Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2012., 10:16   #1
Niz neuspješnih postupaka - koje pretrage obaviti?

Izdvojeno s chat-a.
Tema o tome je li potrebno nakon nekoliko /niza neuspješnih postupaka napraviti dodatne pretrage i koje.
Sashica



Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
blondica pa yebemu, kad ce kod vas sunce zasjati..mladi, vitalni, motivirani...bas je nepravedno
dakle vadila si na 15 dan od tranfera, dakle opet bi mogla biti biokemijska?
Da na 15-ti dan zoro. To je onda biokemijska opet po tome jel tako? Mada nije to tolko bitno sad vise, ili? Znaci uhvati se ali se ne odrzi? Cak ni heparin nije pomogao. Ne znam, ispraznjeni smo financijski i ono vaznije emocionalno. Treba napravit stanku do zime i onda dalje odlucit sta i kako. Jel postoje jos mozda kakve pretrage koje bi mogli napraviti ili smo sve pokrili?

Nekad davno nam dr.l rekao da nije bitan ni ths, ni amh, ni heparin ni nista drugo nego da je sve u zametku. Nekad se ne bih bas slozio s time, ali sad mi se cini da je on u pravu. Mada opet s druge strane ovaj put smo imali dva odlicna i jedan vrlo dobar zametak i opet nista, tako da ne znamo sta misliti, zasto se ne prima?

Nije fer.... Svi oko nas trudni, i oni koji su planirali i oni kojima se dogodilo, a eto kod nas neide i neide. Jednostavno nije....

Zadnje uređivanje Sashica : 11.08.2012. at 22:32.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 11:07   #2
Matt, ja ne znam da li bih na vašem mjestu išla na još neke pretrage. Barem ne još sad Pa obavili ste sve što ste znali, sad je ostatak na zametku. Nekima treba pokušaj, dva, tri. Nekima treba i 5, 6 i više.
Mislim da je stvarno sve u zametku, čitala sam da 95% ivf-a propadne jer propadne zametak, samo 5% ide na probleme s maternicom i ostalim stvarima.

I meni je bilo grozno što sam imala 2 vrhunska zametka i sve super, i opet ništa. To što pod mikroskopom izgleda super ne znači da je i genetski dobro i da će se sve uspjeti ugnijezditi...

Držite se I nadam se da ćemo se družiti u nekom daljnjem postupku
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 12:41   #3
matek, to bi se brojalo pod biokemijsku. sto je dobar znak, ali yebemu opet
ne znam da li postoji mogucnost u ZG obaviti imunoloske pretrage.
je sam radila ove pretrage. kod nekih to zna biti zdrmano, iz nekog razloga je imunoloski sistem aktivniji nego sto bi trebao biti. to se odrazava na t-helper cells ili na NK.
zaboravila sam, jeste li cekirali antitijela stitnjace? jeste li cekirali razinu vitamina D (mora da je dobra preko ljeta, ali kod autoimunoloske komponente postoji i smetnja u resorpciji)
sad ovo zvuci ekstremno, neke zene vec u mladim danima imaju reumu i markeri znaju biti poviseni, sto isto moze biti razlog.

u takvim slucajevima repromedicinari cesto pred postupak i u postupku pokusavaju primiriti imunoloski sitem, da bi tijelo prihvatilo embrij.
zelim vam zaista da sto prije uspije. bas sam ljuta i zalosna sto se vrtite u krug
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 15:52   #4
Quote:
Proud_Blondie kaže: Pogledaj post
hvala vam svima, ali neide..

14,4

Matekovi ,što reći kad su cure sve rekle

nisam baš u toku, ali vidim da ste odradili neke od pretraga kad ti je uveden heparin,

samo ti mogu reći za svoj slučaj pa ti možda pomogne, dr. mi je u zadnjem i ujedno i uspješnom postupku uveo terapiju kortikosteroidima (točnije decortin), za svaki slučaj ako postoji problem s imunologijom, e sad da li je bila sreća ili stvar decortina , ali probaj i u tom smjeru ići, iako je razlika što je kod mene izostajala implatacija sve do tad, što kod tebe nije slučaj

Svima i puno snage da izdržite ovaj pretežak put da dođete do svojih bebica
__________________
...iza svake prepotencije stoji neka impotencija.........
tastatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 20:25   #5
svako ponovno čitanje postova još uvijek izaziva suze u ocima, što zbog jada od neuspijeha, što zbog podrške koja mi puno znači.. uvijek suzama reagiram na podršku, bila ona virtualna ili stvarna..

