Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 14:11   #1
Cesare NE ostaje u Splitu - ovrha nad djetetom????

Ako netko ne zna danas je trebala bit sudska ovrha nad djetetom. Pazi ti ovrha nad djetetom

Ali danas nije prošlo. Malo iz medija:

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/x...e-malog-cesara

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...e-odgada/22848

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...atnog-propusta

Quote:
Stručnjakinja pojašnjava: što točno znači 'ovrha djeteta' i kako se malog Cesarea može tretitirati kao da je stvar?
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ao-da-je-stvar
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:18   #2
Koji čudan skup, koji vrag se ljudi upliću živim zidovima, a klinca nemaju pojma o samoj situaciji. Neki prikriveni nacionalizam, ne damo naše?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:25   #3
Generalno ovrha prije presude ne postoji nigdje u europi, prvo to treba razčistiti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:25   #4
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Terminologija jeste glupa, no zaista postoje slučajevi u društvu kada se eto dogodi da sud presudi nešto po pitanju djeteta nakon razvoda, a jedan roditelj ne želi prihvatiti odluku suda i doslovno ne da dijete prema presudi.

Imaš i slučajeva kada roditelj kojemu je neko pravo oduzeti dijete jednostavno otme, ili pak čak ode s njim u drugu državu....

Meni je prilično glupo raditi ovakve skupove, a uvjeren sam da zapravo nitko nema uvid u situaciju tih ljudi, što se sve događa i događalo, a napumpani su samo sa jednom stranom priče, u ovome slučaju od one strane koja je jednostsavno bliže medijima. Naš čovjek, jelte, u ovom slučaju majka...

Ovo nisu normalne situacije.

Što će ti isti reći ako se kojim nesretnim slučajem za par mjeseci ustanovi da tu ipak nešto nije bilo u redu sa majkom i malome se nešto dogodi...

Ne pišem ovo zato jer nešto znam ili ne znam - ne zato jer doista nitko od njih ne zna ništa po tome pitanju, ali eto, upregnula se jedna medijska zvijezda koja na taj način promovira sebe (kao što se promoriva i kroz svoje dijete), a masa uopće ne postavlja nikakva dodatna pitanja.

Ovo je suludo...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:28   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Generalno ovrha prije presude ne postoji nigdje u europi, prvo to treba razčistiti
Pa nema je ni ovdje. Sudsko rješenje postoji.

Htio sam samo reći da roditelji (ili jedan ili drugi) koji se uopće mogu dovesti u ovakvu situaciju jednostavno nisu normalni ljudi, kad se ne mogu dogovoriti kao dva ljudska bića oko nečega do čega bi im trebalo najviše biti stalo, što god oni mislili jedan o drugome. Zato sam oprezan oko ovoga, lijepo je sebe predstaviti u javnosti na jedan način, a stvarnost zna biti skroz drugačija.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:33   #6
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa nema je ni ovdje. Sudsko rješenje postoji.

Htio sam samo reći da roditelji (ili jedan ili drugi) koji se uopće mogu dovesti u ovakvu situaciju jednostavno nisu normalni ljudi, kad se ne mogu dogovoriti kao dva ljudska bića oko nečega do čega bi im trebalo najviše biti stalo, što god oni mislili jedan o drugome. Zato sam oprezan oko ovoga, lijepo je sebe predstaviti u javnosti na jedan način, a stvarnost zna biti skroz drugačija.
U priči postoji i otac, slažem se s napisanim, koji sudeći prema financijskom stanju majke očigledno ne čini to iz materijalnih razloga. Naravno, može se raditi o sto drugih stvari, ali očigledno postoji i kakva želja oca koji vrši napor kako bi ostvario kontakt s vlastitim sinom, ali bitno da je naše i da se može zapjevati koja Tomsonova....
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:34   #7
Hrvatska za koju se kaže kako počiva na temeljima Domovinskog rata (iako neki kažu i Imovinskog rata gdje su idejne vođe htjeli stvoriti životni prostor na kojima bi mogli neprikosnoveno vladati) "napreduje", na svakom polju, na svaki način i u svakom obliku.

