimpeste letove za Malmo, Stockholm, Gothenburg... Iz Pule ima za Oslo... Samo treba malo potraziti, i moze se naci dosta jeftinih solucija.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 19:08   #60
Hvala na pomoci.

Jedino sto u izracunu kod Michelina nedostaje cijena trajketa. Mislim da je oko 120 funti...
A sto se tice aviona... Pa, cijena je povoljna kada se ide na vise dana, onda se moze dobiti za cca 300 EUR-a. Meni treba samo 1 dan u Stockholmu, a onda je avionoko 750 EUR-a - za tu cijenu je jeftinije voziti. Slazem se da je to malo dug put (2000 km), ali vozili smo kolega i ja i gadnije situacije pa mi to nije stvar za razmisljanje. Za sada i na zalost, gotovo je jedini kriterij novac.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.