9 embrija sam mi je bilo vračeno do sad, i ove dvije biokemijske me ubijaju!
dođe do implantacije, i onda ih moje tijelo odbaci.. nekak mi više to zvuči kao vjerojatnije objašnjenje u mojem slucaju nego loši embriji.. neznam takav osjećam imam..

i nekak nemogu odustat od daljnih pretraga i kopanja i istraživanja, i oslonit se samo na to da treba doć genetski dobar embrij! ko da čekamo godota..

javim se kasnije još..
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 21:36   #6
I nemoj odustati!
Iskoristi ovo vrijeme koje će trebati do slijedećeg postupka da odeš kod još nekoliko specijalista, možda će netko drugi imati kakvu korisnu informaciju, preporuku za pretrage koje bi još trebalo napraviti...

Mislim da će ti to dati dodatnu snagu(teško za povjerovati u ovom trenutku, ali tako i ja radim i osjećam), ali kad znaš da si napravila maksimalno koliko današnja medicina zna i koliko je u ljudskoj moći, onda samo preostaje vjerovati.
I ne odustati.

A imate podršku svih nas, niste sami!
vodenkosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 23:13   #7
Blondie upravo ti te biokemijske znače da nije embrij uredu, čak sam negdje čitala da u tom periodu više utječe genetika muškarca. Probajte napraviti kariotip na rebru, s obzirom na 2 biokemijske. To čak mislim da daje uputnicu njegova opća praksa

Ja sam tako imala dosada ukupno 12 transferiranih embrija, AMH mi je 9, nije ni to dobro
a o trudnoćama okolo nemam kaj ni pričat, čak i tu na forumu, više nemam s kime od stare ekipe popričat

I ponovo ću te priupitati, zašto nejdete sada u neku državnu kliniku ako je lova problem??
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:04   #8
Quote:
dalia28 kaže: Pogledaj post
blondice moja

sutra će sve biti bolje i lakše ćete napraviti plan za dalj...grlim te...jakooo
tenk ju!

Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne znam da li postoji mogucnost u ZG obaviti imunoloske pretrage.
je sam radila ove pretrage. kod nekih to zna biti zdrmano, iz nekog razloga je imunoloski sistem aktivniji nego sto bi trebao biti. to se odrazava na t-helper cells ili na NK.
zaboravila sam, jeste li cekirali antitijela stitnjace? jeste li cekirali razinu vitamina D (mora da je dobra preko ljeta, ali kod autoimunoloske komponente postoji i smetnja u resorpciji)
sad ovo zvuci ekstremno, neke zene vec u mladim danima imaju reumu i markeri znaju biti poviseni, sto isto moze biti razlog.

u takvim slucajevima repromedicinari cesto pred postupak i u postupku pokusavaju primiriti imunoloski sitem, da bi tijelo prihvatilo embrij.
zelim vam zaista da sto prije uspije. bas sam ljuta i zalosna sto se vrtite u krug
joj zoro, meni ti je to sve špnasko selo! al sve me strah kaj bi se moglo izrodit iz tih pretraga..
antitijela štitnjače su mi okej! a vitamin D nisam provjeravala! inače moja mama ima reumatski artritis!
a ta biokemijska, bila nam je dobar znak prvi put, sad je samo veliko razočaranje.. nit v rit, nit mimo!

Quote:
tastatura kaže: Pogledaj post
Matekovi ,što reći kad su cure sve rekle

nisam baš u toku, ali vidim da ste odradili neke od pretraga kad ti je uveden heparin,

samo ti mogu reći za svoj slučaj pa ti možda pomogne, dr. mi je u zadnjem i ujedno i uspješnom postupku uveo terapiju kortikosteroidima (točnije decortin), za svaki slučaj ako postoji problem s imunologijom, e sad da li je bila sreća ili stvar decortina , ali probaj i u tom smjeru ići, iako je razlika što je kod mene izostajala implatacija sve do tad, što kod tebe nije slučaj

Svima i puno snage da izdržite ovaj pretežak put da dođete do svojih bebica
hej, jel si radila koje pretrage prije uvođenja decortina??
da, situacije nam nisu skroz iste, sad dal ima veze to dal je kod mene doslo do implantacije a kod tebe ne..

Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
Blondie upravo ti te biokemijske znače da nije embrij uredu, čak sam negdje čitala da u tom periodu više utječe genetika muškarca. Probajte napraviti kariotip na rebru, s obzirom na 2 biokemijske. To čak mislim da daje uputnicu njegova opća praksa

Ja sam tako imala dosada ukupno 12 transferiranih embrija, AMH mi je 9, nije ni to dobro
a o trudnoćama okolo nemam kaj ni pričat, čak i tu na forumu, više nemam s kime od stare ekipe popričat

I ponovo ću te priupitati, zašto nejdete sada u neku državnu kliniku ako je lova problem??
pa jedne strane, dok ćemo ponovno htjet u postupak,će se opet neka lova nać! s druge strane čini mi se da bi mi to bio korak unatrag, i skroz bi se pogubila u tom drugačijem načinu rada... mada i to nam je nekoliko puta proslo kroz glavu! bumo vidli još!

