Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2004., 23:17   #1
komentari na tekstove na naslovnici

molim vas, tako vam svega, uvedite mogućnost da se komentiraju ovi tekstovi na naslvonici blog.hr (koje autori i uredništvo bloga vole zvati vijestima, premda to ni približno nisu!!!) jer su ubi bože....

Tekstovi su katastrofa i svaki put se toliko iziritiram da poželim komentirati i onda skužim da se ne mogu komentirati!!!

Molim vas, dajte nek to piše netko tko je u stanju napisati suvisao tekst od 10-ak redaka, tko zna što je lead, tko je pismen, zna sastaviti rečenicu...ma zapravo, ne moraju to biti besprijekorne vijesti, ali neka pobogu, budu barem smislene, s glavom i repom i (preklinjem!!!!) ne toliko pretenciozne!!!


Posjlednji u nizu bisera (zapravo, mislim da je to biser nad biserima) je nevjerojatna nepismenost u vijeti kojom se skreće pozornost na blog koji kritizira nepismenost!!!!!

Može li gore?
A sigurno može!
(jer, sjećate se, bila je tu i Ana Junk koja je 'pismena, a nekoliko puta silovana' )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 30.12.2004., 23:45   #2
Re: komentari na tekstove na naslovnici

Quote:
goldberry kaže:



Posjlednji u nizu bisera (zapravo, mislim da je to biser nad biserima) je nevjerojatna nepismenost u vijeti kojom se skreće pozornost na blog koji kritizira nepismenost!!!!!




A vidi koliko je nepismenosti u tvom postu u kojem se kritizira nepismenost teksta koji kritizira nepismenost .
Brazil is offline  
Old 31.12.2004., 00:36   #3
tipfeleri i nepismenost nisu isto
tipfeleri su moj zaštitni znak
prebrzo mislim, presporo tipkam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 31.12.2004., 01:02   #4
Quote:
goldberry kaže:
tipfeleri i nepismenost nisu isto
tipfeleri su moj zaštitni znak
prebrzo mislim, presporo tipkam
Il obrnuto .. ?
__________________
Loading...
Manuel Rui Costa is offline  
Old 31.12.2004., 02:07   #5
Quote:
Manuel Rui Costa kaže:
Il obrnuto .. ?


uglavnom, nešto presporo radim!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 31.12.2004., 02:30   #6
Da, bilo bi kul da se mogu komentirati "vijesti". Oh jako kul.

Ja bih se dirao kad bi to omogućili.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 31.12.2004., 09:48   #7
Re: komentari na tekstove na naslovnici

Quote:
goldberry kaže:
Posjlednji u nizu bisera (zapravo, mislim da je to biser nad biserima) je nevjerojatna nepismenost u vijeti kojom se skreće pozornost na blog koji kritizira nepismenost!!!!!
Pa de već više reci koja je to greška? Sad sam skužila da si isto napisao/ila i kod Kulerice na blogu.

Usput, divna tema za oboljele od "Trapula sindroma". I ne samo od Trapula sindroma.
 
Old 31.12.2004., 10:58   #8
KuleriCin blog

nije niš osobno, to mi je jednostavno ultimativna ironija - nepismen tekst o blogu koji kritizira nepismenost!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 31.12.2004., 11:57   #9
Hrvtski sindrom. Reci mi, da ti ne kažem!
Dunj@ is offline  
Old 31.12.2004., 12:13   #10
Ajme, koliko drame i bijesa, kakva žestoka reakcija.. de pročitaj svoj prvi post.. Smiri, ženo, si ti čula šta se događa u Aziji, ono neki potres i to..? A ti ovakvu frku digla oko mog "c". Ja mislila bog-te-pita šta je u pitanju! Nerviraš se oko minornih stvari.

Nisam školovana za jezičara i znam da svaki lektor ima posla u mojim tekstovima, ali odakle tebi pravo da se izruguješ mojoj ili bilo čijoj (ne)pismenosti. Ti misliš da dobro vladaš hrvatskom jezikom i pravopisom? Ajme! Nevjerojatno. Što volim te koje pametare i čiste tuđa dvorišta, a njihova pretrpana koječim.

Inače, mogla si cijeli post napisati u puno normalnijem tonu, bez histeriziranja i urlanja, a ne ovako agresivno. Da sam ti oko 22h bila u blizini sigurno bi me i udarila. Ovaj post još je jedan u nizu onih postova u kojima se poziva na linčovanje. Ajde, uživaj, svakom svoje veselje.
 
Old 31.12.2004., 12:27   #11
Moje kritike nisu išle samo na pismenost već na te nazovi vijesti kao cjelinu! Nepismenost mi je samo tu upala kao dobar primjer, a moram ponoviti i ultimativna ironija.



Gle, ako ja nešto radim - nastojim to raditi kako spada, a kad mi netko izreče kritiku neću mu reći da kako se usudi kritzirati moju nesmotrenost/neznanje/nespospobnost/štaliveć jer je u Aziji poginulo stotine tisuća ljudi/traje rat u Iraku/dnevno samo od gladi umire 50.000 ljudi...

Nevjerojatan mi je takav način razmišljanja! Onda se ništa ne moramo truditi i ništa raditi kako treba - jer što je moj loše napravljen posao prema svjetskim katastrofama!

Te 'vijesti' su LOŠE, meni su LOŠE i reći ću to bez pardona. Kad radiš javni posao budi spremna na javnu kritiku!