- Nekada su se OVRHE koristile za prisilno oduzimanje imovine, auta, zemljišta...
- Pa se krenulo u ovrhama za stanove u kojima se trenutno živi preko deložacija
- Današnjim činom naše tzv sudstvo, pravosuđe je podiglo OVRHU u nebo gdje ista doživljava vrhunac savršenstva jer se počinje primjenjivati i na živim ljudima.

Kad sam prvi put vidio na TV naslog "Ovrha nad djetetom" u prvi mah pomislio da se radi o nekoj pogrešci u informativnim emisijama ili o nekoj šali ali eto pošto su taj toliko negativan izraz u našem društvu ponovili nekoliko puta vidim da nije greška.

Idem se uštipnuti u nadi da sanjam i da ću se probuditi ali ništa od toga, ovo je java i hrvatska stvarnost iako nam se sve češče učini kako živimo u jednoj vrsti zone sumraka.

I onda još čujemo kako su sudovi 6 godina (ŠEST) rješavali ovaj spor od čega samo Ustavni sud 4 godine, da bi na kraju proveli ovrhu nad djetetom i deportirali ga u stranu zemlju odakle je odveden kad mu je bila jedna godina.

Pravno gledano a i razumski majka djeteta je radila katastrofalne greške, zakonski ona ga je zaista i otela umjesto da u Italiji potraži kakvu takvu pravnu zaštitu ali taj je slučaj trebao od rvatskih sudova biti riješen odma po hitnom postupku dok je dijete još malo neovisno o ishodu.

Kako je mogla očekivata da će se banana država moći suprostaviti Italiji, trebala je znati da je naša vlast jako poslušna prema EU jakim članicama i da ishod ne može biti povoljan.

Međutim ako sad na kraju sagledamo što je najbolje za budućnost samog djeteta onda je svima jasno da je za maloga mnogo bolje da se makne iz ovakve države što prije i da živi i raste u Italiji sa bogatim ocem i kasnije ima normalan život nego da u Rvatskoj sljedećih 15 godina jedva preživljava i onda ode trbuhom za kruhom vani kao i naših 200.000 mladih.
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:50   #8
Quote:
Matst kaže: Pogledaj post
Kad sam prvi put vidio na TV naslog "Ovrha nad djetetom" u prvi mah pomislio da se radi o nekoj pogrešci u informativnim emisijama ili o nekoj šali ali eto pošto su taj toliko negativan izraz u našem društvu ponovili nekoliko puta vidim da nije greška.
Onda bi trebao izbjegavati novine i ostale medije jer bi ti šokantno sročeni naslovim mogli "prisjesti".

Quote:
Međutim ako sad na kraju sagledamo što je najbolje za budućnost samog djeteta onda je svima jasno da je za maloga mnogo bolje da se makne iz ovakve države što prije i da živi i raste u Italiji sa bogatim ocem i kasnije ima normalan život nego da u Rvatskoj sljedećih 15 godina jedva preživljava i onda ode trbuhom za kruhom vani kao i naših 200.000 mladih.
A ako je imala dobar razlog da pobjegne od oca, kako bi mu onda moglo "biti bolje" u Italiji kod oca?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:54   #9
Činjenice koje znamo:

Ta žena je s Talijanom živjela 8 godina, nakon 7 godina se odlučila imati djete s čovjekom kojeg sada proziva alkoholičarom, narkomanom i nasilnikom. Treba spomenuti da nikad u tih 8 godina nije prijavila nikakvo nasilje nit je pobjegla od njega natrag u Hrvatsku. Otac je kasnije i testiran na drogu, ništa nije pronađeno.

Kad se rodilo djete, sud je odlučio da će djete živjeti s ocem jer majka nema sredstava niti da sebi osigura normalan život, a kamoli da se još i brine o djetetu, no dano joj je pravo da svakodnevno viđa svoje djete.

Njoj to nije bilo po volji pa je otela malog, odvela ga u Bosnu gdje su se stalno morali skrivati zbog Interpolove tjeralice (dakle mali nije mogao u vrtić, nije imao zdravstveno osiguranje i bilo kakve druge potpore koje država inače daje za djecu)

Otac gotovo šest godina nema pojma što mu je sa djetetom, saznaje da je živo tek kad se majka vraća u Split.

Hrvatski sud sve to činjenično ispituje kao i talijanski i donosi identičnu odluku.

