Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 18:15   #1
Kada su male curice počele biti - seksi žene???

Što sam starija (sad imam 28) i što sam duže u ozbiljnoj vezi, koja će vrlo vjerojatno prije ili kasnije "završit" roditeljstvom, sve više razmišljam o tome kako je odgajati dijete u današnjem svijetu.

Budući da se oduvijek bolje kužim s muškom djecom, iako sam žena, češće razmišljam o tome kako je teško imati žensko dijete. Jedna stvar koja me osobito brine jest određena površnost kojom se žene često tretiraju.

Daleko sam od osobe kojoj nije važno kako izgleda - zapravo bih voljela da mi je manje važno, ali važno mi je. Oduvijek. Za to dobrim dijelom "krivim" i svoju mamu, koja je, otkad znam za sebe, bila na kojekakvim dijetama pa, iako nije bila žena koja visi pred ogledalom, bila je žena koja je opsjednuta svojim izgledom. To bi, možda, bilo i dobro, da kojim slučajem nije bila blago opsjednuta i mojim izgledom pa mi je, zaista slučajno, nabila preko nekoliko žešćih kompleksa s kojima sam se borila do srednjih dvadesetih, pritom potpuno zanemarivši neke druge aspekte sebe zbog kojih sad imam dosta problema.
Nije važno, nije ona to napravila namjerno i stvarno joj ništa ne zamjeravam jer mislim da je teško biti roditelj i da, koliko se god trudio, neku ćeš greškicu napraviti. I dalje mislim da je bila genijalna mama i rado bih bila slična.

Međutim, vremena su se dosta promijenila.
Prošlih sam godina silom prilika bila dosta u društvu djevojčica predpubertetske dobi i prilično me šokiralo koliko su opterećene izgledom. Jasno mi je da su tinejdžerice ili žene opterećene time - to je doba kad postaješ svjestan suprotnog spola, pa tako i toga čime ćeš ga privući - ali me frapiralo da curica od pet godina doslovce ni na što ne usmjerava pažnje koliko na svoj izgled. Ima šizoidne ispade ako joj je "bad hair day" ili zato što joj se vide dlakice na nogama. Stiskala si je nogu da provjeri celulit Nije se htjela s mamom pojavljivati u javnosti ako se mama ne našminka. Prijateljice su joj isključivo curice koje su JAKO lijepe i pritom mislim - jako. Ono, curica koja se neće naći u reklami za dječje cipele joj neće biti frendica.

Ok, mogao je to biti individualni slučaj.
Šećem šoping centrom prije par dana. Uđem u nekoliko dućana i naiđem na nekoliko curica s mamama. Redom, sve, poziraju ispred ogledala u seksi pozama. Znači, ne namještaju se da lijepo izgledaju, nego da izgledaju - seksi. Mame na to ne reagiraju (ako uopće i primjećuju). Curice su loše odgojene, mahom idu okolo i ruše odjeća pa je ne podignu, odgurnu jedna drugu, ili odrasle, ako ih se opomene, ne reagiraju. Ne jebe ih ama baš ništa osim isprobavanja odjeće i seksi poziranja pred ogledalom.

Ne znam jesam ja pretjerano prestrašena, ali počelo me plašit da će moja kći, potencijalna, jednog dana, ili biti ista takva što ama baš nikako ne želim, ili ću je ja uspjet odgojiti drugačije, ali će biti dežurni freak među svojim prijateljicama, koje će u dobi od osam godina bit seksi. Daleko od toga da bih htjela od nje napraviti takvu curicu, ali ne napravim li, bojim se da će biti čuđenje u svijetu. Jezivo mi je to sve skupa, počevši od dječjih štikli (koji je to kurac???), preko odjeće identične odrasloj, samo manjih brojeva, do mama kojim je to, čini se, u potpunosti u redu. Jesam ja zabrijala ili su djeca stvarno prestala biti djeca?

Voljela bih da se po tom pitanju oglase mame s malim curicama.
Imate li problema po tom pitanju, mislite li da je uopće zabrinjavajuće i kako se nosite s dječjim ispadima ovakve vrste ako ste ih prepoznale?
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:25   #2
ja sam nedavno cula od poznanice da njezina kcer, 4 godine, ne zeli oblaciti trenirke, nego iskljucivo suknjice ili tajce. mora biti zrihtana onako tip top inace tuli i nece iz kuce.

ja ne pamtim sta sam oblacila u 8. razredu, a kamoli da sam sa 4 godine odredivala mami sta da mi obuce

a i ovo za poziranje sam cula od druge prijateljice, njena mala ima 5 godina i stalno je pred ogledalom i stalno radi poze. mislim da su to sa tva pobrale.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:32   #3
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja sam nedavno cula od poznanice da njezina kcer, 4 godine, ne zeli oblaciti trenirke, nego iskljucivo suknjice ili tajce. mora biti zrihtana onako tip top inace tuli i nece iz kuce.