sad si mi m zabrinula s tom muskom genetikom! hvala na info, možda bi se dalo provjerit dal bi dobio od dr op uputnicu, al i ja je moram imat jel tak?

ti si napravila kariotip?

ma doći će i nase vrijeme, da i mi brbljamo o baby stuff!
do tada ti imaš svoje peseke, a ja svoje mačiće!
nemaš novog člana odnedavno? kak je mali peso?
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:50   #9
nama ti na SvDuhu recimo daju Decortin automatski
a i u Pragu su mi dali
to ti ovisi o doktorima, isto kao i heparin, netko da, netko neda - zapravo za sve to nema dokaza da pomaže

mi nismo radili kariotip, zapravo ako kariotip pokaže da je problem u genetici ostaje nam samo donacija ili posvajanje od čega smo za sada odustali
u vezi s tim smo kao što netko ne želi amniocentezu, neke stvari je bojlje ne znati
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:05   #10
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
matek, to bi se brojalo pod biokemijsku. sto je dobar znak, ali yebemu opet
ne znam da li postoji mogucnost u ZG obaviti imunoloske pretrage.
je sam radila ove pretrage.

u takvim slucajevima repromedicinari cesto pred postupak i u postupku pokusavaju primiriti imunoloski sitem, da bi tijelo prihvatilo embrij.
zelim vam zaista da sto prije uspije. bas sam ljuta i zalosna sto se vrtite u krug
navedene pretrage se rade u Zg skoro u svakoj bolnici (osim sv Duh), ali MPO doktori su odustali od Nk stanica i citotoksičnih limfocita jer nisu isti endometralni i ovi iz krvi, a imunosupresiju (kortikosteroide) bi mogli svima davati (iako ko zna jel pomaže)
__________________
http://www.prag-putopis.com/
mare41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 20:25   #11
Quote:
Proud_Blondie kaže: Pogledaj post
svako ponovno čitanje postova još uvijek izaziva suze u ocima, što zbog jada od neuspijeha, što zbog podrške koja mi puno znači.. uvijek suzama reagiram na podršku, bila ona virtualna ili stvarna..

9 embrija sam mi je bilo vračeno do sad, i ove dvije biokemijske me ubijaju!
dođe do implantacije, i onda ih moje tijelo odbaci.. nekak mi više to zvuči kao vjerojatnije objašnjenje u mojem slucaju nego loši embriji.. neznam takav osjećam imam..

i nekak nemogu odustat od daljnih pretraga i kopanja i istraživanja, i oslonit se samo na to da treba doć genetski dobar embrij! ko da čekamo godota..

javim se kasnije još..
Draga Proud Blondie,
ne znam tocno kroz koje ste sve postupke ti i tvoj dragi prosli jer nisam previse aktivna na forumu ali zapelo mi je za oko da ste i ti i tvoj dragi na forumu i to mi je bas lijepo Mislim, zao mi e sto ste bas na ovom podforumu, ali mi je istovremeno divno kako sve prolazite zajedno i nadam se da cete jako jako brzo uspjeti ostvariti svoju najvecu zelju
Javila sma se u biti da te malo pobodrim svojim primjerom jer vidim da imamo slicne ruzne brojke iza sebe.....
I ja sam imala transferirano 9 embrija i dvije biokemijske, male, slicno kao tvoje....ali da te utjesim embrio br.10 i 11 su sada blizancici djecaci cija srdasca kucaju pod mojim, i eto nas vec na pola puta
Zelim da i vama nakon broja 9 krene i da ugledate jednu bezobrazno debelu i tamnu crtu na testu a zatim i krasnu betu
Vidjet ces kako sva bol i tuga nestanu jednom kad se to desi
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 00:23   #12
Quote:
mare41 kaže: Pogledaj post
navedene pretrage se rade u Zg skoro u svakoj bolnici (osim sv Duh), ali MPO doktori su odustali od Nk stanica i citotoksičnih limfocita jer nisu isti endometralni i ovi iz krvi, a imunosupresiju (kortikosteroide) bi mogli svima davati (iako ko zna jel pomaže)

