Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 17:50   #1
Single cura hoće postati mama

Možda slična tema negdje postoji, možda ju otvaram u krivoj temi. Ak je tako, ispričavam se. Riječ je o sljedećem.
Zanimaju me iskustva single cura koje su se interesirale za umjetnu oplodnju van HR. Naglašavam riječ single. Jasno i kratko, imam 30. godina, nisam našla ljubav svog života, želim dijete, zdrava sam i ne namjeravam se poseksat s nekim usput da bi dijete dobila.
Čujem da postoji klinika u Češkoj, Reprofit u Brnu, jako popularna među single Britankama. Dal itko ima kakve info o njima, ili možda sličnim klinikama u susjedstvu?
Također, jako malo znam općenito o umjetnoj oplodnji doniranom spermom, pa bi vas molila neka iskustva. Zanimaju me razlike i kolka je uspješnost između inseminacije, IVF i ICSI.
Ginekoloških, a ni ikakvih drugih zdravstvenih problema nemam.
Nalazi od prije mjesec dana:
3. dan ciklusa: LH 5.9; FSH 5.6; ESTRAD 158; TESTO 2.0; DHEAS 6.47
21. dan ciklusa: progesteron 87.0
amonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 01:35   #2
Došlo sa ŽZ
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 02:28   #3
Preporučujem ti da pročitaš temu o baš ovoj problematici na forumu RODA-tamo ima na par stranica objašnjeno kako i gdje možeš postati single mom! (tema se zove samohrana majka ili sl. na potpomognutoj oplodnji)

Koliko znam to rade Belgija/Danska/Finska/Cipar/Engleska/SAD/Ukrajina/Češka.
Što se tiče uspješnosti,isto kao i kod "obične" potpomognute najveća je šansa s IVF/ICSI postupkom,taj je također i najskuplji.
Vjerujem da cijene isto ovise o zemlji u koju ideš-ove skandinavske su vjerojatno najskuplje. Koliko sam čula ima ček i neka opcija gdje ti poštom pošalju spermu iz odbarane klinike i ti si ju prema uputama na odeređeni dan (prateći ovulaciju) sama uštrcaš (zvuči možda čudno i smiješno ali i toga ima...).
Trebaš se odlučiti sama koji postupak ti najviše odgovara,odvagnuti financije i šanse za uspjehom. Ako je kod tebe sve u redu,a sperma donatora mora biti u najboljem redu onda i inseminacija ima prihvatljive šanse.

U svakom slučaju želim ti sreću i uspjeh ako si se odlučila upustiti u samostalno roditeljstvo-po mom mišljenju bolje i jedna pravi roditelj nego 2 nikakva!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 04:06   #4
Bi li mogla naći muškarca koji želi dijete? Da se ujedinite u nekom partnerskom odnosu. Jerbo djeca su prilično zahtjevna, mislim da jedna osoba ne može zadovoljiti njihove potrebe, počevši od najjednostavnijeg primjera kada ga treba uspavati, kad je još malo i cendra li cendra pa spadneš s nogu od umora, onda ti zaista treba još netko da uskoči. A da ne spominjem druge zahtjevnije i kompliciranije situacije koje život nosi.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 14:33   #5
Tesko je biti samohrana majka i mislim da sa 30 godina imas jos vremena i naci partnera - i uvjek pitanje stoji od djeteta ko mi je otac - broj 205 Ja sam ostala bez oca relativno mala i mogu samo reci da mi je pubertet bio najgore doba...jer ipak sam htjela svog tatu - da sam na tvom mjestu pricekala bi do 35 i onda krenula u te vode ako se nista nenade
Adiedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:01   #6
Cura nije pitala što mislimo o tome, nego neke konkretne informacije, dakle odlučila je i mislim da to treba poštovati. Naravno da svaka od nas ima neko svoje mišljenje o tome, ali to nije ovdje tema
NoraFora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:16   #7
Quote:
NoraFora kaže: Pogledaj post
Cura nije pitala što mislimo o tome, nego neke konkretne informacije, dakle odlučila je i mislim da to treba poštovati. Naravno da svaka od nas ima neko svoje mišljenje o tome, ali to nije ovdje tema
tocno tako!
sto ako zeli dijete, ali ne zeli partnera, cak niti na nacin da dijele skrbnistvo i da dobiva alimentaciju? osobno poznajem takve ljude i apsolutno ih mogu shvatiti, iako ja zivim potpuno drugaciji zivot.
nismo svi isti i tu raznolikost bi trebalo postivati, a ne pokusati ukalupiti u neke "prihvacene drustvene obrasce". tim vise sto nije pitala za neki sajns fiksn ili za nesto ilegalno.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 15:24   #8
U potpunosti se slažem-svatko ima pravo odlučiti o tome želi li uopće imati djecu i na koji način će ih dobiti.
Sve dok je osoba odgovoran i dobar roditelj svom djetetu dovoljan je i samo jedan
Mislim da je osoba s 30 godina dovoljno zrela i iskusna da odluči biti samohrani roditelj,ako se poslije u životu dogodi da nađe pravog partnera,super! Ako ne,to ne znači da treba biti bez djeteta samo zato što će joj biti teže nego onima koji su u dvoje (iako je i to jako upitno ,znam puno slučajeva gdje je dijete/djeca i tako "spalo" samo na brigu majci iako imaju i pristunog oca )
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:07   #9
Merry Gentry
Hvala, proučila sam tu temu na rodinom forumu, od njih mi i ova info o Reprofitu u Brnu, ali nažalost danas su mi javili da ne rade sa single ženama jer je to protivno zakonima u Češkoj. Ako slučajno znaš da postoji klinika u Češkoj koja to stvarno radi, molim te javi mi. Isto tako, za bilo koju kliniku koja bi eventualno mogla poslati spermu, jer ginekološki stojim dobro i mislim da postoje šanse da se i tako primi. Iako, čini mi se nemoguće da to može preko granice, ali dovoljno da funkcionira unutar EUa, imam prijatelja u Ljubljani pa mogu nešto iskombinirati.