ja ne pamtim sta sam oblacila u 8. razredu, a kamoli da sam sa 4 godine odredivala mami sta da mi obuce

a i ovo za poziranje sam cula od druge prijateljice, njena mala ima 5 godina i stalno je pred ogledalom i stalno radi poze. mislim da su to sa tva pobrale.
Ako su im mame normalne, sigurno su tv-a to pobrale.
Moram priznat da me to užasno ljuti. Znam da je ljepota važna i da je to nešto što je u muško-ženskim odnosima često eliminatorno, al jebemu sunce, stvarno ne znam zašto je takav sadržaj baš non stop dostupan u medijima, koji god termin bio. Pa ne želimo svi da nam djeca od početka života budu orijentirana na privlačenje suprotnog spola. Ne da mi se doma imat malu udavaču.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 19:24   #4
ja sam nekidan saznala da postoji pole dance za djecu. to je sve sto cu reci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 19:47   #5
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan saznala da postoji pole dance za djecu. to je sve sto cu reci.
Đizs, bolesno.

Gledala sam nedavno emisiju o curičicima od 6-7 godina kaj se kinđure, oblače visoke pete i šminkaju, pa tak "zrihtane" u vrtić, na sladoled itd. Roditelji ne da odobravaju, nego potiču djecu da se "izraze". Liberalna jesam, al to mi je fakat too much.
Marakuya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:41   #6
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Ne da mi se doma imat malu udavaču.

Ahahha!!!
Nadam se da moja mala nece biti takva. Mislite li da to mame lijece svoje nekadasnje komplekse? Tako mi zvuci...
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:45   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan saznala da postoji pole dance za djecu. to je sve sto cu reci.
a di to?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:14   #8
recimo, ovako nešto je dobilo jedne godine nagradu za fotografiju.
[SLIKA OBRISANA]
iskreno, ne razumijem zašto. prema zdravom razumu, cijeli spektakl je trebalo sankcionirati.
Dzosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 14:25   #9
Ja nemam curicu, ali mislim da je jednako i s dečkima samo na malo drukčiji način. Nekad mi se čini da ona luda Reisman donekle ima pravo što se tiče hiperseksualizacije djece u ranoj dobi danas. S dečkima je ista stvar. Od djeteta od 3 godine se očekuje da bude muško. Nenormalne komentare sam čula na to kad se dva dečka drže za ruku (ne daj Bože da si daju pusu). Fizički izgled isto mora biti muškast, frajerski. Jedan dan sam gledala nekih dvoje valjda četverogodišnjaka kako plešu neki latinoamerički ples (naravno odjeveni poput odraslih). Koreografija prepuna "seksualnih" pokreta. Došlo mi je mučno nakon gledanja. To su samo mala djeca. Mediji igraju ogromnu ulogu u tome, a onda i labilni roditelji.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 14:31   #10
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a di to?
kaj bi upisala malu?
nemam pojma, nisam pitala. zapravo, nisam ni govorila neko vrijeme od soka
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 14:34   #11
inace, mnogi roditelji to ne geldaju tako dramaticno. bez problema kupuju djecju sminku klinkama, balerinkice s petama.... sve im je to slatko i simpaticno i "pa kaj, djeca se igraju"
ja podvlacim crtu kod lakiranja noktiju npr
i ne odobravam geldanje crtica gdje su glavni likovi odrasle zene ili teenagerice. sve je to uzrocno posljedicno, nisu samo crtici uzrok naravno ali potenciraju to sve skupa.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 14:54   #12
imala sam curicu, sad imam curu

ja sam bila ono "tom boy", dok je moja curica(u tim godinama) bila bas izrazena curica i jos uvijek je.

unisex bezlicna odjeca je bila rijetkost u njenom ormaru.Sad smo u fazi kad joj vise ne kupujem odjecu bez da ona nije samnom.

problema sa prihvacanjem cinjenice da imam curku koja je "vise zenskasta" nego ja, nemam.

