Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2014., 10:03   #21
hvala zoro007, nekako mi se čini da smo prije par godina tipkale već na RiD-u ili trudnicama...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 21:15   #22
moram prijaviti da i ja od kada jedem smokve u maslinovom ulju imam m. svijetle boje, bez ugrušaka, i što je još zanimljivije - bez spotinga prije i poslije m.
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 06:58   #23
odlicno fiona!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 07:21   #24
znala sam da sam nesto zaboravila, sad me krtica posjetila na to.
kojih mjesec i pol pred uspjesni postupak sam pocela uzimati sir i lanenovo ulje. ta kombinacija je inace dio anti cancer dijete po nekoj doktorici. uglavnom spoj tih aminokiselina iz sira i lanenog ulja po njoj donosi kisik u nase stanice, pa tako i u jajne stanice.

u postupku kad sam ostala trudna nisam ni osjetila ovulaciju. inace bi ludila dva dana do punkcije kad bi dobila stopericu. ja je taj put nisam ni osjetila. nista. vec sam bila pomislila da nesto nije u redu ili da je O prosla. tako da polazim od toga da ta kombinacija vjerovatno na neki nacin omeksava isto opnu folikla.

da, pitate se kao konzumirati ulje i sir? ja sam mijesala 200g svjezeg sira s 2 zlice lanenog ulja. pogotovo ako zelite skinuti koju kilu, gledaje da vam to bude zadnji obrok navecer. naime bljelancevine navecer bez ugljikohidrata (pogotovo ova kombinacija s lanenim uljem) pridonose mrsavljenju. tijelo treba 20% vise energije za sagorijevanje.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 10:32   #25
Ja sam pročitala da matična mliječ popravlja kvalitetu jajne stanice,ali i da podiže imunitet, a da predobar imunitet onda sprečava implantaciju embrija jer ga organizam odbacuje kao strano tijelo..
Isto sam za koenzim q10 pročitala da se nakon punkcije mora prestati piti..Toliko toga pročitam i onda zaboravim razlog..Ja uzimam već par mjeseci 100 mg koenzima q10, 500 mg vitamina c, 1000 mg omega 3-6-9 i solgarov prenatal, a od nedavno i matičnu mliječ..Ali sam nakon transfera prestala sa matičnom mliječi i Q10 i vitamin c u nadi da će mi imunitet oslabiti..E i prilikom transfera su mi rekli da je embrio devetstanični tako da možda i nešto od ovih preparata stvarno pomaže...
I nevezano za jajnu stanicu-muškarci bi u ivf-u trebali uzimati antioksidanse bez obzira da li im je s-gram dobar ili loš.
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 23:58   #26
da, to je istina. ima dosta zena kojima je bas losiji imunitet nakon transfera kumovao. tu spadam i ja. navukla sam si prehladu i upalu sinusa i to sam vukla dobrih mjese dana nakon pozitivne bete.
a koencim bi se isto trebao prestati piti nakon T. mada nema dokaza da steti u ranoj trudnoci, ali nema ni suprotnih dokaza. mada postoji studija da u kasnijem stadiju moze koristiti kod trudnica s placentom previom..ali to je druga prica. ne znam o kojoj se kolicini radi.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 10:46   #27
ja sam zadnjih 2 godine nabildala imunitet toliko da ni prehladu ne dobijem u situaciji kada svi imaju gripu..i sad me muči da mi imunološki sustav i embrio prepozna kao neprijatelja i potjera ga...a i dalje uzimam šaku tableta na dan radi poboljšanja kvalitete jajnih stanica..čisto da mi sasvjest bude mirna iako ni ne znam da li imam lošu kvalitetu stanica..

zoro- ja inače živim na posnom svježem siru,a sad sam ga počela miješati sa lanenim uljem i preukusno mi je..ali ja nigdje nisam uspjela naći ništa o utjecaju na plodnost i kvaliletu jajnih stanica.samo o liječenju raka..tako da se bojim da ako sastojci ubijaju stanice raka da ne ubiju i embrio..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 13:04   #28
joooj..to sam ti ja nasla na nekim njemackim stranicama. deletala sam skoro sve mpo linkove :-(
no ako donosi kisik u tumorske stanice i tako ih ubija, onda donosi kisik i u ostale stanice..a kisik stanicama samo cini dobro.
znas i da postoji terapija s kisikom koja je dobra za mnoge bolesti. malo sam izasla iz svega i zaboravila kako se zove..?

btw..ja ne osjetim ovulacije otkad se davim u kombinaciji sir i laneno ulje. prije bi me obicno citava strana na kojoj je O zatezala.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 23:26   #29
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
ja sam zadnjih 2 godine nabildala imunitet toliko da ni prehladu ne dobijem u situaciji kada svi imaju gripu..i sad me muči da mi imunološki sustav i embrio prepozna kao neprijatelja i potjera ga...a i dalje uzimam šaku tableta na dan radi poboljšanja kvalitete jajnih stanica..čisto da mi sasvjest bude mirna iako ni ne znam da li imam lošu kvalitetu stanica..

