Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Za koga glasati u slučaju novih parlamentarnih izbora?
SDP-HSU-HSS 33 24.44%
IDS 2 1.48%
MOST 31 22.96%
Živi zid 20 14.81%
Pametno 35 25.93%
za neku drugu lijevu-liberalnu stranku 14 10.37%
Glasovatelji: 135. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2016., 20:21   #1
Lijevi-progresivni-građanski klub

Izborni chat: Lijevi-progresivni-građanski klub

Izborni chat - RECEPCIJA i Klub neopredijeljenih, neutralnih i ostali

te se registrirati obabirom opcije broj 2 u anketi koja je postavljena na toj temi.

Svi postovi Forumaša koji se nisu uredno registrirali za sudjelovanje u chat temi "Lijevo-progresivno-građanski klub" biti će brisani kao i postovi forumaša koji su se registrirali za sudjelovanje na nekoj od preostale dvije chat teme.

Dobrodošli u izbornu chat temu članova Lijevo-progresivno građanskog kluba Forum.hr-a
DJTcro is offline  
Old 17.07.2016., 20:29   #2
Čačić mi je olakšao dileme pošto je otišao s bandićem.

Prijava!!
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 17.07.2016., 20:36   #3
Ja ću za SDP,moramo maknuti ovu HDZ-MOST bandu iz vlasti!
Ipak,da je naš narod pametan,Radnička fronta bi bila makar četvrta opcija.
prac1X2 is offline  
Old 17.07.2016., 20:59   #4
Kolegice i kolege, ugodno se prisjećam našeg druženja od prije 9 mjeseci i veselim se našem druženju u idućih mjesec i pol dana
Rok is offline  
Old 17.07.2016., 21:02   #5
Bojim se da bum i na ovim izborima "moral" glasati za Narodnu koaliciju. Na lijevijem dijelu spektra baš i nema nekog drugog izbora (osim protestnog glasanja za neku strančicu koja neće ni primirisati pragu. Živi zid je smijurija, MOST iako se postavlja kao stranka centra ipak naginje previše desno za moj ukus. A i nisu se baš pokazali u zadnjih 9 mjeseci.

Jedino ako Pametno uspije skupiti momentum (poput MOST-a na prošlim izborima), razmislil bum da možda njima dam glas.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Old 17.07.2016., 21:07   #6
Pozdrav ekipi, evo opet podrška od mene ultra-liberala i anarho-kapitalista
__________________
...
RealBear is offline  
Old 17.07.2016., 21:19   #7
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Bojim se da bum i na ovim izborima "moral" glasati za Narodnu koaliciju. Na lijevijem dijelu spektra baš i nema nekog drugog izbora (osim protestnog glasanja za neku strančicu koja neće ni primirisati pragu. Živi zid je smijurija, MOST iako se postavlja kao stranka centra ipak naginje previše desno za moj ukus. A i nisu se baš pokazali u zadnjih 9 mjeseci.

Jedino ako Pametno uspije skupiti momentum (poput MOST-a na prošlim izborima), razmislil bum da možda njima dam glas.
Buraz isti smo...

Mislim da će Pametnjakovići osvojiti nekih 5-6 mandata i postizborno-koalirati sa SDP-om.Onda će se SDP-u dogoditi isto što i HDZ-u s Mostom.A onda ponovno izbori,pa ponovno dolazak kradezeovaca na vlast.
prac1X2 is offline  
Old 17.07.2016., 21:21   #8
Ja s druge strane mislim da Pametno neće prijeći 4% niti u jednoj izbornoj jedinici.
Ne možeš imati stotinu trećih opcija.
Rok is offline  
Old 17.07.2016., 21:23   #9
Dakle, kaj mislite da li bi dobili više glasova ako bi se za premijera guralo Lalovca a ne Milanovića koji ipak nosi dosta negativan predznak kod neodlučnih birača ???
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 17.07.2016., 21:24   #10
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Ja s druge strane mislim da Pametno neće prijeći 4% niti u jednoj izbornoj jedinici.
Ne možeš imati stotinu trećih opcija.
Sve bu to Bandić stavio pod svoje samo gledajte...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 17.07.2016., 21:28   #11
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Dakle, kaj mislite da li bi dobili više glasova ako bi se za premijera guralo Lalovca a ne Milanovića koji ipak nosi dosta negativan predznak kod neodlučnih birača ???
Ne mislim. Milanović je više-manje glavni razlog zašto dajem glas SDP-ovoj koaliciji. Volim kad netko točno i precizno kaže što misli o protivniku, koliko god se činilo "nepristojno" ili "bahato".
__________________
Neka prefora meta šala
Sakat is offline  
Old 17.07.2016., 21:33   #12
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Dakle, kaj mislite da li bi dobili više glasova ako bi se za premijera guralo Lalovca a ne Milanovića koji ipak nosi dosta negativan predznak kod neodlučnih birača ???
Ne bi. Probali su već jednom s Jurčićem... znamo kak je završilo.