Majka ne samo da ne da djete nego još i mobilizira javnost da se ocu onemogući da vidi svoje djete niti poštuje taj prijelazni period koji je trebao postojati da se djete navikne na prisutnost oca koji mu je oduzet.

Rezultat: Torcida, Severina i taksisti odlučuju o privatnoj stvari dvije osobe sa apsurdnim parolama poput "Cesare je naš" i sl. nebuloze. Antena cijeli dan laprda o tome i oni se pitaju da li je odluka sudova uredu?!

Ja se nakon svega toga pitam... da li smo mi retardirana nacija ili su takvi pojedinci samo najglasniji?

A ovrha samo znači prisilno izvršenje odluka koje se ne mogu na drugi način izvršiti.To ne znači da se radi o stvari ni da je djete stvar, a te gluposti se forsiraju samo zato što su naši mediji neuki i/ili namjerno guraju vodu na majčin mlin pa sudove i suce prikazuju kao osobe koje dehumaniziraju jadno djete.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:56   #10
Meni je ovo nešto najluđe i najgore u Hrvatskoj što sam vidio, u izuzetno jakoj konkurenciji.

Luđakinja je OTELA DIJETE i krši sve zakone, hrvatske, talijanske, europske, sve zamislive.

I "mi" je branimo.

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ja se nakon svega toga pitam... da li smo mi retardirana nacija ili su takvi pojedinci samo najglasniji?
Ja jako dugo utješno tvrdim da je to samo glasna manjina, ali iz dana u dan sve više mi se čini da je to debela debela većina. Ali definitivno, o kakvom god postotku se radi, ovom zemljom vlada retardacija.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:12   #11
Psihologinja je rekla da bi odvajanje djeteta od majke u ovoj dobi
bilo ravno ubojstvu djeteta. Djete oca ni ne poznaje niti želi ići
u Italiju niti zna talijanski. Nije ovo baš jednostavna stvar, bolje je ne
napisati ništa nego pisati njasra.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:16   #12
Tzv. navijačka demokracija.
Kada ne možeš identificirati tko se cijeloj priči ponaša kao veći idiot: majka, tijela vlasti, novinari, ta rulja koja se skupila, Severina (!!!). Onda je to dio mentaliteta jednog naroda. Pogledajte te slike. Čak su i majice dali printati.

To jadno dijete nikad nije imalo šanse za normalan život. Jedna opcija jest da ga odgaja sustav i okolina koja se ovako ponaša. Druga, vjerojatno najbolja, jest da se povlači vamo-tamo preko Jadrana.

I još ajde da su nešto postigli tim događajem. Nateže se sustav dok stvar ne pukne. Dok se dijete usred noći ne odvede da se ne izaziva međunarodni incident.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:17   #13
I tako nam se eto država pretvorila u - Severina show. Što Severina kaže, to je zakon. Sudska odluka. Prodavat će se CD-ovi - jeeeeee ... promocija plus
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:19   #14
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ta žena je s Talijanom živjela 8 godina, nakon 7 godina se odlučila imati djete s čovjekom kojeg sada proziva alkoholičarom, narkomanom i nasilnikom. Treba spomenuti da nikad u tih 8 godina nije prijavila nikakvo nasilje nit je pobjegla od njega natrag u Hrvatsku. Otac je kasnije i testiran na drogu, ništa nije pronađeno...
Samo i ovo bi bilo dovoljno da se zaključi da bi za dijete bilo bolje da se odgaja sa ocem u puno boljim uvjetima nego što bi mu majka mogla kod nas pružiti.

Nisam znao sve ove detalje koje si naveo i najveća odbojnost je bila radi dojma koji se stvara kad mediji forsiraju izraze "Ovrha nad djetetom" ali to ne umanjuje odgovornost majke za sve ono što je učinila, pogotovo ako je tog čovjeka poznavala i živila s njim 8 godina prije rođenja sina.

Severinin nastup im je kontraproduktivan pogotovo sa onom njenom glupavom izjavom: "Dat ću joj pola moje alimentacije", je li misli na pola od 75.000 kn koje je dobijala u prvim godinama ili na 15.000 kn trenutne?