ne kupujem joj pete, niti sminku i tek je nedavno pocela posvecivati vise vremena sebi je jer je pred pubertetom i to mi je tak normalno.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 14:58   #13
Quote:
Gala kaže: Pogledaj post
Ja nemam curicu, ali mislim da je jednako i s dečkima samo na malo drukčiji način. Nekad mi se čini da ona luda Reisman donekle ima pravo što se tiče hiperseksualizacije djece u ranoj dobi danas. S dečkima je ista stvar. Od djeteta od 3 godine se očekuje da bude muško. Nenormalne komentare sam čula na to kad se dva dečka drže za ruku (ne daj Bože da si daju pusu). Fizički izgled isto mora biti muškast, frajerski. Jedan dan sam gledala nekih dvoje valjda četverogodišnjaka kako plešu neki latinoamerički ples (naravno odjeveni poput odraslih). Koreografija prepuna "seksualnih" pokreta. Došlo mi je mučno nakon gledanja. To su samo mala djeca. Mediji igraju ogromnu ulogu u tome, a onda i labilni roditelji.
bila je tema prije par godina na temu tangi i grudnjaka za curicke od 6-7 godina....a kad pitash roditelje zasto dozvoljavaju fejs djeci mladjoj od 10 (zapravo legalno tek od 13 g) samo muk se cuje..ili izgovore.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 15:14   #14
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kaj bi upisala malu?
nemam pojma, nisam pitala. zapravo, nisam ni govorila neko vrijeme od soka

ne bi, ja sam skrta, radije ju sama poducavam

ma zanimalo me, to kdo nas ili u USA?

a sto se tice oblacenja, ja sam prije par godina pisala, mene je sokirao djecji odjeli (iznad 3g) u Zari.
vecinu te odjece ja ne bih na sebe obukla, a kamoli na trogodisnje ili petogodisnje dijete.
al jbg, netko to kupuje.
i dok netko kupuje, oni proizvode

nedavno sam zenu u frodou sokirala pitanjem dal imaju 39 jedne djecje cipele (jer sam sebi htjela kupiti), rekla je da ne proizvode iznad 35, sa recenicom "tko bi to nosio, jedva nadju i djecu koja zele takve".
nadovezala se obicno i mame traze za djecu cipele kakve i one nose, a one ne kupuju cipele kakve djeca nose.
imala sam jasnu namjeru pisati frodou da proizvede veci broj, al me zelja proslo do kuce. svatila sam da im nisam zanimljiva, ovakvih frikova poput mene se moze nabrojati na prste, dok mama koje ce kupiti "zenske cizme" u broju 28 imas kolko hoces.

ja sam zahvalna na vrticu, a posebno na grupi, u koji djeca fakat dolaze obucena u traperice i tajice, gdje cak i vecina mama fura neki hipijevski/hipsterski stil, prije nego brendove, i definitivno ne naglasavaju zenstvenost na uobicajen nacin.
bar one sa kojima se moja druzi, i koji su joj vazni.
one nevazne, brijem, nece imat potrebu oponasati.


ja se ne sminkam, samo farbam kosu i ponekad nokte, al za sada me ntii to ne oponasa. cak je jednoj curici (kojoj su se svidjeli moji nokti) objasnjavala da je to za tete, i da ce ona tako kad ce biti velika
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 15:49   #15
kod nas, kod nas
moja voli suknjice i haljinice, frizurice, ali to srecom ostaje u djecjim sferama, vjerujem i radi naseg ostrog stava prema tim stvarima.
nemamo drame za ici na park samo u tajicama, najnormalnije razumije da se vozit bic ne ide u balerinkama.... onak, normalna je. za sad


(za cipele, najbolje gojze ikad sam si kupila prije x godina u cicibanu. nema vise toga, sve za odrasle su neke fancy a za djecu vise ne rade vece brojeve )
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:45   #16
ja ili sam staromodna ili sam vudrena....
meni ata nije dao da lakiram nokte sa nekim drececim lakom (crvenim recimo) dok nisam pocela sa 18 godina raditi i morala imati nalakirane nokte. salter u banci, odvratna sefica, sve smo morale biti komplet nasminkane, nalakirani nokti i puno zlata na rukama.
mi mlade smo se doslovno umivale kad smo isle doma jer me bilo sram s tako pretjeranom sminkom ici na cestu usred bijela dana. a zlato isto poskidas, netko te jos napadne.

a kad vidim necakinju od 20 godina kad mi dode po ljeti u majcici da joj se vidi pupak, hlacice tako kratke da joj pol guzice ispadne van. tetovaza preko pola leda, nausnica izmeu brade i usana (ne znam kak se taj dio zove), mrak mi na oci padne.
ali svi tako hodaju naokolo, pa onda i ona

meni tata do dan danas ne zna da na jednom uhu imam 5 rupa, skrivala sam onako s kosom, ubio bi me valjda. ne sad, ne nosim ih vec 20 godina, ali onda bi bio preopaki rat.
a bila sam odlikaica, doslovno sve 5, ali me se koliko se moglo drzalo na uzdi, a ne sve sto si pozelim, evo ti izvoli na pladnju, sve mozes i sve smijes.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:55   #17
Nemam ništa protiv toga da se na tome kako su curice odjevene vidi da su curice, a ne dečki, i obratno (naravno, ako to dotičnu djecu veseli). Nervira me, međutim, kad je odjeća za curice iole seksi. Pričam o pripijenim tunikama, čizmama preko koljena, uggsicama... Mislim, da postoje dekoltei i minjaci iz kojih će izvirivat cice i noge, fakat bismo živjeli u društvu koje podržava pedofiliju. Ovako se uvijek može reći "pa njima se ionako nema šta vidjet u toj dobi".
Istina, ali zašto bi ih se uopće oblačilo identično kao odrasle?