Za one cure koje me razumiju i daju podršku, pusa i hvala.
Za one koje misle da to nije posao za jednu osobu, slažem se, vjerojatno nije, ali imam obitelj koja me podržava i sigurno će uskočiti kad bude potrebno.
Za one koje misle da bi bilo bolje da si uzmem još vremena, ne bi željela doći u situaciju di više ne bude samo problem manjak sperme, već i manjak mojih jajašca.
amonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:15   #10
Amonka, zelim ti da uspijes u naumu i ne budi lijena, javljaj kako napredujes. Sretno!!!
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:30   #11
iako ti ne mogu pomoć sa informacijama, samo da ti kažem da ja definitivno podržavam tvoj odabir!!
ja bi isto napravila da sam na tvom mjestu!!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:33   #12
go for it

nadam se da ćeš i uspjeti u svom naumu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:41   #13
od srca ti želim sreću, te da što prije držiš svoj mali smotuljak u naručju
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:48   #14
amonka, u potpunosti podržavam tvoju ideju i savjetujem ti da se raspitaš za Belgiju!

znam da u SAD-u možeš...

sretno
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:54   #15
Pokušaj se raspitati putem maila u belgijskim,norveškim, danskim klinikama za reprodukciju-znam da oni to sigurno rade.

Evo ovdje imaš popis svih skandinavskih ivf klinika-pitaj mailom rade li sa single parents i kolika je okvirna cijena postupka.

http://www.ivfineurope.co.uk/countries/scandinavia.asp
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:30   #16
možda ti nije palo na pamet, posvojenje???
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:34   #17
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
možda ti nije palo na pamet, posvojenje???
Šanse da će kao samohrana majka dobiti dijete na posvojenje su puno manje nego da će dobiti dijete potpomognutom oplodnjom

Žalosno,ali istinito. Nema gotovo nikakve šanse usvojiti malo dijete kao samohrana majka.
Znam jedino za onu političarku Opačić kojoj je to uspjelo.

Parovi koji se upuštaju u potpomognutu također imaju (nažalost ili sreću) veću šansu dobiti u x postupku svoje biološko dijete nego usvojiti (govorim o djeci do godinu dana).

Pretpostavljam da amonka želi baš svoje dijete,biti trudna i roditi-opcija posvojenja je super ali nije ni to za svakoga
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 19:43   #18
Amonka sretno!
Costa Rica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:37   #19
Nažalost ne mogu ti pomoći informacijama ali ti mogu dati potporu.
Znam ženu koja je isto ciljano ostala trudna (doduše ne preko umjetne oplodnje), jer je htjela biti mama, i to djete joj je apsolutno SVE u životu, nikad nije požalila što je postala single mama.
Zato ti želim svu sreću da uspiješ i da ti život bude ispunjen dječjim smijehom!
Violet love is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:24   #20
hvala vam svima!

povezala sam se sa single britankama preko foruma fertilityfriends.co.uk, i one stvarno masovno odlaze u reprofit u češkoj. većinom ih uopće ni ne pitaju dal imaju partnera, bitno je da sama to ne naglašavaš.

ugl, uskoro ću imati više informacija o svim mogućim pojedinostima, pa ako je netko u potrazi za istim neka me PMa.
amonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.