Nek Lalovac bude ministar financija. Tu ionak više može napraviti za svoj resor nego ko premijer.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Old 17.07.2016., 21:34   #13
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Dakle, kaj mislite da li bi dobili više glasova ako bi se za premijera guralo Lalovca a ne Milanovića koji ipak nosi dosta negativan predznak kod neodlučnih birača ???
Niti slučajno.

Lalovac je ista stvar kao i Zdravko Marić.
Vjerojatno dobar ministar financija, ali 0 kao premijer(ski kandidat).

Milanović je jedan od glavnih razloga što jedan dobar dio ljudi glasa za SDP.

Recimo ovako - da nije bilo Milanovića, jedan dio ljudi koji nije glasao za SDP u 2014. bi glasao za SDP tada, ali također dobar dio ljudi koji je glasao za SDP 2015. ne bi glasao za SDP.
Rok is offline  
Old 17.07.2016., 21:34   #14
Quote:
Sakat kaže: Pogledaj post
Ne mislim. Milanović je više-manje glavni razlog zašto dajem glas SDP-ovoj koaliciji. Volim kad netko točno i precizno kaže što misli o protivniku, koliko god se činilo "nepristojno" ili "bahato".
Upravo tako, ne bih glasao za SDP da nije Milanovića. Brzo uči, jako je inteligentan za političara, a desničarima jako ide na živce. Meni dovoljno.
__________________
...
RealBear is offline  
Old 17.07.2016., 21:36   #15
Quote:
Sakat kaže: Pogledaj post
Ne mislim. Milanović je više-manje glavni razlog zašto dajem glas SDP-ovoj koaliciji. Volim kad netko točno i precizno kaže što misli o protivniku, koliko god se činilo "nepristojno" ili "bahato".
Pa s Lalovcem ko premijerom ne znači da Milanović nemože i dalje voditi glavnu riječ kao potpredsjednik vlade ili nekaj drugo....
Svi očekuju da sad prije izbora izađu imena Ministara i sastav vlade.....
Zakaj ne izači s manje političkom a više stručnom vladom koja može privuči više onih neodlučnih. Ti neodlučni određuju pobjednika izbora.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 17.07.2016., 21:41   #16
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa s Lalovcem ko premijerom ne znači da Milanović nemože i dalje voditi glavnu riječ kao potpredsjednik vlade ili nekaj drugo....
Svi očekuju da sad prije izbora izađu imena Ministara i sastav vlade.....
Zakaj ne izači s manje političkom a više stručnom vladom koja može privuči više onih neodlučnih. Ti neodlučni određuju pobjednika izbora.....
Je je, vidli smo kak funkcionira stručna vlada na čelu s Timmyjem. I gdje su potpredsjednici povlačili konce "iz sjene".

Kakvi prvi potpretsjednici, kakvi bakrači. Predsjednik najjače stranke u koaliciji treba bit premijer i amen.

A stručnost vlade vidi se u ministrima i onima ispod, premijer je čisto politička funkcija.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Old 17.07.2016., 22:20   #17
Bok svima! Nadam se boljem rezultatu nego u studenom.
Bilby is offline  
Old 17.07.2016., 22:44   #18
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Dakle, kaj mislite da li bi dobili više glasova ako bi se za premijera guralo Lalovca a ne Milanovića koji ipak nosi dosta negativan predznak kod neodlučnih birača ???
u politici nije samo važno da si stručnjak, trebaš biti i lider, a to nije lalovac
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 17.07.2016., 22:45   #19
Kolarićka o Milanoviću na N1.
DJTcro is offline  
Old 17.07.2016., 22:49   #20
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Kolarićka o Milanoviću na N1.
Opet kompleksi ogorčene bivše?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.