zoro- ja inače živim na posnom svježem siru,a sad sam ga počela miješati sa lanenim uljem i preukusno mi je..ali ja nigdje nisam uspjela naći ništa o utjecaju na plodnost i kvaliletu jajnih stanica.samo o liječenju raka..tako da se bojim da ako sastojci ubijaju stanice raka da ne ubiju i embrio..
evo jos jednom osvrt. sir i laneno ulje ucito nisu skodili mojoj 5mj piranji. ta kombinacija donosi kisik u stanice i nema nista s imunitetom.
glede ovog gore boldanog - to bi znala da cekiras imuni sistem. dakle tu bi trebalo napraviti diferencijalnu krvnu sliku, vidjeti kako rade t, b cells, NK cells (vidi OVAJ post). ja sam dakle imala relativno neupadljiv imuni sistem unatoc saci imuno bostera , cak mi je moj doc rekao da bi trebala poboljsati imuni sistem.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:12   #30
A da li si te pretrage radila na svoju ruku ili te doktor poslao? Da li doktor opće prakse može dati uputnicu za sve to? Kod kojeg doktora idem ako nešto nije ok na daljnje pretrage?
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:29   #31
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
A da li si te pretrage radila na svoju ruku ili te doktor poslao? Da li doktor opće prakse može dati uputnicu za sve to? Kod kojeg doktora idem ako nešto nije ok na daljnje pretrage?
ooo...to moras priupitati cure koje zive u HR. ja sam u njemackoj. inace, radila sam to na svoju ruku jer sam mislila da imam neki imunoloski issue zbog endometrioze. moj ex gyn se bavi i imunologijom, pa sam kod njega sve napravila i privatno platila. MPOvac me samo gledao kao da sam pala s marsa kad sam mu rekla da sam radila imunologiju. so far
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:55   #32
ajoj, ako je tebe mpovac u Njemačkoj gledao kao da si pala s Marsa kako će onda mene moj gledati..Moj i na tsh na gornjoj granici odmahuje rukom,a o imunologiji je valjda samo učio na faxu pred 20 godina

Hvala svejedno..ako se budu redali neuspjesi platiti ću te pretrage,glavno da imam sada neke smjernice što i kako..

A sa lanenim uljem i svježim sirom nastavljam..kao i sa matičnom mliječi, koenzimom q10,vitaminom c, selenom, vitaminom e, prenatalom i omegom 3-6-9..valjda će taj mix doprinjeti kvaliteti jajnih stanica...
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:20   #33
pratim nase i strane stranice o kvaliteti jajnih stanica i amerikanci cesto spominju obloge od ricinusovog ulja. namoci se krpa ricinusovim uljem, stavi na donji dio abdomena, prekrije najlonom i preko se stavlja termofor (ja ga nemam pa grijem tanjur u mikrovalnoj).drzi se na trbuhu oko pol sata.postupak se ponavlja 3-4 puta tjedno i to samo do ovulacije, moze i cijeli ciklus osim kad imas menstruaciju ako si sigurna da nisi trudna.
oni preporucuju i Q10 ali samo u formi ubiquinol-a, navodno je u tom obliku najbolje iskoristiv.
nadam se da ce ovo nekome pomoci
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 23:19   #34
Kopirala sam post od jedne djevojke sa rode koja nam je podijelila korisnu informaciju da je knjiga o poboljšanju kvalitete JS bespaltna za preuzimanje tri dana.

cure drage knjiga o popravljanju kvaliteta JS je ponovo na free download od 1.-3. maja,

pise mi amazon da je pacifc time u pitanju (valjda to znaci da od naseg podneva pocinje 01-og maja, pa tri dana traje).

software za citanje teksta na kompjuteru (ko nema tablet, kindle etc. ) je takodje free i bukvalno jedan klik misom, tako da ko zeli informaciju i nesto lako optimisticno da procita ima ponovo priliku.

Evo link: http://www.amazon.com/HOW-TO-IMPROVE.../dp/B00HIPVZM2
__________________
Iako stope mojih putovanja brzo blijede, osjećaj zadovoljstva zauvijek ostaje u meni.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 09:52   #35
evo ja skinula knjigu na kindle..nadala sam se da ima nešto što već ne znam,ali barem sam lijepo ponovila gradivo
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:30   #36
Nedugo sam u Mariboru prilikom postupka oplodnje čula od žene koja je bila na pet neuspjelih postupka, dobivala svega cca 5 jajnih stanica, ne znam koliko ih se oplodilo i vraćalo, ali ovaj puta je dobila 18 js i 10 ih se oplodilo, što je veliki uspjeh...uglavnom rekla je da je odlazila na biorezonancu, tretiranje jajnika i maternice i to godinu dana, jednom tjedno.
khatri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 11:33   #37
Da li je tko s ebaya narucivao Q10 s vecim mg,tipa 300 ili 40mg,pa da mi preporuci koji je pouzdan?

Na iHerbu mi je skupo,uzimala sam od 100mg,ali mi je puno piti par komada dnevno uz sve ostalo sto uzimam

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 12:30   #38
Jajne stanice - kako popraviti kvalitetu?

Ja sam rokala po 2x400 mg Q10 uvijek mjesecima prije postupka (Dr. Best, bočica 60 tableta od 400mg). Naručivala preko iHerba, taman cifra da se ne carini
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 14:51   #39
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Ja sam rokala po 2x400 mg Q10 uvijek mjesecima prije postupka (Dr. Best, bočica 60 tableta od 400mg). Naručivala preko iHerba, taman cifra da se ne carini
Znaci ukupno si 800mg uzimala dnevno? Da provjerim da li sam dobro shvatila

Poslano sa mog HTC Desire 825 koristeći Tapatalk
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 13:36   #40
Yap! 800mg Q10 na dan.

Nestale mi sve bore i borice dok sam ga pila totalno me pomladio
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.