hvala ti na info,
a kolko je zapravo to uobičajeno da šalju na te pretrage, odnosno daju imunosupresiju?
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 00:52   #13
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Draga Proud Blondie,
ne znam tocno kroz koje ste sve postupke ti i tvoj dragi prosli jer nisam previse aktivna na forumu ali zapelo mi je za oko da ste i ti i tvoj dragi na forumu i to mi je bas lijepo Mislim, zao mi e sto ste bas na ovom podforumu, ali mi je istovremeno divno kako sve prolazite zajedno i nadam se da cete jako jako brzo uspjeti ostvariti svoju najvecu zelju
Javila sma se u biti da te malo pobodrim svojim primjerom jer vidim da imamo slicne ruzne brojke iza sebe.....
I ja sam imala transferirano 9 embrija i dvije biokemijske, male, slicno kao tvoje....ali da te utjesim embrio br.10 i 11 su sada blizancici djecaci cija srdasca kucaju pod mojim, i eto nas vec na pola puta
Zelim da i vama nakon broja 9 krene i da ugledate jednu bezobrazno debelu i tamnu crtu na testu a zatim i krasnu betu
Vidjet ces kako sva bol i tuga nestanu jednom kad se to desi
hej draga,
evo uspijela si u svom naumu, jako je zahvalno vidjet da je netko na vrlo sličnom putu i stigao do cilja! i to dva srčeka!
mm voli biti uključen u svakojake teme, tim više što u ovome moramo bit zajedno! njemu je lakše dok sudjeluje u nečem, ali i meni!
i ja sam do sad imala dvije stimulacije, jedna polust. i jedan prirodnjak! znači veliš treća stimulacija je bila dobitna!
kakve su vaše dijagnoze? ja imam amh 3,3 i blagu trombofiliju.
bezobrazno debela crta na testu je san, ali eto nadam se da ću tvojim stopama! oduvijek sam priželjkivala blizance, al sad si mislim da sam prezahtjevna malo!
hvala ti puno na ohrabrenju, i želim ti da ti trudnoća brzo i školski prođe i da što prije grliš svoje smotuljke!
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:48   #14
Hvala ti Blondie
Da, nama je treca stimulacija bila dobitna, u taj sam postupak najmanje vjerovala i eto....Vise smo ga isli kao odraditi pa cemo na jesen vidjeti sto ce biti s The Zakonom pa mozda otici i u Prag, isli smo kao ajde, besplatno je pa mozda treca sreca.....
Malo sam nakon druge stimulacije bila digla frku pa sam na jedvite jade bila iskamcila neke pretrage, ali nista ekskluzivno, tipa homocistein, lupus antikoagulant i jos neke stvarcice ali sve je ispalo uredno....
Inace mislim da kod mene nema problema, osim produzenih ciklusa, primarna nam je dijagnoza oligoasthenozoospermia, ponekad i teska, mali volumen s tek 1-2 brzopokretna spermija. Dragi je prije ovog postupak uspio odradit i operaciju varikokele i ovih dana se spremamo na kontrolni spermiogram, sumnjam da je operacija bila presudna za ovaj dobitni postupak jer je bilo proslo premalo vremena....
Nisam nikad radila genetske faktore trombofilije pa niti ne znam da li ju imam, i malo me strah toga, ali sumnjam da ce me htjeti slati na pretragu...danas sam izmedju ostalog dobila mali koagulogram, pa cemo vidjeti da li ce tu sve biti ok (iako znam da on moze biti Ok bez obzira...
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 13:17   #15
Quote:
Proud_Blondie kaže: Pogledaj post
hvala ti na info,
a kolko je zapravo to uobičajeno da šalju na te pretrage, odnosno daju imunosupresiju?
mislim da je neko već napisao da Prag daje odmah kortikosteroide, kao i sv Duh, ja sam 8 postupaka odradila s njima pa ništa...nai dr-ovi (al kako koji, znaju poslati nakon 3 neuspjela na pretrage trombofilije)
__________________
http://www.prag-putopis.com/
mare41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 16:51   #16
blondice, ja sam ti odradila ove pretrage:
pretraga rezultat ref.interval
-PV 1.24 0.70-1.30
-PV/INR 0.91
-APTV 27 24-33
-APTV-omjer 0.9 0.8-1.2
-TV 17 16-21
-fibrinogen 3.3 1.8-3.5
-AT 93 75-125
-put proteina c 1.56 0.69-1.56
-PC 142 70-140
LAC negativan


tako da nije to razlog uvođenju terapiji kortikosteroidima, nego vjerojatno se išlo s onim ajmo probati pa možda uspije
__________________
...iza svake prepotencije stoji neka impotencija.........
tastatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 10:50   #17
ja sam od toga radila
PC, PS, LAC, to je kaj znam na pamet, na godišnjem smo pa nemam papire sa sobom!

kaj su ti rekli za taj PC? malo ti je iznad granice
__________________
Keep your eyes on the Prize, and your feet flat on the ground...

Zadnje uređivanje Proud_Blondie : 12.08.2012. at 10:56.
Proud_Blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 22:17   #18
Plavušo daj malo pregledaj i obiteljsku anamnezu, ono kako su ti zatrudnjivale žene u krvnoj liniji; da li imate kakavih krvnih bolesti ili autoimunih bolesti, bolesti raznoraznih žlijezda

Kod mene je s tatine strane prisutan moždani udar i nizak tlak, i eto ja imam nizak tlak i trombofiliju; s mamine strane veliki miomi i eto ja operirala veliki miom
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.