Što se tiče serija - mislim da je prirodno da manju djecu zanimaju serije s tinejdžericama jer tinejdžerice zanimaju serije s odraslima. Nekako mislim da je to oduvijek tako (ne znam nijednog tinejdžera svojih godina, back in the day, koji je čitao teen - čitale smo Cosmo, Teen smo prerasle kad smo imale 13 ). KOliko je to normalno ili ne, iskreno, ne znam, ali to mi i nije neki novitet...

Ali npr. dječji crtići s likovima poput Bratz Sweet baby Jesus! Kakve su to kokoši? Kakve su ono spodobe crtanih likova - žene koje bi jedne drugima oči povadile? Kakvi crtići uče curice da se svađaju s drugim curicama oko toga koja je više trendy i sl.?
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 18:15   #18
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kod nas, kod nas
moja voli suknjice i haljinice, frizurice, ali to srecom ostaje u djecjim sferama, vjerujem i radi naseg ostrog stava prema tim stvarima.
nemamo drame za ici na park samo u tajicama, najnormalnije razumije da se vozit bic ne ide u balerinkama.... onak, normalna je. za sad


(za cipele, najbolje gojze ikad sam si kupila prije x godina u cicibanu. nema vise toga, sve za odrasle su neke fancy a za djecu vise ne rade vece brojeve )
i moja voli suknje i haljine, al to su fakat, fakat djecje
nemamo nista svecano, to su sve manje vise one HM za 39,9-69,9kn, pamucne, u bojama.

nikad nije pokazala interes za one tilaste, tigraste, zebraste pizdarije, a niti bih to kupila.


imala sam i ja, cipele iz cicibana i iz frodoa. dok sam imala 25-28 g.
a imala sam isti broj noge.
sad i vise nema
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 19:04   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan saznala da postoji pole dance za djecu. to je sve sto cu reci.
Morala sam googlati da saznam sto je to. Dal da se sramim?

Quote:
ja se ne sminkam, samo farbam kosu i ponekad nokte, al za sada me ntii to ne oponasa. cak je jednoj curici (kojoj su se svidjeli moji nokti) objasnjavala da je to za tete, i da ce ona tako kad ce biti velika
Nedavno sam u drustvu vise zena, "otkrila" (nisam o toome prije razmisljala) da se sve (skoro) farbaju...zasto se vecina zena farba, a muski tek tu i tamo? Zar su zene bas toliko taste ili sto?



Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

nedavno sam zenu u frodou sokirala pitanjem dal imaju 39 jedne djecje cipele (jer sam sebi htjela kupiti), rekla je da ne proizvode iznad 35, sa recenicom "tko bi to nosio, jedva nadju i djecu koja zele takve".
nadovezala se obicno i mame traze za djecu cipele kakve i one nose, a one ne kupuju cipele kakve djeca nose.
imala sam jasnu namjeru pisati frodou da proizvede veci broj, al me zelja proslo do kuce. svatila sam da im nisam zanimljiva, ovakvih frikova poput mene se moze nabrojati na prste, dok mama koje ce kupiti "zenske cizme" u broju 28 imas kolko hoces.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
(za cipele, najbolje gojze ikad sam si kupila prije x godina u cicibanu. nema vise toga, sve za odrasle su neke fancy a za djecu vise ne rade vece brojeve )
Meni se znaju dopasti djecje, ali jos vise muske...kad pitam za broj, naravno nema. Uvjek u muskom izlogu vidim super nesto (bilo cipele, sandale ili tenisice), a u zenskom samo te "zenske" cipele, nista sto bi meni odgovaralo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 20:49   #20
Prosle godine sam vidjela 'modernu' mamu sa 'modernom' kcerkicom od 4-5 godina.
Mama u onim tenisicama na punu petu, koznim tajicama.
Mala u tajicama leopard uzorka, dlakavim prslukom à la lisicjim, nekim plasticnim balerinkama i plasticnom ozbiljnom torbom. Mini Mia Begovic
Mozda bi malo manje grozno izgledale da su zamijenile outfite

Nisam mogla prestat buljit u njih. Ja bi toj mami zvala socijalnu sluzbu. Da bar zivimo u svijetu u kojem bi soc. sluzba reagirala na takve stvari.
Dijete bi trebalo izgledati kao dijete.
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.