Kako god okreneš za maloga je bolje da se makne odavde i dobije tamo bolju priliku za život nego bi je ovdje imao.
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:22   #15
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Psihologinja je rekla da bi odvajanje djeteta od majke u ovoj dobi
bilo ravno ubojstvu djeteta
. Djete oca ni ne poznaje niti želi ići
u Italiju niti zna talijanski. Nije ovo baš jednostavna stvar, bolje je ne
napisati ništa nego pisati njasra.
Ozbiljno sumnjam u ovako nešto, ali lijepo je postaviti smjernice budućim roditeljima ako se nađu u sličnoj situaciji kao majka što trebaju činiti kako bi se zaštitili od "zlog sustava".
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:23   #16
Trebaš se 6 godina skrivati i dijete je tvoje. Sablažnjavaju se svi nad pojmom ovrhe, a sama majka se poziva na dosjelost.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:24   #17
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Psihologinja je rekla da bi odvajanje djeteta od majke u ovoj dobi
bilo ravno ubojstvu djeteta. Djete oca ni ne poznaje niti želi ići
u Italiju niti zna talijanski. Nije ovo baš jednostavna stvar, bolje je ne
napisati ništa nego pisati njasra.
Pa to što neka random psihologinja kaže, po mogućnosti i za medije koji su od početka stali na majčinu stranu, to mora da je zakon.

Isto kao što je majčina riječ zakon. Ili Severinina. Ili od neke babe sa transparentom "Ne damo Cesarea" ili "majka je majka", kao da se radi o nekoj splitskoj maskoti a ne o djetetu kojem je već zbog majke uništen dobar dio djetinjstva. Sudovi naravno o ničem nemaju pojma, niti su psiholozi bili uključeni u sudske postupke koji su doveli do toga da se odluči da je djetetu bolje s ocem.

Slažem se da je bolje ne pisati njesra...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:26   #18
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Psihologinja je rekla da bi odvajanje djeteta od majke u ovoj dobi
bilo ravno ubojstvu djeteta. .
U posve jednakoj mjeri kao i da je riječ o ženi koja je otela potpuno tuđe jednogodišnje dijete i onda ga (nadajmo se) razmjerno normalno odgajala.

Tom djetetu bi ta otimačica bila "mama" pa bi onda valjda trebalo blagoslovit otmicu i ne vratit dijete biološkim roditeljima.


Nema nikakvih opravdanja za ovaj teški seljakluk u Splitu, a za ublažavanje posljedica na dijete postoje različiti mehanizmi. A s njima i bez njih, za sve probleme koje će imati je kriva isključivo majka.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:30   #19
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Ozbiljno sumnjam u ovako nešto, ali lijepo je postaviti smjernice budućim roditeljima ako se nađu u sličnoj situaciji kao majka što trebaju činiti kako bi se zaštitili od "zlog sustava".
Eto od jutros je na Radio Split non stop o ovom slučaju i o ovom
skupu na Pujankama i o tom izvješću psihologinje. Neće valjda lagati
preko javnog servisa. Cijela stvar je u tome kakva je odluka suda po
pitanju što je bolje za dijete i da se dijete pritom zaštiti od duševne boli.
Sud uzima u obzir sve, dijete nesmije imati traume je na prvom mjestu,
sve ostale stvari su na drugom trećem i.t.d.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 15:35   #20
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Hrvatski sud sve to činjenično ispituje kao i talijanski i donosi identičnu odluku.

Majka ne samo da ne da djete nego još i mobilizira javnost da se ocu onemogući da vidi svoje djete niti poštuje taj prijelazni period koji je trebao postojati da se djete navikne na prisutnost oca koji mu je oduzet.

Rezultat: Torcida, Severina i taksisti odlučuju o privatnoj stvari dvije osobe sa apsurdnim parolama poput "Cesare je naš" i sl. nebuloze. Antena cijeli dan laprda o tome i oni se pitaju da li je odluka sudova uredu?!
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Meni je ovo nešto najluđe i najgore u Hrvatskoj što sam vidio, u izuzetno jakoj konkurenciji.

Luđakinja je OTELA DIJETE i krši sve zakone, hrvatske, talijanske, europske, sve zamislive.

I "mi" je branimo.
ja sam u čudu..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.