Zapravo, to naučiš s vremenom u novinarstvu - na početku 'grizeš' i nedaj Bože da ti netko nešto kaže loše o tekstu, braniš ga rukama i nogama, a događa se i da čuješ kako babe u tramvaju posprdno komentiraju priče za koje si se krvavo namučio...i ne osjećaš se lijepo pritom...i najradije bih im tad svima rekla koliko sam se ja naradila za taj tekst...ali VRLO VRLO VRLO BRZO shvatiš da - javni posao podrazumijeva javnu kritiku.


I, da! Naravno da sam bila iziritirana, pa to sam i napisala u prvom postu. Ne znam zašto mi to nabijaš na nos...dobro, ne znam, možda si ti od onih besprijekornih koji nikad nisu nervozni i iziritirani...e, pa ja nisam! I, da, bila sam iziritirana! So what?

I, ne mogu dovoljno puta ponoviti koja je to uber ironija!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 31.12.2004., 12:35   #12
Goldberry: sretna ti nova godina, sve najbolje ti želim, manje trošenja živaca u svakom slučaju! Sori, nemam vremena za čitati tvoj cijeli tekst, nije mi danas dan da prebirem ni po tvojoj ni po bilo čijoj žuči. I inače ću to izbjegavati u 2005. godini. Aj, uživaj!

P.S.
Quote:
goldberry kaže:
Gle, ako ja nešto radim - nastojim to raditi kako spada, a kad mi netko izreče kritiku neću mu reći da kako se usudi kritzirati moju nesmotrenost/neznanje/nespospobnost/štaliveć jer je u Aziji poginulo stotine tisuća ljudi/traje rat u Iraku/dnevno samo od gladi umire 50.000 ljudi...
Usput, da ne bude zabune, ovo sam rekla u kontekstu da zašto toliko histeriziraš, treba se sekirati oko drugih stvari (pr. potres u Aziji), a NE oko slova "c". Kritiku treba izreći na puno normalniji i smireniji način - jer nije smak svijeta. I tek u tom slučaju bit ćeš uvjerljiva. Ovako mi zvučiš kao isfrustrirana ženturača. A možda uopće nisi.
 
Old 31.12.2004., 12:53   #13
znam da zvučim tako, tako se i osjećam!!!
PMS, I guess

No, sad kad smo ljutnju(tj, sam) izbacila - stvrano, zašto se ne bi mogli komentirati tekstovi na naslovnici?
Ha?
ha?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 31.12.2004., 13:24   #14
Otvori svoj blog i komentiraj do mile volje!

Zadnje uređivanje Dunj@ : 31.12.2004. at 14:00.
Dunj@ is offline  
Old 31.12.2004., 14:20   #15
Moje su vijesti na naslovnici najbolje. I tu se nema što komentirati.
stitch is offline  
Old 31.12.2004., 14:24   #16
Quote:
stitch kaže:
Moje su vijesti na naslovnici najbolje. I tu se nema što komentirati.
Ma ko si sad ti??? Daj, pusti ljude da se prepiru, baš je zabavno.
__________________
grintam jer živim, živim da bih grintala
beštijica is offline  
Old 31.12.2004., 14:34   #17
Nekako sam predosjećao tko će se prvi javiti.
stitch is offline  
Old 31.12.2004., 15:13   #18
Quote:
goldberry kaže:
znam da zvučim tako, tako se i osjećam!!!
PMS, I guess

No, sad kad smo ljutnju(tj, sam) izbacila - stvrano, zašto se ne bi mogli komentirati tekstovi na naslovnici?
Ha?
ha?
Bome te PMS posteno opicio
Eh, zene i hormoni...
Darius is offline  
Old 31.12.2004., 17:04   #19
Svaka konstrunktivna kritika se odmah označava kao "bijes (i krik), drama, žestoka reakcija". A goldberry je potpuno u pravu.

A kad ja kažem da je netko u pravu, onda je u pravu

Sretna nova, btw.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 31.12.2004., 17:45   #20
Quote:
*_spike kaže:
Svaka konstrunktivna kritika se odmah označava kao "bijes (i krik), drama, žestoka reakcija". A goldberry je potpuno u pravu.
Uopće me ne čudi da ti to smatraš konstruktivnim. Riječi tipa "to nisu vijesti", "vijesti su ubi bože", "tekstovi su katastrofa", "nesuvisle" i "pretenciozne".. je, baš su tvoj stil, ti voliš bit dramatičan u kombinaciji s vrijeđanjem drugih.. Zapravo me ne čudi što ti se taj stil sviđa. No, vidiš, čak je i autorica posta priznala da ton nije konstruktivan.

Najlakše je popljuvati i vrijeđati i takvi su najčešće najglasniji. Sad je već očito da ti jedva čekaš da netko stane pljuvati po nečemu, ako već ti nisi to aktivirao pa da možeš krenuti u svojevrsno huškanje. Pogledaj samo svoje postove ovdje. Dati neki prijedlog, pomoći da se nešto razvije na bolje, ne daj Bože nešto pohvaliti, to će se među takvim kao ti teško naći. "Trapula sindrom" je kod tebe već u zamakloj fazi. Jer ti možeš po svima pljuvati koji god kriterij da ti padne u glavu, ali zato meni spremno oduzimaš pravo čak i da konstatiram "pa, dobro, opet pljuješ, opet ti nešto ne valja".

Eugen, idi se okupaj, začešljaj i namiriši i uhvati neku curicu večeras. Sretno!


 
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.